SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Вчитель математики вищої категорії Вишневецька О.П.
Геометрія, 7 клас
Тема. Узагальнення матеріалу, вивченого за І семестр
Мета: навчальна: повторити, систематизувати і узагальнити набутні під час
вивчення теми знання учнів щодо означень, властивостей та ознак таких
понять, як паралельні та перпендикулярні прямі, суміжні, вертикальні кути та
кути, утворені перетином двох прямих січною, узагальнити і систематизувати
вміння учнів щодо застосування вивчених тверджень для розв’язування
задач;
розвивальна: розвивати самостійне, логічне та творче мислення учнів,
вміння порівнювати, узагальнювати, систематизувати, робити висновки,
розвивати математичне мовлення учнів. Їх цікавість до геометрії, формувати
життєві компетентності;
виховна: виховувати позитивне ставлення до математики, працьовитість,
кмітливість, взаємодопомогу, доброзичливість, толерантність, колективізм,
культуру спілкування; почуття духовності і патріотизму – любові до
батьківщини, відданості своєму народові, гордості за його культурне
надбання, вболівати за його долю.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів.
Обладнання: мультимедійний комплекс, презентація до уроку, бланки з
кросвордом, картки з вправами на увагу, картки рефлексії, картки
оцінювання.
На дошці: Золоті правила поведінки на уроці:
Бути
Позитивними
Тут і зараз.
Точними
Точність – вічливість королів.
Толерантними

Толерантність – це повага, у
першу чергу, до самого себе.
Зібраними
Найдорогоцінніше, що є в нас, - це
час.

Мало мати хороший розум, головне - вміти його застосовувати.
Р. Декарт
Хід уроку
І. Організаційний момент - 1хв.
Учні – консультанти перевіряють готовність учнів до уроку та
називають відсутніх.
ІІ. Актуалізація знань учнів-2 хв. (Слайд 2)
Гра "Вірю – не вірю"
Один учень грає за відкидною дошкою. Після гри
учні здійснюють взаємоперевірку.
1і
2+
1і
4і
3і
1і
8і
5=
4і
3і

- вертикальні; (-)
= 180°; (+)
- зовнішні; (+)
- вн. односторонні; (-)
- вн. різносторонні; (+)
- відповідні; (+)
- суміжні; (+)
- як вертикальні; (+)
- вн. односторонні; (+)
- зовнішні; (-)
- січна; (+)
а і в - перпендикулярні. (-)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання
Сьогодні у нас незвичайний урок. Крім того, що ми повторимо і
узагальнимо все, що вивчили з вами за І семестр, ми ще поговоримо з вами про
українські традиції.
ІV. Актуалізація знань учнів.
Розв'язування кросворда – 4 хв. (Слайд 3, 4)
Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом
багатьох століть і освячені віками.
Традиції ввійшли до наших звичаїв, і тепер ми собі не уявляємо Різдва без куті,
Великодня - без писанки, а грудневих свят без …
Розв’язавши кросворд, ви дізнаєтесь назву зимового свята, про яке ми з
вами сьогодні будемо говорити, свято, яке з нетерпінням чекають не лише діти,
а й дорослі.
Зачитуються по порядку запитання, а учні самостійно вписують у свій
бланк відповіді.
Запитання:
1. 1 + 2 = 180°, бо вони…
2. Вертикальні, суміжні… що це?
3. Яке твердження не потребує доведення?
4. Яке твердження потребує доведення?
5. Якщо відповідні кути рівні, то прямі а і в …
6. Назвіть одиницю вимірювання кутів.
7. Найпростіша геометрична фігура, яка не має ні початку, ні кінця.
У виділеному вертикальному стовпчику вийшло яке свято?
Справді, 19 грудня – свято Святого Миколая Чудотворця.(Слайд 5)
Хоч від його смерті минуло понад півтори тисячі літ, та все-таки він
через свою добродійну любов і щедре милосердя вічно живе в серцях
мільйонів людей. А його любов до ближнього кожного разу символічно
відживає у дні його празника по цілому світу, коли він тисячі й тисячі дітей
обдаровує своїми дарунками. Таємниця його великої й постійної популярності
серед усіх християнських народів полягає у тому, що він для всіх став
символом жертовної любові ближнього та співчутливого милосердя.
V. Розв’язування вправ.
- Перед тим як розпочати розв’язувати письмові задачі давайте повторимо
як слід оформляти правильно задачу. Для цього в мене є картки, які слід
розмістити в тому порядку, в якому ви будете виконувати задачу.
Умовно поділити листок на дві рівні частини
У лівій частині виконати рисунок
У правій частині записати дано і що знайти (використовуючи математичні
символи)
Написати «Розв’язування» (не ставити ніяких знаків після слова)
Записати процес розв’язування (не забуваючи пояснювати)
Обов’язково перевірити і написати відповідь
Гра « Снігопад задач» (слайд 6)
Бажаючі учні підходять до інтерактивної дошки і вибирають одну з 7
задач за власним бажанням. Усно розв’язує задачу, якщо не знає, то допомагає
клас. (за правильно розв’язану задачу – 1 бал).
Задача 1

В

А

2
3
С

О1

Д

4
2  3  4  2160
Знайти: 1,  2,  3, 4

Відповідь: 36°; 144°; 36°; 144°.

