Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів
1. Тема. Звук (к), позначення його буквою «ка». Читання складів, слів.
Мета. Познайомити учнів із літерою «ка», вчити читати склади, слова з цією
літерою; розвивати зв᾿язне мовлення, фонетичний слух; виховувати
бережливе ставлення до води.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привіталися .
Посміхнулися один одному.
ІІ. Мовленнєва розминка.
1) Ланцюжок скоромовок.
- Хто піймав м᾿ячик, той розказує
скоромовку.
2) Розчитування за таблицею складів.
а о у и і е
м ма мо му ми мі ме
н на но ну ни ні не
л ла ло лу ли лі ле
в ва во ву ви ві ве
с са со су си сі се
к ка ко ку ки кі ке
п па по пу пи пі пе
Таблиця «Веселка». Вчитель називає колір
веселки, а учні читають відповідний рядок.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
- Яку літеру ми вивчили на
попередньому уроці?
- Перед вами малюнки та звукові схеми.
Ви повинні з᾿єднати стрілочками малюнок із
схемою, яка йому відповідає. (Слон, сік,
сова, слива).
Знайдіть найдовше слово. (Слива)
- Присісти стільки разів, скільки в
цьому слові голосних звуків.
- Підстрибнути стільки разів, скільки в
цьому слові приголосних звуків.
- Плеснути в долоньки стільки разів,
скільки складів у цьому слові.
ІУ. Повідомлення теми уроку.
- Відгадайте, хто прийшов до нас на
урок? (звучить пісня із мультика
«Капітошка»)
- Який перший звук ми чуємо у слові
Капітошка?
Вправа для дихання «кулька»
М᾿ячик шипований
Мішечок. Вправа для очей по
кружечках.
«так чи ні»
Рух до дошки, рівняння
спинки, пружинка.
«так чи ні»
Рух до дошки.
«так чи ні»
2. - Він дізнався, що ми сьогодні вивчаємо
його букву «ка», навчимося читати
склади та слова з нею. І прийшов до
нас за допомогою. Адже його
будинок- хмаринку зачарував злий
чаклун, і тепер уже тривалий час не
йде дощик. Все живе починає гинути. І
тільки ми можемо допомогти зібрати
краплинки, щоб пішов дощик. Якщо
будемо виконувати усі завдання на
уроці. Допоможемо Капітошці?
У. Ознайомлення з літерою «ка».
- Давайте вимовим звук (к). Перешкода
створюється глибоко в горлі задньою
частиною язика. Отже це приголосний звук.
На письмі позначається буквою «ка».
Подивіться на неї уважно. На що схожа ця
буква?
- Отже, щоб отримати краплинку, ми
повинні прочитати склади. (читаємо
склади на хмаринці хором;
ка ко ку ки кі
ак ок ук ик ік
- Знайти склад ка, ок, кі, ук) (перша
краплинка)
УІ. Робота з Букварем.
- Квок-квок-квок! Прийшла до нас
квочка напитися водички хоче, а
дощику все нема. Тож якщо ми гарно
будемо читати, то зберемо ще
краплинку, і дамо квочці і курчаткам
напитися водички.
1. Читаємо променеві таблиці, слова у
Букварі.(краплинка)
2. Словникова робота.
- Кок – повар на кораблі.
- Кокос – тропічний фрукт.
Фізкультхвилинка
- Капітошка пропонує нам відпочити.
Гра «Впіймай звук»
3. Робота над текстом за Н. Забілою.
- Читання тексту вчителем.
- Послухайте, яка пригода трапилася з
Мішечки
Вправа для очей «Намалюй
краплинку»
Рух до дошки, рівняння
спинки, пружинка.
Передаємо м᾿яч один одному.
Вправа для очей по схемі.
Руки вгору, плескаємо в
долоньки, присідаємо.
3. нашою квочкою і скажіть: хто
врятував квочку?
- Аналіз прочитаного.
- Отже, хто врятував квочку?
- Де ходила квочка?
- Скільки в неї було курчат?
- Хто напав на курчат?
- Хто їх врятував?
- Якою була Марійка? (краплинка)
4. Звуковий аналіз слів.
Вправа «Твердий – м᾿який»
- Серед поданих складів виберіть
твердий склад.
- Серед поданих складів виберіть
м᾿який склад. (Мультимедійний
підручник «Українська мова» 1 клас К
414471)
- Виконайте звуковий аналіз слова
квочка
- (краплинка чорного кольору)
- Ой, а що це з краплинкою? Можемо
ми таку водичку дати квочці чи
курчаткам? А чому ж така краплинка
стала? І що треба робити, щоб вона
була чистою і прозорою. Давайте
подивимося мультфільм. («Не
забруднюй водойми»). (Навчальна
програма з елементами гри «Дитина та
довкілля» К 034715)
- Ну що ж замінимо ми чорну
краплинку на прозору, чисту і ніколи
не будемо забруднювати водичку.
УІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в парах.
- Ми назбирали вже достатню кількість
краплин. Діти, а що це шумить? (запис
звуки дощу). Так, це нарешті пустився
дощик на ліс, на поле, на город і на
небі з᾿явилося багато хмаринок. А
хмаринки не прості: на них написані
слова. Зараз ми пограємо у гру «Лото».
Приєднайте хмаринку із словом до
відповідної картинки.
М᾿яч
Вправа для очей «Тік-так»
Вправа для пальців «Дощик»
Так чи ні
4. (Мультимедійний підручник
«Українська мова» 1 клас К 414471)
УІІІ. Підсумок уроку.
Отже, Капітошка дуже задоволений нашою
роботою на уроці. Він вдячний, що ми
допомогли зняти злі чари з хмаринки. Від
дощику у нас розквітне галявина побажань.
У кожного на парті лежить квіточка. Ви
візьміть її побажайте щось усім присутнім і
прикріпіть на дошку. Ваші побажання
обов᾿язково здійсняться, адже дощик їх буде
поливати чарівний.
Вправа для очей «Намалюй
краплинку»