Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
додавання і віднімання чисел частинами
1. МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУУКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
В І Д Д І Л О С В І Т И , М О Л О Д І Т А С П О Р Т У
ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ДУБОВИКІВСЬКА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА
52623, вул. Ц,56 , с. Дубовики, Васильківський район, Дніпропетровська область,
(056-39)-9-74-11, e-mail: duboviki.school@gmail.com, http://www.duboviki.ucoz.ua
Підготувала
Вчитель початкових класів
Ромашина Л. А.
с. Дубовики
2. Тема : Додавання і віднімання чисел частинами
Мета: формувати уміння додавати числа частинами; вправляти у
розв'язуванні задач; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне
мислення, кмітливість, спостережливість; прищеплювати любов до
математики, виховувати почуття дружби, взаємодопомоги
Хід уроку
І.Організація класу (Слайд 1)
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станемо чемно
Плине час хай недаремно.
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої
ІІ. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної
діяльності учнів (Слайд 2)
Поринемо у казку ,друзі.
Всі ми получимо по заслузі,
якщо розв’яжемо задачі
і прикладів великий міх,
а допоможе у цій справі
нам той, хто від усіх утік.
Ось ми і здійснимо подорож до казки «Колобок», якщо навчимося
додавати і віднімати числа частинками
ІІІ. Актуалізація знань, умінь, навичок учнів
Усний рахунок (Слайд 3)
Спекла баба увечері Колобка і поклала на вікно, щоб охолонув.
Колобок, на диво, вийшов, незвичний. Дуже допитливий. Лежить він на вікні,
дивиться на небо і зірки рахує. Допоможемо йому
1.Від 1 до 10, від 10 до1
2.Від 4 до 9, від 9 до 3
3. 3. назвіть сусідів числа 8, 3
4.Назвіть попереднє число до 10, 6
5.Які числа стоять між числами 5,…7, 8,…9
6.Яке число стоїть зліва від 4, справа від 7
- Мріяв, мріяв Колобок і не помітив, як настав ранок і сонечко засяяло
на небі
* Гра «Мовчанка» (Слайд 4)
Діти показують відповіді за допомогою карток із числами
- Сонячні промінчики розбудили Колобка, він стрибнув з вікна і втік
до лісу. Дорогу ми не знаємо, але повинні швидко-швидко знайти
Колобочка
Гра «Заблукало число» (Слайд 5)
1,2,8,4,5,6,7,9,10
Каліграфічна хвилинка (Слайд 6)
1.Запишіть ряд чисел від 1 до 5.Намагайтеся цифри писати
гарно,охайно,каліграфічно
2.Обміняйтеся зошитами,виберіть цифру,яка написана найкраще і
намалюйте над нею коронку
- Ось по числовій доріжці ми вибігли на лісову галявинку. А назустріч
хто ж це поспішає?
Раптом бачить: з-за тернинки
Вигляда якась тваринка
Вушка довгенькі, кожушок сіренький
(Слайд 7)
Хто це?
- Так, це побігайчик. Він вже зустрічався з Колобком і не покаже
нам далі стежинки, якщо ми не виконаємо завдання
4. - РОЗКЛАСТИ вісім морквинок у три кошики
5,2,1
(Можна розкласти 5,2,1; 6,1,1 та 4,2,2)
- Молодці, виконали завдання Зайчика
ІУ Вивчення нового матеріалу
_ Мандруємо далі. Кого ж ми тепер зустрінемо? (Слайд 8)
Вовк до школи не ходив,
Вовк уроки не учив,
Не читав і не писав,
І по нотах не співав
Тож нічого він не знав
- Допоможемо йому зрозуміти як же потрібно числа частинами
віднімати і додавати
- * Мозковий штурм
Як можна додати до числа 5 число 4 частинами?
5+4=5+1+1+1+1
5+4=5+2+1+1
5+4=5+2+2
5+4=5+3+1
Аналогічно віднімання 5-4=
*Робота з підручником (с.82, впр.1.2) (Слайд 9)
1)Поясни, як виконали додавання кульок
2)Поясни, як виконали віднімання (Слайд 10)
*Фізкультхвилинка (Слайд 11)
5. Раз!Два! Час вставати: Будемо відпочивати.
Три!Чотири! Присідаймо! Швидко втому проганяймо
Пять!Шість!Засміялись! Кілька раз понахилялись
Зайчик сонячний до нас Завітав у вільний час
Будем бігати. Стрибати,щоб зайчину нам впіймати
Прудко зайчик утікає і промінчиками грає
Сім!Вісім! Час настав Повернутись нам до справ
Робота в зошитах із друкованою основою (с.43)
Розв 'язування задач
Подорожуємо далі і відшукати нам
допоможе Колобка той, хто
Взимку ляже спати,
Дядько волохатий,
Лиш тоді устане,
Як весна настане
(Слайд 12)
І Ведмедик поведе нас тільки тодідалі. Як ми з вами розв’яжемо задачі
*задачі-вірші
1)Посадив ведмідь в садочку
Шість берізок, два дубочки
Рахувати сам не вмів
І зозулю попросив.
Почала вона літати,
Почала вона кувати.
Та не може полічить, нумо, дітки, підкажіть (6+2=8)
2)Їжак по гриби ішов
Вісім рижиків знайшов.
6 грибів поклав в корзинку
Скільки залишив на спинку? (8-6=2)
3) Білка мама, білченя
6. По горіхи йдуть щодня
А зриваючи горіхи,
Білченя сказало тихо:
Ось чотири, ось це п’ять ,
Як же їх порахувать? (4+5=9)
Десять стиглих зерен сої
Хомячок у нірку з поля
За щоками наносив
З них 4 зранку з'їв
Лишок перегодом з'їсть
Скільки в нього зерен? (10-4=6)
У. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу
(Слайд 13)
*Самостійна робота. Розв'язування прикладів за підручником
І варіант – завдання 3,с.82
ІІ варіант – завдання 4, с.82
- Вже чується здалеку пісенька Колобка. З ким йому залишилось
зустрітися?
У темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має
Їй на місці не сидиться.
Як зовуть її? (Лисиця)
- Поки Колобоккотиться по дорозі, ми перші
зустрінемось з Лисичкою і не дамо їй з’їсти
Колобка
Лисичка пропонує нам накреслити такий
чотирикутник, як у підручнику на с.82, завдання
7 (Слайд 14)
Я Лисичка, я сестричка,
Не сиджу без діла
7. Чотирикутник ось такий
Ви накресліть вміло!
- Які ви молодці, дітки! Допомогли Колобкові залишитися цілим
УІ. Підсумок уроку (Слайд 15)
Молодці, діти, допомогли Колобку. Ви показали, що вмієте
розв’язуватиприклади і задачі, а головне-дружити. Допомагайтеодне одному
так, як ви це робили на уроці