SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Сошичне К-Каширського району
Дружня родина
(урок з християнської етики)
2 клас
Вчитель: Хлуд Г.І.
2017рік
2 клас
Тема. Дружня родина.
Мета: розширити знання учнів про родину; розкрити поняття «дружня
родина»; виховувати чуйне ставлення до оточуючих, ознайомити учнів з
християнськими моральними цінностями, що лежать в основі життя родини,
виховувати любов до ближнього, чесність, слухняність, поступливість,
формувати норми моральної поведінки у ставленні до Бога і до ближніх.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь.
Обладнання: Біблія для дітей, підручник «Дорога милосердя», квітка
«Родина» і пелюстки до неї, мікрофон, картки для роботи в групах, запис
пісні «Батьки мої».
Біблійна основа:Заповідь « Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі
буде, і довго житимеш на землі».
Ключовий вірш: «Люби свого ближнього, як самого себе» (Мт. 19:19).
«Ухиляйся від злого та добре чини, та й навіки живи» (Пс. 37:27).
Музичний супровід:
“Батьки мої ”, сл. І.Федишин, муз.І. Федишин.
Програма курсів за вибором загальноосвітніх навчальних закладів.
Варіативна складова Типових навчальних планів. 1-4 класи / Упор.: Л.Ф.
Щербакова, Г.Ф. Древаль. – Тернопіль: Мандрівець, 2009. – 240 с.
ХРИСТИЯНСЬКА ЕТИКА В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ. 1-4 класи (автори:
Ігумен Лонгин (Чернуха), Е. Бєлкіна), 140 годин.
Хід уроку
І. Організація класу.
1. Християнське привітання.
- Діти, - будьте слухняні в усьому батькам, бо це Господові приємне!
2. Вірш
Вислухай мене, Боже
Мій Господи,
Почуй моє благання,
Пошли в сім'ю мою
Мир, спокій і єднання.
Ти, що таємно
З неба поглядаєш,
Про мою маму й тата мого
Добре усе знаєш.
Навчи батьків моїх
У Божім страсі жити,
Любити один одного
Й ніколи не сваритись.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Вправа «Мозковий штурм»
- Хто дає нам життя?
- Яке найбільше щастя для дітей?
- Як треба ставитись до батьків?
- Хто такий Отець – Небесний?
- Чого хоче для дітей Бог?
ІІІ. Повідомлення теми уроку та мотивація навчальної
діяльності.
- Сьогодні ми дізнаємося, якою хоче бачити родину Бог. Адже Бог
створює родини.
- Зараз ми познайомимося з хлопчиком Петриком та його родиною.
Почалося все з того, що його родина нещодавно переїхала. В новому
будинку хлопчик нікого не знав і йому, звичайно, було сумно. І подумки
Петрик попросив у Бога, щоб сталася нагода з ким не будь потоваришувати.
Хлопчик вирішив піти на вулицю.
- Що там сталося ми дізнаємось, прочитавши підручник.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником.
Читання статті підручника «Дружна родина». Обговорення
прочитаного.
- Про що мріяв Петрик?
- Чи збулося його бажання?
- Чи можемо ми назвати родину Петрика дружною?
2. Гра «Впіймай гарне слово»
Умови гри: учитель називає слова, що описують родину, а діти,
плескаючи в долоні, «ловлять» гарні слова.
Дружна, працьовита, сварлива, щедра, велика, миролюбна, чесна,
брехлива, справедлива, недружна, добра, скупа, богобоязлива, весела.
- Діти, родина буде щедрою, працьовитою, доброю, якщо в ній
пануватиме любов. Господь навчає: «Люби свого ближнього, як самого
себе» (Мт. 19:19).
3. Читання оповідання.
- Послухайте оповідання і скажіть, чому Бог тішиться такою родиною?
Був вихідний день — субота. Сонячні промені вже давно заглядали
крізь шибку до нашої кімнати. Але ми ще спали. Тільки нявчання нашого
котика Кузьки змусило нас пробудитися від сну. Ми схопилися, вмилися.
На кухні нас чекав сніданок. Мама приготувала, а сама поїхала з татом
в село, до бабусі. Там вони мали копати картоплю. Але й ми не сиділи,
склавши руки. Оксана — найстарша, помила посуд, зварила обід. Іринка
прибрала в кімнатах. Юрко почистив акваріум.
Ввечері батьки повернулися, вони були дуже втомлені, але задоволені.
- Як ви думаєте, як ця родина закінчила день? (Відповіді учнів).
- Після вечері вони помолилися Богові, прославили Його і подякували
Йому. Це справжня християнська сім’я. Тому що в ній є взаєморозуміння,
бо в ній усі люблять Бога та одне одного.
4. Вправа «Вирощування квітки родинної любові».
На партах – пелюстки різного кольору. Яскраві означають любов і
повагу, інші – байдужість. Учні вибирають ті, які підходять до квітки
їхньої родини і наклеюють на велике зображення квітки.
5. Робота в групах. Кейс-метод.
- Зараз ми ще раз задумаємося над тим, що ж означають Ісусові слова:
«Люби свого ближнього, як самого себе». Про ці слова повинен пам’ятати
кожен, хто має родину.
Учитель об’єднує дітей у групи і кожній
