SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Конспект уроку української мови у 3 класі

Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних
   іменників
Мета. Закріпити навички правопису власних і загальних іменників, вміння
виділяти іменники серед інших частин мови через правильно    поставлене
запитання.
           Збагачувати словниковий запас учнів, вдосконалювати навички
     грамотного письма.
           Розвивати пізнавальну активність учнів.
           Виховувати патріотичні почуття.
Обладнання. Фізична карта України, індивідуальні картки, лабіринт,
           малюнки, випереджувальні завдання.

Тип уроку. Узагальнення вивченого

                                    Хід уроку

     І. Організація класу. Створення емоційно-піднесеного настрою.

                      От і все дзвенить дзвінок.
                      В гості йде до нас урок.
     -   Ми посміхаємось сонечку.
     -   Здрастуй, золоте.
     -   Ми всміхаємось квіточці,
     -    Хай вона росте.
     -   Ми всміхаємось дощику.
     -   Лийся, мов з відра.
     -   Гостям посміхаємось.
     -   Зичим їм добра!

     Вправа « Надія»
     - Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
     - Продовжте « Я очікую…»

     ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми мети уроку.

     Сьогодні ми подорожуватимемо однією країною. А якою?
     Відгадайте.
          Різні в світі є країни, різні люди є на світі,
          різні гори, полонини, різні трави, квіти.
Є одна з усіх країна - найрідніша нам усім.
     То – прекрасна … ( Україна),нашого народу дім.
                                                 ( Г. Черінь)
- Доберіть синоніми до слова Україна.( Батьківщина, Вітчизна.)
- До якої частини мови належать ці слова? Чому?
- З якої букви напишемо ці слова? Чому?

ІІІ. Основна частина уроку

1.Каліграфічна хвилина
     Урок продовжимо ми без зупинки
     з каліграфічної хвилинки.
ДОВІДКОВЕ БЮРО. Каліграфія (з грецької мови)- мистецтво красиво
писати.
     Її    Україна    країна
- Складіть речення з даними словами.
     Щоб букви правильно писати
     хвилинку каліграфії треба почати.
     Букви писатиму рівненько,
     щоб були гарненькі, щоб задивилась я
     і вчителька моя.

2. Перевірка д/з. ( В цей час учні працюють за індивідуальними картками,
виконуючи тестові завдання)

     а). Розгадування лабіринту

               з     В    о    с    з     п
          Л    е     і    щ    о    е     і
          ю    б     т    и,   л    б     с
          д    а     ч    н    о    й     н
          и    н     и    з    в    е     і

     б). Вправа 30. Зачитування вислову

          Під синім небом України зазолотилися жита.
- Назвіть головні члени речення.
- Якими частинами мови вони виражені?
-
3. Закріплення термінів « іменник», « прикметник», « дієслово»

- Які частини мови ми знаємо? Що таке іменник, прикметник, дієслово?
Проблемне питання
- Яку частину мови ми вживаємо найчастіше?
Робота в групах. Конкурс « Хто більше?»( 1група добирає іменники, 2
група – прикметники, 3 група – дієслова.)
4.Розширення знань про іменник
     а). Побудова асоціативного куща
     - Що ви знаєте про іменник?

                слово          найчисельніша
                                частина мови (70 000 слів у11 томах
словника
                                                  української мови)
     власні
                          Іменник         означає назву предмета

           загальні                  відповідає на запитання:
                                          хто?       що?
                                     назва істоти    назва неістоти

     б). Гра « Впіймай іменник »
( Учениця декламує вірш, а учні запам’ятовують іменники)

     в). Гра «Плутанка »
     Повернути слова на свої місця так, щоб вийшов вірш.
           На вогні стояв козел,
           Кашу в нім варив котел.
           Пахне смачно від козла –
           Гарна каша у котла.

Фізкультхвилина

5. Закріплення вивченого про власні та загальні іменники

     а). Вправа « Інтрига»

     РІ + ЧА – А + ДКА – Д ( РІЧКА )
- До якої частини мови належить це слово?
- Це власний іменник чи загальний?
-
     б). Довідкове бюро
     Річка – постійний водяний потік з природною течією по руслу від витоку
вниз до гирла.
     Річка – природний водний потік, що тече у виробленому ним руслі.

