SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Розробка уроку з природознавства у 3 класі
Тема. Тварини. Різноманітність тварин.
Мета: розширити уявлення учнів про різноманітність тваринного світу; дати поняття про
групи тварин та їхні суттєві ознаки; формувати вміння на основі аналізу
встановлювати приналежність тварини до певної групи, називати представників
різних груп тварин;
формувати комунікативну компетентність, вдосконалювати вміння працювати в
групі, вдосконалювати вміння виконувати логічні мислительні операції;
створювати позитивну мотивацію учнів до вивчення предмета, виховувати любов
до природи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Форма проведення уроку: урок-квест
Обладнання: інтерактивна дошка, бездротові мишки, USB-хаб, завдання для роботи в групах,
капелюхи, ігрові реквізити для реалізації квесту (кубик, ігрове поле, іграшки, картки, скринька),
роздатковий матеріал для самооцінювання.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Емоційне налаштування учнів.
Доброго дня.
Ви гарний настрій маєте? (Так)
І так багато знаєте? (Так)
Бадьорі і кмітливі? (Так)
І всі на позитиві? (Так)
Всі будуть працювати? (Так)
І руку підіймати? (Так)
А трішки попустуємо? (Так)
Ну, що ж, тоді стартуємо!
Сьогодні ми з вами будемо шукати скарби. У нас є ігрове поле і кубик. Ідучи по ігровому полі,
ми будемо отримувати підказки, які допоможуть нам у пошуках.
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
1. Підведення підсумків метеорологічних спостережень.
Але спочатку давайте з’ясуємо, які погодні умови нас супроводжуватимуть.
Діти, у кожного з вас є аркуш самооцінювання із зображенням
гусениці. Протягом усього уроку за кожну правильнувідповідь ви
зафарбовуєте один кружечок будь-яким кольором. А в кінці уроку
порахуємо їх кількість.
- Що ви можете сказати про висоту Сонця над горизонтом?
- Як це впливає на тривалість дня?
- Який стан неба переважав за тиждень?
- Яка температура повітря була на цьому тижні?
- Чи були опади? У вигляді чого?
- Чи спостерігали ви інші погодні явища?
- Що говорить народний календар про 16 лютого?
(Багато снігу у цей день - літо буде дощовим.
Горобці 16 лютого голосно цвірінькають - весна настанедуже скоро. Якщо ж на Симеона
йде сніг - літо буде дощовим і холодним, до весни ще далеко.
В давнину люди намагалися задобрити домовика, залишаючи для нього 16 лютого
горщик каші в кутку. Вважалося, що дух захопиться частуванням і не буде пустувати.
Слайд 1
Відраховували 7 ранкових морозів - за прикметами вважалося, що після цього настане
весна.
Не можна в цей день брати гроші у борг і носити чорні речі - це прикмета, яка обіцяє
неприємності.)
- Які зміни відбулися в живій природі?
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Отже, кидаємо кубик і робимо перший хід.
(Учні кидають кубик.)
Ми отримали першу підказку: «Синя корівка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Відгадай ребус».
На дошці зображення ребусу.)
(Тварини)
Діти, здогадайтеся, чому на дошці написанесаме це слово. Дійсно, сьогодні ми будемо говорити
про тварин та їх різноманітність.
А для чого нам потрібні знання про тварин? Де в житті вони знадобляться?
IV. Сприймання та усвідомлення нових знань.
1. Об’єднання в групи та вибір теми.
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Друга підказка – «Рожева овечка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Оберіть тему своєї
групи»)
Діти, ви об’єднані у 6 груп, у кожної – своя власна тема. Натисніть мишкою на будь-яке з чисел
на дошці і дізнайтеся її.
(На дошці зображення розподілу тем груп:
1. Комахи
2. Риби
3. Земноводні
4. Плазуни
5. Птахи
6. Звірі (ссавці)
(У кожної групи – бездротова мишка, приєднана до USB-хаба. Групи по черзі обирають тему.
Вчитель ставить групам відповідні таблички з назвами тем.)
2. Інструктаж вчителя з виконання завдань групами.
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Оранжева собачка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Підготуйте
коротку доповідь з вашої теми»)
Виконуючи це завдання, ви повинніопрацювати у підручнику абзац лише з теми вашої групи і
підготувати короткий виступ за таким планом.
(На дошці – план виступу:
1) Назва групи тварин.
2) Наведіть приклад.
3) Особливості зовнішньої будови.
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 11
Слайд 12
4) Істотні ознаки цієї групи.)
(Учні працюють у групах і виступають.)
3. Виконання самостійних групових завдань.
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Зелений кінь».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Виконайте
самостійні завдання в групі»)
(Вчитель переміщує таблички з назвами груп за годинниковою стрілкою.)
Тепер назви ваших груп змінилися. Ви будете виконувати завдання відповідно до нової назви.
Завдання групі «Комахи»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Равлик,
метелик, ящірка).
2. Виберіть правильну відповідь:
