Тема: Закріплення знань про звукове значення букви Сс («ес»).
Читання слів, речень і тексту з вивченими буквами. Бесіда за
сюжетним малюнком «У лісі».
Мета: закріпити вміння читати букву Сс («ес») у складах і словах;
удосконалювати навички звукового аналізу; розвивати спостережливість,
зв’язне мовлення; виховувати любов до праці, прагнення допомагати
батькам по господарству.
Обладнання: казковий герой – Лісовичок, малюнки до карти –
подорожі, малюнок «У лісі», мішечок з призами.
Тип уроку: урок-подорож.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Діти, скажіть будь ласка, який був сьогодні ранок?
Так, сонечко довго з-за хмари не виходило. Прохолодно і сумно було
трішечки.
- Чому це так відбувається, ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
Мандрує вона гаєм,
Дарунки роздає.
Ось жовтий лист спадає,
І холодніш стає. (Осінь).
- Так, діти, зараз надворі господарює осінь.
- Скільки складів в слові осінь? Який склад наголошений?
- Який звук чуємо в слові осінь – [с] чи[с’]?
1. Введення казкового героя.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушимо з вами в подорож.
А куди саме, нам потрібно відгадати.
- Сердитий осінній вітер свистів за вікном. Він схопив купу
барвистого листя і сипнув їх у вікно. І найяскравіші листочки
схопилися хвостиками і повисли.
- Нам потрібно правильно скласти листочки і ми дізнаємося – куди
вирушаємо.
- До лісу.
- Який звук чуємо в кінці слова?
- Давайте побудуємо звукову модель слова ліс.
- А що ж таке ліс? ( Ліс – це легені нашої планети.)
- А щоб ми не заблукали лісовими доріжками, до нас на поміч завітав
Лісовичок.
- Тож, вирушаємо!
ІІ. Закріплення отриманих знань.
1. Зустріч з білочкою.
- Ось ми в лісі. І хто ж першим нам зустрівся?
- Білочка робить на зиму запаси їжі.
- Чим же вона буде ласувати взимку?
- Ось на одному з горішків вона написала завдання. І ми зможемо
вирушити далі, якщо його виконаємо.
- Білочка пропонує розучити скоромовку.
В ямі не спиться вусатому сому,
Сому вусатому сумно самому.
- Який звук найчастіше зустрічається в скоромовці?
- Молодці! Вирушаємо далі.
2. Пеньок з грибочками.
- Треба нам трішки відпочити, ось і пеньочок.
- Давайте подивимось, яке завдання сховалося за грибочком.
- Лісовичок знає, що учні з нашого класу підготували вірші про
осінь. Давайте послухаємо їх.
Наступила осінь.
Промайнуло літо.
На полях і в лузі
Стало сумовито.
Птахи відлетіли,
Стали дні коротші.
Сонечка не видно.
Темні, темні ночі.
Осінь, осінь, листопад,
Жовте листя стелить сад,
За моря в краї далекі
Відлетіли вже лелеки.
Хмари небо затягли,
Вітер віє з-за гори,
Ходить осінь листопадом,
Жовте листя стелить садом.
Тихо осінь ходить гаєм.
Ліс довкола аж горить.
Ясен листя осипає,
Дуб нахмурений стоїть.
І берізка над потоком
Стала наче молода.
Вітер, мовби ненароком,
Їй косиці розпліта…
Фізкультхвилинка
- Щоб далі вирушити з гарним настроєм, проведемо
фізкультхвилинку.
3. Сосна з шишками. Робота за Букварем(с.46).
- Біля лісової стежини ми побачили високу сосну.
- А що ж росте на сосні?
- Лісовичок пропонує нам попрацювати з підручником, щоб б
подивитися як ви вмієте читати.
1) Читання слів у стовпчиках.
- Як написані слова третього стовпчика? Чому?
2) Читання тексту «Мама і сини» вчителем.
3) Відповіді на запитання за змістом.
- Хто солив гриби?
