Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
урок слова назви предметів
1.
2. Тема. Уявлення про слова - назви предметів. Вимова і написання слова
портфель.
Мета. Дати уявлення про слова - назви предметів; учити спостерігати за
лексичним
значенням слова; учити ставити питання до назв предметів і назв істот ;
закріпити вимову і написання слова портфель;розвиватиспостережливість,
увагу, кому- нікативність мовлення школярів; виховувати працелюбність.
Обладнання. Предметні малюнки.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Каліграфічна хвилинка.
М Мо сл во мова слово Мово рідна, слово рідне,
Хто вас забуває,
Тойу грудях не серденько,
А лиш камінь має.
(С. Воробкевич )
- Знайдіть у вірші звертання.
III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- З чого складається наша мова? З чого складаються речення?
- Слова - це частинимови, кожне слово щось означає. Про значення слів ми
будемо говоритина наступних уроках. Сьогодніми починаємо вивчати
слова, які означають назви предметів.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Слово вчителя.
- Книжка, дошка, кабінет,
Печиво, повидло, мед,
Чоботи, штани, кашкет,
Мотоцикл, велосипед - Знайте, діти, наперед:
Кожен з них - це є предмет.
То ж хто це і що це - вже не секрет.
Ім’я своєй назву має кожен предмет.
- А на які питання відповідають ці слова, ви дізнаєтесь, прочитавши правило
на с.87.
2. Роботаз підручником. Вивчення правила на с.87.
3. Вправи на правильну постановку питань хто? і що? до слів.
- Пограємо у гру. Ви будете виходити до дошки, братимете картки з
питаннями хто? або що?, а потім називатимете предмет, зображенийна
картці.
Зразок. Що це? Це - м’яч.
3. Хто це? Це - їжак.
4. Виконання вправи 184, с. 86.
- Розгляньтемалюнки. Дайте відповіді на питання.
Які слова відповідають на питання хто? Які слова відповідають на питання
що?
- Запишіть за зразком.
- Зверніть увагу на слово портфель. Запам’ятайте його правопис. Поділіть
слово на склади.
5. Виконання вправи 186, с. 86.
- Які слова треба записати в другу колонку?
- Запишіть слова за зразком.
- Чому до слів першої колонки ставиться питання хто?, а до слів другої -
питання що?
- Усно складіть з кожною парою слів речення.
У. Фізкультхвилинка.
Гра «Естафетну паличку передай - слово називай». ( Діти передають один
одномупаличку, називаючи слова, які відповідають на питання що? Потім
гра продовжуєтьсяіз словами, які відповідають на питання хто? )
У І. Узагальнення і систематизація знань.
1. Гра « Доберислова».
- Усно доберіть кілька назв предметів. На які питання вонивідповідають?
Іграшки —
Звірі - Птахи —
Овочі- Фрукти - Професії-
2. Самостійна робота. Виконання вправи 187, с. 88.
Перевірка виконаного.
3. Розвитокмовлення. Вправа 188, с. 88.
- Прочитайте текст. Про що він?
- Підготуйте розповідь про те, що міг би розповістипортфель про свого
неохайного господаря.
- Запишіть заголовокі відповідь. Які ці речення за метою висловлювання?
VII. Підсумок уроку.
- З яким словами ми сьогодніознайомились?
- Які слова відповідають на питання що?, а які на питання хто?
- Вимову і написання якого слова треба запам’ятати?
VIII. Домашнє завдання.
Вправа 189, с. 89.
Тема. Розпізнавання слів - назв предметів за питаннями хто? що?
Складання речень.
4. Мета. Учити розпізнавати слова - назви предметів за питаннями хто? що?;
закріплювати знання про слова - назви предметів, розвивативміння
висловлювати своюдумку, виховувати любов і шану до хліба.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання.
- Прочитайте слова, що відповідають на питання хто? Що вони означають?
- Прочитайте слова, що відповідають на питання що? Що вони означають?
III. Каліграфічна хвилинка.
X Хл хліб хлібороб комбайн На полях комбайнизбирають хліб.
- Назвіть слова в реченні, які означають назви предметів.
- Поділіть слово комбайни на склади.
ГУ. Засвоєння знань про слова - назви предметів.
1. Відгадування загадки. Вправа 190, с. 89.
- Прочитайте і відгадайте загадку.
- Перевірте за першими буквами рядків, чи правильно ви назвали відгадку.
- На яке питання відповідає слово хліб?