групі дає аркуш паперу, на якому записана
певна життєва ситуація. Учні мають
прочитати, розібратися, дати відповідь
на запитання та зробити висновок.
Ситуація 1
Мама купила Насті новий велосипед. Половину коштів дав Настусин
брат Роман. Отже, велосипед — спільний.
— Я маю їхати до свого друга, — сказав Роман.
— Ти вчора їздив цілий день, сьогодні велосипед мій, — відказала Настя.
— Чому ти завжди чіпляєшся? Не буде так, як ти хочеш! — вигукнув
Роман і поїхав до друга.
Настя залишилася вдома і безутішно плакала.
Ситуація 2
Андрійкова мама лежала хвора. Хлопчик часто підбігав до мами,
тулився й обнімав її.
Одного зимового дня до Андрійка прийшли друзі і запропонували йому
покататися на ковзанах по замерзлій річці. Андрійко попросив дозволу у
мами, але мама не дозволила, адже це було небезпечно.Тоді Андрійко
гримнув дверима і вибіг з хати.
Ввечері, весь мокрий, він повертався додому. Біля свого будинку
хлопчик побачив машину швидкої допомоги.
Ситуація 3
Марійка живе з батьками і бабусею Ніною. Бабуся вже дуже старенька і
погано бачить.
Якось вона отримала листа і попросила внучку прочитати його. Марійка
саме дивилася мультик і сказала, що прочитає пізніше. Після мультика їй
зателефонувала подруга і вони добру годину балакали, а потім вирішили
піти погуляти.
— Марійко, прочитай, будь ласка, листа, — ще раз попросила бабуся, —
він недовгий.
Але дівчинка лише рукою махнула, мовляв, поспішаю. Повернулася вона
пізно і про лист так і не згадала.
Запитання:
- Чи можна сказати, що герої цих розповідей дотримуються Божих
заповідей? Чому?
- Як слід поводити себе дітям, щоб у родині панували мир, злагода і
любов?
- Як висновок з усього сказаного на уроці, пропоную вам прочитати
мудрий вислів з Біблії. Для цього вам потрібно скласти речення зі слів:
злого від
добре Ухиляйся
будеш
чини навіки й живи та
«Ухиляйся від злого та добре чини, та й навіки живи» (Пс. 37:27).
- Пам’ятайте, діти, що коли ви не слухаєтеся батьків, не виявляєте
поваги до старших, сваритеся з братами і сестрами, — ви грішите проти
Бога. Наш Господь Бог — Святий, тому гріх неминуче буде покараний.
Але щире каяття і віра в Спасителя нашого Ісуса Христа не лише звільнить
вас від покарання, але й змінить ваші сердечка і зробить їх здатними не
грішити.
V. Фізкультхвилинка
«Ми – одна сім'я».
В цьому класі друзі всі ми, раз-два-три.
Ви і ми, і ти, і я – раз-два-три.
Руку дай тому, хто зліва,
Руку дай тому, хто справа,
Ми одна сім'я.
Посміхнісь тому, хто зліва раз-два-три.
Посміхнись тому, хто справа раз-два-три.
Ми – одна сім'я.
VІ. Закріплення матеріалу
1.Бесіда.
Шануйте батьків, любі діти,
Щоб потім не пожаліти.
Допоки є батько і мати,
Старайтесь їм шану віддати
Божа Заповідь говорить « Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі
буде, і довго житимеш на землі».
- Що ж це значить — шанувати батьків?( Це, перш за все, щиро
любити їх, слухатися у всьому; не засмучувати ні вчинками, ні словами;
втішати, коли їм важко; піклуватися про них, коли вони хворі; завжди
молитися за них — це також наш обов’язок перед Богом)
- За це Господь обіцяє довге щасливе життя на землі і вічне
блаженство на небі.
- «Батько і мати — два сонця гарячих.» Вони — найближчі і
найрідніші люди — обдаровують нас своєю ласкою, любов’ю і турботою,
завжди допомагають лагідним словом, ніжним поглядом, доброю порадою.
Але батькам дуже потрібна і наша допомога. Хтось скаже: «Як ми,
маленькі, можемо допомогти нашим дорослим і розумним батькам? Ну,
хіба що прибрати в хаті, помити посуд, витерти пил — це, напевно, буде
для них допомогою.»
- А чи достатньо цього? Давайте подумаємо.
- А зараз послухаємо невеличке оповідання про хлопчика, який хотів
допомогти таткові.
1. Тарасиків тато з роботи приходить дуже втомлений.
Він — хірург. Кожного дня рятує життя важкохворих людей. Тарасикові
шкода тата, а тому він старається хоч якось йому допомогти:
приносить капці, подає чай, не галасує у квартирі, коли тато відпочиває.
Але хлопчикові завжди хотілося зробити щось більше.
Одного разу тато запитав Тарасика:
— Чи хотів би ти, сину, допомогти мені в роботі?
— А як? — здивувався Тарасик. — Я не вмію робити операції.
— Я хочу, щоб ти за мене помолився. Маю сьогодні дуже складну
операцію. Попроси Бога, щоб дав мені сили і вміння. Це буде для мене
великою допомогою. Відтоді Тарасик часто молиться за тата. І не
тільки він. Є багато інших дітей, які моляться за своїх батьків.
2. Оля молиться, щоб її мама була здоровою і народила
для неї маленьку сестричку.
3. Наталя щовечора просить Бога, щоб її батьки щасливо