Відповідь: 45°; 135°.

Відповідь: 150°; 30°.

Відповідь: 50°.
Відповідь: 72°.

Відповідь: 143°; 37°; 143°.

Розповідь про Миколая (продовження) (слайд 7)
Усе своє життя присвятив справі милосердя. Тож ще за життя називали
його батьком сиріт, удів і бідних. Після смерті Господь Бог прославив його
даром творення чудес, і тому він отримав ймення великого Чудотворця.
Святий Миколай Чудотворець народився у IV ст. в місті Патарі, в сім’ї
єпископа. Миколай з любов’ю допомагав своїм вірним у їхніх потребах. Ще за
життя Господь наділив Миколая даром творення чудес. Помер Миколай у
Мирах, де над його гробом поставили величну церкву. Коли місто захопили
мусульмани, італійцям вдалося 1087 року перевезти його святі мощі з Мир до
міста Барі в Італії.
Св. Миколай є найбільшим чудотворцем зі всіх святих. Його ікони
поміщені майже на кожному іконостасі і вважаються найчисленнішими після
ікон Матері Божої. З мощей св. Миколая, при яких діються численні чуда,
витікає цілюще миро. З іменем св. Миколая пов’язана давня традиція: дарувати
дітям у навечір’я його празника подарунки.
Знайомство з видатними чоловіками на ім’я Микола (Слайди 16-17)
Ім’я Миколай від давньогрецького імені Ніколаос, що переводиться як
"переможець народів"
Багато відомих чоловіків носили це ім’я. Серед них багато людей
мистецтва та науки, але і немало державних та політичних діячів.
Яких видатних людей з іменем Микола ви знаєте?

11. Підсумок уроку – 3 хв. (Слайд 19)
На картці оцінювання внизу є круг, який вам необхідно замалювати олівцями:
-

Я багато чого не розумію, мені ще треба вчити

- Я добре знаю матеріал, але в мене іноді виникають труднощі
- Я на відмінно знаю і можу розв’язати задачі
Домашнє завдання: (Слайд 20)
Методичний прийом «Безпрограшна лотерея»: один представник з кожного
ряду зі скриньки дістає номери задач, які учні будуть розв’язувати вдома:
1) скласти кросворд по темі «Відрізок»
2) скласти кросворд по темі «Кути»

More Related Content

What's hot

урок розкладання
урок розкладанняурок розкладання
урок розкладанняlelipusik
 
урок квадратні нерівності 2014
урок квадратні нерівності 2014урок квадратні нерівності 2014
урок квадратні нерівності 2014lelipusik
 
порівняння чисел математика
порівняння чисел математикапорівняння чисел математика
порівняння чисел математикаolenafab
 
математика 0
математика 0математика 0
математика 0olenafab
 
математика число 10
математика число 10математика число 10
математика число 10olenafab
 
урок 2013 конспект
урок 2013 конспектурок 2013 конспект
урок 2013 конспектlelipusik
 
математика 5
математика 5математика 5
математика 5olenafab
 
навчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвнавчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвssuser33e1a31
 
уроки кучерявої
уроки кучерявоїуроки кучерявої
уроки кучерявоїolenafab
 
урок нерівності 2014
урок нерівності 2014урок нерівності 2014
урок нерівності 2014lelipusik
 
Заняття з математики
Заняття з математики Заняття з математики
Заняття з математики Alyona Bilyk
 
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)Alyona Bilyk
 
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.Наталія Slavbibl4
 
Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Конспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групіКонспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групіAnhelina Mytsura
 
уроки матем. в спец школі (методичка)
уроки матем. в спец школі (методичка)уроки матем. в спец школі (методичка)
уроки матем. в спец школі (методичка)уля стукало
 
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметрапериметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметраlelipusik
 
розв’язування задач на різницеве порівняння та
розв’язування задач на різницеве порівняння тарозв’язування задач на різницеве порівняння та
розв’язування задач на різницеве порівняння таlubavyshka1974
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівHelen Pisna
 