2. Розвитокзв’язного мовлення.
- Розкажіть, як вирощують хліб. Які роботивиконують на полях? Які етапи
потрібно пройти, перш ніж зерно стане хлібом?
3. Бесіда про значення хліба.
- Хліб завжди був найдорожчим скарбом для людини. Вшановуючи його,
хлібину клани на вишитий рушник. Хлібом-сіллю на рушнику зустрічали
дорогихгостей.
Хліборобство - велика наука. Виникла ця наука ще в прадавні часи.
Первісна людина вживала в їжу дике колосся. З часом люди зрозуміли, що
зернятка можна сіяти. Відтоді передають люди вміння роститихліб. Зараз
навчилися захищати його від шкідників і стихійного лиха, вирощувати
пшеницю, яка не боїтьсяні морозів, ні засухи.
- Прочитайте прислів’я про хліб. Як ви їх розумієте?
Лежачи на печі, не скуштуєш калачі.
Як нема дощу в час, то не буде хліба в нас.
Хліб - всьомуголова.
4. Виконання вправи 191, с. 89.
- А чи знаєте ви, які виробивиготовляють з борошна?
- Розгляньтемалюнки і назвіть кулінарні вироби. На які питання
відповідають ці слова?
- Випишіть з поданих слів назви виробів з борошна.
- А які виробиз борошнапечуть ваші мами й бабусі?
5. 5. Самостійна робота. Виконання вправи 192, с. 90.
Перевірка виконання.
V. Фізкультхвнлинка.
Ой, росло у полі жито,
Добрим дощиком полите.
Жито стигло, достигало,
Колосочкамикивало.
А ти, Киве, не кивай,
А на вулицю тікай!
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Роботав парах. Вправа 193, с. 90.
- Запишіть речення за зразком.
- На яке питання відповідають слова, що ви вставляли? Що вони означають?
2. Повторення правила на с. 91.
3. Коментованеписьмо.
Виконання вправи 194, с. 91.
- Прочитайте. До кожного словаставте питання. Записуйте лише слова -
назви предметів.
VII. Підсумок уроку.
- Про які слова ми говорилина уроці?
- Що ви запам’ятали?
VIII. Домашнє завдання.
Вправа 195, с. 91.
- Спишіть вірш. Усно поставте питання до виділених слів.
Тема. Групування предметів за родовимита видовимиознаками.
Змінювання іменників за зразком «один - багато». Складання речень.
Мета. Ознайомитиучнів з формами іменників в однині і множині ( без
уживання термінів ); закріплювати вміння групувати предмети за родовими
та видовимиознаками; розвиватимовлення, збагачувати словниковийзапас;
нагадати правила користування побутовимиелектроприладами.
Обладнання. Предметні малюнки.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Актуалізація опорнихзнань.
1. Каліграфічна хвилинка.
За за єць заєць По стежині через ліс мокруморквузаєць ніс.
- Поставте питання до виділених слів.
- До яких слів ставиться питання хто?, а до яких що?
2. Відгадування загадок.
6. В один стовпчикзапишіть слова-відгадки, що відповідають на питання
хто?, а в другий - на питання що?
* Воно говорить, грає, новинисповіщає. (Радіо ).
* Хто хвіст лишає, а від ворогів тікає? (Ящірка )
* Хоч не шию я ніколи,
А голок завждидоволі. ( їжак )
* Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)
* Крил не має, а гарно літає. ( Сніг)
* Хату на хаті має,
жабам рахунок знає. ( Лелека )
* Дуже товсті ногимаю,
Ледве їх переставляю.
Сам високийя на зріст.
Замість рота в мене хвіст. (Слон)
* Мию, мию без жалю,
Мию там, де брудно;
Цю роботуя люблю,
Та від неї худну. (Мило)
III. Повідомлення теми та мети уроку.
- Слова, які відповідають на питання хто? або що?, можуть означати назву
одного предметаабо означатибагато предметів.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Гра «Подивіться навкруги»
- Подивіться навкруги. Назвіть предмети, яких в класі багато. Назвіть
предмет, який в класі один.
2. Роботаз предметними малюнками.
Діти по черзіпідходять до дошки, вибирають картку, називають предмет,
зображенийна ній, і слово, що буде означати багато таких предметів.
3. Роботаз підручником. Вправа 196, с. 91.
- Запишіть назви предметів.
- Усно складіть з ними речення.
- Усно змініть слова, щоб вониозначали багато предметів.
