SlideShare a Scribd company logo
1
Урок біології в 6 класі з використанням
цифрових інструментів
Тема. Сапротрофні – цвілеві гриби, дріжджі.
Мета уроку:
навчальна – сформувати уявлення про
різноманітність грибів, особливості будови,
життєдіяльності та розмноження цвілевих грибів,
дріжджів та виявити характерні особливості
нижчих та вищих грибів, їх роль в природі та
житті людини;
виховна – виховувати почуття товариськості,
взаємодопомоги, етично-ціннісне ставлення до
природи, почуття гордості за досягнення
вітчизняної науки;
розвиваюча – розвивати критичне мислення,
здатність до самостійної аналітичної та
оцінювальної роботи з інформацією,
застосовувати теоретичні знання на практиці;
формувати комунікативні навички; навички
роботи з мікроскопом, формувати вміння
спостерігати, аналізувати, творчо розв’язувати
поставлені завдання; формувати вміння
працювати в групах.
Формування ключових компетентностей:
спілкування державною мовою, математична
компетентність, основні компетентності у
природничих науках, інформаційно- цифрова
компетентність, уміння вчитися впродовж життя,
2
соціальна компетентність, екологічна грамотність і
здоровежиття.
Обладнання: комп’ютер, смартфони з
відеокамерами, картка сервісів до уроку з QR –
кодами (Додаток 1), електронні інструменти
уроку: інтерактивний аркуш Wizer. me ,
інтерактивний плакат Glogster , інструкція для
учнів по роботі з інтерактивними аркушами та
плакатами; мікроскоп, препарувальні голки,
предметне скельце, накривне скельце, гриб мукор,
пеніцил, дріжджі; таблиці, підручники, зошити.
Базові поняття й терміни: гриби, міцелій, гіфи,
нижчі гриби, дріжджі.
Тип уроку: комбінований.
Технологічна карта уроку
біології в 6 класі «Сапротрофні – цвілеві гриби,
дріжджі».
П. І. Б. вчителя Дегтяр Олена Павлівна
Клас 6
Тип заходу урок
Тема “Сапротрофні – цвілеві гриби,
дріжджі»”
Мета Організація навчального процесу з
використанням цифрових інструментів.
3
Формування ключових і предметних
компетентностей.
Задачі: 1) сформувати уявлення про
різноманітність грибів, особливості
будови,життєдіяльності та
розмноження цвілевих грибів,дріжджів;
2) створити умови для оволодіння учнями
новими знаннями, вміннями та навичками;
3) розвивати критичне мислення,
здатність до самостійної аналітичної та
оцінювальної роботи з інформацією,
застосовувати теоретичні знання на
практиці; навички роботи з мікроскопом,
вміння спостерігати, аналізувати,творчо
розв’язувати поставлені завдання; вміння
працювати в групах.
4) виховувати почуття товариськості,
взаємодопомоги, етично-ціннісне
ставлення до природи,почуття гордості
за досягнення вітчизняної науки
5) розробити інтерактивні аркуші та
плакати, згенерувати QR- коди до кожного
етапу уроку.
Форми організації
освітнього простору:
Робота в малих групах;індивідуальна
робота; фронтальна робота.
Ризики (що може
статися в
освітньому заході)
Погана якість або відсутність Інтернету,
погане технічне забезпечення,
неможливість вивести зображення на
екран, відсутність електроенергії,на
телефоні не працює відеокамера,
закінчився заряд батареї телефону.
Заплановані
результати:
Для здобувачів освіти:
Здобувачі освіти описують особливості
4
будови цвілевих грибів за допомогою
мікроскопа; пояснюють негативні наслідки
вживання в їжу продуктів,що вражені
цвілевими грибами;дотримуються правил
роботи з мікроскопом та лабораторним
обладнанням; застосовують знання для
зберігання продуктів харчування.
Працюють зі смартфонами,
інтерактивними аркушами та плакатами.
Використовують QR- коди. Уміють
працювати з великими обсягами інформації
з різних джерел.
метапредметні:
застосовують знання для зберігання
продуктів харчування (основи здоров’я),
вміють працювати з інтерактивними
аркушами та плакатами, читають QR-
коди ( інформаційні технології),
знайомляться з відкриттям антибіотиків
(історія, медицина),значенням грибів в
природі (екологія).
Для педагогів
Підвищать рівень професіональної
компетентності, педагогічної
