Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
23
1. 1
Тема:узагальненняісистематизаціязнань
Мета:узагальнити і систематизувати знання, отримані з теми: «Дії з
десятковимидробами»;
закріпити вміння і навички з виконання додавання, віднімання, ділення і
множення десятковихдробів;
закріпити вміння виконувати множення і ділення на розряднуодиницю;
удосконалювативміння і навички розв'язання рівнянь, використовуючидії з
десятковимидробами;
удосконалювативміння застосовуватидії з десятковимидробамипри
вирішенні задач;
диференціювати підхід до кожного учня, розвиватита активізувати
пізнавальну діяльність при вивченні математики;
формувати в учнів уміння працювати в групі, раціонально використовувати
час;
виховувати культуру учнів, акуратність, дисциплінованість та любов до
рідного краю.
Тип уроку: повторення та узагальнення матеріалу.
Обладнання: проектор, роздатковий матеріал
ХІД УРОКУ
1. Вступне слово вчителя.
Вчитель: при вивченні математики ми намагаємося відповісти на питання,
для чого людям потрібні різні числа і вирази, вміння виконувати над ними
різні дії і перетворення. Математики прагнуть замінити довгі розповіді про
розглянуті явища короткими формулами, що містять всі необхідні
відомості. Ви повинні навчиться терпляче розшифровувати зміст
математичних виразів, щоб зрозуміти все, про що в них йдеться. Тоді
питання про те, які бувають числа і для чого потрібно добре знати правила
дій над ними, вирішиться сам собою.
І. Оголошеннятеми , мети уроку тому давайте запишемо тему уроку.
А урок у нас незвичний – це урок-подорож .
Для цього сьогодні я запрошую вас в подорож по Україні. І почати нашу
подорож я хочу такими словами Марії Познанської:
Щоб довелося мандрувати -
Піти по рідній всій землі:
У кожне місто завітати,
У кожнім побувать селі, -
То навіть би за сотнюроків
Цього б не встигли ми зробить:
Просторив нас такі широкі,
А міст і сіл - що не злічить!
2. 2
Тож сьогодні кожну свою зупинкуви будите оцінювати влисті
самооцінки.
ІІ. Активізація опорних знань
ІІІ. Мотивація уроку
Щоб здійснити нашу подорож , ми повинні відправитись на незвичному
потязі. Для того давайте дамо відповідь на запитання
1.Гра «Потяг»
1. Щоб поділити десятковийдріб на десятковийпотрібно….
2. Щоб поділити десятковийдріб на 10,100,1000… потрібно…
3. Щоб поділити десятковийдріб на0,1; 0,01; 0,001… потрібно…
4. Щоб заокруглити десятковийдріб потрібно…
ІУ. Узагальненнята систематизаціязнань
2.Робота в групах
Наш потяг вирушив в дорогуі уже здійснив свою першу зупинку, і мені так
як і вам цікаво куди ж це ми завітали, щоб отримати відповідь перед нами
стоїть завдання (ЗАКАРПАТТЯ)
І Група
1) 6,3 ∙ 10 = ;
2) 327:100 = ;
3) 37:0,1 = ;
ІІ Група
4) 0,0057 ∙ 100 = ;
5) 0,088:0,001 = ;
6) 62,3:10 = ;
ІІІ Група
7) 1,24 ∙ 1000 = ;
8) 19,2:0,1 = ;
9) 0,4 ∙ 0,1 = ;
10) 2,6 ∙ 0,1 =
3.Розв’язування вправ. Гра «Хтошвидше»
Наша дорога пролягає через область, дайте мені відповідь
- Де ж ми зараз знаходимось?
(роздатковий матеріал (СУМСЬКА)
1) 0,807 +5,103
2) 4,97 +0,032
3) 74,91 - 8,328
4) 34 - 3,12
5) 36 ∙ 0,043
6) 15,3:17
7) 19,76:15,2
М) 66,582; К) 0,9; Р) 16,695; Ь) 1,548; С) 5,91; А) 1,3; С) 30,88; О)
166,95; У) 5,002
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
4. Колективнерозв’язування
Біля дошки
Учні по-черзі ходять до дошки і розв’язують рівняння, а відповідь
зашифрована містом ОДЕСА
1) 0,22 Х = 1,408;
Х = 1,408:0,22;
3. 3
Х = 6,4; еса
2) Х: 0,25 = 7,3;
Х = 7,3*0,25
Х = 1,825; од
Коли ж ми знаходимося в Одесіто давайте поплаваємо на катамарані, але
нажаль в нас проблеми з другим колесом. Допоможіть його відремонтувати.
5.Розв’язування логічнихзадач. «Мозковий штурм»
5. Робота з підручником (Коментування розв’язків)
V. Домашнє завдання.
Як би не було добрев гостях, а в доманайкраще. Тому настав час
повертатись додому. Давайте запишемо домашнє завдання
Повт параграф ____ Вправа ______________________________________
V. Підсумок уроку
Рефлексія
- Чи отримав задоволення від власної праці?
- Охарактеризуйте свій емоційний стан протягом уроку(хвилювання,
боязнь, здивування…).
Порахуйте свої бали і здайте мені, щоб я їх виставила в журнал
Вчитель: сьогодніми подорожувалипо Україні, по нашій рідній
землі. Закінчити нашу подорож я хочу такими словамиФедора Панова:
Мої нескінченні дороги
Сплелися, мов доля моя,
Я знову вернув до порога,
Де батьківська рідна земля.
Країно моя - Україно,
Ще пращурів пам'ять жива,
Знайомі тут кожна стежина,
І сонцемене зігріва.
Хай пісня твоя, Україно,
Злітає, як птах у блакить,
А мова твоя солов'їна
У кожній оселі звучить.
Піду у садочоквишневий,
Послухаю спів солов'я,
Там ранок зустріну рожевий,
Тобія вклонюся, земля.
4. 4
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
5. 5
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
Лист само оцінювання ______________________________________
Домашня
робота
(1 -3б)
Гра
«Потяг»
(1б)
Робота в
групі
(1-2б)
Робота в
парах
(1-3б)
Додаткові
бали
вчителя
Разом
6. 6
І Група
1) 6,3 ∙ 10 = ;
2) 327:100 = ;
3) 37:0,1 = ;
ІІ Група
4) 0,0057 ∙ 100 = ;
5) 0,088:0,001 = ;
6) 62,3:10 = ;
ІІІ Група
7) 1,24 ∙ 1000 = ;
8) 19,2:0,1 = ;
9) 0,4 ∙ 0,1 = ;
10) 2,6 ∙ 0,1 =
Робота для пар (ПАРИ)
1) 0,807 +5,103
2) 4,97 +0,032
3) 74,91 - 8,328
4) 34 - 3,12
5) 36 ∙ 0,043
6) 15,3:17
7) 19,76:15,2