- Які прилади в вашому доміпрацюють за допомогою електрики?
- Розкажіть, яких правил треба дотримуватися при користуванні цими
електроприладами?
4. Роботав парах. Виконання вправи 197.
- Назвіть зображеніна малюнках предмети.
- Запишіть їх назви у дві групи: посуд і меблі.
- Перевірте виконання одинв одного.
7. - Замініть слова так, щоб вониозначали багато предметів.
- Знайдіть словав рамочціна с. 92. Повправляйтесь в їхній правильній
вимові.
Запам’ятайте написання.
V. Фізкультхвилинка.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата,
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочилиручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
- Які ви почули слова, що означають назви багатьохпредметів?
VI. Узагальнення і систематизація знань.
1. Виконання вправи 198, с. 93.
- Прочитайте текст. Скільки речень в другомуабзаці? Які вониза метою
висловлювання?До чого спонукають?
- Виділені назви предметів змініть за зразком і запишіть.
- Відгадайте загадку.
- Прочитайте слова в рамочціна с. 93. Попрацюйте над їхньою вимовою,
запам’ятайте правопис.
2. Самостійна робота. Вправа 199.
Перевірка виконання.
УИ. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися на уроці?
- Назвіть пари слів, що називають один предмет і багато предметів.
УПІ. Домашнє завдання.
Вправа 200. З поданих слів складіть речення. Запишіть їх за зразком.
Тема. Змінювання слів за зразками: один - багато. Вимова і написання слів
календар, ясен, черевики.
Мета. Учити змінювати слова за зразком:один - багато; закріплювати уміння
розрізнятислова, які означають один предмет і слова, які означають
багато предметів; удосконалювати навички каліграфічного письма;
розвиватизв’язнемовлення, поглиблювати словниковийзапас;
виховувати любов до природи.
Обладнання. Картки з зображенням птахів.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання.
- Прочитайте, які речення ви склали зі слів.
8. - Назвіть слова, які означають багато предметів.
III. Актуалізація опорнихзнань.
- Що ви можете розказатипро слова, що означають назви предметів?
- Пограємо в гру «Впіймай слово». Коливи почуєте слово, що означає один
предмет, плесніть в долоніодинраз. Коли почуєте слово, що означає багато
предметів, плесніть в долонітричі.
Жуки дзижчать в садочкулітом,
По стежці жабка - плиг та плиг!
Жоржиниквітнуть жовтим цвітом,
Кружляють бджолибіля них.
Зима морозянанадворі,
Замети білі на землі.
Зоріють в небі яснізорі.
Заснули зайчики малі.
Дивись, який новий годинникВисить на стінці нині в нас.
Усі години та хвилини Ми вивчили, щоб знати час.
(Н. Забіла)
IV. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодніна уроціми продовжимовивчатислова, що означають назви
предметів, змінюватимемо їх за зразком:один - багато.
V. Сприймання та усвідомлення матеріалу.
1. Каліграфічна хвилинка.
я се се ле ле ле че че ре ре ясен календар черевики
- Поставте наголос в словах.
- Складіть звукову схему словаясен.
- Поділіть всі слова на склади.
- Чи всі словаможна перенести? Чому?
2. Колективна робота. Виконання вправи 201.
- Прочитайте виразно лічилку.
- Знайдіть пояснення словапричілок.
- Випишіть з лічилки назви предметів, які відповідають на питання хто?
- Які з цих слів означають одинпредмет, а які багато?
3. Самостійна робота. Зміна слів за зразком.
Вправа 202, с. 94-95.
Перевірка виконання.
4. Фізкультхвилинка.
5. Роботав парах. Виконання вправи 203, с. 95.
- Прочитайте текст.
- Про що ви з нього дізналися?
9. - Перелічіть назви птахів, які зустрічалися в тексті.
- На які питання відповідають ці слова?
- Попрацюйте в парах. Запишіть слова за зразком.
- Перевірте роботиодинв одного. Вкажіть товаришу на помилку.
VI. Узагальнення і систематизація знань.
1. Гра «М’яч передавай - багато предметів називай».
Перший гравець називає предмет і передає м’яч другому. Другий гравець
повинен взяти м’яч і назвати це слово в множині. Передаючи м’яч іншому,
сказати своєслово в однині, і так далі.
2. Творчийдиктант.
- Я буду диктувати слова, що означають один предмет, а ви будете
записувати слова, що означають багато предметів.
Гай, сад, дитина, вчитель.
