Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
24 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин» від – кандидат сільськогосподарських наук, фізіолога рослин, директора з виробництва ТОВ НВП "Екзогеніка" Олександра Обозного та завідувача відділу маркетингу ТОВ НВП "Екзогеніка" Бориса Коломойця.
Участь у заході взяли понад 75 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пану Олександру та пану Борису за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного сільського господарства у нашій країні!
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
22 травня виповнюється 145 років від дня народження українського державного і політичного діяча Симона Петлюри.
Симон Петлюра – це видатна постать в українській історії, особистість загальнонаціонального масштабу, людина, яка була здатна своєю діяльністю консолідувати етнос, стати на чолі визвольних змагань за національну незалежність і процесу українського державотворення.
Будучи керівником УНР у найважчий для неї період, він зумів не лише на практиці очолити державну структуру, а й реалізувати її модель, закласти підвалини демократичної республіки. Аксіомою для С. Петлюри упродовж усієї його політичної діяльності періоду Української революції було невідступне дотримання постулату державної незалежності України.
Довгі десятиліття життя та діяльність Симона Петлюри були перекручені та спаплюжені радянською пропагандою. Таким чином комуністична пропаганда намагалася дискредитувати не тільки ім’я видатного політичного й військового діяча, а й саму українську ідею, до реалізації якої долучився Симон Петлюра й уособленням якої він був. Тому й досі надзвичайно актуальною залишається потреба пізнання справжнього Петлюри, аналіз як його досягнень і здобутків на ниві української справи, так і помилок та прорахунків.
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
1. Розробка уроку з природознавства у 3 класі
Тема. Тварини. Різноманітність тварин.
Мета: розширити уявлення учнів про різноманітність тваринного світу; дати поняття про
групи тварин та їхні суттєві ознаки; формувати вміння на основі аналізу
встановлювати приналежність тварини до певної групи, називати представників
різних груп тварин;
формувати комунікативну компетентність, вдосконалювати вміння працювати в
групі, вдосконалювати вміння виконувати логічні мислительні операції;
створювати позитивну мотивацію учнів до вивчення предмета, виховувати любов
до природи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Форма проведення уроку: урок-квест
Обладнання: інтерактивна дошка, бездротові мишки, USB-хаб, завдання для роботи в групах,
капелюхи, ігрові реквізити для реалізації квесту (кубик, ігрове поле, іграшки, картки, скринька),
роздатковий матеріал для самооцінювання.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Емоційне налаштування учнів.
Доброго дня.
Ви гарний настрій маєте? (Так)
І так багато знаєте? (Так)
Бадьорі і кмітливі? (Так)
І всі на позитиві? (Так)
Всі будуть працювати? (Так)
І руку підіймати? (Так)
А трішки попустуємо? (Так)
Ну, що ж, тоді стартуємо!
Сьогодні ми з вами будемо шукати скарби. У нас є ігрове поле і кубик. Ідучи по ігровому полі,
ми будемо отримувати підказки, які допоможуть нам у пошуках.
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
1. Підведення підсумків метеорологічних спостережень.
Але спочатку давайте з’ясуємо, які погодні умови нас супроводжуватимуть.
Діти, у кожного з вас є аркуш самооцінювання із зображенням
гусениці. Протягом усього уроку за кожну правильнувідповідь ви
зафарбовуєте один кружечок будь-яким кольором. А в кінці уроку
порахуємо їх кількість.
- Що ви можете сказати про висоту Сонця над горизонтом?
- Як це впливає на тривалість дня?
- Який стан неба переважав за тиждень?
- Яка температура повітря була на цьому тижні?
- Чи були опади? У вигляді чого?
- Чи спостерігали ви інші погодні явища?
- Що говорить народний календар про 16 лютого?
(Багато снігу у цей день - літо буде дощовим.
Горобці 16 лютого голосно цвірінькають - весна настанедуже скоро. Якщо ж на Симеона
йде сніг - літо буде дощовим і холодним, до весни ще далеко.