Скільки ніг у комах?
а) 6;
б) 8;
в) 10.
Завдання групі «Риби»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Дельфін, краб,
щука).
2. Виберіть правильну відповідь:
За допомогою чого рухаються риби?
а) ніг;
б) лап;
в) плавців.
Завдання групі «Земноводні»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Жаба, змія,
рак).
2. Виберіть правильну відповідь:
Де проводять життя земноводні?
а) у воді;
б) на суші;
в) на суші та у воді.
Завдання групі «Плазуни»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Тритон,
крокодил, павук).
2. Виберіть правильну відповідь:
Як рухаються плазуни?
а) стрибають;
б) бігають;
в) тягнуть своє тіло по землі.
Завдання групі «Птахи»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Кажан,
метелик, ластівка).
2. Виберіть правильну відповідь:
Слайд 13
Чим вкрите тіло птахів?
а) пір’ям;
б) лускою;
в) панцирем.
Завдання групі «Ссавці»
1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Голуб, тигр,
жаба).
2. Виберіть правильну відповідь:
Чим вигодовують малят ссавці?
а) молоком;
б) комахами;
в) рослинами.
(Учні працюють у групах, захищають свої роботи.)
4. Фізхвилинка (на мотив пісні «Пластилиновая ворона»).
А зараз підніміться
І широко всміхніться.
Ми гарно працювали,
Звичайно, недарма.
Настав час відпочинку
І час для фізхвилинки,
Яку для вас я, діти,
Придумала сама.
Під музику знайому
Ми проженемо втому,
Щоб гарно працювати
Міг далі дружний клас.
І хлопці, і дівчата
Стараються завзято,
І рухи танцювальні
Нехай потішать нас.
Виконуємо вправи
Для гарної постави
Під музику веселу,
Яка для нас луна.
І відпочили м’язи,
І стало всім відразу
Так весело і легко,
Що просто дивина.
5. Розповідь вчителя про групи тварин з демонструванням презентації: черви, молюски,
ракоподібні, павукоподібні.
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Оранжева рибка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Уважно
перегляньте презентацію»)
6. Бесіда за переглянутим роликом.
- Про які групи тварин ви ще дізналися?
- Які тварини належать до червів?
- Які характерні ознаки молюсків?
Слайд 14
Слайд 15
Слайди 16-19
- Які тварини належать до ракоподібних?
- Скільки ніг у павукоподібних?
V. Узагальнення та систематизація отриманих знань.
1. Виконання практичного завдання на встановлення приналежності тварини до певної групи
(вправа онлайн-ресурсу LearningApps)
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Оранжева мишка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Виконайте
вправи»)
2. Виконання вправи «Барон Мюнхгаузен».
- Ви знаєте, хто такий барон Мюнхгаузен? Обов’язково прочитайте цю книжку, і дізнаєтеся, що
це – герой, який любив вигадувати. Я зараз теж буду вигадувати, а ви повинні довести, що я
помиляюся.
Хибні твердження:
1) Метелик літає, значить, це птах.
2) Дельфін плаває, значить, це риба.
3) Крокодил живе і на суші, і у воді, отже, він належить до земноводних.
3. Виконання вправи «Я знаю 5».
Кидаємо кубик.
(Учні кидають кубик.)
Наступна підказка – «Зелена жабка».
(Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Вітаю! Ви знайшли
скарб!»)
Друзі, нарешті ми знайшли скарб! Значить, працювали недаремно. Але щоб відкрити скриньку,
ми повинні виконати ще одне завдання. Ця гра називається «Я знаю 5». Кожному гравцеві я
скажу назву групи тварин, наприклад, риби. Гравець говорить: «Я знаю 5 риб». А далі він
повинен рухатися в напрямку скриньки, на кожен свій крок говорячи по одній назві риби.
(4 учнів грають у гру (риби, комахи, птахи, ссавці.)
- Ось ви і зуміли відкрити скриньку, а в ній – скарб. Несіть своїм групам винагороду за
наполегливу працю. (У скриньці знаходяться шоколадні монети.)
VI. Підсумок уроку.
1. Узагальнююча бесіда.
- Яку тему ми сьогодні вивчали?
- Чому говорять, що світ тварин різноманітний?
- Які групи тварин ви запам’ятали?
2. Обмін враженнями. Вправа «6 капелюхів».
Погляньте, у мене є 6 капелюхів. Але вони не звичайні. Всередині кожного з них є картка з
початком речення. Той, хто одягає капелюх, повинен це речення закінчити.
Червоний - «Мій настрій на уроці…»
Синій - «Сьогодні на уроці ми навчилися…»
Зелений - «На уроці у мене виникла цікава ідея:…»
Жовтий - «На уроці мені найбільше сподобалося…»
Білий - «Сьогодні на уроці ми зробили…»
Чорний - «Хочу оцінити роботу нашого класу на уроці…»
Слайд 20
Слайд 21
3. Оцінювання учнів.
Погляньте на ваших гусениць. Скільки ж у вас зафарбованих кружечків? Ви були старанними
й активними. Такі бали ви й отримаєте.
4. Домашнє завдання.
а) Постановка проблемного питання.
До речі, гусениця – це комаха чи черв’як? Відповідь на це запитання найбільш допитливі учні
знайдуть вдома самостійно.
б) Диференційоване завдання.
Домашнє завдання буде у кожного своє: ви знайдете цікавинку про представника певної групи
тварин і виступите перед однокласниками на наступному уроці.
Мені було дуже приємно і цікаво з вами працювати. Дякую за урок. До побачення.
Слайд 22