What's hot (20)

урок розкладання
урок розкладанняурок розкладання
урок розкладання
 
урок квадратні нерівності 2014
урок квадратні нерівності 2014урок квадратні нерівності 2014
урок квадратні нерівності 2014
 
порівняння чисел математика
порівняння чисел математикапорівняння чисел математика
порівняння чисел математика
 
математика 0
математика 0математика 0
математика 0
 
математика число 10
математика число 10математика число 10
математика число 10
 
урок 2013 конспект
урок 2013 конспектурок 2013 конспект
урок 2013 конспект
 
математика 5
математика 5математика 5
математика 5
 
навчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвнавчаємо дітей розв
навчаємо дітей розв
 
уроки кучерявої
уроки кучерявоїуроки кучерявої
уроки кучерявої
 
урок нерівності 2014
урок нерівності 2014урок нерівності 2014
урок нерівності 2014
 
Заняття з математики
Заняття з математики Заняття з математики
Заняття з математики
 
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)
 
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
 
23
2323
23
 
Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Конспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групіКонспект заняття з  пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
Конспект заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в середній групі
 
уроки матем. в спец школі (методичка)
уроки матем. в спец школі (методичка)уроки матем. в спец школі (методичка)
уроки матем. в спец школі (методичка)
 
5 уроків
5  уроків5  уроків
5 уроків
 
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметрапериметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
 
розв’язування задач на різницеве порівняння та
розв’язування задач на різницеве порівняння тарозв’язування задач на різницеве порівняння та
розв’язування задач на різницеве порівняння та
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалів
 

Viewers also liked

การจัดการฐานข้อมูลเชิงสัมพันธ์2
การจัดการฐานข้อมูลเชิงสัมพันธ์2การจัดการฐานข้อมูลเชิงสัมพันธ์2
การจัดการฐานข้อมูลเชิงสัมพันธ์2sunisa3112
 
Trading the news
Trading the newsTrading the news
Trading the newsypendharkar
 
Credit de sintesis les salines - EMI MATEO CAFEN ILLA DE RODES
Credit de sintesis les salines - EMI MATEO CAFEN ILLA DE RODESCredit de sintesis les salines - EMI MATEO CAFEN ILLA DE RODES
Credit de sintesis les salines - EMI MATEO CAFEN ILLA DE RODESEmi Mateo
 
Opowiedz swoją historię
Opowiedz swoją historięOpowiedz swoją historię
Opowiedz swoją historiębozkka
 
Strategic Conversation Description 52014 - ELS
Strategic Conversation Description 52014 - ELSStrategic Conversation Description 52014 - ELS
Strategic Conversation Description 52014 - ELSEd Hansen
 
How to use lightt tech
How to use lightt tech How to use lightt tech
How to use lightt tech mafedlr
 
India top-5000-brands
India top-5000-brandsIndia top-5000-brands
India top-5000-brandsPooja Chopra
 
BCBS239 the behemoth lumbers on
BCBS239 the behemoth lumbers onBCBS239 the behemoth lumbers on
BCBS239 the behemoth lumbers onRodney Dennis
 
מצגת תמא 37ח
מצגת תמא 37חמצגת תמא 37ח
מצגת תמא 37חzalulisrael
 
How are higher education institutions in Europe dealing with openness?
How are higher education institutions in Europe dealing with openness?How are higher education institutions in Europe dealing with openness?
How are higher education institutions in Europe dealing with openness?iptsedu
 
Lucerne Minds 14/3 - Home Gardening
Lucerne Minds 14/3 - Home GardeningLucerne Minds 14/3 - Home Gardening
Lucerne Minds 14/3 - Home GardeningDominik Schürmann
 
Transport for Cairo (TfC)
Transport for Cairo (TfC)Transport for Cairo (TfC)
Transport for Cairo (TfC)Mohamed Hegazy
 
портфоліо оксенюка в.і.
портфоліо оксенюка в.і.портфоліо оксенюка в.і.
портфоліо оксенюка в.і.Oksana Vyshnevetska
 

Viewers also liked (20)

การจัดการฐานข้อมูลเชิงสัมพันธ์2
การจัดการฐานข้อมูลเชิงสัมพันธ์2การจัดการฐานข้อมูลเชิงสัมพันธ์2
การจัดการฐานข้อมูลเชิงสัมพันธ์2
 
