Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
навчання грамоти і 1
1. Навчання грамоти (читання)
Тема: Закріплення звукового значення букви «і».
Опрацювання тексту « Іменини».
Мета: закріпити звукове значення вивчених букв,
удосконалювати читацькі уміння і навички, збагатити словниковий
запас, розвивати зв’язне мовлення, розширити кругозір. виховувати
старанність, повагу до свят, уважне ставлення до людей.
Обладнання:
фішки для звуко-буквеного аналізу, казковий герой Лесик, дзеркальце,
казкова буква «і» предметні малюнки для створення асоціативного куща
по темі «Іменини», мультимедійна фізкультхвилинка, дидактичний
матеріал : кульки зі складами, картки для словничка, картки – блискавки
для читання, ілюстрований торт,тлумачний словник.
Хід уроку
І Організація класу
Привітання
Прихід гостя
ІІ Повторення вивченого матеріалу
1. Знайомство з гостем ( Діти виділяють звук, навають літеру якою він
позначається і викладають слово – відгадку з букв нарізної азбуки)
Гра «Впіймай звук»
Перший звук у слові лан (Звук [л], буква «ел» )
Другий звук у слові село (Звук [е], буква «е» )
Звук який повторюється двічі у слові сосна (Звук [с], буква «ес» )
Другий звук у слові мир (Звук [и], буква «и» )
Звук який замикає слово вінок (Звук [к], буква «ка» )
Л е с и к
ІІІ Оголошення теми і завдань уроку
Діалог
-Що ви вивчаєте на уроці?
- Сьогодні ми повинні закріпити звукове значення вивчених букв,
удосконалити читацькі уміння і навички, збагатити словниковий запас,
познайомитися зі словами протилежними за значенням і їх роллю у мовленні,
розвивати уміння будувати і інтонувати речення .
- Я вам приніс мовні завдання, які допоможуть вам розкрити тему уроку
IV Актуалізація опорних знань
1. Вправа «Розкодуй слово»
І Е И И
М Н Н
2. 2.Складання асоціативного куща ( використовую предметні малюнки)
клоун торт свічки подарунки
пісні ІМЕНИНИ квіти
багато гостей цукерки конкурси феєрверк
V Вивчення нового матеріалу
1 Цікаво знати
Тлумачний словник української мови подає два тлумачення цього слова.
1.Як річниця від дня народження
2.Як особисте свято людини яке припадає на день, в який вшановуємо ім’я
з таким же іменем.
Сьогодні слово іменини пропонують вживати,як особисте свято, що
збігається з днем вшанування однойменного святого
ІМЕНИНИ – ДЕНЬ АНГЕЛА
За календарем наш урок припав на 28 листопада.
28 листопада – День ангела у Дмитра.
(Вітаємо оплесками іменинників )
3. Подарунок віл Лесика
Загадка
В свято я приходжу в дім
Великий та солодкий.
Є в мені горіхи, крем,
сливки, шоколадки.
(Торт)
4.Звуковий аналіз слова «торт»
- 0 - -
[т] –твердий приголосний
[о] – голосний
[р] –твердий приголосний
[т] –твердий приголосний
У слові 1 голосний – 1 склад
5.Низка завдань розміщена на дошці. Хто відкриє нам цю таємницю?
6.Промовляють хором лічилку «Енини беники…» і обирають учня для даної
роботи.
За кожне правильно виконане завдання отримаєте шматок торта.
VІ Розвиток читацьких умінь
1.Вправа «Дзеркальце»
Читання складів у кульках
2.Утворення зі складів слів
(орієнтир на колір)
3. Читання слів «Буква заблукала»
4. Читання слів «блискавкою».
5.Читання імен «луною», «джмеликом»
3. Семен
Оленка
Семенко
- Скільки різних імен записано?
- Чому?
-На кого кажуть Семен? На кого кажуть Семенко?
6.Добери ім’я
Пилипко- Пилип
Петрик-
Оксанка -
7. Слова протилежні за значенням
Великі –малі
Веселі –
Теплі –
Солодкі –
-Для чого в мові такі пари слів?
8.Склади речення за схемою.
___ ___ , а ___ ___ .
(Сосна висока, а ялина низька.)
Музична фізкульхвилинка
VІІ Робота над текстом
1. Робота над заголовком
Розкодуй речення
ВЕСЕЛІІМЕНИНИ
2. Читання речення з різною інтонацією
Веселі іменини ( . ? ! )
3.Послухайте текст і дайте відповідь на запитання. Скільки років Лесику?
Читання тексту вчителем
Перевірка первинного сприйняття.
4.Читання тексту учнями.(ланцюжком)
Аналіз змісту.
5.Вибіркове читання
Як ви розумієте вислів «тепло привітали»
6.Вправа «Добери малюнок»
Що подарували діти?
7.Гра «Мікрофон»
Поставте один одному запитання за змістом тексту.
VІІІ Підсумок уроку
- А де ж дівся торт?
- Лесик пригостив дітей
- За що ви одержали шматочки торта?
(Відповіді дітей)
Торт ми не скоштували, бо він намальований.Але насолодилися роботою.З
усіма завданнями справилися ЧУДОВО ! Солодко попрацювали!
Розкриваю секрет кожного кусочка торта і читаємо слово, що дає вербальну
оцінку роботі учнів МОЛОДЦІ!