Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
урок укр.мови. 2
1. Криворізька загальноосвітня школа №52
Українська мова, 2 клас.
Іменник. Розпізнавання іменників за запитаннями
хто? що?
Підготувала:
вчитель початкових класів
Данилюк Н.В.
Кривий Ріг 2013
2. Тема: Іменник. Розпізнавання іменників за запитаннями хто? Що?
Мета: дати поняття про іменник як частину мови; формувати уявлення про
слова іменники; продовжити навчати дітей розрізняти назви істот і неістот;
виправляти учнів у побудові речень з іменниками; розвивати логічне мислення,
увагу та пам`ять. Виховувати інтерес до слова, вміння точно передавати думку.
Хід уроку
І Організація класу.
Вліво, вправо поверніться,
Один одному всміхніться
Девіз нашого уроку:
Учитель: Діти Слайд 2
Сидимо…. Рівно.
Пишемо….. гарно.
Слухаємо….уважно.
Відповідаємо…точно.
ІІ Повідомлення теми і мити уроку.
-Діти, починаючи з сьогоднішнього уроку ми будемо вивчати частини мови.
Сьогодні на уроці ви розпочнете знайомитись з такою частиною мови, як іменник.
Ви дізнаєтесь, які слова ми називаємо іменниками, на які запитання вони
відповідають. А допоможе нам це зробити віртуальна мандрівка на казковий,
веселий ярмарок. Слайд 3
Увага! Увага! Спішіть-поспішайте!
Господарі й гості, глядіть-не мішайте!
На ярмарку нашім-веселім, багатім,
Є чим дивуватись, і є , що придбати!
На ярмарок прошу гуртом, поодинці,
Чекають на вас там чудові гостинці!
Тут речі умільців, ні з чим не зрівняти,
Барвисті стрічки, рушники вишивані.
Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте,
Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте.
ІІІ Закріплення та осмислення нових знань.
1.Робота з текстом (.65, вправа 1) (Слайд 4.)
-Ось ми підійшли до павільйону, а в нім чого тільки немає.
а)Каліграфічна хвилинка.
б)Читання тексту учителем.
в)Читання тексту в особах. Обговорення.
-Про що розповідається в тексті? Яку назву дібрали б ви до нього?
-Яким уявляється вам цей ярмарок?
3. -Назвіть товари, які пропонували купити гостям ярмарку жваві продавці. Як ви
думаєте, яке запитання можна поставити до всіх цих слів? (Що?)
Чому? ( Бо це назви неістот, тобто неживих предметів.)
-Зверніть увагу на вимогу і правопис слова в рамочці
Килим ( с. 4 нажать)
Килим- це декоративна, гладка або з ворсовим покриттям тканина. Нею
прикрашають стіни, підлогу.
в)Учні знайомляться з поясненням слова Глечик (Слайд 5)
-Як ви вважаєте, слово глечик означає назву живої істоти чи назву неістоти,
неживого предмету? Доведіть свою думку.
*усне продовження речення (Слайд 6)
На ярмарку продавали товари: писанки, килим, ковдру, хустинки, намисто,
віночки, тарелі, глечики.
-Поставити запитання до слів, які ви дібрали для завершення речення. (що?) Чому?
2.Ознайомлення з правилом про слова-назви неістот та питаннями, на яке вони
відповідають. (Що?) (слайд 7)
*Читання правила. Перевірка засвоєння змісту.
-Що ми вважаємо неістотою- живий чи неживий предмет?
Предмети, речі, явища-це істоти чи неістоти?
-Розгляньте малюнки (на слайді). Наведіть приклади назв неістот.
-На які питання відповідають ці слова? Чому?
3.Опрацювання вправи 2, сторінка 66. (слайд8)
-А ми продовжуємо мандрувати по нашому ярмарку. Але не тільки ми прийшли на
нього. А хто ще завітав на ярмарок. Ми дізнаємося із вірша вправи 2.
а)Самостійне читання тексту.
б)Запитання та завдання до тексту.
-Про кого розповідається в цьому тексті. Назвіть тварин, що побували на казковому
ярмарку.
-Прочитайте, як пишеться слово ведмідь. Як ми вимовляємо це слово? Ми не
можемо дібрати перевірне слово для визначення ненаголошеного звуку е. Тому
правопис слова ведмідь потрібно запам`ятати.
-Слова ведмідь, лисиця, їжак-це назви істот. Зверніть увагу, яким словом
починається запитання, вміщене під текстом вправи.
в)Учні усно продовжують речення:
З ярмарку поверталися звірі: ведмідь, лисиця, їжак.
Запис цього речення.
4.Ознайомлення з правилом про назви істот. ( слайд 10)
5.Фізкультхвилинка (слайд11)
6.Гра « Назви слово-постав запитання» (слайд 12)
7.Робота з підручником (сторінка 66, вправа 3).
Запис речень – відповідей на запитання до тексту вправи 2.
-Що купив ведмідь?
-Що несе лисиця?
4. -Хто купив нитки?
8.Читання правила- поняття (іменник).
*Запитання до правила. Гра «Мікрофон».
-Як ми називаємо слова, що називають предмет?
-На які питання відповідають іменники?
-Чи погодитесь ви з тим, що іменники- це назви істот і неістот? Доведіть свою
думку.
9.Гра «Розсели слова в будиночки». (слайд 13)
ІV Підсумок до уроку.
-Діти, закінчується ярмарок. Ви придбали гостинці, а ще збагатили себе новими
знаннями.
-Відгадайте загадку. Про яку частину мови йдеться?
Він предмети називає,
На питання Хто? І Що? Відповідає.
Хто? – зайчисько.
Що? – вареник.
Що ж воно таке? ( Іменник).
V Домашнє завдання.