     в). Робота з підручником. Вибіркове списування.

     - Скільки річок в Україні? ( 73 000 )
Випишіть назви річок з вірша В. Лучука « Скільки рік в Україні ?» (14)
( Читанка, ст. 11 )
- Яка річка в Україні найбільша?( Дніпро. ЇЇ загальна довжина 2201км, на
   Україну припадає 981км)
В основному всі річки України несуть свої води в Чорне море.
- Які річки є в нашій місцевості?( Самоткань, Домоткань і Дніпро. Самоткань і
Домоткань – праві притоки Дніпра.)

      г). Опрацювання вправи 32.
      - Які країни є нашими сусідами? Хто в них живе? ( Сухопутний кордон:
Білорусь, Росія, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія. Морський кордон:
Грузія, Туреччина, Болгарія.)

     г). Попрацюємо разом
- Прочитайте слова, подумки вставляючи пропущені букви. Яке слово «
зайве» у кожному стовпчику? Чому?
     К_їв                   _кр_їна          Св_т_зь
     Од_с_                  Р_с_я            С_н_в_р
     К_рп_ти                Д_н_цьк          Дн_пр_
     Х_рк_в                 П_льщ_           Ялп_г
- Скільки міст в Україні? ( Понад 1000)
- Яке найбільше?
-
     д). Самостійна робота( за вправою 34)
     Списати два речення на вибір.

IV. Підсумок уроку
- Чи справдились ваші очікування?
- Що найбільше запам’яталось і сподобалось на уроці?
- Яка ж спільна орфограма у всіх власних іменників?( Велика буква на
   початку слова )
Д/з Вправа 31.( Виписати назви міст, вжиті в тексті)

V. Оцінювання учнів
      Закінчуючи нашу подорож,
      Я дякую вам щиро і хочу сказати,
      що у третім класі: діти - просто молодці.
      Працювали ви старанно, то ж отримайте ви бали.
( Виставлення оцінок учням після додаткових питань, заздалегідь
підготовленими учнем. )

VI. Цікавинка
Гра « Добери» ( Навести приклад власного іменника і дібрати до нього
загальний. Наприклад: Івась – ім’я, Дніпро – річка.)

More Related Content

What's hot

Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...Ковпитська ЗОШ
 
відкритий урок українська мова
відкритий урок українська мовавідкритий урок українська мова
відкритий урок українська моваSvetlana Raksha
 
урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2Cshkilniy
 
урок слова назви предметів
урок слова   назви предметівурок слова   назви предметів
урок слова назви предметівКатерина Янчук
 
українська (автосохраненный)
українська (автосохраненный)українська (автосохраненный)
українська (автосохраненный)innapol
 
4 klas-ukrayinska-mova-ponomarova-2021-1
4 klas-ukrayinska-mova-ponomarova-2021-14 klas-ukrayinska-mova-ponomarova-2021-1
4 klas-ukrayinska-mova-ponomarova-2021-1cgf gfgfg
 
позакласне читання
позакласне читанняпозакласне читання
позакласне читанняinnapol
 
Англійська мова. 4 клас. Робочий зошит (Федієнко В. В.) О. Карпюк
Англійська мова. 4 клас. Робочий зошит (Федієнко В. В.) О. КарпюкАнглійська мова. 4 клас. Робочий зошит (Федієнко В. В.) О. Карпюк
Англійська мова. 4 клас. Робочий зошит (Федієнко В. В.) О. КарпюкКовпитська ЗОШ
 
урок 1, прислівник
урок 1, прислівникурок 1, прислівник
урок 1, прислівникmetod_1
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мовиПовторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мовиКовпитська ЗОШ
 
Робота з літературним твором 4 кл.
Робота з літературним твором 4 кл.Робота з літературним твором 4 кл.
Робота з літературним твором 4 кл.Ковпитська ЗОШ
 
3k ukr-mova-zaxar-movch-13
3k ukr-mova-zaxar-movch-133k ukr-mova-zaxar-movch-13
3k ukr-mova-zaxar-movch-13booking123
 
2k ukrmova-gavrish-makotenk-12
2k ukrmova-gavrish-makotenk-122k ukrmova-gavrish-makotenk-12
2k ukrmova-gavrish-makotenk-12shakhtarr00
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.innapol
 

What's hot (20)

Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
Закріплення звукового значення букви «ка». Читання речень, поданих рукописним...
 