В давнину люди намагалися задобрити домовика, залишаючи для нього 16 лютого
горщик каші в кутку. Вважалося, що дух захопиться частуванням і не буде пустувати.
Слайд 1
2. Відраховували 7 ранкових морозів - за прикметами вважалося, що після цього настане
весна.
Не можна в цей день брати гроші у борг і носити чорні речі - це прикмета, яка обіцяє
неприємності.)
- Які зміни відбулися в живій природі?
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Отже, кидаємо кубик і робимо перший хід.
(Учні кидають кубик.)
Ми отримали першу підказку: «Синя корівка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Відгадай ребус».
На дошці зображення ребусу.)
(Тварини)
Діти, здогадайтеся, чому на дошці написанесаме це слово. Дійсно, сьогодні ми будемо говорити
про тварин та їх різноманітність.
А для чого нам потрібні знання про тварин? Де в житті вони знадобляться?
IV. Сприймання та усвідомлення нових знань.
1. Об’єднання в групи та вибір теми.
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Друга підказка – «Рожева овечка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Оберіть тему своєї
групи»)
Діти, ви об’єднані у 6 груп, у кожної – своя власна тема. Натисніть мишкою на будь-яке з чисел
на дошці і дізнайтеся її.
(На дошці зображення розподілу тем груп:
1. Комахи
2. Риби
3. Земноводні
4. Плазуни
5. Птахи
6. Звірі (ссавці)
(У кожної групи – бездротова мишка, приєднана до USB-хаба. Групи по черзі обирають тему.
Вчитель ставить групам відповідні таблички з назвами тем.)
2. Інструктаж вчителя з виконання завдань групами.
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Оранжева собачка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Підготуйте
коротку доповідь з вашої теми»)
Виконуючи це завдання, ви повинніопрацювати у підручнику абзац лише з теми вашої групи і
підготувати короткий виступ за таким планом.
(На дошці – план виступу:
1) Назва групи тварин.
2) Наведіть приклад.
3) Особливості зовнішньої будови.
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 11
Слайд 12
3. 4) Істотні ознаки цієї групи.)
(Учні працюють у групах і виступають.)
3. Виконання самостійних групових завдань.
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Зелений кінь».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Виконайте
самостійні завдання в групі»)
(Вчитель переміщує таблички з назвами груп за годинниковою стрілкою.)
Тепер назви ваших груп змінилися. Ви будете виконувати завдання відповідно до нової назви.
Завдання групі «Комахи»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Равлик,
метелик, ящірка).
2. Виберіть правильну відповідь:
Скільки ніг у комах?
а) 6;
б) 8;
в) 10.
Завдання групі «Риби»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Дельфін, краб,
щука).
2. Виберіть правильну відповідь:
За допомогою чого рухаються риби?
а) ніг;
б) лап;
в) плавців.
Завдання групі «Земноводні»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Жаба, змія,
рак).
2. Виберіть правильну відповідь:
Де проводять життя земноводні?
а) у воді;
б) на суші;
в) на суші та у воді.
Завдання групі «Плазуни»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Тритон,
крокодил, павук).
2. Виберіть правильну відповідь:
Як рухаються плазуни?
а) стрибають;
б) бігають;
в) тягнуть своє тіло по землі.
Завдання групі «Птахи»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Кажан,
метелик, ластівка).
2. Виберіть правильну відповідь:
Слайд 13
4. Чим вкрите тіло птахів?
а) пір’ям;
б) лускою;
в) панцирем.
Завдання групі «Ссавці»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Голуб, тигр,
жаба).
2. Виберіть правильну відповідь:
Чим вигодовують малят ссавці?
а) молоком;
б) комахами;
в) рослинами.
(Учні працюють у групах, захищають свої роботи.)
4. Фізхвилинка (на мотив пісні «Пластилиновая ворона»).
А зараз підніміться
І широко всміхніться.
Ми гарно працювали,
Звичайно, недарма.
Настав час відпочинку
І час для фізхвилинки,
Яку для вас я, діти,
Придумала сама.