повернулися додому. Вони вже три роки працюють далеко за кордоном.
Але дівчинка знає і вірить, що для молитви жодна відстань не є
перешкодою.
4. А Сашко живе з бабусею. Його батьки загинули, коли
хлопчикові було лише два рочки. Якось на уроці вчителька запитала учнів,
як вони допомагають своїм батькам.
— Я не можу допомагати мамі й татові, — сумно сказав Сашко, —
бо вони померли.
Вчителька на хвильку задумалася, а потім відповіла:
— Але ти можеш допомагати їм своєю молитвою. Вони обов’язково
це відчують.
- Молитва за батьків є дуже важлива. Щоденно дякуймо за них
Богові, просімо, щоби Він благословив наших рідних, охоронив їх від
усього злого. Щоб дарував їм щастя і здоров’я на довгі роки.
- Ми маємо бути вдячними родині за допомогу і підтримку, за любов і
турботу, за молитву, яка оберігає нас весь цей час. Ми маємо бути
вдячними Богові за свою родину. Тож давайте разом помолимося за своїх
батьків.
2. Молитва дітей за батьків.
Всемилостивий Боже!
Дякуємо Тобі за наших батьків
та за все добре, що Ти нам подав через них.
Вони виховують нас,
навчають виконувати Твої святі заповіді,
не грішити.
Ми любимо їх і хочемо завжди
шанувати й бути слухняними.
А Ти, Господи, поможи нам
у цьому Твоєю ласкою.
Благослови їх, Господи,
добром, здоров’ям та довгим
і щасливим життям,
хорони від злого,
дай їм силу перемогти всі труднощі
і діждатися втіхи від своїх дітей. Амінь.
3. Інтерактивна гра « Закінчіть речення». Вправа «Мікрофон»
- Варто слухатися батьків, тому що…
- Господь дав мені батьків, щоб…
- Можу висловити подяку батькам за те, що…
- Я можу показати шану до батьків тим…
- Ваші тати та мами трудяться. Для чого вони так стараються? Для
того, щоб кожен із вас виріс і став доброю людиною. А ваших батьків
виростили ваші дідусі, бабусі, прадідусі, прабабусі – християни. Це
означає, що всі вони вірили в Бога і жили за Божим Законом. Ми всі
належимо до великої християнської родини. Дружна родина – велика
підтримка на все життя. Хто з дитинства шанує батьків, дідуся з бабусею,
інших родичів, дружить з ними, той усе життя буде відчувати родинне
тепло, матиме дружну родину.
4. Гра «Розсипанка».
Прислів’я розсипались у два стовпчики. Необхідно їх правильно
з’єднати.
Шануй батька й неньку такий і я
Мати однією рукою б’є, буде тобі скрізь гладенько
Яка сімя в того й голівка гладенька.
У кого є ненька, а другого гладить.
V. Підсумок. Рефлексія.
- Чим є для вас родина?
- Яку родину беремо собі за взірець?
- З чим можна порівняти людину без родини?
- Що означає шанувати своїх батьків?
Гра «Птах Вдячності».
Уявіть, що на землю прилетів Птах Вдячності. Він залітає у вікна
до тих, хто забував подякувати за щось своїм батькам, друзям, знайомим,
та нагадує забудькам про це. А тепер уявіть, що Птах Вдячності, залетів
у вікно до вас, тож згадайте всіх, кому ви забули подякувати й подумки
скажіть їм спасибі.
(Звучить пісня «Батьки мої».Діти виконують пісню)
Батьки мої
Серце, що біль відчуває,
Що завжди научає мене,
Серце, яке зігріває,
Що за руку в світі веде.
Ви найбільше, що маю в цьому житті.
Я люблю Вас батьки, рідні мої!
Ви завжди біля мене, вдень і вночі,
Ви ночей не доспали, батьки мої!
Приспів:
Нехай усмішка тепла не зникає,
Вона дарує радість і тепло,
Нехай Господь завжди Вам помагає
За ваше щире батьківське добро,
Батьки мої!
Низько я Вам уклонюся,
Ви мене на світ привели.
Богу за Вас помолюся,
Бо я з Вами не знаю біди.
Ви найбільше, що маю в цьому житті.
Я люблю Вас батьки, рідні мої!
Ви завжди біля мене, вдень і вночі,
Ви ночей не доспали, батьки мої.
Гра «Птах Вдячності».
Уявіть, що на землю прилетів Птах Вдячності. Він залітає у вікна
до тих, хто забував подякувати за щось своїм батькам, друзям, знайомим,
та нагадує забудькам про це. А тепер уявіть, що Птах Вдячності, залетів
у вікно до вас, тож згадайте всіх, кому ви забули подякувати й подумки
скажіть їм спасибі.
(Звучить пісня «Батьки мої».Діти виконують пісню)
Батьки мої
Серце, що біль відчуває,
Що завжди научає мене,
Серце, яке зігріває,
Що за руку в світі веде.
Ви найбільше, що маю в цьому житті.
Я люблю Вас батьки, рідні мої!
Ви завжди біля мене, вдень і вночі,
Ви ночей не доспали, батьки мої!
Приспів:
Нехай усмішка тепла не зникає,
Вона дарує радість і тепло,
Нехай Господь завжди Вам помагає
За ваше щире батьківське добро,
Батьки мої!
Низько я Вам уклонюся,
Ви мене на світ привели.
Богу за Вас помолюся,
Бо я з Вами не знаю біди.
Ви найбільше, що маю в цьому житті.
Я люблю Вас батьки, рідні мої!
Ви завжди біля мене, вдень і вночі,
Ви ночей не доспали, батьки мої.

