Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
1. КЗ «НСЗШ № 9»
Перший урок
у 1-В класі
«Люби та знай свій
рідний край»
Класний керівник: Коваленко Ірина Сергіївна
2013р.
2. Тема: Люби та знай свій рідний край.
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину,
познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до
знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання
працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню
почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Обладнання: казкові герої, святковий плакат, віночок, листочки,
конверти із завданням, квіточки, ілюстрацій ний матеріал на шкільну
тематику.
Хід уроку:
І. Організацій момент.
- Добрий день, мої маленькі школярики. Я вітаю вас із першим
навчальним днем, із першим уроком. Сьогодні ми з вами вступили у нашу
велику шкільну родину, ви стали учнями 1 класу. З цього дня ми будемо
мандрувати країною Знань, збираючи усе, що вона нам подарує. А дарує
вона те, без чого ми не можемо жити, працювати, - знання. Відтепер ви не
просто діти, ви – школярі.
ІІ. Основна частина.
1. Розповідь вчителя.
2. Ми спитали журавля:
- Де найкращая земля?
Журавель відповідає:
- Краще рідної - немає.
(Платон Воронько)
- А для вас яке місце найкраще на землі?
(Відповіді учнів)
- Якими іншими словами можна замінити слово Батьківщина?
(Україна, край, рідна земля, держава, земля моїх батьків)
- Слово Батьківщина – від слова батько. Це земля, на якій ви
народилися, де народилися і ваші діди, і ваші батьки, і всі ми.
- Кожна держава має свої національні символи, які люди шанують і
бережуть.
- Символи – це такі речі, за якими впізнають кожну країну. У кожної
країни свої символи – це прапор, герб і гімн – урочиста
національна пісня. У нас також є державні символи: Державний
Прапор – синьо-жовтого кольору, де синій колір – це чисте і
3. безкрає небо, а жовтий – багатство України – хліб, золоті поля
пшениці,залиті сонячним промінням.
- Герб – тризуб. Гімн – головна пісня нашої країни.
3. Сюрпризний момент.
- Сьогодні до нас на урок прийшли наші, вже дуже добре знайомі
казкові герої. Ви вже їх впізнали? Хто це?
- Вони нам принесли дуже цікаві завдання. Будемо зараз їх
виконувати. Але на нашому шляху до Країни Знань можуть
зустрітися різні перешкоди. А щоб їх подолати, нам допоможе
дружба.
- Подивіться на віночок. Що на ньому є? А чого не вистачає?
- Зараз я кожному роздам квіточку, а ви на ній напишете своє ім’я,
хто не може, я підійду і допоможу, потім по черзі будете виходити
і прикріплювати свою квіточку. Так ми з вами сплетемо віночок
дружби.
- Подивіться, який гарний вийшов віночок!
- Ну, а тепер, якщо ми з вами такі друзі, можемо вирушати
виконувати завдання.
1)Завдання від Буратіно.
- Чи вмієте ви рахувати?
- Порахуйте скільки на дошці жовтих листочків?
4. - Скільки червоних?
- Скільки зелених?
- Скільки всього?
- А чи зможете ви задачі від Буратіно розв’язати?
Півень злетів на тин,
А там півень ще один.
Скільки півників усіх?
Полічіть но швидше всіх.
На драбині біля хати
Метушаться цуценята,
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних. Скільки всіх?
5 яблук у саду ростуть,
4 з них уже цвітуть.
А скільки ще не розцвіли?
Ну як би ви відповіли?
- Ви швидко впоралися із завданням Буратіно, але він тут приписав
дещо, хочете зачитаю? Він просив, щоб ми вивчили про нього
фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка.
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся, три нагнувся.
Руки в сторони розвів,
Наче ключик загубив.
Щоб той ключик відшукати
Треба на носочки стати.
(ручками пошукали ключик)
І тихенько посідали.
1) Завдання від тітоньки Сови.
- А тітонька Сова приготувала нам загадки.
5. Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок,
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на …
(Урок)
Чистенькі віконця
Сміються до сонця.
Діточки довкола.
Наша люба …
(Школа)
З нам подружить кожен з вас,
Як піде у перший клас.
Бо хоч завжди він мовчить,
Та читати вас навчить!
(Буквар)
Книжечки маленькі,
Аркуші біленькі.
В них вчимося ми писати,
І складати, і віднімати.
(Зошит)
Хто скликає на урок?
То гучний шкільний…
(Дзвінок)
Ручки й олівці, щоб знали,
Ми кладемо у …
(Пенали)
2) Завдання від Карлсона.
- Лишилося останнє завдання від Карлсона.
- А що ви про нього знаєте?
- Що він вміє робити?
- А Карлсон приготував для вас гру.
Гра «Гуси летять»
- Покладіть руки на парти. Коли я буду називати хто дійсно літає, ви
піднімайте руки і говорите «Летять», хто не летить – не піднімаєте
і мовчите. Подивимося, які ви уважні.
6. - Гуси летять? (Пташки, горобці, мухи, щуки, сови, орли, жуки,
ворони, корови, лебеді, мухи, дуби, синички, журавлі, риби.)
- Сподобалася гра?
ІІІ Заключна частина.
- Чи сподобався вам урок?
- Про що нового дізналися?
- Як називається наша держава?
- Які ви символи знаєте?
- Ось і добігає до кінця наш перший урок. Ви дуже добре
працювали, але час його закінчити.