майстерності, відпрацювавши методику
проведення уроку з використанням
цифрових інструментів.
Засоби навчання: 1) Комп’ютери, смартфони з виходомв
Інтернет.
2)АРМ (автоматизоване робоче місце)
вучителя, інтерактивна дошка.
3)Мікроскоп,препарувальні голки,
мікропрепарат,предметне скельце, мукор,
пеніцил, дріжджі.
5
Посилання на
матеріали етапів
освітнього заходу
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
V. Вивчення нового матеріалу
VI.Узагальнення вивченого на уроці
VIІ. Підсумок уроку
6
VІIІ.Рефлексія
IX. Домашнє завдання
Компетентності спілкування державною мовою, математична
компетентність, основні компетентності у
природничих науках, інформаційно - цифрова
компетентність, уміння вчитися впродовж
життя, соціальна компетентність,
екологічна грамотність іздорове життя.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Привітання учнів, перевірка їх готовності до
уроку.
https://docs.google.com/document/d/
11UVKGhKyz6uvIYhdAyolBZ-
Rz7cEJFfW/edit
Посміхніться один одному,
подумки побажайте успіхів на
7
цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з
завданнями, будьте старанними і слухняними.
Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Робота з інтерактивним аркушем.
Здобувачі освіти переходять до
інтерактивного аркушу за
допомогою гіперпосилання або
QR- коду. (Додаток 2)
https://app.wizer.me/learn/UPZ0X0
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Переглянути відео фрагмент
https://www.youtube.com/watch?v=
Y8Ihb-ctSv4&t=2s
Дати відповіді на запитання:
- Які події сприяли відкриттю
пеніциліну?
- Що спостерігав О. Флемінг після повернення з
відпустки?
- Які живі організми здатні знищувати
мікроорганізми?
- Як ви вважаєте, що ми будемо вивчати сьогодні
на уроці? Відповідь дайте за допомогою прийому
«Незакінчене речення»:
8
- Сьогодні на уроці ми будемо вивчати…
- На мою думку,сьогодні ми розглянемо…
- На уроці мова йтиме про…
IV. Повідомленнятеми і задач уроку (2хв.)
Отже, сьогодніна уроціми продовжуємо
розглядати будовуй особливостіжиттєдіяльності
грибів. Запишіть в зошити тему нашого уроку:
«Сапротрофні– цвілеві грибита дріжджі». Для
чого нам потрібно вивчати ці гриби?Ми вже
вивчили шапинкові гриби. Назвіть, будь – ласка,
що ми будемо вивчати? ( будову, живлення,
розмноження, поширення, значення в природіі
життілюдини).
V.Вивченнянового матеріалу
Частково- пошуковий метод
( робота з інтерактивною дошкою, інструкцією
до лабораторного дослідження)
https://edu.glogster.com/glog/blank-horizontal-glog-
607c5b22dabc3/4a59b160k3u (Додаток 3)
9
https://docs.google.com/document/d/1vAnw7MWfKz5
v4T7A05B3mr5G0xrR3ggt/edit (Додаток 4)
За будовою міцелію гриби умовно поділяють на
нижчі і вищі.
- Як ви гадаєте, чим міцелій нижчого гриба
відрізняється від міцелію вищого гриба?
( Обговорення питання).
У вищих грибів міцелій багатоклітинний, у гіфах є
поперечні перетинки. Їхні гіфи складаються з
клітин, що мають одне або декілька ядер; довжина
таких клітин деколи сягає кількох метрів.
Тривалість життя міцелію вищих грибів – декілька
років.
Дріжджі міцелію не мають.
Тривалість життя міцелію нижчих грибів
становить декілька днів. Їхні гіфи не мають
перетинок і є гігантськими дуже розгалуженими
клітинами із численними ядрами.
Для подальшої роботи нам треба сформувати три
групи. Пропоную здобувачам освіти картки із
зображенням мукору, пеніциліну, дріжджів. Групи
утворюються в залежності від того, яке
зображення отримали учні. Здобувачі освіти
сідають по групам: І група - дослідники мукору, ІІ
група – дослідники пеніцилу, ІІІ група –
дослідники дріжджів.
10
Матеріали для опрацювання – на інтерактивній
дошці
Інструкція до лабораторного дослідження.
Дослідникам мукора
1. Прочитати інформацію про мукор.
2. Провести лабораторне дослідження «Будова
цвілевих грибів та дріжджів» на прикладі мукора.
3. Дати відповіді на запитання:
1) Середовище існування мукора?
2) Яка будова грибниці?
3) Як розмножується мукор?
4) Як живиться мукор?