Під музику знайому
Ми проженемо втому,
Щоб гарно працювати
Міг далі дружний клас.
І хлопці, і дівчата
Стараються завзято,
І рухи танцювальні
Нехай потішать нас.
Виконуємо вправи
Для гарної постави
Під музику веселу,
Яка для нас луна.
І відпочили м’язи,
І стало всім відразу
Так весело і легко,
Що просто дивина.
5. Розповідь вчителя про групи тварин з демонструванням презентації: черви, молюски,
ракоподібні, павукоподібні.
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Оранжева рибка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Уважно
перегляньте презентацію»)
6. Бесіда за переглянутим роликом.
- Про які групи тварин ви ще дізналися?
- Які тварини належать до червів?
- Які характерні ознаки молюсків?
Слайд 14
Слайд 15
Слайди 16-19
5. - Які тварини належать до ракоподібних?
- Скільки ніг у павукоподібних?
V. Узагальнення та систематизація отриманих знань.
1. Виконання практичного завдання на встановлення приналежності тварини до певної групи
(вправа онлайн-ресурсу LearningApps)
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Оранжева мишка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Виконайте
вправи»)
2. Виконання вправи «Барон Мюнхгаузен».
- Ви знаєте, хто такий барон Мюнхгаузен? Обов’язково прочитайте цю книжку, і дізнаєтеся, що
це – герой, який любив вигадувати. Я зараз теж буду вигадувати, а ви повинні довести, що я
помиляюся.
Хибні твердження:
1) Метелик літає, значить, це птах.
2) Дельфін плаває, значить, це риба.
3) Крокодил живе і на суші, і у воді, отже, він належить до земноводних.
3. Виконання вправи «Я знаю 5».
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Зелена жабка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Вітаю! Ви знайшли
скарб!»)
Друзі, нарешті ми знайшли скарб! Значить, працювали недаремно. Але щоб відкрити скриньку,
ми повинні виконати ще одне завдання. Ця гра називається «Я знаю 5». Кожному гравцеві я
скажу назву групи тварин, наприклад, риби. Гравець говорить: «Я знаю 5 риб». А далі він
повинен рухатися в напрямку скриньки, на кожен свій крок говорячи по одній назві риби.
(4 учнів грають у гру (риби, комахи, птахи, ссавці.)
- Ось ви і зуміли відкрити скриньку, а в ній – скарб. Несіть своїм групам винагороду за
наполегливу працю. (У скриньці знаходяться шоколадні монети.)
VI. Підсумок уроку.
1. Узагальнююча бесіда.
- Яку тему ми сьогодні вивчали?
- Чому говорять, що світ тварин різноманітний?
- Які групи тварин ви запам’ятали?
2. Обмін враженнями. Вправа «6 капелюхів».
Погляньте, у мене є 6 капелюхів. Але вони не звичайні. Всередині кожного з них є картка з
початком речення. Той, хто одягає капелюх, повинен це речення закінчити.
Червоний - «Мій настрій на уроці…»
Синій - «Сьогодні на уроці ми навчилися…»
Зелений - «На уроці у мене виникла цікава ідея:…»
Жовтий - «На уроці мені найбільше сподобалося…»
Білий - «Сьогодні на уроці ми зробили…»
Чорний - «Хочу оцінити роботу нашого класу на уроці…»
Слайд 20
Слайд 21
6. 3. Оцінювання учнів.
Погляньте на ваших гусениць. Скільки ж у вас зафарбованих кружечків? Ви були старанними
й активними. Такі бали ви й отримаєте.
4. Домашнє завдання.
а) Постановка проблемного питання.
До речі, гусениця – це комаха чи черв’як? Відповідь на це запитання найбільш допитливі учні
знайдуть вдома самостійно.
б) Диференційоване завдання.
Домашнє завдання буде у кожного своє: ви знайдете цікавинку про представника певної групи
тварин і виступите перед однокласниками на наступному уроці.
Мені було дуже приємно і цікаво з вами працювати. Дякую за урок. До побачення.
Слайд 22