1. Навчання грамоти: читання
Тема: Закріплення букви «З». Відпрацювання
літературноївимови слів з вивченими звуками.Бесіда
на тему «Зимові розваги»
Підготувала
вчитель 1-А класу
Станкевич Л.В.
2. Урок навчанняграмоти. Читання. 1 клас 01.12
Тема: Закріплення букви «зе». Відпрацювання літературної вимови слів з
вивченими звуками. Бесіда на тему «Зимовірозваги»
Мета уроку: закріпити знання про букву «зе»; формуватимовленнєві уміння;
вчити передавати зміст прочитаного;удосконалювативміння виконувати
звуко-буквений аналіз слів, вироблятинавички свідомого,
правильного, виразного читання;закріплювати вміння зв’язано
висловлювати свої думки; розвиватипам’ять, увагу, мовленнєві й пізнавальні
уміння учнів; виховувати любов до природи.
Обладнання: картина зими, сніговик, сніжинки, картки, конверт із завданням
та листом.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Щоб урок пройшов немарно,
Требасісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде!
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
Психологічна розминка«Посміхнись»
Давайте усмішки всім дарувати:
І друзям, і гостям, і мамі, і татові.
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добріслова у всіх нас на устах!
ІІ. Тема та мета уроку
Сьогоднібуквочка нова
До класу нашого прийшла,
З собоювісточкувона
Про пору рокупринесла.
Пора ця гарна, снігова
Розвеселяєвсіх вона.
Діток на вулицю скликає
Та свята гарні відмічає.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Бесіда
- Сьогоднідо нас на урок завітала гостя. Хто ж до нас завітав?
Що за диво?Все село
Білим пухом занесло.
Див тут зовсім і нема,
То до нас прийшла зима.
3. - Так, правильно зима. От і сьогоднідо нашого класу прийшла зима
подивитися на вас, які ви хороші. Подивіться, яка вона гарна, хусткою
розшитоювкрита.
- А чим гарна зима? Які святавзимку чекають доросліта малі?
Зима привезла до нас лист від Дідуся Мороза.
Лист
Дорогідіти. Я вже збираюся в дорогудо вас у гості. А в листі надсилаю свого
друга. Якщо ви будете уважні та старанні, ви його зберете.
До побачення. Ваш друг Дідусь Мороза.
- Давайте подивимося уконверт. Що ж там лежить ще?
Якісь кружечки. Давайте їх спробуємо скласти. Який візьмемо перший?
- Діти, щоб скласти кружечки ми повинні виконати завдання.
ІV. Актуалізація знань
1. Прийом «Мозковийштурм»
- Що таке мовлення? Яке буває мовлення? З чого складається мовлення?
- На які групи діляться наші звуки і букви?
- Що знаємо про голоснізвуки? Приголоснізвуки?
2. Звуко-буквений аналіз слова «зима»
- Молодці, діти! Зима вами дуже задоволена. Вона дарує вам сніжинки. Тому
ми можемо прикріпити перше коло.
ФІЗХВИЛИНКА
V. Закріплення вивченого матеріалу
1.Повторення про букву «зе», звуки [з], [з']
- Яка буває буква «зе»?
- Які звуки вона позначає?
2.Гра «Впізнай звук». (Учні плескають в долоні, почувши звуки [з], [з'])
Мороз, санки, ковзани, завія, віхола, лижі, заметіль, вітер, заєць, завірюха,
сніг, хурделиця.
- Як назвемо слова«завія, віхола, заметіль, завірюха, хурделиця»? (синоніми)
3. Гра «День і ніч»
Придумати словазі звуками [з], [з'].
4. Роботазі скоромовкою
Зіна в заростіпішла,
Зіна зайчика знайшла.
Заховала у корзинку,
Зверху кинула хустинку.
Зайчик хитрий був, як лис,
З-під хустинки втік у ліс.
5. Розвитокчитацькихвмінь
Піраміда
лід
сани
вітер
сніжок
4. заметіль
хурделиця
- До якої порироку віднесемо ці слова?
- Яке найдовше слово?
- Складіть речення зі словами. (Учні рахують кількість слів у реченні)
- Молодці, діти! Ви знову впоралися із завданням. І час прикріпити друге
коло.
Дихальна гімнастика
Уявіть, що ми зараз ідемо по вулиці. Тихо падає сніжок. Повітря чисте,
морозне. Давайте з вами зараз подихаємо цим чистим повітрям, тим самим
перепочинемо й наберемося енергії для розумовоїдіяльності.
Релаксація:
Як гарно тут красоюмилуватись,
Вітання всім знайомим посилати.
Та про здоров’янаше піклуватись,
І свіжі пахощі з повітря і надихати.
VІ. Роботанад новим матеріалом
1. Метод «Шифрувальник»
- Завіяла хурделиця, задув вітер та переплутав букви і розсипав слово.
- Прочитайте, що записано на дошці?
сеВела мази
2. Метод «Передбачення»
- Як ви вважаєте, про що буде йти мова в тексті, прочитавши назву?
3. Метод «Асоціативний кущ»
- Які асоціації виникають зі словом «зима»?
4. Словниковаробота. Пояснення значень слів. Читання слів.
прикрасив ковзанка
візерунками ковзани
замурував посадив
- Як називаються слова«ковзани, ковзанка»? (споріднені)
5. Показовечитання
Гімнастика для очей
6. Читання тексту учнями «ланцюжком»
7. Відповіді на запитання
- Яка настала пора року?
- Що зробив мороз?
- Що зробив тато?
- Прочитайте, що зробив Дмитрик?
- Як написано слова«Дмитрик, Зіна»? Чому?
- Молодці. Гарно попрацювали. Час прикріпити третє коло
8.Самостійне читання тексту
9. Вправа «Взаємні запитання»
10. Роботазі скоромовкоюупідручнику
- Прикріпимо відерце нашому сніговичку.
5. VІІ. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
- Які звуки ми повторили?
- Про яку пору року читали? Чим вам подобається ця порароку?