5) Яке значення має в природі та в житті людини?
Дослідникам пеніциліну
1. Прочитати інформацію про пеніцил.
2. Провести лабораторне дослідження «Будова
цвілевих грибів та дріжджів» на прикладі
пеніцилу.
3. Дати відповіді на запитання:
1) Середовище існування пеніцилу?
2) Яка будова грибниці?
3) Як розмножується пеніцил?
4) Як живиться пеніцил?
5) Яке значення має в природі та в житті людини?
Дослідникам дріжджів
1. Прочитати інформацію про дріжджі.
2. Провести лабораторне дослідження «Будова
цвілевих грибів та дріжджів» на прикладі
дріжджів.
11
3. Дати відповіді на запитання:
1) Середовище існування дріжджів?
2) Яка будова грибниці?
3) Як розмножуються дріжджі?
4) Як живляться дріжджі?
5) Яке значення мають в природі та в житті
людини?
Представник від кожної групи знайомить інших
здобувачів освіти з опрацьованою ними
інформацією.
VІ. Узагальненнявивченого на уроці
Виконаннязавдань вікторини
https://quizizz.com/join?gc=268335
22
Або пропоную паперовий варіант
1. До цвілевих грибів не
належить:
а) б) в) в в)
г)
2. Яку речовину добувають з деяких цвілевих
грибів?
а) глюкозу; б) хітин; в) пеніцилу; г) колаген.
3. На продуктах харчування може оселятися…
4. Спори в мукора утворюються в кулястих…
12
5. Вкажіть особливості, характерні для мукора:
а) одноклітинний міцелій; б) утворення плодових
тіл; в) паразитичний спосіб життя;
г) утворення спорангієв; д) фотоперіодизм.
6. Особлива група грибів, які не утворюють
типового міцелію, а існують у вигляді окремих,
здатних до брунькування клітин та їх колоній…
VІІ. Підсумок уроку
https://docs.google.com/document/d/1RatPOj8ahhzE
Nidtd2yz8kmMGjyify7A/edit
Метод «Прес» (здобувачіосвіти
висловлюють свої думки стосовно
уроку):
- Ми вивчили…
- Ми навчилися…
- Нас зацікавило… - Отже…
VІІІ. Рефлексія
https://docs.google.com/document/d/1RatPOj8ahhzE
Nidtd2yz8kmMGjyify7A/edit
- Що я повинен був зробити при
виконанні завдань уроку?
- Яку роботуя проробив реально?
На скільки якісно я це зробив?
- Які труднощі виникли у мене
при виконанні завдань?
- Що нового я дізнався та навчився з даної теми
уроку?
IX. Домашнєзавдання
13
1. Опрацювати параграф 52, відповідати на
питання.
2. Індивідуальне завдання. Підготувати
повідомлення про паразитичні гриби.
3. Творчезавдання. Скластисенкани на тему
«Мукор», «Пеніцил».
https://docs.google.com/document/d/1RatPOj8ahhzE
Nidtd2yz8kmMGjyify7A/edit
Система оцінюванняна уроці
Автоматичне виставлення оцінки за роботуз
аркушем, самооцінка участі в роботімалої групи,
формувальне оцінювання. Рейтингове підсумкове
оцінювання.
Додаток1
Картка сервісів до уроку біології в 6 класі за
темою
«Сапротрофні – цвілеві гриби, дріжджі»
№з/п Цифрові елементи уроку Посилання
1 Вправа «Привітання»
2 Інтерактивний аркуш.
«Шапинкові гриби». Виконати
запропоновані завдання.
14
3 Відео «Винахід, що врятував
мільйони життів – історія
пеніциліну». Переглянути відео,
дати відповіді на запитання.
4 Інтерактивний плакат. Групова
дослідницька робота.
5 Лабораторне дослідження
«Будова цвілевих грибів,
дріжджів».
6 Вікторина. Приєднатися до гри,
виконати завдання вікторини.
7 Підсумок уроку, рефлексія,
домашнє завдання
15
Додаток2
16
17
18
Додаток 3
Додаток4
19
Додаток5
Інструкція для здобувачів освіти та
батьків по роботі з інтерактивним
аркушем Wizer.me
Перший спосіб
Відсканувати Qr- код.
Далі пройти реєстрацію. Вказати прізвищета
ім’я, придуматиі підтвердити пароль.
Натиснути «Увійдітьяк студент».
Або використовуючи акаунт Google.
20
Відкривається робочий аркуш.
Виконати завдання, відповісти на
питання. Закінчивши роботу, натиснути «Save» ,
а потім «Hand In Work» .
21
Другий спосіб
В адресному рядкунабрати:
https://app.wizer.me/learn/UPZ0X0 та натиснути
Enter
Далі пройти реєстрацію. Вказати прізвищета
ім’я, придуматиі підтвердити пароль.
Натиснути «Увійдітьяк студент».
Або використовуючи акаунт Google.
22
Відкривається робочий аркуш.
Виконати завдання, відповісти на
питання. Закінчивши роботу, натиснути «Save» ,
а потім «Hand In Work» .