More Related Content

What's hot

Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалів
Helen Pisna
 
співпраця сім´ї та школи на сучасному етапі
співпраця сім´ї та школи на сучасному етапіспівпраця сім´ї та школи на сучасному етапі
співпраця сім´ї та школи на сучасному етапі
falcon41495
 
дидактичні можливості мультимедійних засобів навчання
дидактичні можливості мультимедійних засобів навчаннядидактичні можливості мультимедійних засобів навчання
дидактичні можливості мультимедійних засобів навчання
karnafelka
 
презентація до атестації
презентація до атестаціїпрезентація до атестації
презентація до атестації
lyudmila1970
 
презентація (3)
презентація (3)презентація (3)
презентація (3)
cit-cit
 

What's hot (20)

стрес
стресстрес
стрес
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалів
 
співпраця сім´ї та школи на сучасному етапі
співпраця сім´ї та школи на сучасному етапіспівпраця сім´ї та школи на сучасному етапі
співпраця сім´ї та школи на сучасному етапі
 
УСПІШНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДИТИНИ В КОЛЕКТИВІ ОДНОЛІТКІВSocializacia
УСПІШНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДИТИНИ В КОЛЕКТИВІ ОДНОЛІТКІВSocializaciaУСПІШНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДИТИНИ В КОЛЕКТИВІ ОДНОЛІТКІВSocializacia
УСПІШНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДИТИНИ В КОЛЕКТИВІ ОДНОЛІТКІВSocializacia
 
дидактичні можливості мультимедійних засобів навчання
дидактичні можливості мультимедійних засобів навчаннядидактичні можливості мультимедійних засобів навчання
дидактичні можливості мультимедійних засобів навчання
 
Методичний посібник до програми "Богема бісеру"
Методичний посібник до програми "Богема бісеру"Методичний посібник до програми "Богема бісеру"
Методичний посібник до програми "Богема бісеру"
 
Бібліотекар - найкраща професія
Бібліотекар - найкраща професіяБібліотекар - найкраща професія
Бібліотекар - найкраща професія
 
організація самостійної діяльності вихованців
організація  самостійної діяльності вихованціворганізація  самостійної діяльності вихованців
організація самостійної діяльності вихованців
 
презентація до атестації
презентація до атестаціїпрезентація до атестації
презентація до атестації
 
Презентація-огляд літератури «Трагічні сторінки Чорнобиля»
Презентація-огляд літератури «Трагічні сторінки Чорнобиля»Презентація-огляд літератури «Трагічні сторінки Чорнобиля»
Презентація-огляд літератури «Трагічні сторінки Чорнобиля»
 
методика зайцева м.
методика зайцева м.методика зайцева м.
методика зайцева м.
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
 
Презентація "Конфлікт"
Презентація "Конфлікт"Презентація "Конфлікт"
Презентація "Конфлікт"
 
презентація (3)
презентація (3)презентація (3)
презентація (3)
 
Трудове навчання, пластилін
Трудове навчання, пластилінТрудове навчання, пластилін
Трудове навчання, пластилін
 
Літературна вікторина "Ніч перед різдвом"
Літературна вікторина "Ніч перед різдвом"Літературна вікторина "Ніч перед різдвом"
Літературна вікторина "Ніч перед різдвом"
 
Безпека життєдіяльності дитини в ДНЗ
Безпека життєдіяльності дитини в ДНЗБезпека життєдіяльності дитини в ДНЗ
Безпека життєдіяльності дитини в ДНЗ
 
Тема: Машини і механізми. Швейна машина / Зінченко О.Г.
Тема: Машини і механізми. Швейна машина / Зінченко О.Г.Тема: Машини і механізми. Швейна машина / Зінченко О.Г.
Тема: Машини і механізми. Швейна машина / Зінченко О.Г.
 