3. Розгадування ребусуна с. 95.
VII. Підсумок уроку.
- Що ми сьогоднівивчали?
VIII. Домашнє завдання.
Вправа 205. Виділені слова змініть так, щоб кожне з них означало один
предмет. Запишіть.
Тема. Закріплення знань про слова - назви предметів. Удосконалення тексту.
Мета. Закріпити знання про слова, що означають назви предметів; учити
удосконалюватитекст шляхом заміни слів контекстними синонімами;
розвиватизв’язнемовлення;виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання.
- Прочитайте, як ви змінили слова, щоб кожне з них означало один предмет.
Скільки назв предметів вжито у вірші? Як пишеться слово шістнадцять?
III. Каліграфічна хвилинка.
К Ка ко зап ковзани
Катруся любить кататися на ковзанах.
- Поділіть слово ковзани на склади.
IV. Закріплення знань про слова - назви предметів.
1. Роботаз підручником. Виконання вправи 206, с. 96. Добір слів, близьких за
значенням.
- Запишіть відповіді на запитання.
- Чи одну й у ж людину називають ці слова? На які питання вони
відповідають?
- Ким ви будете в кінотеатрі? На концерті?
10. - Тобто однулюдину можна назвати різними словами.
2. Розвитокусного мовлення.
- А як вас називає мама?
- А якими словами ви можете назвати маму?
- Розкажіть про своюмаму, використовуючиціслова, щоб уникнути
повторення.
3. Роботанад віршем Н. Забіли «Черепаха».
- Послухайте уважно вірш і скажіть, якими словамипоетеса замінює слово
черепаха? (Звір, вона, боягузка.).
На грядці, де росларедиска,
Сидить якийсь незнаний звір:
На спині в нього чорнамиска І ніжки висунулись з дір.
Та це ж, звичайно, черепаха!
І як вона прийшла сюди?
Ой черепахо-бідолахо,
Ти ж тут загинеш без води!..
А ми цю чорнубоягузку,
Що вся сховалась під щитом,
Мерщій загорнемо у хустку І понесемо всі гуртом.
І примчимо єдиним махом В кущі до річки, до води.
Отут спокійно, черепахо,
Живи й далеко не ходи!
4. Фізкультхвилинка.
5. Роботанад удосконаленням тексту. Вправа 208, с. 97.
- Прочитайте текст. Які недоліки ви в ньому знайшли?
- Які слова в тексті повторюються?Замініть деякі з них, щоб уникнути
повтору.
- Запишіть удосконалений текст.
Перевірка виконаного.
- Доберіть заголовокдо тексту.
- Чому в кінці останнього речення стоїть знакоклику? Яке це речення за
метою висловлювання?
6. Письмо з пам’яті. Вправа 207, с. 97.
- Прочитайте виразно вірш.
- Що означають слованеминуче, з хвилини на хвилину?
- Вивчіть вірш та запишіть його з пам’яті.
- Перевірте написане.
V. Підсумок уроку.
- Що навчилися робити на сьогоднішньомууроці?
11. VI. Домашнє завдання.
Вправа 209, с. 97. Прочитайте і спишіть вірш. Підкресліть назви предметів.
■6
Тема. Узагальнюючий урок про слова - назви предметів.
Мета. Закріпити знання про слова - назви предметів; засвоювативимову і
правопис нових слів; виховувати культуру мовлення; розвиватидіалогічне
мовлення. Обладнання. Предметні картки, роздатковікартки.
Хід уроку.
I. Організація класу до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання.
- Скільки речень у вірші? Які вони за метою висловлювання? Чому в
останньомуреченні вжито знак оклику?
- Прочитайте назви предметів, які ви підкреслили. Поставте до них питання.
III. Каліграфічна хвилинка.
Ве ее дь ведмідь
Взимку ведмідь спить у барлозі.
- Складіть звукову модель слова ведмідь.
IV. Закріплення знань.
1. Вибірковий диктант.
- Запишіть слова, що означають назви предметів.
Мальована колисочка,
Малесенька дитиночка,
Та пухові подушечки,
Та шовкові пелюшечки.
- Які з цих слів означають багато предметів?
2. Роботаз предметними картками.
- Подивіться, що зображено на картках. Запишіть назви цих предметів у два
стовпчики. В перший - слова, що відповідають на питання що?, а в другий
- на питання хто?
3. Роботаз картками.
I варіант
Випиши слова, які відповідають на питання хто?