More Related Content

What's hot

Папоротеподібні
ПапоротеподібніПапоротеподібні
Папоротеподібні
Yulia Karpenko
 
кабінет біології ЕЗОШ № 4
кабінет  біології ЕЗОШ № 4кабінет  біології ЕЗОШ № 4
кабінет біології ЕЗОШ № 4
alla7
 
урок з біології у 6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
урок з біології у  6 класі "Умови, необхідні для проростання насіниниурок з біології у  6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
урок з біології у 6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
Наталья Полищук
 
Боровичок лісовичок
Боровичок лісовичокБоровичок лісовичок
Боровичок лісовичок
kalishnatalka
 
видозміни пагона
видозміни пагонавидозміни пагона
видозміни пагона
lily_zbar
 
папоротеподібні
папоротеподібніпапоротеподібні
папоротеподібніMaryna Zaharova
 
презентация Microsoft power point 97 2003 (2)
презентация Microsoft power point 97 2003 (2)презентация Microsoft power point 97 2003 (2)
презентация Microsoft power point 97 2003 (2)
Tamara Emec
 
технолог декорат кущів
технолог декорат кущівтехнолог декорат кущів
технолог декорат кущів
Andy Levkovich
 
завдання проекту
завдання проектузавдання проекту
завдання проекту
Elena Nosirova
 
інтегрований урок природознавства і образотворчого мистецтва для учнів 1 класу
інтегрований урок природознавства і образотворчого мистецтва для учнів 1 класуінтегрований урок природознавства і образотворчого мистецтва для учнів 1 класу
інтегрований урок природознавства і образотворчого мистецтва для учнів 1 класу
pr1nc1k
 
Рідкісні ранньоквітучі рослини кургану “Телепень”
Рідкісні ранньоквітучі рослини кургану “Телепень”Рідкісні ранньоквітучі рослини кургану “Телепень”
Рідкісні ранньоквітучі рослини кургану “Телепень”
Ника Скворцова
 
02 про використання інноваційних технологій на різних етапах уроку в початков...
02 про використання інноваційних технологій на різних етапах уроку в початков...02 про використання інноваційних технологій на різних етапах уроку в початков...
02 про використання інноваційних технологій на різних етапах уроку в початков...
Andrey1977
 
буду я природі другом
буду я природі другомбуду я природі другом
буду я природі другом
Наталія Трофимчук
 
Презинтація
ПрезинтаціяПрезинтація
Презинтація
0954435306
 

What's hot (20)

запилення
запиленнязапилення
запилення
 
Папоротеподібні
ПапоротеподібніПапоротеподібні
Папоротеподібні
 
кабінет біології ЕЗОШ № 4
кабінет  біології ЕЗОШ № 4кабінет  біології ЕЗОШ № 4
кабінет біології ЕЗОШ № 4
 
З досвіду роботи книжка-А5
З досвіду роботи книжка-А5З досвіду роботи книжка-А5
З досвіду роботи книжка-А5
 
урок з біології у 6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
урок з біології у  6 класі "Умови, необхідні для проростання насіниниурок з біології у  6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
урок з біології у 6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
 
275
275275
275
 
Боровичок лісовичок
Боровичок лісовичокБоровичок лісовичок
Боровичок лісовичок
 
видозміни пагона
видозміни пагонавидозміни пагона
видозміни пагона
 
папоротеподібні
папоротеподібніпапоротеподібні
папоротеподібні
 
презентация Microsoft power point 97 2003 (2)
презентация Microsoft power point 97 2003 (2)презентация Microsoft power point 97 2003 (2)
презентация Microsoft power point 97 2003 (2)
 
1
11
1
 
технолог декорат кущів
технолог декорат кущівтехнолог декорат кущів
технолог декорат кущів
 
завдання проекту
завдання проектузавдання проекту
завдання проекту
 
інтегрований урок природознавства і образотворчого мистецтва для учнів 1 класу
інтегрований урок природознавства і образотворчого мистецтва для учнів 1 класуінтегрований урок природознавства і образотворчого мистецтва для учнів 1 класу
інтегрований урок природознавства і образотворчого мистецтва для учнів 1 класу
 
89
8989
89
 
Рідкісні ранньоквітучі рослини кургану “Телепень”
Рідкісні ранньоквітучі рослини кургану “Телепень”Рідкісні ранньоквітучі рослини кургану “Телепень”
Рідкісні ранньоквітучі рослини кургану “Телепень”
 
02 про використання інноваційних технологій на різних етапах уроку в початков...
02 про використання інноваційних технологій на різних етапах уроку в початков...02 про використання інноваційних технологій на різних етапах уроку в початков...
02 про використання інноваційних технологій на різних етапах уроку в початков...
 
взаємозв язки.
взаємозв язки.взаємозв язки.
взаємозв язки.
 