відкритий урок українська мова
відкритий урок українська мовавідкритий урок українська мова
відкритий урок українська мова
 
урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2
 
урок слова назви предметів
урок слова   назви предметівурок слова   назви предметів
урок слова назви предметів
 
українська (автосохраненный)
українська (автосохраненный)українська (автосохраненный)
українська (автосохраненный)
 
4 klas-ukrayinska-mova-ponomarova-2021-1
4 klas-ukrayinska-mova-ponomarova-2021-14 klas-ukrayinska-mova-ponomarova-2021-1
4 klas-ukrayinska-mova-ponomarova-2021-1
 
Урок 9
Урок 9Урок 9
Урок 9
 
1
11
1
 
позакласне читання
позакласне читанняпозакласне читання
позакласне читання
 
Англійська мова. 4 клас. Робочий зошит (Федієнко В. В.) О. Карпюк
Англійська мова. 4 клас. Робочий зошит (Федієнко В. В.) О. КарпюкАнглійська мова. 4 клас. Робочий зошит (Федієнко В. В.) О. Карпюк
Англійська мова. 4 клас. Робочий зошит (Федієнко В. В.) О. Карпюк
 
урок 1, прислівник
урок 1, прислівникурок 1, прислівник
урок 1, прислівник
 
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мовиПовторення вивченого про прикметник як частину мови
Повторення вивченого про прикметник як частину мови
 
тварини взимку
тварини взимкутварини взимку
тварини взимку
 
1
11
1
 
Урок письма
Урок письмаУрок письма
Урок письма
 
Робота з літературним твором 4 кл.
Робота з літературним твором 4 кл.Робота з літературним твором 4 кл.
Робота з літературним твором 4 кл.
 
3k ukr-mova-zaxar-movch-13
3k ukr-mova-zaxar-movch-133k ukr-mova-zaxar-movch-13
3k ukr-mova-zaxar-movch-13
 
1
11
1
 
2k ukrmova-gavrish-makotenk-12
2k ukrmova-gavrish-makotenk-122k ukrmova-gavrish-makotenk-12
2k ukrmova-gavrish-makotenk-12
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
 

Similar to українська мова

Узгодження прикметника з іменником у різних формах і за питаннями. 3 клас
Узгодження прикметника з іменником у різних формах і за питаннями. 3 класУзгодження прикметника з іменником у різних формах і за питаннями. 3 клас
Узгодження прикметника з іменником у різних формах і за питаннями. 3 класКовпитська ЗОШ
 
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета Semenuk
 
Я роблю це так
Я роблю це такЯ роблю це так
Я роблю це такKsenia Shemet
 
3 клас українська мова м.д. захарійчук, а.і. мовчун
3 клас українська мова м.д. захарійчук, а.і. мовчун3 клас українська мова м.д. захарійчук, а.і. мовчун
3 клас українська мова м.д. захарійчук, а.і. мовчунlyaskovsky_oleg
 
Ukrainska mova-3-klas-zaharijchuk
Ukrainska mova-3-klas-zaharijchukUkrainska mova-3-klas-zaharijchuk
Ukrainska mova-3-klas-zaharijchukkreidaros1
 
Підручник Українська мова 3 клас Захарійчук М.Д., Мовчун А.
Підручник Українська мова 3 клас Захарійчук М.Д., Мовчун А.Підручник Українська мова 3 клас Захарійчук М.Д., Мовчун А.
Підручник Українська мова 3 клас Захарійчук М.Д., Мовчун А.oleg379
 
Ukrainska mova 3klas_zaharijchuk
Ukrainska mova 3klas_zaharijchukUkrainska mova 3klas_zaharijchuk
Ukrainska mova 3klas_zaharijchukSvinka Pepa
 