- Хто носив гриби з лісу?
- Скільки банок грибів насолили?
4) Читання тексту учнями ланцюжком.
- Бачте, який Лісовичок задоволений, він радіє, що ви вмієте читати.
4. Галявинка з квітами. Гра «Подумай».
- Дивіться, яка галявинка! Надворі осінь, тому квітів майже немає,
але на нашій галявинці декілька квітів залишилося.
- Давайте подивимося, яке завдання тут заховано.
- Зараз ми пограємо в гру «Подумай», дізнаємося наскільки ви
уважні.
- У назвах яких фруктів є звук [c]?
(Абрикос, слива, персик, апельсин).
- У назвах яких овочів є звук [c]?
(Салат, редиска, капуста).
- У назвах яких тварин є звук [с] або [с’]?
(Лисиця, собака, лось).
- У назвах яких птахів є звук [с] або [с’]?
(Сова, сорока, ластівка, яструб).
- Молодці!
- Давайте трішки відпочинемо.
Фізкультхвилинка.
5. Їжачок з яблуками. Бесіда за сюжетним малюнком «У лісі».
- Відгадайте загадку.
Лиш торкнись до колючок –
Він згортається в клубок. Їжачок
- Отже, кого ми зустріли?
- А що їжачок несе на голочках?
- Зараз подивимося, що їжачок нам приготував.
1) Бесіда за малюнком «У лісі».
- Що роблять діти?
- Яке листя вони збирають?
- Для чого вони це роблять?
- Опишіть ліс на картині.
- Яку пору року зображено на картині?
- Чому ви так вважаєте?
ІІІ. Підсумок уроку.
- Ось і завершилась наша подорож осіннім лісом. Ми виконали всі
завдання, які нам приготував Лісовичок разом з лісовими
мешканцями.
- Скажіть, яка буква супроводжувала нас протягом подорожі?
- Який звук вона позначає?
- Що було найбільш цікавим?
- Що запам’яталося?
- За те, що ви добре попрацювали і виконали всі завдання Лісовичок
приготував вам мішечок з подаруночками.

урок читання 1кл

  • 1.
    Тема: Закріплення знаньпро звукове значення букви Сс («ес»). Читання слів, речень і тексту з вивченими буквами. Бесіда за сюжетним малюнком «У лісі». Мета: закріпити вміння читати букву Сс («ес») у складах і словах; удосконалювати навички звукового аналізу; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати любов до праці, прагнення допомагати батькам по господарству. Обладнання: казковий герой – Лісовичок, малюнки до карти – подорожі, малюнок «У лісі», мішечок з призами. Тип уроку: урок-подорож. Хід уроку І. Організаційний момент. - Діти, скажіть будь ласка, який був сьогодні ранок? Так, сонечко довго з-за хмари не виходило. Прохолодно і сумно було трішечки. - Чому це так відбувається, ви дізнаєтесь відгадавши загадку. Мандрує вона гаєм, Дарунки роздає. Ось жовтий лист спадає, І холодніш стає. (Осінь). - Так, діти, зараз надворі господарює осінь. - Скільки складів в слові осінь? Який склад наголошений? - Який звук чуємо в слові осінь – [с] чи[с’]? 1. Введення казкового героя. - Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушимо з вами в подорож. А куди саме, нам потрібно відгадати. - Сердитий осінній вітер свистів за вікном. Він схопив купу барвистого листя і сипнув їх у вікно. І найяскравіші листочки схопилися хвостиками і повисли. - Нам потрібно правильно скласти листочки і ми дізнаємося – куди вирушаємо. - До лісу. - Який звук чуємо в кінці слова? - Давайте побудуємо звукову модель слова ліс.
  • 2.