буду я природі другом
буду я природі другомбуду я природі другом
буду я природі другом
 
Презинтація
ПрезинтаціяПрезинтація
Презинтація
 

Similar to 10

план вивчення теми
план вивчення темиплан вивчення теми
план вивчення темиAnna Zhylenkova
 
міністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниміністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україни
nosnatali2014
 
урок кого можна побачити в мікроскоп
урок кого можна побачити в мікроскопурок кого можна побачити в мікроскоп
урок кого можна побачити в мікроскоп
Людмила Шведенко
 
план дистанційного уроку.docx
план дистанційного уроку.docxплан дистанційного уроку.docx
план дистанційного уроку.docx
Репетитор Історія України
 
Посібник для вчителя
Посібник для вчителяПосібник для вчителя
Посібник для вчителя
Nila Luchkova
 
міністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниміністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україни
nosnatali2014
 
Розробка уроку з біології 7 клас Особливості будови комах. Роль комах в приро...
Розробка уроку з біології 7 клас Особливості будови комах. Роль комах в приро...Розробка уроку з біології 7 клас Особливості будови комах. Роль комах в приро...
Розробка уроку з біології 7 клас Особливості будови комах. Роль комах в приро...
Репетитор Історія України
 
узагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класузагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 клас
Liliya_Zbarovska
 
6 bkv k-b_2014
6 bkv k-b_20146 bkv k-b_2014
6 bkv k-b_2014
Agent Plus UK
 
презентация1книжка урок проект
презентация1книжка урок  проектпрезентация1книжка урок  проект
презентация1книжка урок проект
Лидия Рудакова
 
найпростіші
найпростішінайпростіші
найпростіші
natalibio
 
урок природознавства (дорошенко і.в.)
урок природознавства (дорошенко і.в.)урок природознавства (дорошенко і.в.)
урок природознавства (дорошенко і.в.)
Ольга Демидова
 
10 клас нп
10 клас  нп10 клас  нп
10 клас нп
Nila Luchkova
 
вищі спорові рослини проект ( слайди )
вищі спорові рослини проект ( слайди )вищі спорові рослини проект ( слайди )
вищі спорові рослини проект ( слайди )
julia julia
 
з досвіду роботи вчителя.
з досвіду роботи вчителя.з досвіду роботи вчителя.
з досвіду роботи вчителя.
Романчук Марія
 
поурочні плани з курсу біологія тварин 7
поурочні плани з курсу біологія тварин 7поурочні плани з курсу біологія тварин 7
поурочні плани з курсу біологія тварин 7
Nila Luchkova
 

Similar to 10 (20)

10
1010
10
 
план вивчення теми
план вивчення темиплан вивчення теми
план вивчення теми
 
551,23.docx
551,23.docx551,23.docx
551,23.docx
 
міністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниміністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україни
 
урок кого можна побачити в мікроскоп
урок кого можна побачити в мікроскопурок кого можна побачити в мікроскоп
урок кого можна побачити в мікроскоп
 
Gryby
GrybyGryby
Gryby
 
план дистанційного уроку.docx
план дистанційного уроку.docxплан дистанційного уроку.docx
план дистанційного уроку.docx
 
Посібник для вчителя
Посібник для вчителяПосібник для вчителя
Посібник для вчителя
 
міністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україниміністерство освіти і науки україни
міністерство освіти і науки україни
 
Розробка уроку з біології 7 клас Особливості будови комах. Роль комах в приро...
Розробка уроку з біології 7 клас Особливості будови комах. Роль комах в приро...Розробка уроку з біології 7 клас Особливості будови комах. Роль комах в приро...
Розробка уроку з біології 7 клас Особливості будови комах. Роль комах в приро...
 
узагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класузагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 клас
 
6 bkv k-b_2014
6 bkv k-b_20146 bkv k-b_2014
6 bkv k-b_2014
 
презентация1книжка урок проект
презентация1книжка урок  проектпрезентация1книжка урок  проект
презентация1книжка урок проект
 
462,23.docx
462,23.docx462,23.docx
462,23.docx
 
найпростіші
найпростішінайпростіші
найпростіші
 
урок природознавства (дорошенко і.в.)
урок природознавства (дорошенко і.в.)урок природознавства (дорошенко і.в.)
урок природознавства (дорошенко і.в.)
 
10 клас нп
10 клас  нп10 клас  нп
10 клас нп
 
вищі спорові рослини проект ( слайди )
вищі спорові рослини проект ( слайди )вищі спорові рослини проект ( слайди )
вищі спорові рослини проект ( слайди )
 
з досвіду роботи вчителя.
з досвіду роботи вчителя.з досвіду роботи вчителя.
з досвіду роботи вчителя.
 