Trading the news
Trading the newsTrading the news
Trading the news
 
Parto
PartoParto
Parto
 
Site documentation
Site documentationSite documentation
Site documentation
 
Modulo 5
Modulo 5Modulo 5
Modulo 5
 
Credit de sintesis les salines - EMI MATEO CAFEN ILLA DE RODES
Credit de sintesis les salines - EMI MATEO CAFEN ILLA DE RODESCredit de sintesis les salines - EMI MATEO CAFEN ILLA DE RODES
Credit de sintesis les salines - EMI MATEO CAFEN ILLA DE RODES
 
Opowiedz swoją historię
Opowiedz swoją historięOpowiedz swoją historię
Opowiedz swoją historię
 
Лит всё утеплит
Лит всё утеплитЛит всё утеплит
Лит всё утеплит
 
Strategic Conversation Description 52014 - ELS
Strategic Conversation Description 52014 - ELSStrategic Conversation Description 52014 - ELS
Strategic Conversation Description 52014 - ELS
 
Old show
Old showOld show
Old show
 
How to use lightt tech
How to use lightt tech How to use lightt tech
How to use lightt tech
 
India top-5000-brands
India top-5000-brandsIndia top-5000-brands
India top-5000-brands
 
Gran Plano General
Gran Plano GeneralGran Plano General
Gran Plano General
 
Obc
ObcObc
Obc
 
BCBS239 the behemoth lumbers on
BCBS239 the behemoth lumbers onBCBS239 the behemoth lumbers on
BCBS239 the behemoth lumbers on
 
מצגת תמא 37ח
מצגת תמא 37חמצגת תמא 37ח
מצגת תמא 37ח
 
How are higher education institutions in Europe dealing with openness?
How are higher education institutions in Europe dealing with openness?How are higher education institutions in Europe dealing with openness?
How are higher education institutions in Europe dealing with openness?
 
Lucerne Minds 14/3 - Home Gardening
Lucerne Minds 14/3 - Home GardeningLucerne Minds 14/3 - Home Gardening
Lucerne Minds 14/3 - Home Gardening
 
Transport for Cairo (TfC)
Transport for Cairo (TfC)Transport for Cairo (TfC)
Transport for Cairo (TfC)
 
портфоліо оксенюка в.і.
портфоліо оксенюка в.і.портфоліо оксенюка в.і.
портфоліо оксенюка в.і.
 

Similar to конспект уроку

Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКалендарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКовпитська ЗОШ
 
шкільний квартал №17січеньь 2018
шкільний квартал №17січеньь 2018  шкільний квартал №17січеньь 2018
шкільний квартал №17січеньь 2018 vrabyandrei
 
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 класкоренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 класaksi555
 
3_yds_b_2020-1.pdf
3_yds_b_2020-1.pdf3_yds_b_2020-1.pdf
3_yds_b_2020-1.pdfLudaM3
 
урок української мови 5 клас
урок української мови  5 класурок української мови  5 клас
урок української мови 5 класCshkilniy
 
математичні казочки 1 солом район днз 432
математичні казочки 1 солом район днз 432математичні казочки 1 солом район днз 432
математичні казочки 1 солом район днз 432Вика Маковская
 
забілів снігами гай іде святий миколай!
забілів снігами гай   іде святий миколай!забілів снігами гай   іде святий миколай!
забілів снігами гай іде святий миколай!Сергій Якуба
 
Методичний посібник
Методичний посібникМетодичний посібник
Методичний посібникryabich1976
 
Урок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocxУрок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocxSergey Mischenko
 
навчання грамоти і 1
навчання грамоти  і 1навчання грамоти  і 1
навчання грамоти і 1iruska_38
 
Ванжа С. М. Планування — основа освітнього процесу в днз для всебічного розви...
Ванжа С. М. Планування — основа освітнього процесу в днз для всебічного розви...Ванжа С. М. Планування — основа освітнього процесу в днз для всебічного розви...
Ванжа С. М. Планування — основа освітнього процесу в днз для всебічного розви...Електронні книги Ранок
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустрічAnhelina Mytsura
 
Урок-вікторина "Квадратний корінь"
Урок-вікторина "Квадратний корінь"Урок-вікторина "Квадратний корінь"
Урок-вікторина "Квадратний корінь"sveta7940
 

Similar to конспект уроку (20)

Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКалендарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
 
збірка+християнська+етика (1)
збірка+християнська+етика (1)збірка+християнська+етика (1)
збірка+християнська+етика (1)
 
шкільний квартал №17січеньь 2018
шкільний квартал №17січеньь 2018  шкільний квартал №17січеньь 2018
шкільний квартал №17січеньь 2018
 
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 класкоренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
 
конспекти
конспектиконспекти
конспекти
 
3_yds_b_2020-1.pdf
3_yds_b_2020-1.pdf3_yds_b_2020-1.pdf
3_yds_b_2020-1.pdf
 
урок української мови 5 клас
урок української мови  5 класурок української мови  5 клас
урок української мови 5 клас
 
математичні казочки 1 солом район днз 432
математичні казочки 1 солом район днз 432математичні казочки 1 солом район днз 432
математичні казочки 1 солом район днз 432
 
забілів снігами гай іде святий миколай!
забілів снігами гай   іде святий миколай!забілів снігами гай   іде святий миколай!
забілів снігами гай іде святий миколай!
 