Йонний зв'язок
Йонний зв'язокЙонний зв'язок
Йонний зв'язок
 
Тема уроку художнє конструювання. метод комбінаторики. розробка ескізу вироб...
Тема уроку  художнє конструювання. метод комбінаторики. розробка ескізу вироб...Тема уроку  художнє конструювання. метод комбінаторики. розробка ескізу вироб...
Тема уроку художнє конструювання. метод комбінаторики. розробка ескізу вироб...
 

Similar to урок дружня родина

Родинне свято
Родинне святоРодинне свято
Родинне свято
Yulia Karpenko
 
урок конспект у 6 класі
урок   конспект у 6 класіурок   конспект у 6 класі
урок конспект у 6 класі
qqwsaqwsa
 
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинськогострінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
24111962t
 

Similar to урок дружня родина (20)

113
113113
113
 
Родинне свято
Родинне святоРодинне свято
Родинне свято
 
виховна година берднікова
виховна година бердніковавиховна година берднікова
виховна година берднікова
 
шануй свого батька і матір свою
шануй свого батька і матір своюшануй свого батька і матір свою
шануй свого батька і матір свою
 
Право дитини на проживання в сім’ї та на піклування батьків
Право дитини на проживання в сім’ї та на піклування батьківПраво дитини на проживання в сім’ї та на піклування батьків
Право дитини на проживання в сім’ї та на піклування батьків
 
41
4141
41
 
батьки і діти
батьки і дітибатьки і діти
батьки і діти
 
Я і моя сім’я
Я і моя сім’яЯ і моя сім’я
Я і моя сім’я
 
вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьми
 
презентація дружня родина
презентація дружня родинапрезентація дружня родина
презентація дружня родина
 
1
11
1
 
Шепель Н.В., урок доброти
Шепель Н.В., урок доброти Шепель Н.В., урок доброти
Шепель Н.В., урок доброти
 
збірка+християнська+етика (1)
збірка+християнська+етика (1)збірка+християнська+етика (1)
збірка+християнська+етика (1)
 
1
11
1
 
Андрей Шептицький
Андрей Шептицький Андрей Шептицький
Андрей Шептицький
 
урок конспект у 6 класі
урок   конспект у 6 класіурок   конспект у 6 класі
урок конспект у 6 класі
 
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинськогострінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
 
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класуСвіт дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
 
батьки і діти
батьки і дітибатьки і діти
батьки і діти
 
проект 8 березня
проект 8 березняпроект 8 березня
проект 8 березня
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Collaborator.pro
 
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
ssuser7541ef1
 

Recently uploaded (15)

Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВІм’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
 
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr
 
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
 
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptxАльфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
 
70 років тому – початок Кенгірського повстання
70 років тому – початок Кенгірського повстання70 років тому – початок Кенгірського повстання
70 років тому – початок Кенгірського повстання
 
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та областіГрафіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
 
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
 
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptx
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptxЕнергоефективність будинку: як її підвищити.pptx
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptx
 
Презентація про виникнення балади., особливості
Презентація про виникнення балади., особливостіПрезентація про виникнення балади., особливості
Презентація про виникнення балади., особливості
 
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
 
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
 
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptxПасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
 
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
 
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рікГрафіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
 
