SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Тема. О. Пчілка «Котованаука» .
Мета: збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки;
вдосконалювативміння виразно читати байку, характеризувати дійових
осіб,вчитипередавати в інтонації характери дійових персонажів, знаходити
головнудумку, визначити суттєві ознаки байки;розвиватипам’ять, увагу,
логічне мислення; виховувати інтерес до байки, самокритичність ,почуття
відповідальності.
Обладнання: портретибайкарів, мультимедійна презентація , завдання для
гри.
Тип уроку : вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Ось дзвінок сигнал нам дав –
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок читання починаймо!
Д
Де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у.
.
(
(Г
Гр
ра
а “
“З
Зб
бе
ер
ре
ем
мо
о д
де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у”
”,
, р
ро
об
бо
от
та
а в
в г
гр
ру
уп
па
ах
х)
)
Х
Хт
то
о б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ає
є)
),
, т
то
ой
й б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(з
зн
на
ає
є)
),
,
Х
Хт
то
о ш
шв
ви
ид
дк
ко
о .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ає
є)
),
, т
то
ой
й б
ба
аг
га
ат
то
о .
..
..
. (
(з
зр
ро
об
би
ит
ти
и в
вс
ст
ти
иг
га
ає
є)
).
.
(
(У
Уч
чн
ні
і з
за
ач
чи
ит
ту
ую
ют
ть
ь д
де
ев
ві
із
з у
ур
ро
ок
ку
у.
.)
)
І
ІІ
І.
.М
Мо
ов
вл
ле
ен
нн
нє
єв
ва
а р
ро
оз
зм
ми
ин
нк
ка
а
1
1.
.Р
Ро
оз
зч
чи
ит
ту
ув
ва
ан
нн
ня
я (
(р
ро
об
бо
от
та
а н
на
ад
д ч
чи
ис
ст
то
ом
ма
ав
вк
ко
ою
ю)
)
-
-П
Пр
ро
оп
по
он
ну
ую
ю п
пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и ч
чи
ис
ст
то
ом
мо
ов
вк
ку
у,
, ч
чі
іт
тк
ко
о в
ви
им
мо
ов
вл
ля
яю
юч
чи
и з
зв
ву
ук
ки
и (
(х
хо
ор
ро
ом
м,
,
п
па
ар
ро
ою
ю,
, і
ін
нд
ди
ив
ві
ід
ду
уа
ал
ль
ьн
но
о)
)
О
Ок
к-
-о
ок
к-
-о
ок
к-
-п
пр
ро
ол
лу
ун
на
ав
в .
..
..
. (
(д
дз
зв
ві
ін
но
ок
к)
)
А
Ас
с-
-а
ас
с-
-а
ас
с-
-ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я у
у .
..
..
. (
(н
на
ас
с)
)
Л
Ли
и-
-л
ли
и-
-л
ли
и-
-к
ка
ар
рт
тк
ки
и м
ми
и.
..
..
. (
(в
вз
зя
ял
ли
и)
)
Ч
Ча
а-
-ч
ча
а-
-ч
ча
а-
- в
в м
ме
ен
не
е н
не
ем
ма
ає
є .
..
..
. (
(к
ка
ал
ла
ач
ча
а)
)
А
Ат
ти
и-
-а
ат
ти
и-
-а
ат
ти
и-
-п
по
оч
ча
ал
ли
и .
..
..
. (
(ч
чи
ит
та
ат
ти
и)
)
2
2.
.Р
Ро
оз
зч
чи
ит
тк
ка
а
Б
Ба
ай
й к
ка
а
Б
Ба
ай
й к
ки
и
Б
Ба
ай
й к
ка
ар
р
Б
Ба
ай
й о
оч
чк
ка