More Related Content

What's hot

розробка уроку
розробка урокурозробка уроку
розробка урокуCshkilniy
 
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"Ковпитська ЗОШ
 
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Ковпитська ЗОШ
 
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківРозробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківКовпитська ЗОШ
 
урок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класіурок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класіCshkilniy
 
урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2Cshkilniy
 
вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмиКоваленко Ірина
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...Ковпитська ЗОШ
 
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКалендарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКовпитська ЗОШ
 
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мовиПовторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мовиКовпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

розробка уроку
розробка урокурозробка уроку
розробка уроку
 
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
 
урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.
 
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
 
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківРозробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
 
урок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класіурок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класі
 
Zanyattya na druk
Zanyattya na drukZanyattya na druk
Zanyattya na druk
 
281
281281
281
 
урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2
 
вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьми
 
урок з читання в 2кл.
урок з читання в  2кл.урок з читання в  2кл.
урок з читання в 2кл.
 
урок читання 1кл
урок читання 1клурок читання 1кл
урок читання 1кл
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
 
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКалендарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
 
Заняття
ЗаняттяЗаняття
Заняття
 
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
 
182
182182
182
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мовиПовторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
 
1
11
1
 
220
220220
220
 

Similar to розробка уроку..

українська (автосохраненный)
українська (автосохраненный)українська (автосохраненный)
українська (автосохраненный)innapol
 
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленці
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленціплан уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленці
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленціCshkilniy
 
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класурозробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класуHelen Golovina
 
1_yds1_v_2018.pdf
1_yds1_v_2018.pdf1_yds1_v_2018.pdf
1_yds1_v_2018.pdf4book
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-1Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-1kreidaros1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-11 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1NoName520
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-11 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1KnijekNet
 
8598 „еврика” 5 клас
8598 „еврика” 5 клас8598 „еврика” 5 клас
8598 „еврика” 5 класurvlan
 