3 klas-ukrajinska-mova-zakharijchuk-2020-1
3 klas-ukrajinska-mova-zakharijchuk-2020-13 klas-ukrajinska-mova-zakharijchuk-2020-1
3 klas-ukrajinska-mova-zakharijchuk-2020-1NoName520
 
Урок-прислівник
Урок-прислівникУрок-прислівник
Урок-прислівник270479
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроківCshkilniy
 
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018kreidaros1
 
Ukrajinska mova-3-klas-zakharijchuk-2020-1
Ukrajinska mova-3-klas-zakharijchuk-2020-1Ukrajinska mova-3-klas-zakharijchuk-2020-1
Ukrajinska mova-3-klas-zakharijchuk-2020-1kreidaros1
 
відкритий світ
відкритий світвідкритий світ
відкритий світvalentina31415
 

Similar to українська мова (20)

Узгодження прикметника з іменником у різних формах і за питаннями. 3 клас
Узгодження прикметника з іменником у різних формах і за питаннями. 3 класУзгодження прикметника з іменником у різних формах і за питаннями. 3 клас
Узгодження прикметника з іменником у різних формах і за питаннями. 3 клас
 
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
 
Я роблю це так
Я роблю це такЯ роблю це так
Я роблю це так
 
3 um z
3 um z3 um z
3 um z
 
3 клас українська мова м.д. захарійчук, а.і. мовчун
3 клас українська мова м.д. захарійчук, а.і. мовчун3 клас українська мова м.д. захарійчук, а.і. мовчун
3 клас українська мова м.д. захарійчук, а.і. мовчун
 
Ukrainska mova-3-klas-zaharijchuk
Ukrainska mova-3-klas-zaharijchukUkrainska mova-3-klas-zaharijchuk
Ukrainska mova-3-klas-zaharijchuk
 
3 um z
3 um z3 um z
3 um z
 
Підручник Українська мова 3 клас Захарійчук М.Д., Мовчун А.
Підручник Українська мова 3 клас Захарійчук М.Д., Мовчун А.Підручник Українська мова 3 клас Захарійчук М.Д., Мовчун А.
Підручник Українська мова 3 клас Захарійчук М.Д., Мовчун А.
 
Ukrainska mova 3klas_zaharijchuk
Ukrainska mova 3klas_zaharijchukUkrainska mova 3klas_zaharijchuk
Ukrainska mova 3klas_zaharijchuk
 
Конкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docxКонкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docx
 
3 klas-ukrajinska-mova-zakharijchuk-2020-1
3 klas-ukrajinska-mova-zakharijchuk-2020-13 klas-ukrajinska-mova-zakharijchuk-2020-1
3 klas-ukrajinska-mova-zakharijchuk-2020-1
 
Урок-прислівник
Урок-прислівникУрок-прислівник
Урок-прислівник
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроків
 
1
11
1
 
1
11
1
 
mova 5
mova 5 mova 5
mova 5
 
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
Ukrajinska mova-5-klas-jermolenko-2018
 
Ukrajinska mova-3-klas-zakharijchuk-2020-1
Ukrajinska mova-3-klas-zakharijchuk-2020-1Ukrajinska mova-3-klas-zakharijchuk-2020-1
Ukrajinska mova-3-klas-zakharijchuk-2020-1
 
урок укр читання
урок укр читанняурок укр читання
урок укр читання
 
відкритий світ
відкритий світвідкритий світ
відкритий світ
 

More from Andrey Goroshko

відлуння афганських гір
відлуння афганських гірвідлуння афганських гір
відлуння афганських гірAndrey Goroshko
 
відділ освіти виконкому жовтневої у місті
відділ освіти виконкому жовтневої у містівідділ освіти виконкому жовтневої у місті
відділ освіти виконкому жовтневої у містіAndrey Goroshko
 
презентація клубноъ години
презентація клубноъ годинипрезентація клубноъ години
презентація клубноъ годиниAndrey Goroshko
 
презент. (моя) по теме ударение 5 кл
презент. (моя) по теме ударение 5 клпрезент. (моя) по теме ударение 5 кл
презент. (моя) по теме ударение 5 клAndrey Goroshko
 