а
Б
Ба
ай
й х
хо
ов
ви
ий
й
-
- Я
Як
ке
е с
сл
ло
ов
во
о “
“з
за
ай
йв
ве
е”
” ?
? Ч
Чо
ом
му
у ?
?
3
3.
.Р
Ро
об
бо
от
та
а н
на
ад
д с
ск
ко
ор
ро
ом
мо
ов
вк
ко
ою
ю (
(р
ро
об
бо
от
та
а в
в п
па
ар
ра
ах
х)
)
(
(п
пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и ї
її
ї с
сп
по
оч
ча
ат
тк
ку
у п
по
ов
ві
іл
ль
ьн
но
о,
, ш
шв
ви
ид
дш
ше
е,
, щ
ще
е ш
шв
ви
ид
дш
ше
е.
.
М
Му
ур
рл
ли
ик
ко
о м
му
ур
рк
ко
оч
че
е,
,
М
Мо
ор
ро
оз
зи
ив
ва
а х
хо
оч
че
е.
.
М
Му
ур
рл
ли
ик
ко
о р
ру
уд
де
ен
нь
ьк
ки
ий
й,
,
З
За
ам
ме
ер
рз
зн
не
еш
ш,
, д
ду
ур
рн
не
ен
нь
ьк
ки
ий
й.
.
4
4.
. П
Пр
ро
оч
чи
ит
та
ат
ти
и с
сл
ло
ов
ва
а з
з м
ма
ак
кс
си
им
ма
ал
ль
ьн
но
ою
ю ш
шв
ви
ид
дк
кі
іс
ст
тю
ю,
,
в
в п
по
ор
ря
яд
дк
ку
у з
зр
ро
ос
ст
та
ан
нн
ня
я н
но
ом
ме
ер
рі
ів
в.
.
Б
Ба
ай
йк
ка
а в
вч
чи
ит
ть
ь я
як
к н
на
а с
св
ві
іт
ті
і ж
жи
ит
ть
ь.
.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань.
1. Бесіда.
— Який розділ ми вивчаємо?
— Творияких байкарів ви читали?
- Повчальний висновокбайки ( мораль).
-Перший байкар ( Езоп).
- Скільки приятелів було в байці Езопа ( двоє).
- Кого в байці Глібова називають « зіронькою, голубонькою,перепеличкою»(
Зозулю).
І
ІV
V.
. П
Пе
ер
ре
ев
ві
ір
рк
ка
а д
до
ом
ма
аш
шн
нь
ьо
ог
го
о з
за
ав
вд
да
ан
нн
ня
я.
.
-
-Ч
Чи
ит
та
ан
нн
ня
я б
ба
ай
йк
ки
и Л
Л.
.Г
Гл
лі
іб
бо
ов
ва
а “
“З
Зо
оз
зу
ул
ля
я і
і П
Пі
ів
ве
ен
нь
ь”
”
(
(д
ді
іт
ти
и ч
чи
ит
та
аю
ют
ть
ь б
ба
ай
йк
ку
у,
, о
оц
ці
ін
ню
ює
єт
ть
ьс
ся
я ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я)
)
V
V.
. П
По
ов
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я т
те
ем
ми
и,
, м
ме
ет
ти
и у
ур
ро
ок
ку
у.
.
-
-С
Сь
ьо
ог
го
од
дн
ні
ім
ми
и о
оз
зн
на
ай
йо
ом
ми
им
мо
ос
ся
я з
з т
тв
во
ор
рч
чі
іс
ст
тю
ю у
ук
кр
ра
аї
їн
нс
сь
ьк
ко
ої
ї
п
пи
ис
сь
ьм
ме
ен
нн
ни
иц
ці
і О
Ол
ле
ен
ни
и П
Пч
чі
іл
лк
ки
и ,
, б
бу
уд
де
ем
мо
о у
уд
до
ос
ск
ко
он
на
ал
лю
юв
ва
ат
ти
и н
на
ав
ви
ич
чк
ки
и с
св
ві
ід
до
ом
мо
ог
го
о
в
ви
ир
ра
аз
зн
но
ог
го
о ч
чи
ит
та
ан
нн
ня
я б
ба
ай
йк
ки
и.
.
V
VІ
І.
. С
Сп
пр
ри
ий
йм
ма
ан
нн
ня
я й
й у
ус
св
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я н
но
ов
во
ог
го
о м
ма
ат
те
ер
рі
іа
ал
лу
у.
.
1
1 П
По
ов
ві
ід
до
ом
мл
ле
ен
нн
ня
я ч
чл
ле
ен
ні
ів
в “
“д
до
ов
ві
ід
дк
ко
ов
во
ог
го
о б
бю
юр
ро
о”
” п
пр
ро
о ж
жи
ит
тт
тє