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
 

урок дружня родина

  • 1. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Сошичне К-Каширського району Дружня родина (урок з християнської етики) 2 клас Вчитель: Хлуд Г.І. 2017рік 2 клас
  • 2. Тема. Дружня родина. Мета: розширити знання учнів про родину; розкрити поняття «дружня родина»; виховувати чуйне ставлення до оточуючих, ознайомити учнів з християнськими моральними цінностями, що лежать в основі життя родини, виховувати любов до ближнього, чесність, слухняність, поступливість, формувати норми моральної поведінки у ставленні до Бога і до ближніх. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь. Обладнання: Біблія для дітей, підручник «Дорога милосердя», квітка «Родина» і пелюстки до неї, мікрофон, картки для роботи в групах, запис пісні «Батьки мої». Біблійна основа:Заповідь « Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі буде, і довго житимеш на землі». Ключовий вірш: «Люби свого ближнього, як самого себе» (Мт. 19:19). «Ухиляйся від злого та добре чини, та й навіки живи» (Пс. 37:27). Музичний супровід: “Батьки мої ”, сл. І.Федишин, муз.І. Федишин. Програма курсів за вибором загальноосвітніх навчальних закладів. Варіативна складова Типових навчальних планів. 1-4 класи / Упор.: Л.Ф. Щербакова, Г.Ф. Древаль. – Тернопіль: Мандрівець, 2009. – 240 с. ХРИСТИЯНСЬКА ЕТИКА В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ. 1-4 класи (автори: Ігумен Лонгин (Чернуха), Е. Бєлкіна), 140 годин. Хід уроку
  • 3. І. Організація класу. 1. Християнське привітання. - Діти, - будьте слухняні в усьому батькам, бо це Господові приємне! 2. Вірш Вислухай мене, Боже Мій Господи, Почуй моє благання, Пошли в сім'ю мою Мир, спокій і єднання. Ти, що таємно З неба поглядаєш, Про мою маму й тата мого Добре усе знаєш. Навчи батьків моїх У Божім страсі жити, Любити один одного Й ніколи не сваритись. ІІ. Актуалізація опорних знань. Вправа «Мозковий штурм» - Хто дає нам життя? - Яке найбільше щастя для дітей? - Як треба ставитись до батьків? - Хто такий Отець – Небесний? - Чого хоче для дітей Бог? ІІІ. Повідомлення теми уроку та мотивація навчальної діяльності. - Сьогодні ми дізнаємося, якою хоче бачити родину Бог. Адже Бог створює родини. - Зараз ми познайомимося з хлопчиком Петриком та його родиною. Почалося все з того, що його родина нещодавно переїхала. В новому будинку хлопчик нікого не знав і йому, звичайно, було сумно. І подумки Петрик попросив у Бога, щоб сталася нагода з ким не будь потоваришувати. Хлопчик вирішив піти на вулицю. - Що там сталося ми дізнаємось, прочитавши підручник. ІV. Вивчення нового матеріалу. 1. Робота з підручником.
  • 4. Читання статті підручника «Дружна родина». Обговорення прочитаного. - Про що мріяв Петрик? - Чи збулося його бажання? - Чи можемо ми назвати родину Петрика дружною? 2. Гра «Впіймай гарне слово» Умови гри: учитель називає слова, що описують родину, а діти, плескаючи в долоні, «ловлять» гарні слова. Дружна, працьовита, сварлива, щедра, велика, миролюбна, чесна, брехлива, справедлива, недружна, добра, скупа, богобоязлива, весела. - Діти, родина буде щедрою, працьовитою, доброю, якщо в ній пануватиме любов. Господь навчає: «Люби свого ближнього, як самого себе» (Мт. 19:19). 3. Читання оповідання. - Послухайте оповідання і скажіть, чому Бог тішиться такою родиною? Був вихідний день — субота. Сонячні промені вже давно заглядали крізь шибку до нашої кімнати. Але ми ще спали. Тільки нявчання нашого котика Кузьки змусило нас пробудитися від сну. Ми схопилися, вмилися. На кухні нас чекав сніданок. Мама приготувала, а сама поїхала з татом в село, до бабусі. Там вони мали копати картоплю. Але й ми не сиділи, склавши руки. Оксана — найстарша, помила посуд, зварила обід. Іринка прибрала в кімнатах. Юрко почистив акваріум. Ввечері батьки повернулися, вони були дуже втомлені, але задоволені. - Як ви думаєте, як ця родина закінчила день? (Відповіді учнів). - Після вечері вони помолилися Богові, прославили Його і подякували Йому. Це справжня християнська сім’я. Тому що в ній є взаєморозуміння, бо в ній усі люблять Бога та одне одного. 4. Вправа «Вирощування квітки родинної любові». На партах – пелюстки різного кольору. Яскраві означають любов і повагу, інші – байдужість. Учні вибирають ті, які підходять до квітки їхньої родини і наклеюють на велике зображення квітки. 5. Робота в групах. Кейс-метод. - Зараз ми ще раз задумаємося над тим, що ж означають Ісусові слова: «Люби свого ближнього, як самого себе». Про ці слова повинен пам’ятати кожен, хто має родину. Учитель об’єднує дітей у групи і кожній групі дає аркуш паперу, на якому записана певна життєва ситуація. Учні мають прочитати, розібратися, дати відповідь на запитання та зробити висновок. Ситуація 1 Мама купила Насті новий велосипед. Половину коштів дав Настусин брат Роман. Отже, велосипед — спільний. — Я маю їхати до свого друга, — сказав Роман.