конспект уроку 1 кл в зоопарку
конспект уроку 1 кл  в зоопаркуконспект уроку 1 кл  в зоопарку
конспект уроку 1 кл в зоопаркуnataliamalcenko
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіКовпитська ЗОШ
 

Similar to розробка уроку.. (20)

169
169169
169
 
клас 2 урок
клас 2 урокклас 2 урок
клас 2 урок
 
гузієва
гузієвагузієва
гузієва
 
українська (автосохраненный)
українська (автосохраненный)українська (автосохраненный)
українська (автосохраненный)
 
249,23.docx
249,23.docx249,23.docx
249,23.docx
 
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленці
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленціплан уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленці
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленці
 
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класурозробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
 
1_yds1_v_2018.pdf
1_yds1_v_2018.pdf1_yds1_v_2018.pdf
1_yds1_v_2018.pdf
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-1Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-1
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-vashulenko-2018-1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-11 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
 
1
11
1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-11 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-vashulenko-2018-1
 
Урок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docxУрок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docx
 
8598 „еврика” 5 клас
8598 „еврика” 5 клас8598 „еврика” 5 клас
8598 „еврика” 5 клас
 
конспект уроку 1 кл в зоопарку
конспект уроку 1 кл  в зоопаркуконспект уроку 1 кл  в зоопарку
конспект уроку 1 кл в зоопарку
 
160
160160
160
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
 
Konspekt shevchenko
Konspekt shevchenkoKonspekt shevchenko
Konspekt shevchenko
 
Екологічний квк
Екологічний квкЕкологічний квк
Екологічний квк
 
100,23.docx
100,23.docx100,23.docx
100,23.docx
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 

Recently uploaded (8)

Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 

розробка уроку..