поурочні плани з курсу біологія тварин 7
поурочні плани з курсу біологія тварин 7поурочні плани з курсу біологія тварин 7
поурочні плани з курсу біологія тварин 7
 

More from Cshkilniy

28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
Cshkilniy
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
Cshkilniy
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
Cshkilniy
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
Cshkilniy
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
Cshkilniy
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
Cshkilniy
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
Cshkilniy
 
18.10
18.1018.10
18.10
Cshkilniy
 
5.10
5.105.10
5.10
Cshkilniy
 
1,10
1,101,10
1,10
Cshkilniy
 
30.09
30.0930.09
30.09
Cshkilniy
 
Toys
ToysToys
Toys
Cshkilniy
 
29.09
29.0929.09
29.09
Cshkilniy
 
29.09
29.0929.09
29.09
Cshkilniy
 
4.03
4.034.03
4.03
Cshkilniy
 

More from Cshkilniy (20)

08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 
4.03
4.034.03
4.03
 

Recently uploaded

Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (11)

Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 

10

  • 1. 1 Урок біології в 6 класі з використанням цифрових інструментів Тема. Сапротрофні – цвілеві гриби, дріжджі. Мета уроку: навчальна – сформувати уявлення про різноманітність грибів, особливості будови, життєдіяльності та розмноження цвілевих грибів, дріжджів та виявити характерні особливості нижчих та вищих грибів, їх роль в природі та житті людини; виховна – виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги, етично-ціннісне ставлення до природи, почуття гордості за досягнення вітчизняної науки; розвиваюча – розвивати критичне мислення, здатність до самостійної аналітичної та оцінювальної роботи з інформацією, застосовувати теоретичні знання на практиці; формувати комунікативні навички; навички роботи з мікроскопом, формувати вміння спостерігати, аналізувати, творчо розв’язувати поставлені завдання; формувати вміння працювати в групах. Формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою, математична компетентність, основні компетентності у природничих науках, інформаційно- цифрова компетентність, уміння вчитися впродовж життя,
  • 2. 2 соціальна компетентність, екологічна грамотність і здоровежиття. Обладнання: комп’ютер, смартфони з відеокамерами, картка сервісів до уроку з QR – кодами (Додаток 1), електронні інструменти уроку: інтерактивний аркуш Wizer. me , інтерактивний плакат Glogster , інструкція для учнів по роботі з інтерактивними аркушами та плакатами; мікроскоп, препарувальні голки, предметне скельце, накривне скельце, гриб мукор, пеніцил, дріжджі; таблиці, підручники, зошити. Базові поняття й терміни: гриби, міцелій, гіфи, нижчі гриби, дріжджі. Тип уроку: комбінований. Технологічна карта уроку біології в 6 класі «Сапротрофні – цвілеві гриби, дріжджі». П. І. Б. вчителя Дегтяр Олена Павлівна Клас 6 Тип заходу урок Тема “Сапротрофні – цвілеві гриби, дріжджі»” Мета Організація навчального процесу з використанням цифрових інструментів.
  • 3. 3 Формування ключових і предметних компетентностей. Задачі: 1) сформувати уявлення про різноманітність грибів, особливості будови,життєдіяльності та розмноження цвілевих грибів,дріжджів; 2) створити умови для оволодіння учнями новими знаннями, вміннями та навичками; 3) розвивати критичне мислення, здатність до самостійної аналітичної та оцінювальної роботи з інформацією, застосовувати теоретичні знання на практиці; навички роботи з мікроскопом, вміння спостерігати, аналізувати,творчо розв’язувати поставлені завдання; вміння працювати в групах. 4) виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги, етично-ціннісне ставлення до природи,почуття гордості за досягнення вітчизняної науки 5) розробити інтерактивні аркуші та плакати, згенерувати QR- коди до кожного етапу уроку. Форми організації освітнього простору: Робота в малих групах;індивідуальна робота; фронтальна робота. Ризики (що може статися в освітньому заході) Погана якість або відсутність Інтернету, погане технічне забезпечення, неможливість вивести зображення на екран, відсутність електроенергії,на телефоні не працює відеокамера, закінчився заряд батареї телефону. Заплановані результати: Для здобувачів освіти: Здобувачі освіти описують особливості
