Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
57
1. Урок математики у 2 класі
Повторення та закріплення таблиць
множення і ділення
на 2,3,4.
Тема уроку. Повторення та закріплення таблиць множення і ділення на 2,3.
Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці множення і ділення на 2,3,4
Мета. Закріпити знання учнів табличного множення і ділення на 2, 3,4
вдосконалюватиобчислювальнінавички, знаходження периметра;
уміння творчо працювати над задачею; розвивати логічне
мислення, творчууяву; вміння працювати в парі, групі;
виховувати креативність, дружелюбність .
Мета формування компетентності :
ключові (вміння вчитися – пригадувати необхідні знання й способи дій для
виконання завдань , здійснювати само- та взаємооцінювання ;
соціальна –продуктивно співпрацювати з усіма членами групи ;
загальнокультурна –ефективно застосовувати навички мовлення та норми
мовної культури під час спілкування ;
здоров'язбережувальна (життєві навички , що сприяють соціальному здоров'ю)
– адекватно оцінювати свої здібностіта свій внесок у спільну роботу групи) та
предметні (продовжувати поглиблюватита закріплювати знання табличного
множення );
Удосконалювати обчислювальні навички множення та ділення, вміння
розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа в кілька разів;
розвивати пам'ять, логічне мислення, навички самостійної праці, пізнавальну
активність учнів;
формувати вміння давати оцінку своїм знанням;
2. виховувати турботливе ставлення до птахів.
Тип уроку: урок закріплення та застосування знань, умінь, навичок.
Хід уроку.
I. Мотивація навчальної діяльності.
II. Оголошення теми і мети уроку.
Пролунав дзвінок
Починається урок.
Щоб урокпройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде.
Дуже цікавий предмет – математика!
Дуже складний предмет – математика!
Але я хочу все знати
Та на Місяць злітати.
Допоможе мені в цьому – МАТЕМАТИКА!
Урок сьогоднібуде цікавим, трохи казковим, продуктивним. На вас чекає
цікава мандрівка у Всесвіт. Будьте сміливими, кмітливими, відважними.
Успіх кожного залежить від вас.
1.Вправа «Очікування». На ваших партах лежать «зірочки». Напишіть на
зірочках, що ви очікуєте від уроку.(На дошці макет зоряногонеба)
« Я очікую…»
- А я очікую, що вибудете уважними, активними, дружелюбними.
- Отже, вперед! Математика допоможенам здійснити цю мандрівку у
Всесвіт.
3. II. Актуалізація опорнихзнань учнів.
1.Дидактична гра «Подорож на космодром» (Робота в парах)
Який вид транспортуВам допоможепобувати там, де ще люди не бували, ви
дізнаєтесь розв’язавшиприклади. Розкладіть картки з відповідями так, щоб
записані на них добутки збільшувались. Картки переверніть на зворотну
сторону. Якщо правильно розв’язали-прочитаєте назву транспорту.
12:6 2х4 36:4 3х6 4х5 3х9 4х9
2 8 9 18 20 27 36
З О Р Е Л І Т
2.ПЕРША зупинка називається планета «Метеоритний дощ»
(Проведення «Мозкового штурму» )
3. ДРУГА наша зупинки називається планета «Зорепад»
Робота з цеглинками ( Слайд 5)
4. ТРЕТЯ наша зупинка планета «Цікавинка».
- Хто швидше і вірно порахує.
Працюємо самостійно.
16-15+14-13+12-11+10-9+8-7+6-5+4-3+2-1=? (8)
5. ЧЕТВЕРТА наша зупинка планета «Розумників».
4. Працюємо в парах. Дотримуйтесь Правил роботив парах. Екіпажі готові!
Капітани до роботи.
Завдання. Дидактична гра «Ланцюжок».
21:3+1=? (8)
2*3+2=? (8)
10-6:3=? (8)
40-20-12=?(8)
14-18:3=? (8)
А чому у нас зустрічається цифра - 8 ? Відіо
(https://www.youtube.com/watch?v=ITub7NYgY2Y )Планети сонячної
системи.
Планети: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.
6. П’ЯТА зупинка «Відпочинок» (фізхвилинка)
7. ШОСТА зупинка «Планета Ерудитів». (БЛІЦ-ТУРНІР)
Задача. Уявіть собі, що ти капітан корабля-Зорельоту. На бортукорабля
три мішки борошна, чотирипасажири. Скільки років капітану?
(Відповідь: стільки, скільки і мені, тому що Я –капітан.)
Задача. Із Києва до Львова летить літак 1год.20хв., а зі Львовав Київ –
80хв. Як пояснититаку різницю?
(Відповідь:60хв.+20хв.=80хв.)
Задача. Ракета летіла до планети Земля. Назустріч їй летіло 3 літака і 1
вертоліт. Скільки всього літаків і вертольотів летіло до планети Земля.
(Відповідь: жодної, томущо вони летіли із планети Земля)
IV. Закріплення та удосконалення знань, умінь та навичок учнів. (Робота в
групах)
1 Увага! Заходимо на космодром планети «Геометрична».
Повторення назв геометричнихфігур.(Квадрат, трикутник, прямокутник)
Працюємо в групі. Екіпажі і капітани готові. Вперед!(Всі матеріали
знаходяться в конвертах. Вам потрібно із геометричного матеріалу
сконструюватиЗореліт.)
5. У складі кожної ракети прямокутник, квадрат, трикутник. А які ще
геометричніфігури ?
- 1 група знаходить периметр квадрата.
- 2 група – прямокутника.
- 3 група – трикутника.
- Демонстрація виробів командира групи і пояснення знаходження
периметра геометричної фігури.
Політали, політали,
На планетах побували,
Хоч цікаво було там
Та пора додому нам.
Розв’язування «Круговихприкладів»
2 *5+4=14 - З
3*7+15=36 - Е
27:3+10=19 - М
(14+10):3=8 - Л
(35-27):2=4 - Я
14 36 19 8 4
З Е М Л Я
Молодці! Впоралися із завданням. Ми зновуна планеті Земля.
V.Підсумок уроку. Рефлексія.
- Які враження від уроку?
- Яке завдання найбільше сподобалося?
А тепер сюрприз для Вас, складіть слово і приклейте на
листочок.(МОЛОДЕЦЬ)
- Чи виправдалися ваші очікування ?
6. - Якщо ваші очікування виправдалися прикріпіть свою зірочку на наше зоряне
небо.
2 КЛАС ви активні й креативні
Працювали творчо і натхненно
Мені було приємно працювати з такими здібними учнями! Мої очікування
виправдалися, тому моя зірочка також прикріпляється на зоряненебо.
Дякую Вам за урок!