  • 5. — Ти вчора їздив цілий день, сьогодні велосипед мій, — відказала Настя. — Чому ти завжди чіпляєшся? Не буде так, як ти хочеш! — вигукнув Роман і поїхав до друга. Настя залишилася вдома і безутішно плакала. Ситуація 2 Андрійкова мама лежала хвора. Хлопчик часто підбігав до мами, тулився й обнімав її. Одного зимового дня до Андрійка прийшли друзі і запропонували йому покататися на ковзанах по замерзлій річці. Андрійко попросив дозволу у мами, але мама не дозволила, адже це було небезпечно.Тоді Андрійко гримнув дверима і вибіг з хати. Ввечері, весь мокрий, він повертався додому. Біля свого будинку хлопчик побачив машину швидкої допомоги. Ситуація 3 Марійка живе з батьками і бабусею Ніною. Бабуся вже дуже старенька і погано бачить. Якось вона отримала листа і попросила внучку прочитати його. Марійка саме дивилася мультик і сказала, що прочитає пізніше. Після мультика їй зателефонувала подруга і вони добру годину балакали, а потім вирішили піти погуляти. — Марійко, прочитай, будь ласка, листа, — ще раз попросила бабуся, — він недовгий. Але дівчинка лише рукою махнула, мовляв, поспішаю. Повернулася вона пізно і про лист так і не згадала. Запитання: - Чи можна сказати, що герої цих розповідей дотримуються Божих заповідей? Чому? - Як слід поводити себе дітям, щоб у родині панували мир, злагода і любов? - Як висновок з усього сказаного на уроці, пропоную вам прочитати мудрий вислів з Біблії. Для цього вам потрібно скласти речення зі слів: злого від добре Ухиляйся будеш чини навіки й живи та «Ухиляйся від злого та добре чини, та й навіки живи» (Пс. 37:27). - Пам’ятайте, діти, що коли ви не слухаєтеся батьків, не виявляєте поваги до старших, сваритеся з братами і сестрами, — ви грішите проти
  • 6. Бога. Наш Господь Бог — Святий, тому гріх неминуче буде покараний. Але щире каяття і віра в Спасителя нашого Ісуса Христа не лише звільнить вас від покарання, але й змінить ваші сердечка і зробить їх здатними не грішити. V. Фізкультхвилинка «Ми – одна сім'я». В цьому класі друзі всі ми, раз-два-три. Ви і ми, і ти, і я – раз-два-три. Руку дай тому, хто зліва, Руку дай тому, хто справа, Ми одна сім'я. Посміхнісь тому, хто зліва раз-два-три. Посміхнись тому, хто справа раз-два-три. Ми – одна сім'я. VІ. Закріплення матеріалу 1.Бесіда. Шануйте батьків, любі діти, Щоб потім не пожаліти. Допоки є батько і мати, Старайтесь їм шану віддати Божа Заповідь говорить « Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі буде, і довго житимеш на землі». - Що ж це значить — шанувати батьків?( Це, перш за все, щиро любити їх, слухатися у всьому; не засмучувати ні вчинками, ні словами; втішати, коли їм важко; піклуватися про них, коли вони хворі; завжди молитися за них — це також наш обов’язок перед Богом) - За це Господь обіцяє довге щасливе життя на землі і вічне блаженство на небі. - «Батько і мати — два сонця гарячих.» Вони — найближчі і найрідніші люди — обдаровують нас своєю ласкою, любов’ю і турботою, завжди допомагають лагідним словом, ніжним поглядом, доброю порадою. Але батькам дуже потрібна і наша допомога. Хтось скаже: «Як ми, маленькі, можемо допомогти нашим дорослим і розумним батькам? Ну, хіба що прибрати в хаті, помити посуд, витерти пил — це, напевно, буде для них допомогою.» - А чи достатньо цього? Давайте подумаємо. - А зараз послухаємо невеличке оповідання про хлопчика, який хотів допомогти таткові. 1. Тарасиків тато з роботи приходить дуже втомлений. Він — хірург. Кожного дня рятує життя важкохворих людей. Тарасикові шкода тата, а тому він старається хоч якось йому допомогти: приносить капці, подає чай, не галасує у квартирі, коли тато відпочиває. Але хлопчикові завжди хотілося зробити щось більше.