  • 4. 4 будови цвілевих грибів за допомогою мікроскопа; пояснюють негативні наслідки вживання в їжу продуктів,що вражені цвілевими грибами;дотримуються правил роботи з мікроскопом та лабораторним обладнанням; застосовують знання для зберігання продуктів харчування. Працюють зі смартфонами, інтерактивними аркушами та плакатами. Використовують QR- коди. Уміють працювати з великими обсягами інформації з різних джерел. метапредметні: застосовують знання для зберігання продуктів харчування (основи здоров’я), вміють працювати з інтерактивними аркушами та плакатами, читають QR- коди ( інформаційні технології), знайомляться з відкриттям антибіотиків (історія, медицина),значенням грибів в природі (екологія). Для педагогів Підвищать рівень професіональної компетентності, педагогічної майстерності, відпрацювавши методику проведення уроку з використанням цифрових інструментів. Засоби навчання: 1) Комп’ютери, смартфони з виходомв Інтернет. 2)АРМ (автоматизоване робоче місце) вучителя, інтерактивна дошка. 3)Мікроскоп,препарувальні голки, мікропрепарат,предметне скельце, мукор, пеніцил, дріжджі.
  • 5. 5 Посилання на матеріали етапів освітнього заходу І. Організаційний момент ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. Мотивація навчальної діяльності V. Вивчення нового матеріалу VI.Узагальнення вивченого на уроці VIІ. Підсумок уроку
  • 6. 6 VІIІ.Рефлексія IX. Домашнє завдання Компетентності спілкування державною мовою, математична компетентність, основні компетентності у природничих науках, інформаційно - цифрова компетентність, уміння вчитися впродовж життя, соціальна компетентність, екологічна грамотність іздорове життя. Хід уроку І.Організаційний момент Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку. https://docs.google.com/document/d/ 11UVKGhKyz6uvIYhdAyolBZ- Rz7cEJFfW/edit Посміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на
  • 7. 7 цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі: Не просто слухати, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно і плідно працювати. ІІ. Перевірка домашнього завдання Робота з інтерактивним аркушем. Здобувачі освіти переходять до інтерактивного аркушу за допомогою гіперпосилання або QR- коду. (Додаток 2) https://app.wizer.me/learn/UPZ0X0 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Переглянути відео фрагмент https://www.youtube.com/watch?v= Y8Ihb-ctSv4&t=2s Дати відповіді на запитання: - Які події сприяли відкриттю пеніциліну? - Що спостерігав О. Флемінг після повернення з відпустки? - Які живі організми здатні знищувати мікроорганізми? - Як ви вважаєте, що ми будемо вивчати сьогодні на уроці? Відповідь дайте за допомогою прийому «Незакінчене речення»:
  • 8. 8 - Сьогодні на уроці ми будемо вивчати… - На мою думку,сьогодні ми розглянемо… - На уроці мова йтиме про… IV. Повідомленнятеми і задач уроку (2хв.) Отже, сьогодніна уроціми продовжуємо розглядати будовуй особливостіжиттєдіяльності грибів. Запишіть в зошити тему нашого уроку: «Сапротрофні– цвілеві грибита дріжджі». Для чого нам потрібно вивчати ці гриби?Ми вже вивчили шапинкові гриби. Назвіть, будь – ласка, що ми будемо вивчати? ( будову, живлення, розмноження, поширення, значення в природіі життілюдини). V.Вивченнянового матеріалу Частково- пошуковий метод ( робота з інтерактивною дошкою, інструкцією до лабораторного дослідження) https://edu.glogster.com/glog/blank-horizontal-glog- 607c5b22dabc3/4a59b160k3u (Додаток 3)
  • 9. 9 https://docs.google.com/document/d/1vAnw7MWfKz5 v4T7A05B3mr5G0xrR3ggt/edit (Додаток 4) За будовою міцелію гриби умовно поділяють на нижчі і вищі. - Як ви гадаєте, чим міцелій нижчого гриба відрізняється від міцелію вищого гриба? ( Обговорення питання). У вищих грибів міцелій багатоклітинний, у гіфах є поперечні перетинки. Їхні гіфи складаються з клітин, що мають одне або декілька ядер; довжина таких клітин деколи сягає кількох метрів. Тривалість життя міцелію вищих грибів – декілька років. Дріжджі міцелію не мають. Тривалість життя міцелію нижчих грибів становить декілька днів. Їхні гіфи не мають перетинок і є гігантськими дуже розгалуженими клітинами із численними ядрами. Для подальшої роботи нам треба сформувати три групи. Пропоную здобувачам освіти картки із зображенням мукору, пеніциліну, дріжджів. Групи утворюються в залежності від того, яке зображення отримали учні. Здобувачі освіти сідають по групам: І група - дослідники мукору, ІІ група – дослідники пеніцилу, ІІІ група – дослідники дріжджів.