Лисиця, школа, мама, Оленка, зима, клас, діти, зошит, черевики, ворона,
учитель, ранок, дівчинка.
II варіант
Випиши слова, які відповідають на питання що?
Петрик, лінійка, квітка, море, мороз, тато, колесо, сестричка, кіно, олівець,
ластівка, молоко.
III варіант
12. Спиши. Утвори пари слів за зразком ( один - багато )
Вчитель - ...
Олівець - ...
Олень — ...
Зоря-...
Крило-...
Дерево- ...
Сніг- ...
Мороз-...
4. Ознайомлення з написанням і вимовою назв днів тижня. Вправа 210, с. 98.
/ - Прочитайтетекст. Які його дійові особи?
V
- Про що вони розмовляли?
- Приготуйтеся читати текст за особами. Правильно інтонуйте речення.
- Які речення за метою висловлювання зустрічаються в цьомутексті?
- Назвіть по порядкувсі дні тижня. Запишіть їх назви, користуючись
підручником.
5. Фізкультхвилинка.
6. Роботаз текстом. Вправа 211, с. 98.
- Прочитайте текст, замінюючи малюнки словами.
- Подумайте, якими словамиможна замінити слово ведмідь, щоб уникнути
повтору?Колективний запис тексту з коментуванням.
Самостійне виконання завдання 2. Перевірка.
Гра «Я знаю...»
За завданням вчителя діти називають 5 слів - назв предметів певної групи (
посуд, меблі, учнівське приладдя, професії тощо ).
Зразок. Я знаю 5 назв меблів: диван, стіл, стілець, крісло, шафа.
8. Розвитокдіалогічного мовлення. Вправа 212, с. 99.
- Прочитайте діалог в особах.
- Складіть свій діалог, змінивши місце і час.
- Запишіть слово театр в зошити. Поділіть його на склади. Запам’ятайте
написання.
У. Підсумок уроку.
- Що ви пам’ятаєте про слова - назви предметів?
- Написання яких нових слів ви запам’ятали?
УІ. Домашнє завдання.
Вправа 213, с. 99. Спишіть текст, поділіть його на речення. У другому
13. реченні підкресліть головніслова. ( За бажанням головніслова можна
підкреслити в кожному реченні.)
№"■................................................................................... —
Відкритий урок
з математики по темі:
« Закріплення випадків додавання
і віднімання пов’язаних
із нумерацією чисел »
Г 1]
Тема: Закріплення випадків додавання і віднімання, пов'язанихіз нумерацією
чисел. Прямий кут. Задачі на знаходження третього доданка.
Мета: закріпити випадки додавання і віднімання, пов’язанііз нумерацією
чисел; ознайомитиучнів із прямим кутом ; розв’язування задачіна
знаходження третього доданка; продовжуватиформуватив учнів навички
швидких обчислень, уміння розв’язуватизадачірізних типів; розвивати
мислення, кмітливість; вміння нестандартно мислити; виховувати любов до
природи, інтерес до сумісного пошуку, до предмета математики.
Обладнання: таблиця, підручник «Математика для 2 класу» М. В.
Богдановича, ілюстрації із зображенням моря, річки, струмка, басейна,
звукозапис шуму води.
Хід уроку.
I. Організація класу.
Учитель:
Любі діти! У наш клас Завітали гостімилі,
Привітаймо в добрийчас Гостейпосмішкою й миром.
Діти:
Ми вам раді, добрілюди,
І вітаєм щиро вас,
Та запрошуєм ласкаво На урок у другий клас.
Учениця:
Дзвониквсім нам дав наказ:
До роботивзятись враз!
Розпочнемосвій урок,
То ж назад не зробишкрок.
Будем ми трудитись гарно,
Не мине й хвилинки марно.
Учитель:
Давайте прочитаємо з дошки епіграф до нашого уроку.
Природатак про все потурбувалась, що скрізь ти знайдеш, чого повчитись.
14. Леонардо да Вінчі.
II. Оголошення теми та мети уроку.
( Тема уроку на дошці.)
- Відкрийте підручники на с. 58 - 59. Уважно подивіться і скажіть, що вас
чекає на уроці математики? ( Будемо читати числа, розв’язуватиприклади,
задачі, розглядатикути.)
- А що нам підказує епіграф до уроку? (Будемо вчитися у природи.)
- Для чого вам потрібні всі ці навички? (Відповіді дітей.)
