1
Тема. Додавання та віднімання круглихдесятків. Розв'язування задач та
прикладів.
Мета. Закріплюватинавички усноїлічби в межах 100, продовжувати
формувативміння розв'язуватизадачіта прикладина додавання та
віднімання круглихдесятків, визначати периметр чотирикутника; розвивати
увагу, пам'ять, наочно-образнемислення, вміння аналізувати, робити
висновки, узгоджуватичислівникиз іменниками; виховувати любов та
бережливе ставлення до природи.
Обладнання: комп'ютерна презентація, схеми задач, індивідуальнікартки,
лічильнийматеріал, геометричні фігури.
І. Підготовча частина.
1. Організаційний момент.
Діти, сьогодніна урок до нас завітали гості. Давайте привітаємося з ними.
Всі сідайте тихо, діти,
домовляймось нешуміти,
рукигарно підіймати,
а знання мерщій хапати.
2. Нервово-психологічна підготовка.
Сьогодніна урок до нас завітала ще одна гостя, а хто вона, спробуйте
відгадати. (Вчитель читає загадку, а на екрані з'являється 2 слайд).
Коли вона заглянев сад,
Наллється соком виноград,
І пізні яблука ранет
Солодкістануть, наче мед.
Як помандруєпо гаях
З чарівним пензлем у руках, -
2
Все розмалюєна путі,
Берізки стануть золоті!
І ми її уклінно просим:
- Заходь у гості, щедра …
(Осінь) (Слайд 3)
ІІ. Основна частина.
1. Перевірка домашнього завдання.
Золота осінь запрошуєнас у подорож до своїх володінь, але перш ніж
вирушити давайте перевіримо чи виконаливи домашнєзавдання.
2. Оголошення теми уроку. (Слайд 4)
Сьогодніна уроці ми з вами будемо розв'язуватизадачіта прикладина
додавання та віднімання круглихдесятків, вирушимо в подорож до осіннього
лісу та зустрінемося з деякимийого мешканцями, ось за таким маршрутом.
(Слайд 5)
Листя жовте та червоне
легко з дерева злітає,
мов метелик нам на дошку
з тихим шелестом сідає.
І ось саме ці листочки покажуть нам
дорогу до лісу, якщо ми розташуємо їх у порядку за числамиу порядку
зростання.
(Одинучень виконує завдання на дошці).
3. Узгодження іменників з числівниками.
Покиучень виконуєце завдання ми з вами
дізнаємося скількияких мешканців живе у лісі.
3
(На екрані з'являються картки із зображенням тварин та круглими десятками. Діти
називають кількість зображених тварин, узгоджуючи іменники з числівниками).
- Назвіть по-порядку числа зображеніна листочках.
- А зараз відкриваємо зошити і записуємо число та класна робота.
4. Математичний диктант.
Запишіть числа 52, 47, 90, 15, 63, суму чисел 10 і 5, суму чисел 10 і 8,
різницю чисел 20 і 10, 5 десятків, 8 десятків, 3 десятки, 10 десятків.
- А зараз зверніть увагу на екран та перевірте чи правильно ви написали
математичний диктант. (Слайд 6)
5. Усний рахунок.
Подивіться, а хто це нам зустрівся в лісі ?(Їжачки)
Обізвались їжачки
у нас на спинці – голочки,
ми носили яблука та грушки,
ще й грибів нам треба назбирати
та не можемо ми прикладипорахувати.
Біля грибків є приклади, а на кошикаху їжачків – відповідідо цих
прикладів. Ми повинні розв'язати ці прикладита покластиїх у відповідний
кошик. (Слайди7 – 13)
Молодці!Тепер їжачкам зима не страшна. Вони вам дужевдячні.
(Слайд 14)
Ну що ж ідемо далі.
6. Розв'язування прикладів.
Колективна робота.
Аж ось тріснула гілка,
4
Обізвалась білка.
Я збирала жолудій горішки
Шишок ще дістать хотіла,
Але високо вони.
Чи не допоможетемені?
- Ну що, діти, допоможемо білочці?
Для того щоб зірвати з ялинку шишку, нам треба розв'язати приклади.
(Слайд 15)
7. Фізхилинка. (Слайд 16)
Ми —листочки, ми —листочки,
На гілкахми сидимо.
Тихий вітер повіває,
Нас легесенько гойдає.
