1. Урок 2
Тема: Закріплення звукових значень букви „це”. Опрацювання тексту
„Циркова залізниця”
Мета: Закріпити знання учнів про букву „це”, виконувати звуко - буквений
аналіз слів; формувати уміння читати зв’язний текст, відповідати на
запитання за змістом прочитаного. Виховувати почуття
доброзичливості, культуру мовлення, любов до тварин.
Тип уроку: Закріплення й застосування знань, умінь і навичок
Обладнання:Буквар: підручн. для 1 кл. загальноосвіт. навч. закл. / М. С. Ва-
шуленко. – К. : Видавничий дім “Освіта”, 2012; мультимедійна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання.
- Сьогодні на уроці у нас присутні гості, які будуть працювати разом з
нами, а ми в свою чергу покажемо чого навчилися, як вміємо працювати, які
вже стали дорослі. Побажайте гостям «доброго дня», подаруйте свою чарівну
усмішку, бо час розпочинати наш урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань
* Бесіда на повторення вивченого („Мікрофон”)
- Коли ми вимовляємо слова, то чуємо …( звуки).
- На письмі звуки позначаються …( буквами).
- Давайте назвемо вивчені букви. Яка буква заховалася під знаком
питання? Чому ви так думаєте?
- Якими звуками вона передається? (звуками [ц], [ц’]).
- Що ви можете сказати про звук [ц]? (цей звук приголосний твердий).
- Коли звук [ц] стає м’яким?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми будемо закріплювати знання про букву «це», працювати над
текстом «Циркова залізниця», вдосконалювати наші читацькі навички.
2. ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Мовна зарядка гра „Актори”
(читання складів з сумом, жалем, здивуванням, весело)
2. Опрацювання скоромовки
- Скласти і прочитати скоромовку з розсипаних складів.
(читання скоромовки повільно, швидко, найшвидше)
А цирк який цікавий!
В нім цілий день вистави.
3. Гра „Дід Буквоїд”
3. - Здогадайтеся яких літер не вистачає:
ц.рк п.р.н ар.н.
- Чи знаєте ви значення цих слів?
(Цирк – заклад, де влаштовують виставки, що включають акробатику,
клоунаду, дресирування тварин.
Арена – круглий майданчик посередині цирку, де виступають актори
цирку.
Перон – платформа, збудована вздовж колії, біля якої зупиняється поїзд
на залізничній станції.)
4. Звуковий аналіз слів (слон, тигр, мавпи, ведмеді, пудель)
(Діти обирають звукову модель із трьох запропонованих).
3. ▬ ▬ ● ▬
5.Фізкультхвилинка « Оживи звук»
4. ( слова: клоун, акробат, канатоходець).
Діти виконують звуковий аналіз слова, показуючи кожен звук відповідними
рухами рук: голосний звук – руки над головою, приголосний твердий – одна
рука зігнута перед грудьми, приголосний м’який – дві руки зігнуті перед
грудьми.
6. Перегляд відео « Циркова залізниця»
- Розкажіть, що відбувалося у сюжеті, який ви подивилися?
- Які тварини виступали на арені цирку?
7.Опрацювання тексту « Циркова залізниця»
5. * Читання тексту вчителем
- Що вам сподобалося в цьому тексті?
* « Мовне решето» ( відділити слова від «псевдослів»). Завдання
виконується в парах.
* « Словесне лото». Слова для лото надруковані на смужках жовтого
кольору. Перед початком гри кожна дитина отримує набори слів. Учні
читають текст, знаходять відповідні слова та накривають їх.
* Фізкультхвилинка
6. «Веселі
ведмежата»
*Читання тексту частинами
1-й абзац – вибіркове читання:
- Де побували Сашко з Грицем?
- Що вони подивилися?
- Хто брав участь у виставі?
2-й абзац – знайти і виправити помилки:
Усе відбувалося на пероні. Лисиця там підмітала перон. Квитки продавала
слониха. Біля каси стояли три білочки. А начальником цирку був поважний
цап.
« Уважні читачі»
2 абзац
Усе відбувалося на пероні. Лисиця
там підмітала перон. Квитки продавала
слониха. Біля каси стояли три білочки.
А начальником цирку був поважний цап.
3-й абзац – читаємо « зачаровані письмена» ( використовуємо для читання
паперові закладинки).
7. Після читання відповідають на запитання:
- З кого діти сміялися найбільше? Чому?
V. Підсумок уроку
*Технологія „Незакінчене речення”
„Сьогодні на уроці я дізнався (дізналася)...”
„На уроці я навчився (навчилася)...”
„Тепер я знаю що...”
„Мені сподобалось...”
« Уважні читачі»
3 абзац
Читання способом
«Загадкові письмена»
ЦИРКОВА ЗАЛІЗНИЦЯ
НА УРОЦІ Я НАВЧИВСЯ…
НАВЧИЛАСЯ…
СЬОГОДНІ Я ДІЗНАВСЯ…
ДІЗНАЛАСЯ…
МЕНІ СПОДОБАЛОСЯ…