Imya suschestvitelnoe-5-klass-prezentatsiya
Imya suschestvitelnoe-5-klass-prezentatsiyaImya suschestvitelnoe-5-klass-prezentatsiya
Imya suschestvitelnoe-5-klass-prezentatsiyaAndrey Goroshko
 
спортивні кросворди
спортивні кросвордиспортивні кросворди
спортивні кросвордиAndrey Goroshko
 
засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку
засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного вікузасоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку
засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного вікуAndrey Goroshko
 
планування роботи з фізичного виховання школярів
планування роботи з фізичного виховання школярівпланування роботи з фізичного виховання школярів
планування роботи з фізичного виховання школярівAndrey Goroshko
 
документ Microsoft office word 97 2003
документ Microsoft office word 97   2003документ Microsoft office word 97   2003
документ Microsoft office word 97 2003Andrey Goroshko
 

More from Andrey Goroshko (20)

3
33
3
 
5
55
5
 
4
44
4
 
2
22
2
 
1
11
1
 
план роботи 1
план роботи 1план роботи 1
план роботи 1
 
відлуння афганських гір
відлуння афганських гірвідлуння афганських гір
відлуння афганських гір
 
м
мм
м
 
01
0101
01
 
відділ освіти виконкому жовтневої у місті
відділ освіти виконкому жовтневої у містівідділ освіти виконкому жовтневої у місті
відділ освіти виконкому жовтневої у місті
 
кросворд
кросвордкросворд
кросворд
 
презентація клубноъ години
презентація клубноъ годинипрезентація клубноъ години
презентація клубноъ години
 
презент. (моя) по теме ударение 5 кл
презент. (моя) по теме ударение 5 клпрезент. (моя) по теме ударение 5 кл
презент. (моя) по теме ударение 5 кл
 
Imya suschestvitelnoe-5-klass-prezentatsiya
Imya suschestvitelnoe-5-klass-prezentatsiyaImya suschestvitelnoe-5-klass-prezentatsiya
Imya suschestvitelnoe-5-klass-prezentatsiya
 
спортивні кросворди
спортивні кросвордиспортивні кросворди
спортивні кросворди
 
народні ігри
народні ігринародні ігри
народні ігри
 
засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку
засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного вікузасоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку
засоби фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку
 
планування роботи з фізичного виховання школярів
планування роботи з фізичного виховання школярівпланування роботи з фізичного виховання школярів
планування роботи з фізичного виховання школярів
 
документ Microsoft office word 97 2003
документ Microsoft office word 97   2003документ Microsoft office word 97   2003
документ Microsoft office word 97 2003
 