  • 1. Розробка уроку з природознавства у 3 класі Тема. Тварини. Різноманітність тварин. Мета: розширити уявлення учнів про різноманітність тваринного світу; дати поняття про групи тварин та їхні суттєві ознаки; формувати вміння на основі аналізу встановлювати приналежність тварини до певної групи, називати представників різних груп тварин; формувати комунікативну компетентність, вдосконалювати вміння працювати в групі, вдосконалювати вміння виконувати логічні мислительні операції; створювати позитивну мотивацію учнів до вивчення предмета, виховувати любов до природи. Тип уроку: урок засвоєння нових знань Форма проведення уроку: урок-квест Обладнання: інтерактивна дошка, бездротові мишки, USB-хаб, завдання для роботи в групах, капелюхи, ігрові реквізити для реалізації квесту (кубик, ігрове поле, іграшки, картки, скринька), роздатковий матеріал для самооцінювання. Хід уроку І. Організація учнів до уроку. Емоційне налаштування учнів. Доброго дня. Ви гарний настрій маєте? (Так) І так багато знаєте? (Так) Бадьорі і кмітливі? (Так) І всі на позитиві? (Так) Всі будуть працювати? (Так) І руку підіймати? (Так) А трішки попустуємо? (Так) Ну, що ж, тоді стартуємо! Сьогодні ми з вами будемо шукати скарби. У нас є ігрове поле і кубик. Ідучи по ігровому полі, ми будемо отримувати підказки, які допоможуть нам у пошуках. ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів. 1. Підведення підсумків метеорологічних спостережень. Але спочатку давайте з’ясуємо, які погодні умови нас супроводжуватимуть. Діти, у кожного з вас є аркуш самооцінювання із зображенням гусениці. Протягом усього уроку за кожну правильнувідповідь ви зафарбовуєте один кружечок будь-яким кольором. А в кінці уроку порахуємо їх кількість. - Що ви можете сказати про висоту Сонця над горизонтом? - Як це впливає на тривалість дня? - Який стан неба переважав за тиждень? - Яка температура повітря була на цьому тижні? - Чи були опади? У вигляді чого? - Чи спостерігали ви інші погодні явища? - Що говорить народний календар про 16 лютого? (Багато снігу у цей день - літо буде дощовим. Горобці 16 лютого голосно цвірінькають - весна настанедуже скоро. Якщо ж на Симеона йде сніг - літо буде дощовим і холодним, до весни ще далеко. В давнину люди намагалися задобрити домовика, залишаючи для нього 16 лютого горщик каші в кутку. Вважалося, що дух захопиться частуванням і не буде пустувати. Слайд 1
  • 2. Відраховували 7 ранкових морозів - за прикметами вважалося, що після цього настане весна. Не можна в цей день брати гроші у борг і носити чорні речі - це прикмета, яка обіцяє неприємності.) - Які зміни відбулися в живій природі? ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів. Отже, кидаємо кубик і робимо перший хід. (Учні кидають кубик.) Ми отримали першу підказку: «Синя корівка». (Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Відгадай ребус». На дошці зображення ребусу.) (Тварини) Діти, здогадайтеся, чому на дошці написанесаме це слово. Дійсно, сьогодні ми будемо говорити про тварин та їх різноманітність. А для чого нам потрібні знання про тварин? Де в житті вони знадобляться? IV. Сприймання та усвідомлення нових знань. 1. Об’єднання в групи та вибір теми. Кидаємо кубик. (Учні кидають кубик.) Друга підказка – «Рожева овечка». (Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Оберіть тему своєї групи») Діти, ви об’єднані у 6 груп, у кожної – своя власна тема. Натисніть мишкою на будь-яке з чисел на дошці і дізнайтеся її. (На дошці зображення розподілу тем груп: 1. Комахи 2. Риби 3. Земноводні 4. Плазуни 5. Птахи 6. Звірі (ссавці) (У кожної групи – бездротова мишка, приєднана до USB-хаба. Групи по черзі обирають тему. Вчитель ставить групам відповідні таблички з назвами тем.) 2. Інструктаж вчителя з виконання завдань групами. Кидаємо кубик. (Учні кидають кубик.) Наступна підказка – «Оранжева собачка». (Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Підготуйте коротку доповідь з вашої теми») Виконуючи це завдання, ви повинніопрацювати у підручнику абзац лише з теми вашої групи і підготувати короткий виступ за таким планом. (На дошці – план виступу: 1) Назва групи тварин. 2) Наведіть приклад. 3) Особливості зовнішньої будови. Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 Слайд 11 Слайд 12