Сильний вітер налітає
І з гілок нас всіх зриває.
У повітрі ми кружляємо,
Кружляємо, кружляємо,
На землю ми сідаємо,
Сідаємо, сідаємо.
А ось і зайчата сірі
Сірі їстоньки хотять,
Сірі з голоду тремтять, Бідні зайчики
голодні
Ще не снідалисьогодні.
8. Розв'язування задачі. Колективна робота.
5
- А що люблять їсти зайчики? (Моркву)
Щоб нагодуватизайчиків, нам треба розв'язати задачу.(Слайд 17)
У одного зайчика було 30 морквин, а у другого було10 морквин. Потім вони
з'їли 20 морквин. Скільки морквин залишилося у зайців?
9. Розв'язування задачі. Самостійна робота. (Слайд 18)
Подивіться, а хто це вийшов нам на зустріч? (Сова) Так це мудра
сова, вона працює у лісовій школівчителькою, а нам з вамивона
залишила завдання на кленових листочках.
У лісі росте 70 ялинок, кленів на 40 менше. Скільки всього дерев росте у
лісі?
10.Робота з геометричним матеріалом.
Здогадайтесь, діти, кого ж іще зосталось нам зустріти? (Слайд 19)
В цього звіра є свій хист,
В цирку вправний він артист.
Клишоногий цей дивак,
Знає меду і малини смак.
Любить лапу посмоктати,
Та всю зиму тихо спати.
Грізний звір що тут казати,
Як же його діти звати?
Зараз усі ведмедикивже готуються
до зими, скоро вони ляжуть спати і
прокинуться тількина весні, колипригріє
сонечко та розтане сніг. Давайте нашому
6
ведмедику збудуємо хатинку, у якій він буде зимувати. Для цього візьміть
конверти, які є у вас на партах, дістаньте геометричні фігурита складіть з них
будиночок.
Обчислення периметра квадрата.
Ведмідь та Маша дуже
вдячнівам, діти. Тепер їм
зима не страшна. (Слайд 20)
ІІІ. Заключна частина.
1. Підсумокуроку.
2. Домашнєзавдання. (Слайди 21, 22)
Розв'язати задачу.
3. Нервово-психологічнерозвантаження.
Дидактична гра "Чарівнілисточки".

Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2 класі

  • 1.
    1 Тема. Додавання тавіднімання круглихдесятків. Розв'язування задач та прикладів. Мета. Закріплюватинавички усноїлічби в межах 100, продовжувати формувативміння розв'язуватизадачіта прикладина додавання та віднімання круглихдесятків, визначати периметр чотирикутника; розвивати увагу, пам'ять, наочно-образнемислення, вміння аналізувати, робити висновки, узгоджуватичислівникиз іменниками; виховувати любов та бережливе ставлення до природи. Обладнання: комп'ютерна презентація, схеми задач, індивідуальнікартки, лічильнийматеріал, геометричні фігури. І. Підготовча частина. 1. Організаційний момент. Діти, сьогодніна урок до нас завітали гості. Давайте привітаємося з ними. Всі сідайте тихо, діти, домовляймось нешуміти, рукигарно підіймати, а знання мерщій хапати. 2. Нервово-психологічна підготовка. Сьогодніна урок до нас завітала ще одна гостя, а хто вона, спробуйте відгадати. (Вчитель читає загадку, а на екрані з'являється 2 слайд). Коли вона заглянев сад, Наллється соком виноград, І пізні яблука ранет Солодкістануть, наче мед. Як помандруєпо гаях З чарівним пензлем у руках, -
  • 2.
    2 Все розмалюєна путі, Берізкистануть золоті! І ми її уклінно просим: - Заходь у гості, щедра … (Осінь) (Слайд 3) ІІ. Основна частина. 1. Перевірка домашнього завдання. Золота осінь запрошуєнас у подорож до своїх володінь, але перш ніж вирушити давайте перевіримо чи виконаливи домашнєзавдання. 2. Оголошення теми уроку. (Слайд 4) Сьогодніна уроці ми з вами будемо розв'язуватизадачіта прикладина додавання та віднімання круглихдесятків, вирушимо в подорож до осіннього лісу та зустрінемося з деякимийого мешканцями, ось за таким маршрутом. (Слайд 5) Листя жовте та червоне легко з дерева злітає, мов метелик нам на дошку з тихим шелестом сідає. І ось саме ці листочки покажуть нам дорогу до лісу, якщо ми розташуємо їх у порядку за числамиу порядку зростання. (Одинучень виконує завдання на дошці). 3. Узгодження іменників з числівниками. Покиучень виконуєце завдання ми з вами дізнаємося скількияких мешканців живе у лісі.