єв
ви
ий
й т
та
а т
тв
во
ор
рч
чи
ий
й
ш
шл
ля
ях
х О
Ол
ле
ен
ни
и П
Пч
чі
іл
лк
ки
и;
;(
( П
Пе
ер
ре
ег
гл
ля
яд
д п
пр
ре
ез
зе
ен
нт
та
ац
ці
ії
ї)
)
2. Робота з підручником.
Перечитування дітьми статті про Олену Пчілку (самостійно, С. 59).
3. Гра «Мікрофон» (запитання на розуміння тексту)
- Де народилась О. Пчілка?
- Ким вона була?
4
4.
.В
Вп
пі
із
зн
на
ай
й г
ге
ер
ро
оя
я б
ба
ай
йк
ки
и
Щ
Що
ос
сь
ь п
пу
ух
хн
на
ас
ст
те
е с
сі
ір
ро
о-
-б
бі
іл
ле
е
М
Мо
ол
ло
ок
ко
о і
із
з м
ми
ис
ск
ки
и п
пи
ил
ло
о,
,
М
Му
ур
рк
кн
ну
ул
ло
о п
пі
іс
сл
ля
я с
сн
ні
ід
да
ан
нк
ку
у,
,
З
За
ах
хо
от
ті
іл
ло
о щ
ще
е с
см
ме
ет
та
ан
нк
ки
и
Р
Ро
оз
зд
до
об
бу
ут
ти
и н
на
а о
об
бі
ід
д.
.
Х
Хт
то
о ц
це
е?
? Н
На
аш
ш д
до
ом
ма
аш
шн
ні
ій
й …
…
5
5.
. В
Виразнечитання байки Олени Пчілки “Котова наука”
6
6.
. С
Словникова робота: (робота в парах)
З'єднайте синонімічні пари:
Наморився лаяв
хижа справді
лихословив утомився
далебі хата
7. Гра «Фотооко» (на 15 секунд відкриваю слайд зі словами для
запам’ятовування)
Зирк , хижа , комора, дорікає , лихословив .
- Які слова запам’ятались?
Які слова з 4 звуків?
Яке слово найдовше?
8. Читання байки учням
9.Аналіз змісту байки з елементами вибіркового читання.
-Де ходив кіт?
-Як він відпочивав?
-З ким його порівнює автор?
-За що Петрусь Мурка сварив?
-Що на це відповів кіт?
-У чомувін погодивсяз Петрусем?
-За що докоряв хлопчикові?
V. Закріплення матеріалу.
1.Бесіда.
— Які людські вади засуджує автор?
— Чому байка називається «Котованаука»?
— Яким у байці зображено котика, а яким — Петруся?
2. Тест
1.Чим займався котик, що так втомився:
а) ловив шкідливі миші;
б) стеріг добро;
в) десь там лазив.
2. На чому пишно розлігся котик?
а) на підлозі;
б) на печі;
в) на дивані.
3. У чомуПетрусь звинуватив кота Мурка?
а) багато мишей зловив;
б) тільки спав би та все ніживсь;
в) довго не спав, стеріг добро.
4. Що Мурко сказав у відповідь Петрикові?
а) не байдикувать;
б) похвалив Петрика за виконання всіх домашніх завдань;
в) Петрик – молодець, вивчив байку.
VΙ. Підсумок уроку
1. Гра «З’єднайназву байки з її автором».
Л. Глібов « Зозуля і Півень»
О. Пчілка «Двоєприятелів і ведмідь»
Езоп « Котованаука»
2. Закінчи речення
- Ми прочитали байку ...
 Автором байку є ...
 Я запам'ятав (ла) ..
 Урок завершую ... настроєм.
VIΙ. Домашнє завдання
с. 121-123- виразно читати байку ( малюнок)