  • 10. 10 Матеріали для опрацювання – на інтерактивній дошці Інструкція до лабораторного дослідження. Дослідникам мукора 1. Прочитати інформацію про мукор. 2. Провести лабораторне дослідження «Будова цвілевих грибів та дріжджів» на прикладі мукора. 3. Дати відповіді на запитання: 1) Середовище існування мукора? 2) Яка будова грибниці? 3) Як розмножується мукор? 4) Як живиться мукор? 5) Яке значення має в природі та в житті людини? Дослідникам пеніциліну 1. Прочитати інформацію про пеніцил. 2. Провести лабораторне дослідження «Будова цвілевих грибів та дріжджів» на прикладі пеніцилу. 3. Дати відповіді на запитання: 1) Середовище існування пеніцилу? 2) Яка будова грибниці? 3) Як розмножується пеніцил? 4) Як живиться пеніцил? 5) Яке значення має в природі та в житті людини? Дослідникам дріжджів 1. Прочитати інформацію про дріжджі. 2. Провести лабораторне дослідження «Будова цвілевих грибів та дріжджів» на прикладі дріжджів.
  • 11. 11 3. Дати відповіді на запитання: 1) Середовище існування дріжджів? 2) Яка будова грибниці? 3) Як розмножуються дріжджі? 4) Як живляться дріжджі? 5) Яке значення мають в природі та в житті людини? Представник від кожної групи знайомить інших здобувачів освіти з опрацьованою ними інформацією. VІ. Узагальненнявивченого на уроці Виконаннязавдань вікторини https://quizizz.com/join?gc=268335 22 Або пропоную паперовий варіант 1. До цвілевих грибів не належить: а) б) в) в в) г) 2. Яку речовину добувають з деяких цвілевих грибів? а) глюкозу; б) хітин; в) пеніцилу; г) колаген. 3. На продуктах харчування може оселятися… 4. Спори в мукора утворюються в кулястих…
  • 12. 12 5. Вкажіть особливості, характерні для мукора: а) одноклітинний міцелій; б) утворення плодових тіл; в) паразитичний спосіб життя; г) утворення спорангієв; д) фотоперіодизм. 6. Особлива група грибів, які не утворюють типового міцелію, а існують у вигляді окремих, здатних до брунькування клітин та їх колоній… VІІ. Підсумок уроку https://docs.google.com/document/d/1RatPOj8ahhzE Nidtd2yz8kmMGjyify7A/edit Метод «Прес» (здобувачіосвіти висловлюють свої думки стосовно уроку): - Ми вивчили… - Ми навчилися… - Нас зацікавило… - Отже… VІІІ. Рефлексія https://docs.google.com/document/d/1RatPOj8ahhzE Nidtd2yz8kmMGjyify7A/edit - Що я повинен був зробити при виконанні завдань уроку? - Яку роботуя проробив реально? На скільки якісно я це зробив? - Які труднощі виникли у мене при виконанні завдань? - Що нового я дізнався та навчився з даної теми уроку? IX. Домашнєзавдання
  • 13. 13 1. Опрацювати параграф 52, відповідати на питання. 2. Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про паразитичні гриби. 3. Творчезавдання. Скластисенкани на тему «Мукор», «Пеніцил». https://docs.google.com/document/d/1RatPOj8ahhzE Nidtd2yz8kmMGjyify7A/edit Система оцінюванняна уроці Автоматичне виставлення оцінки за роботуз аркушем, самооцінка участі в роботімалої групи, формувальне оцінювання. Рейтингове підсумкове оцінювання. Додаток1 Картка сервісів до уроку біології в 6 класі за темою «Сапротрофні – цвілеві гриби, дріжджі» №з/п Цифрові елементи уроку Посилання 1 Вправа «Привітання» 2 Інтерактивний аркуш. «Шапинкові гриби». Виконати запропоновані завдання.
  • 14. 14 3 Відео «Винахід, що врятував мільйони життів – історія пеніциліну». Переглянути відео, дати відповіді на запитання. 4 Інтерактивний плакат. Групова дослідницька робота. 5 Лабораторне дослідження «Будова цвілевих грибів, дріжджів». 6 Вікторина. Приєднатися до гри, виконати завдання вікторини. 7 Підсумок уроку, рефлексія, домашнє завдання
  • 16. 16
  • 17. 17
  • 19. 19 Додаток5 Інструкція для здобувачів освіти та батьків по роботі з інтерактивним аркушем Wizer.me Перший спосіб Відсканувати Qr- код. Далі пройти реєстрацію. Вказати прізвищета ім’я, придуматиі підтвердити пароль. Натиснути «Увійдітьяк студент». Або використовуючи акаунт Google.
  • 20. 20 Відкривається робочий аркуш. Виконати завдання, відповісти на питання. Закінчивши роботу, натиснути «Save» , а потім «Hand In Work» .
  • 21. 21 Другий спосіб В адресному рядкунабрати: https://app.wizer.me/learn/UPZ0X0 та натиснути Enter Далі пройти реєстрацію. Вказати прізвищета ім’я, придуматиі підтвердити пароль. Натиснути «Увійдітьяк студент». Або використовуючи акаунт Google.
  • 22. 22 Відкривається робочий аркуш. Виконати завдання, відповісти на питання. Закінчивши роботу, натиснути «Save» , а потім «Hand In Work» .