  • 7. Одного разу тато запитав Тарасика: — Чи хотів би ти, сину, допомогти мені в роботі? — А як? — здивувався Тарасик. — Я не вмію робити операції. — Я хочу, щоб ти за мене помолився. Маю сьогодні дуже складну операцію. Попроси Бога, щоб дав мені сили і вміння. Це буде для мене великою допомогою. Відтоді Тарасик часто молиться за тата. І не тільки він. Є багато інших дітей, які моляться за своїх батьків. 2. Оля молиться, щоб її мама була здоровою і народила для неї маленьку сестричку. 3. Наталя щовечора просить Бога, щоб її батьки щасливо повернулися додому. Вони вже три роки працюють далеко за кордоном. Але дівчинка знає і вірить, що для молитви жодна відстань не є перешкодою. 4. А Сашко живе з бабусею. Його батьки загинули, коли хлопчикові було лише два рочки. Якось на уроці вчителька запитала учнів, як вони допомагають своїм батькам. — Я не можу допомагати мамі й татові, — сумно сказав Сашко, — бо вони померли. Вчителька на хвильку задумалася, а потім відповіла: — Але ти можеш допомагати їм своєю молитвою. Вони обов’язково це відчують. - Молитва за батьків є дуже важлива. Щоденно дякуймо за них Богові, просімо, щоби Він благословив наших рідних, охоронив їх від усього злого. Щоб дарував їм щастя і здоров’я на довгі роки. - Ми маємо бути вдячними родині за допомогу і підтримку, за любов і турботу, за молитву, яка оберігає нас весь цей час. Ми маємо бути вдячними Богові за свою родину. Тож давайте разом помолимося за своїх батьків. 2. Молитва дітей за батьків. Всемилостивий Боже! Дякуємо Тобі за наших батьків та за все добре, що Ти нам подав через них. Вони виховують нас,
  • 8. навчають виконувати Твої святі заповіді, не грішити. Ми любимо їх і хочемо завжди шанувати й бути слухняними. А Ти, Господи, поможи нам у цьому Твоєю ласкою. Благослови їх, Господи, добром, здоров’ям та довгим і щасливим життям, хорони від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі і діждатися втіхи від своїх дітей. Амінь. 3. Інтерактивна гра « Закінчіть речення». Вправа «Мікрофон» - Варто слухатися батьків, тому що… - Господь дав мені батьків, щоб… - Можу висловити подяку батькам за те, що… - Я можу показати шану до батьків тим… - Ваші тати та мами трудяться. Для чого вони так стараються? Для того, щоб кожен із вас виріс і став доброю людиною. А ваших батьків виростили ваші дідусі, бабусі, прадідусі, прабабусі – християни. Це означає, що всі вони вірили в Бога і жили за Божим Законом. Ми всі належимо до великої християнської родини. Дружна родина – велика підтримка на все життя. Хто з дитинства шанує батьків, дідуся з бабусею, інших родичів, дружить з ними, той усе життя буде відчувати родинне тепло, матиме дружну родину. 4. Гра «Розсипанка». Прислів’я розсипались у два стовпчики. Необхідно їх правильно з’єднати. Шануй батька й неньку такий і я Мати однією рукою б’є, буде тобі скрізь гладенько Яка сімя в того й голівка гладенька. У кого є ненька, а другого гладить. V. Підсумок. Рефлексія. - Чим є для вас родина? - Яку родину беремо собі за взірець? - З чим можна порівняти людину без родини? - Що означає шанувати своїх батьків?
  • 9. Гра «Птах Вдячності». Уявіть, що на землю прилетів Птах Вдячності. Він залітає у вікна до тих, хто забував подякувати за щось своїм батькам, друзям, знайомим, та нагадує забудькам про це. А тепер уявіть, що Птах Вдячності, залетів у вікно до вас, тож згадайте всіх, кому ви забули подякувати й подумки скажіть їм спасибі. (Звучить пісня «Батьки мої».Діти виконують пісню) Батьки мої Серце, що біль відчуває, Що завжди научає мене, Серце, яке зігріває, Що за руку в світі веде. Ви найбільше, що маю в цьому житті. Я люблю Вас батьки, рідні мої! Ви завжди біля мене, вдень і вночі, Ви ночей не доспали, батьки мої! Приспів: Нехай усмішка тепла не зникає, Вона дарує радість і тепло, Нехай Господь завжди Вам помагає За ваше щире батьківське добро, Батьки мої! Низько я Вам уклонюся, Ви мене на світ привели. Богу за Вас помолюся, Бо я з Вами не знаю біди. Ви найбільше, що маю в цьому житті. Я люблю Вас батьки, рідні мої! Ви завжди біля мене, вдень і вночі, Ви ночей не доспали, батьки мої.
  • 10. Гра «Птах Вдячності». Уявіть, що на землю прилетів Птах Вдячності. Він залітає у вікна до тих, хто забував подякувати за щось своїм батькам, друзям, знайомим, та нагадує забудькам про це. А тепер уявіть, що Птах Вдячності, залетів у вікно до вас, тож згадайте всіх, кому ви забули подякувати й подумки скажіть їм спасибі. (Звучить пісня «Батьки мої».Діти виконують пісню) Батьки мої Серце, що біль відчуває, Що завжди научає мене, Серце, яке зігріває, Що за руку в світі веде. Ви найбільше, що маю в цьому житті. Я люблю Вас батьки, рідні мої! Ви завжди біля мене, вдень і вночі, Ви ночей не доспали, батьки мої! Приспів: Нехай усмішка тепла не зникає, Вона дарує радість і тепло, Нехай Господь завжди Вам помагає За ваше щире батьківське добро, Батьки мої! Низько я Вам уклонюся, Ви мене на світ привели. Богу за Вас помолюся, Бо я з Вами не знаю біди. Ви найбільше, що маю в цьому житті. Я люблю Вас батьки, рідні мої! Ви завжди біля мене, вдень і вночі, Ви ночей не доспали, батьки мої.