шкт
шктшкт
шкт
 

українська мова

  • 1. Конспект уроку української мови у 3 класі Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета. Закріпити навички правопису власних і загальних іменників, вміння виділяти іменники серед інших частин мови через правильно поставлене запитання. Збагачувати словниковий запас учнів, вдосконалювати навички грамотного письма. Розвивати пізнавальну активність учнів. Виховувати патріотичні почуття. Обладнання. Фізична карта України, індивідуальні картки, лабіринт, малюнки, випереджувальні завдання. Тип уроку. Узагальнення вивченого Хід уроку І. Організація класу. Створення емоційно-піднесеного настрою. От і все дзвенить дзвінок. В гості йде до нас урок. - Ми посміхаємось сонечку. - Здрастуй, золоте. - Ми всміхаємось квіточці, - Хай вона росте. - Ми всміхаємось дощику. - Лийся, мов з відра. - Гостям посміхаємось. - Зичим їм добра! Вправа « Надія» - Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? - Продовжте « Я очікую…» ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми мети уроку. Сьогодні ми подорожуватимемо однією країною. А якою? Відгадайте. Різні в світі є країни, різні люди є на світі, різні гори, полонини, різні трави, квіти.
  • 2. Є одна з усіх країна - найрідніша нам усім. То – прекрасна … ( Україна),нашого народу дім. ( Г. Черінь) - Доберіть синоніми до слова Україна.( Батьківщина, Вітчизна.) - До якої частини мови належать ці слова? Чому? - З якої букви напишемо ці слова? Чому? ІІІ. Основна частина уроку 1.Каліграфічна хвилина Урок продовжимо ми без зупинки з каліграфічної хвилинки. ДОВІДКОВЕ БЮРО. Каліграфія (з грецької мови)- мистецтво красиво писати. Її Україна країна - Складіть речення з даними словами. Щоб букви правильно писати хвилинку каліграфії треба почати. Букви писатиму рівненько, щоб були гарненькі, щоб задивилась я і вчителька моя. 2. Перевірка д/з. ( В цей час учні працюють за індивідуальними картками, виконуючи тестові завдання) а). Розгадування лабіринту з В о с з п Л е і щ о е і ю б т и, л б с д а ч н о й н и н и з в е і б). Вправа 30. Зачитування вислову Під синім небом України зазолотилися жита. - Назвіть головні члени речення. - Якими частинами мови вони виражені? - 3. Закріплення термінів « іменник», « прикметник», « дієслово» - Які частини мови ми знаємо? Що таке іменник, прикметник, дієслово? Проблемне питання - Яку частину мови ми вживаємо найчастіше? Робота в групах. Конкурс « Хто більше?»( 1група добирає іменники, 2 група – прикметники, 3 група – дієслова.)
  • 3. 4.Розширення знань про іменник а). Побудова асоціативного куща - Що ви знаєте про іменник? слово найчисельніша частина мови (70 000 слів у11 томах словника української мови) власні Іменник означає назву предмета загальні відповідає на запитання: хто? що? назва істоти назва неістоти б). Гра « Впіймай іменник » ( Учениця декламує вірш, а учні запам’ятовують іменники) в). Гра «Плутанка » Повернути слова на свої місця так, щоб вийшов вірш. На вогні стояв козел, Кашу в нім варив котел. Пахне смачно від козла – Гарна каша у котла. Фізкультхвилина 5. Закріплення вивченого про власні та загальні іменники а). Вправа « Інтрига» РІ + ЧА – А + ДКА – Д ( РІЧКА ) - До якої частини мови належить це слово? - Це власний іменник чи загальний? - б). Довідкове бюро Річка – постійний водяний потік з природною течією по руслу від витоку вниз до гирла. Річка – природний водний потік, що тече у виробленому ним руслі. в). Робота з підручником. Вибіркове списування. - Скільки річок в Україні? ( 73 000 ) Випишіть назви річок з вірша В. Лучука « Скільки рік в Україні ?» (14) ( Читанка, ст. 11 ) - Яка річка в Україні найбільша?( Дніпро. ЇЇ загальна довжина 2201км, на Україну припадає 981км)
  • 4. В основному всі річки України несуть свої води в Чорне море. - Які річки є в нашій місцевості?( Самоткань, Домоткань і Дніпро. Самоткань і Домоткань – праві притоки Дніпра.) г). Опрацювання вправи 32. - Які країни є нашими сусідами? Хто в них живе? ( Сухопутний кордон: Білорусь, Росія, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія. Морський кордон: Грузія, Туреччина, Болгарія.) г). Попрацюємо разом - Прочитайте слова, подумки вставляючи пропущені букви. Яке слово « зайве» у кожному стовпчику? Чому? К_їв _кр_їна Св_т_зь Од_с_ Р_с_я С_н_в_р К_рп_ти Д_н_цьк Дн_пр_ Х_рк_в П_льщ_ Ялп_г - Скільки міст в Україні? ( Понад 1000) - Яке найбільше? - д). Самостійна робота( за вправою 34) Списати два речення на вибір. IV. Підсумок уроку - Чи справдились ваші очікування? - Що найбільше запам’яталось і сподобалось на уроці? - Яка ж спільна орфограма у всіх власних іменників?( Велика буква на початку слова ) Д/з Вправа 31.( Виписати назви міст, вжиті в тексті) V. Оцінювання учнів Закінчуючи нашу подорож, Я дякую вам щиро і хочу сказати, що у третім класі: діти - просто молодці. Працювали ви старанно, то ж отримайте ви бали. ( Виставлення оцінок учням після додаткових питань, заздалегідь підготовленими учнем. ) VI. Цікавинка Гра « Добери» ( Навести приклад власного іменника і дібрати до нього загальний. Наприклад: Івась – ім’я, Дніпро – річка.)