    - А щож таке ліс? ( Ліс – це легені нашої планети.) - А щоб ми не заблукали лісовими доріжками, до нас на поміч завітав Лісовичок. - Тож, вирушаємо! ІІ. Закріплення отриманих знань. 1. Зустріч з білочкою. - Ось ми в лісі. І хто ж першим нам зустрівся? - Білочка робить на зиму запаси їжі. - Чим же вона буде ласувати взимку? - Ось на одному з горішків вона написала завдання. І ми зможемо вирушити далі, якщо його виконаємо. - Білочка пропонує розучити скоромовку. В ямі не спиться вусатому сому, Сому вусатому сумно самому. - Який звук найчастіше зустрічається в скоромовці? - Молодці! Вирушаємо далі.
  • 3.
    2. Пеньок згрибочками. - Треба нам трішки відпочити, ось і пеньочок. - Давайте подивимось, яке завдання сховалося за грибочком. - Лісовичок знає, що учні з нашого класу підготували вірші про осінь. Давайте послухаємо їх. Наступила осінь. Промайнуло літо. На полях і в лузі Стало сумовито. Птахи відлетіли, Стали дні коротші. Сонечка не видно. Темні, темні ночі. Осінь, осінь, листопад, Жовте листя стелить сад, За моря в краї далекі Відлетіли вже лелеки. Хмари небо затягли, Вітер віє з-за гори, Ходить осінь листопадом, Жовте листя стелить садом. Тихо осінь ходить гаєм. Ліс довкола аж горить.
  • 4.
    Ясен листя осипає, Дубнахмурений стоїть. І берізка над потоком Стала наче молода. Вітер, мовби ненароком, Їй косиці розпліта… Фізкультхвилинка - Щоб далі вирушити з гарним настроєм, проведемо фізкультхвилинку. 3. Сосна з шишками. Робота за Букварем(с.46). - Біля лісової стежини ми побачили високу сосну. - А що ж росте на сосні? - Лісовичок пропонує нам попрацювати з підручником, щоб б подивитися як ви вмієте читати. 1) Читання слів у стовпчиках. - Як написані слова третього стовпчика? Чому? 2) Читання тексту «Мама і сини» вчителем. 3) Відповіді на запитання за змістом. - Хто солив гриби? - Хто носив гриби з лісу? - Скільки банок грибів насолили? 4) Читання тексту учнями ланцюжком. - Бачте, який Лісовичок задоволений, він радіє, що ви вмієте читати. 4. Галявинка з квітами. Гра «Подумай». - Дивіться, яка галявинка! Надворі осінь, тому квітів майже немає, але на нашій галявинці декілька квітів залишилося. - Давайте подивимося, яке завдання тут заховано. - Зараз ми пограємо в гру «Подумай», дізнаємося наскільки ви уважні. - У назвах яких фруктів є звук [c]? (Абрикос, слива, персик, апельсин). - У назвах яких овочів є звук [c]? (Салат, редиска, капуста). - У назвах яких тварин є звук [с] або [с’]? (Лисиця, собака, лось). - У назвах яких птахів є звук [с] або [с’]? (Сова, сорока, ластівка, яструб). - Молодці! - Давайте трішки відпочинемо.
  • 5.
    Фізкультхвилинка. 5. Їжачок зяблуками. Бесіда за сюжетним малюнком «У лісі». - Відгадайте загадку. Лиш торкнись до колючок – Він згортається в клубок. Їжачок - Отже, кого ми зустріли? - А що їжачок несе на голочках? - Зараз подивимося, що їжачок нам приготував. 1) Бесіда за малюнком «У лісі». - Що роблять діти? - Яке листя вони збирають? - Для чого вони це роблять? - Опишіть ліс на картині. - Яку пору року зображено на картині? - Чому ви так вважаєте? ІІІ. Підсумок уроку. - Ось і завершилась наша подорож осіннім лісом. Ми виконали всі завдання, які нам приготував Лісовичок разом з лісовими мешканцями. - Скажіть, яка буква супроводжувала нас протягом подорожі? - Який звук вона позначає? - Що було найбільш цікавим? - Що запам’яталося? - За те, що ви добре попрацювали і виконали всі завдання Лісовичок приготував вам мішечок з подаруночками.