More Related Content

What's hot

Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. СSchoolno1Kovel
 
презентація до уроку
презентація до урокупрезентація до уроку
презентація до урокуteachergromova
 
мультимед презентація
мультимед презентаціямультимед презентація
мультимед презентаціяelenanovikova_1966
 
Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукolyasmetyukh
 
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗ
 
Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукolyasmetyukh
 
Монолог. Вибирати інтонацію
Монолог. Вибирати інтонаціюМонолог. Вибирати інтонацію
Монолог. Вибирати інтонаціюКовпитська ЗОШ
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Наталія Касарда
 
Леся Українка "Біда навчить".
 Леся Українка "Біда навчить". Леся Українка "Біда навчить".
Леся Українка "Біда навчить".Лилия Розчепий
 
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуПереказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуКовпитська ЗОШ
 
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркуванняПоміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркуванняКовпитська ЗОШ
 
відкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клвідкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клVova Loboda
 
відкритий урок 10 клас
відкритий урок 10 класвідкритий урок 10 клас
відкритий урок 10 класPsariova
 
мотивація 1111
мотивація 1111мотивація 1111
мотивація 1111elmir271987
 
Літературне читання
Літературне читанняЛітературне читання
Літературне читанняValeriia Marusenko
 
2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
 2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок" 2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"Тамара Загребельна
 

What's hot (20)

Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. С
 
презентація до уроку
презентація до урокупрезентація до уроку
презентація до уроку
 
5134 5 fe
5134 5 fe5134 5 fe
5134 5 fe
 
мультимед презентація
мультимед презентаціямультимед презентація
мультимед презентація
 
Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жук
 
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. І. Чумарна (2021 рік) Частина 2
 
231
231231
231
 
Едгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жукЕдгар По Золотий жук
Едгар По Золотий жук
 
Монолог. Вибирати інтонацію
Монолог. Вибирати інтонаціюМонолог. Вибирати інтонацію
Монолог. Вибирати інтонацію
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
 
Леся Українка "Біда навчить".
 Леся Українка "Біда навчить". Леся Українка "Біда навчить".
Леся Українка "Біда навчить".
 
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ творуПереказуємо стисло. Стислий переказ твору
Переказуємо стисло. Стислий переказ твору
 
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркуванняПоміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
 
відкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клвідкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7кл
 
відкритий урок 10 клас
відкритий урок 10 класвідкритий урок 10 клас
відкритий урок 10 клас
 
мотивація 1111
мотивація 1111мотивація 1111
мотивація 1111
 
writing
writingwriting
writing
 
Літературне читання
Літературне читанняЛітературне читання
Літературне читання
 
2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
 2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок" 2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
2 клас "По роботі й нагорода" до казки "Колосок"
 
1
11
1
 

Similar to 08

Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Semenuk
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_uabookin777
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_uaRanoUA
 
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.oleg379
 
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і ЯгняІ. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і Ягняolyasmetyukh
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиКовпитська ЗОШ
 
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні реченнятема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні реченняРоман Олександрович Лемак
 
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018kreidaros1
 
6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdf6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdfLudaM3
 
програма самореалізації особистості
програма самореалізації особистостіпрограма самореалізації особистості
програма самореалізації особистостіHelen Golovina
 
Книжки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозокКнижки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозокНБУ для дітей
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.dzheredzha_raisa
 
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"dtamara123
 

Similar to 08 (20)

федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 
230
230230
230
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua
 
4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua4 yis t_2015_ua
4 yis t_2015_ua
 
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
Підручник Я у світі 4 клас Тагліна О. В., Іванова Г. Ж.
 
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і ЯгняІ. Крилов. Байка Вовк і Ягня
І. Крилов. Байка Вовк і Ягня
 
28
2828
28
 
159
159159
159
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
81
8181
81
 
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні реченнятема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
тема. узагальнення й систематизація вивченого з теми односкладні речення
 
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
Vstup do-istoriji-5-klas-shchupak-2018
 
6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdf6_ul_k_2023.pdf
6_ul_k_2023.pdf
 
програма самореалізації особистості
програма самореалізації особистостіпрограма самореалізації особистості
програма самореалізації особистості
 
Книжки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозокКнижки, що вмикають мозок
Книжки, що вмикають мозок
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
 
6_class_urok1
6_class_urok16_class_urok1
6_class_urok1
 
урок
урокурок
урок
 
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"Конспект  уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
Конспект уроку "Момотаро, або Хлопчик - Персик"
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 
4.03
4.034.03
4.03
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdfolha1koval
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxssuserc6cee7
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenolha1koval
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfolha1koval
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxhome
 

Recently uploaded (12)

Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
 

08

  • 1. Тема. О. Пчілка «Котованаука» . Мета: збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки; вдосконалювативміння виразно читати байку, характеризувати дійових осіб,вчитипередавати в інтонації характери дійових персонажів, знаходити головнудумку, визначити суттєві ознаки байки;розвиватипам’ять, увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до байки, самокритичність ,почуття відповідальності. Обладнання: портретибайкарів, мультимедійна презентація , завдання для гри. Тип уроку : вивчення нового матеріалу. Хід уроку І. Організаційний момент. Ось дзвінок сигнал нам дав – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок читання починаймо! Д Де ев ві із з у ур ро ок ку у. . ( (Г Гр ра а “ “З Зб бе ер ре ем мо о д де ев ві із з у ур ро ок ку у” ”, , р ро об бо от та а в в г гр ру уп па ах х) ) Х Хт то о б ба аг га ат то о . .. .. . ( (ч чи ит та ає є) ), , т то ой й б ба аг га ат то о . .. .. . ( (з зн на ає є) ), , Х Хт то о ш шв ви ид дк ко о . .. .. . ( (ч чи ит та ає є) ), , т то ой й б ба аг га ат то о . .. .. . ( (з зр ро об би ит ти и в вс ст ти иг га ає є) ). . ( (У Уч чн ні і з за ач чи ит ту ую ют ть ь д де ев ві із з у ур ро ок ку у. .) ) І ІІ І. .М Мо ов вл ле ен нн нє єв ва а р ро оз зм ми ин нк ка а 1 1. .Р Ро оз зч чи ит ту ув ва ан нн ня я ( (р ро об бо от та а н на ад д ч чи ис ст то ом ма ав вк ко ою ю) ) - -П Пр ро оп по он ну ую ю п пр ро оч чи ит та ат ти и ч чи ис ст то ом мо ов вк ку у, , ч чі іт тк ко о в ви им мо ов вл ля яю юч чи и з зв ву ук ки и ( (х хо ор ро ом м, , п па ар ро ою ю, , і ін нд ди ив ві ід ду уа ал ль ьн но о) ) О Ок к- -о ок к- -о ок к- -п пр ро ол лу ун на ав в . .. .. . ( (д дз зв ві ін но ок к) ) А Ас с- -а ас с- -а ас с- -ч чи ит та ан нн ня я у у . .. .. . ( (н на ас с) ) Л Ли и- -л ли и- -л ли и- -к ка ар рт тк ки и м ми и. .. .. . ( (в вз зя ял ли и) ) Ч Ча а- -ч ча а- -ч ча а- - в в м ме ен не е н не ем ма ає є . .. .. . ( (к ка ал ла ач ча а) ) А Ат ти и- -а ат ти и- -а ат ти и- -п по оч ча ал ли и . .. .. . ( (ч чи ит та ат ти и) ) 2 2. .Р Ро оз зч чи ит тк ка а Б Ба ай й к ка а Б Ба ай й к ки и Б Ба ай й к ка ар р Б Ба ай й о оч чк ка а Б Ба ай й х хо ов ви ий й - - Я Як ке е с сл ло ов во о “ “з за ай йв ве е” ” ? ? Ч Чо ом му у ? ? 3 3. .Р Ро об бо от та а н на ад д с ск ко ор ро ом мо ов вк ко ою ю ( (р ро об бо от та а в в п па ар ра ах х) ) ( (п пр ро оч чи ит та ат ти и ї її ї с сп по оч ча ат тк ку у п по ов ві іл ль ьн но о, , ш шв ви ид дш ше е, , щ ще е ш шв ви ид дш ше е. . М Му ур рл ли ик ко о м му ур рк ко оч че е, ,
  • 2. М Мо ор ро оз зи ив ва а х хо оч че е. . М Му ур рл ли ик ко о р ру уд де ен нь ьк ки ий й, , З За ам ме ер рз зн не еш ш, , д ду ур рн не ен нь ьк ки ий й. . 4 4. . П Пр ро оч чи ит та ат ти и с сл ло ов ва а з з м ма ак кс си им ма ал ль ьн но ою ю ш шв ви ид дк кі іс ст тю ю, , в в п по ор ря яд дк ку у з зр ро ос ст та ан нн ня я н но ом ме ер рі ів в. . Б Ба ай йк ка а в вч чи ит ть ь я як к н на а с св ві іт ті і ж жи ит ть ь. . ІІІ. Актуалізаціяопорних знань. 1. Бесіда. — Який розділ ми вивчаємо? — Творияких байкарів ви читали? - Повчальний висновокбайки ( мораль). -Перший байкар ( Езоп). - Скільки приятелів було в байці Езопа ( двоє). - Кого в байці Глібова називають « зіронькою, голубонькою,перепеличкою»( Зозулю). І ІV V. . П Пе ер ре ев ві ір рк ка а д до ом ма аш шн нь ьо ог го о з за ав вд да ан нн ня я. . - -Ч Чи ит та ан нн ня я б ба ай йк ки и Л Л. .