(Всі види робіт вивішую на дошці у вигляді краплинок:
1-а краплинка -розв язування прикладів;
2-а краплинка - розв ’язування задач;
3-я краплинка - логічні задачі;
4-а краплинка - знаходження прямого кута;
5-а краплинка - ігри.)
- В кінці уроку ми вияснимо, чивстигли те, що запланували.
- Діти, уважно подивіться на ілюстрацію. Що тут зображено?Чи можемо ми
знайти на малюнку те, що цікавить нас на уроці математики? (Ні.)
III. Актуалізація опорнихзнань.
1. Мозковийштурм.
- Що таке басейн?
- Для чого він потрібен людям?
- Звідки надходить туди вода?
- Що утвориться придодаванні краплинок?
- Звідки з’явилась водав крані?
- Із скількох цифр складається двохзначнечисло?
- Що буде, коли ми переставимо місцями доданки?
- Куди зникає вода з басейну?
(Звучить мелодія - шум води.)
- Уявіть собі, що у нас на уроці сталося диво. Підставте руки, ніби ви
збираєте краплинки дощу. Ось так. ( Заходить Капітошка.)
- Звідки ти прийшла до нас, маленька крапелько?
- Із далекого океану.
- Як тебе звати?
- Капітошка.
- Капітошка поспішала до нас на урок, а щоб не забути, коли їй прийти, вона
намалювала свій портрет. Ось такий. В ньому заховане число, яке?
(Запис дати на дошці.)
2. Хвилинка каліграфи.
Запишіть сусідів чисел ЗО, 48, 99.
15. 3. Математичний диктант.
Ось що розповіла краплина про себе. Слухайте розповідь Капітошки і
записуйте всі цифри, які почуєте, в свої зошити.
Я одна із багатьох краплин великого світового океану, який об’єднуєв
собі4 океани і 3 десяткиморів. Всього 7 десятків відсотків поверхні Землі
покрито водою. У нас на Україні є 2 моря - Чорнеі Азовське, а також більше
3 десятків річок. Ваше тіло на 75 відсотків складається з води. Без води ваш
організм може прожититільки 4 доби. Людина випиває протягом дня біля 2
літрів водиі в 20 разів більше води використовує для миття посуду і
приготування їжі.
( 1,4, 30, 70,2, 30, 75,4, 2, 20)
- Назвіть одноцифровічисла. Двоцифрові- підкресліть.
4. Роботаз підручником.
а) № 300, 301 ( усно. )
б) Розв’язування прикладів № 302 ( з коментуванням )
* Фізкультхвилинка.
- А тепер тітонька Сова проведез вами розминку.
Сонечко прокинулось. (Підвестися, потягнутися.)
В різні бокиповернулось. (Руки в боки, повороти.)
Потім весело всміхнулось. ( Усміхнутись одинодному.)
Кругом себе повернулось. (Крутитися.)
Стали квіти оживати. ( Підвестися, ворушити пальчиками ).
Пташки пісеньки співати. ( «Співати» пальчиками.)
Діти стали танцювати. ( Танцюють.)
Миле сонечко вітати. ( Махати рукою.)
- Подякуємо тітоньці Сові за гарні розваги.
5. Пояснення прийомуобчислення.
Виберіть правильний прийом обчислення числовихвиразів на додавання і
віднімання.
65+3
65 + 3 = (60 + 3) + 5 65 +3= (5 +3 )+60
87-5
87 —5 = (7 —5) + 80 87 —5 = (80-5) + 7
- Поясніть свій вибір.
6. Геометричнийматеріал.
Давній він знайомий мій,
Кожнийкут в ньому прямий.
Всі чотиристорониОднакової довжини. Хто я? а) №303.
б ) Роботаз таблицею.
16. 7. Роботанад задачами.
а) Задача 304.
б) Задача. На поливання саду витратили 18 відер води: 11 відер - на дерева,
решту - на квіти. На скільки більше відер водивитратили на поливання
дерев, ніж на квіти? Вкажи другу дію для розв’язування задачі.
1)18-11 = 7 (в.)
2)11-7= 18-7 =
IV. Підсумок уроку.
- Як ви розумієте вираз «Без водинемає життя на землі»?
- Що ми повинні робити, щоб зберегтиводні багатства?
Гра «Докажислово».
Ти маленький, а я ...
Ти швидкий, а я ...
Ти вузький, а я ...
Ти мілкий, а я ...
Про одне забула річка,
Що вона почалась з ...
Оцінювання роботиучнів.
V. Домашнє завдання. № 305,306.