  • 3. 4) Істотні ознаки цієї групи.) (Учні працюють у групах і виступають.) 3. Виконання самостійних групових завдань. Кидаємо кубик. (Учні кидають кубик.) Наступна підказка – «Зелений кінь». (Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Виконайте самостійні завдання в групі») (Вчитель переміщує таблички з назвами груп за годинниковою стрілкою.) Тепер назви ваших груп змінилися. Ви будете виконувати завдання відповідно до нової назви. Завдання групі «Комахи» 1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Равлик, метелик, ящірка). 2. Виберіть правильну відповідь: Скільки ніг у комах? а) 6; б) 8; в) 10. Завдання групі «Риби» 1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Дельфін, краб, щука). 2. Виберіть правильну відповідь: За допомогою чого рухаються риби? а) ніг; б) лап; в) плавців. Завдання групі «Земноводні» 1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Жаба, змія, рак). 2. Виберіть правильну відповідь: Де проводять життя земноводні? а) у воді; б) на суші; в) на суші та у воді. Завдання групі «Плазуни» 1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Тритон, крокодил, павук). 2. Виберіть правильну відповідь: Як рухаються плазуни? а) стрибають; б) бігають; в) тягнуть своє тіло по землі. Завдання групі «Птахи» 1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Кажан, метелик, ластівка). 2. Виберіть правильну відповідь: Слайд 13
  • 4. Чим вкрите тіло птахів? а) пір’ям; б) лускою; в) панцирем. Завдання групі «Ссавці» 1. Скласти пазли 3 тварин і вибрати ту, яка належить до назви вашої групи. (Голуб, тигр, жаба). 2. Виберіть правильну відповідь: Чим вигодовують малят ссавці? а) молоком; б) комахами; в) рослинами. (Учні працюють у групах, захищають свої роботи.) 4. Фізхвилинка (на мотив пісні «Пластилиновая ворона»). А зараз підніміться І широко всміхніться. Ми гарно працювали, Звичайно, недарма. Настав час відпочинку І час для фізхвилинки, Яку для вас я, діти, Придумала сама. Під музику знайому Ми проженемо втому, Щоб гарно працювати Міг далі дружний клас. І хлопці, і дівчата Стараються завзято, І рухи танцювальні Нехай потішать нас. Виконуємо вправи Для гарної постави Під музику веселу, Яка для нас луна. І відпочили м’язи, І стало всім відразу Так весело і легко, Що просто дивина. 5. Розповідь вчителя про групи тварин з демонструванням презентації: черви, молюски, ракоподібні, павукоподібні. Кидаємо кубик. (Учні кидають кубик.) Наступна підказка – «Оранжева рибка». (Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Уважно перегляньте презентацію») 6. Бесіда за переглянутим роликом. - Про які групи тварин ви ще дізналися? - Які тварини належать до червів? - Які характерні ознаки молюсків? Слайд 14 Слайд 15 Слайди 16-19
  • 5. - Які тварини належать до ракоподібних? - Скільки ніг у павукоподібних? V. Узагальнення та систематизація отриманих знань. 1. Виконання практичного завдання на встановлення приналежності тварини до певної групи (вправа онлайн-ресурсу LearningApps) Кидаємо кубик. (Учні кидають кубик.) Наступна підказка – «Оранжева мишка». (Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Виконайте вправи») 2. Виконання вправи «Барон Мюнхгаузен». - Ви знаєте, хто такий барон Мюнхгаузен? Обов’язково прочитайте цю книжку, і дізнаєтеся, що це – герой, який любив вигадувати. Я зараз теж буду вигадувати, а ви повинні довести, що я помиляюся. Хибні твердження: 1) Метелик літає, значить, це птах. 2) Дельфін плаває, значить, це риба. 3) Крокодил живе і на суші, і у воді, отже, він належить до земноводних. 3. Виконання вправи «Я знаю 5». Кидаємо кубик. (Учні кидають кубик.) Наступна підказка – «Зелена жабка». (Учні шукають у класі відповідну іграшку. До неї прикріплене завдання: «Вітаю! Ви знайшли скарб!») Друзі, нарешті ми знайшли скарб! Значить, працювали недаремно. Але щоб відкрити скриньку, ми повинні виконати ще одне завдання. Ця гра називається «Я знаю 5». Кожному гравцеві я скажу назву групи тварин, наприклад, риби. Гравець говорить: «Я знаю 5 риб». А далі він повинен рухатися в напрямку скриньки, на кожен свій крок говорячи по одній назві риби. (4 учнів грають у гру (риби, комахи, птахи, ссавці.) - Ось ви і зуміли відкрити скриньку, а в ній – скарб. Несіть своїм групам винагороду за наполегливу працю. (У скриньці знаходяться шоколадні монети.) VI. Підсумок уроку. 1. Узагальнююча бесіда. - Яку тему ми сьогодні вивчали? - Чому говорять, що світ тварин різноманітний? - Які групи тварин ви запам’ятали? 2. Обмін враженнями. Вправа «6 капелюхів». Погляньте, у мене є 6 капелюхів. Але вони не звичайні. Всередині кожного з них є картка з початком речення. Той, хто одягає капелюх, повинен це речення закінчити. Червоний - «Мій настрій на уроці…» Синій - «Сьогодні на уроці ми навчилися…» Зелений - «На уроці у мене виникла цікава ідея:…» Жовтий - «На уроці мені найбільше сподобалося…» Білий - «Сьогодні на уроці ми зробили…» Чорний - «Хочу оцінити роботу нашого класу на уроці…» Слайд 20 Слайд 21
  • 6. 3. Оцінювання учнів. Погляньте на ваших гусениць. Скільки ж у вас зафарбованих кружечків? Ви були старанними й активними. Такі бали ви й отримаєте. 4. Домашнє завдання. а) Постановка проблемного питання. До речі, гусениця – це комаха чи черв’як? Відповідь на це запитання найбільш допитливі учні знайдуть вдома самостійно. б) Диференційоване завдання. Домашнє завдання буде у кожного своє: ви знайдете цікавинку про представника певної групи тварин і виступите перед однокласниками на наступному уроці. Мені було дуже приємно і цікаво з вами працювати. Дякую за урок. До побачення. Слайд 22