  • 3.
    3 (На екрані з'являютьсякартки із зображенням тварин та круглими десятками. Діти називають кількість зображених тварин, узгоджуючи іменники з числівниками). - Назвіть по-порядку числа зображеніна листочках. - А зараз відкриваємо зошити і записуємо число та класна робота. 4. Математичний диктант. Запишіть числа 52, 47, 90, 15, 63, суму чисел 10 і 5, суму чисел 10 і 8, різницю чисел 20 і 10, 5 десятків, 8 десятків, 3 десятки, 10 десятків. - А зараз зверніть увагу на екран та перевірте чи правильно ви написали математичний диктант. (Слайд 6) 5. Усний рахунок. Подивіться, а хто це нам зустрівся в лісі ?(Їжачки) Обізвались їжачки у нас на спинці – голочки, ми носили яблука та грушки, ще й грибів нам треба назбирати та не можемо ми прикладипорахувати. Біля грибків є приклади, а на кошикаху їжачків – відповідідо цих прикладів. Ми повинні розв'язати ці прикладита покластиїх у відповідний кошик. (Слайди7 – 13) Молодці!Тепер їжачкам зима не страшна. Вони вам дужевдячні. (Слайд 14) Ну що ж ідемо далі. 6. Розв'язування прикладів. Колективна робота. Аж ось тріснула гілка,
  • 4.
    4 Обізвалась білка. Я збиралажолудій горішки Шишок ще дістать хотіла, Але високо вони. Чи не допоможетемені? - Ну що, діти, допоможемо білочці? Для того щоб зірвати з ялинку шишку, нам треба розв'язати приклади. (Слайд 15) 7. Фізхилинка. (Слайд 16) Ми —листочки, ми —листочки, На гілкахми сидимо. Тихий вітер повіває, Нас легесенько гойдає. Сильний вітер налітає І з гілок нас всіх зриває. У повітрі ми кружляємо, Кружляємо, кружляємо, На землю ми сідаємо, Сідаємо, сідаємо. А ось і зайчата сірі Сірі їстоньки хотять, Сірі з голоду тремтять, Бідні зайчики голодні Ще не снідалисьогодні. 8. Розв'язування задачі. Колективна робота.
  • 5.
    5 - А щолюблять їсти зайчики? (Моркву) Щоб нагодуватизайчиків, нам треба розв'язати задачу.(Слайд 17) У одного зайчика було 30 морквин, а у другого було10 морквин. Потім вони з'їли 20 морквин. Скільки морквин залишилося у зайців? 9. Розв'язування задачі. Самостійна робота. (Слайд 18) Подивіться, а хто це вийшов нам на зустріч? (Сова) Так це мудра сова, вона працює у лісовій школівчителькою, а нам з вамивона залишила завдання на кленових листочках. У лісі росте 70 ялинок, кленів на 40 менше. Скільки всього дерев росте у лісі? 10.Робота з геометричним матеріалом. Здогадайтесь, діти, кого ж іще зосталось нам зустріти? (Слайд 19) В цього звіра є свій хист, В цирку вправний він артист. Клишоногий цей дивак, Знає меду і малини смак. Любить лапу посмоктати, Та всю зиму тихо спати. Грізний звір що тут казати, Як же його діти звати? Зараз усі ведмедикивже готуються до зими, скоро вони ляжуть спати і прокинуться тількина весні, колипригріє сонечко та розтане сніг. Давайте нашому
  • 6.
    6 ведмедику збудуємо хатинку,у якій він буде зимувати. Для цього візьміть конверти, які є у вас на партах, дістаньте геометричні фігурита складіть з них будиночок. Обчислення периметра квадрата. Ведмідь та Маша дуже вдячнівам, діти. Тепер їм зима не страшна. (Слайд 20) ІІІ. Заключна частина. 1. Підсумокуроку. 2. Домашнєзавдання. (Слайди 21, 22) Розв'язати задачу. 3. Нервово-психологічнерозвантаження. Дидактична гра "Чарівнілисточки".