Г Гл лі іб бо ов ва а “ “З Зо оз зу ул ля я і і П Пі ів ве ен нь ь” ” ( (д ді іт ти и ч чи ит та аю ют ть ь б ба ай йк ку у, , о оц ці ін ню ює єт ть ьс ся я ч чи ит та ан нн ня я) ) V V. . П По ов ві ід до ом мл ле ен нн ня я т те ем ми и, , м ме ет ти и у ур ро ок ку у. . - -С Сь ьо ог го од дн ні ім ми и о оз зн на ай йо ом ми им мо ос ся я з з т тв во ор рч чі іс ст тю ю у ук кр ра аї їн нс сь ьк ко ої ї п пи ис сь ьм ме ен нн ни иц ці і О Ол ле ен ни и П Пч чі іл лк ки и , , б бу уд де ем мо о у уд до ос ск ко он на ал лю юв ва ат ти и н на ав ви ич чк ки и с св ві ід до ом мо ог го о в ви ир ра аз зн но ог го о ч чи ит та ан нн ня я б ба ай йк ки и. . V VІ І. . С Сп пр ри ий йм ма ан нн ня я й й у ус св ві ід до ом мл ле ен нн ня я н но ов во ог го о м ма ат те ер рі іа ал лу у. . 1 1 П По ов ві ід до ом мл ле ен нн ня я ч чл ле ен ні ів в “ “д до ов ві ід дк ко ов во ог го о б бю юр ро о” ” п пр ро о ж жи ит тт тє єв ви ий й т та а т тв во ор рч чи ий й ш шл ля ях х О Ол ле ен ни и П Пч чі іл лк ки и; ;( ( П Пе ер ре ег гл ля яд д п пр ре ез зе ен нт та ац ці ії ї) ) 2. Робота з підручником. Перечитування дітьми статті про Олену Пчілку (самостійно, С. 59). 3. Гра «Мікрофон» (запитання на розуміння тексту) - Де народилась О. Пчілка? - Ким вона була? 4 4. .В Вп пі із зн на ай й г ге ер ро оя я б ба ай йк ки и Щ Що ос сь ь п пу ух хн на ас ст те е с сі ір ро о- -б бі іл ле е М Мо ол ло ок ко о і із з м ми ис ск ки и п пи ил ло о, , М Му ур рк кн ну ул ло о п пі іс сл ля я с сн ні ід да ан нк ку у, , З За ах хо от ті іл ло о щ ще е с см ме ет та ан нк ки и Р Ро оз зд до об бу ут ти и н на а о об бі ід д. . Х Хт то о ц це е? ? Н На аш ш д до ом ма аш шн ні ій й … …
  • 3. 5 5. . В Виразнечитання байки Олени Пчілки “Котова наука” 6 6. . С Словникова робота: (робота в парах) З'єднайте синонімічні пари: Наморився лаяв хижа справді лихословив утомився далебі хата 7. Гра «Фотооко» (на 15 секунд відкриваю слайд зі словами для запам’ятовування) Зирк , хижа , комора, дорікає , лихословив . - Які слова запам’ятались? Які слова з 4 звуків? Яке слово найдовше? 8. Читання байки учням 9.Аналіз змісту байки з елементами вибіркового читання. -Де ходив кіт? -Як він відпочивав? -З ким його порівнює автор? -За що Петрусь Мурка сварив? -Що на це відповів кіт? -У чомувін погодивсяз Петрусем? -За що докоряв хлопчикові? V. Закріплення матеріалу. 1.Бесіда. — Які людські вади засуджує автор? — Чому байка називається «Котованаука»? — Яким у байці зображено котика, а яким — Петруся? 2. Тест 1.Чим займався котик, що так втомився: а) ловив шкідливі миші; б) стеріг добро; в) десь там лазив. 2. На чому пишно розлігся котик? а) на підлозі; б) на печі; в) на дивані. 3. У чомуПетрусь звинуватив кота Мурка? а) багато мишей зловив; б) тільки спав би та все ніживсь; в) довго не спав, стеріг добро.
  • 4. 4. Що Мурко сказав у відповідь Петрикові? а) не байдикувать; б) похвалив Петрика за виконання всіх домашніх завдань; в) Петрик – молодець, вивчив байку. VΙ. Підсумок уроку 1. Гра «З’єднайназву байки з її автором». Л. Глібов « Зозуля і Півень» О. Пчілка «Двоєприятелів і ведмідь» Езоп « Котованаука» 2. Закінчи речення - Ми прочитали байку ...  Автором байку є ...  Я запам'ятав (ла) ..  Урок завершую ... настроєм. VIΙ. Домашнє завдання с. 121-123- виразно читати байку ( малюнок)