103
103103
103
 
167
167167
167
 
Методичний посібник
Методичний посібникМетодичний посібник
Методичний посібник
 
774
774774
774
 
Урок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocxУрок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocx
 
63
6363
63
 
навчання грамоти і 1
навчання грамоти  і 1навчання грамоти  і 1
навчання грамоти і 1
 
Ванжа С. М. Планування — основа освітнього процесу в днз для всебічного розви...
Ванжа С. М. Планування — основа освітнього процесу в днз для всебічного розви...Ванжа С. М. Планування — основа освітнього процесу в днз для всебічного розви...
Ванжа С. М. Планування — основа освітнього процесу в днз для всебічного розви...
 
урок історії 5 в
урок історії 5 вурок історії 5 в
урок історії 5 в
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
 
Урок-вікторина "Квадратний корінь"
Урок-вікторина "Квадратний корінь"Урок-вікторина "Квадратний корінь"
Урок-вікторина "Квадратний корінь"
 

More from Oksana Vyshnevetska

презентація до уроку геометрії в 7 класі
презентація до уроку геометрії в 7 класіпрезентація до уроку геометрії в 7 класі
презентація до уроку геометрії в 7 класіOksana Vyshnevetska
 
масляна відкритий урок
масляна відкритий урокмасляна відкритий урок
масляна відкритий урокOksana Vyshnevetska
 
відкритий урок у 6 класі масляна
відкритий урок у 6 класі маслянавідкритий урок у 6 класі масляна
відкритий урок у 6 класі маслянаOksana Vyshnevetska
 
портфоліо терещук м.і.
портфоліо терещук м.і.портфоліо терещук м.і.
портфоліо терещук м.і.Oksana Vyshnevetska
 
презентація бортнюк о.м.
презентація бортнюк о.м.презентація бортнюк о.м.
презентація бортнюк о.м.Oksana Vyshnevetska
 
портфоліо олексюк с.л.
портфоліо олексюк с.л.портфоліо олексюк с.л.
портфоліо олексюк с.л.Oksana Vyshnevetska
 
портфоліо ткачук т.і.
портфоліо ткачук т.і.портфоліо ткачук т.і.
портфоліо ткачук т.і.Oksana Vyshnevetska
 
портфоліо вишневецької о.п.
портфоліо вишневецької о.п.портфоліо вишневецької о.п.
портфоліо вишневецької о.п.Oksana Vyshnevetska
 
портфоліо пляшко т.п
портфоліо пляшко т.ппортфоліо пляшко т.п
портфоліо пляшко т.пOksana Vyshnevetska
 
портфоліо олексюк с.л.
портфоліо олексюк с.л.портфоліо олексюк с.л.
портфоліо олексюк с.л.Oksana Vyshnevetska
 
портфоліо оксенюка в.і.
портфоліо оксенюка в.і.портфоліо оксенюка в.і.
портфоліо оксенюка в.і.Oksana Vyshnevetska
 
портфоліо вишневецької о.п.
портфоліо вишневецької о.п.портфоліо вишневецької о.п.
портфоліо вишневецької о.п.Oksana Vyshnevetska
 

More from Oksana Vyshnevetska (12)

презентація до уроку геометрії в 7 класі
презентація до уроку геометрії в 7 класіпрезентація до уроку геометрії в 7 класі
презентація до уроку геометрії в 7 класі
 
масляна відкритий урок
масляна відкритий урокмасляна відкритий урок
масляна відкритий урок
 
відкритий урок у 6 класі масляна
відкритий урок у 6 класі маслянавідкритий урок у 6 класі масляна
відкритий урок у 6 класі масляна
 
портфоліо терещук м.і.
портфоліо терещук м.і.портфоліо терещук м.і.
портфоліо терещук м.і.
 
презентація бортнюк о.м.
презентація бортнюк о.м.презентація бортнюк о.м.
презентація бортнюк о.м.
 
портфоліо олексюк с.л.
портфоліо олексюк с.л.портфоліо олексюк с.л.
портфоліо олексюк с.л.
 
портфоліо ткачук т.і.
портфоліо ткачук т.і.портфоліо ткачук т.і.
портфоліо ткачук т.і.
 
портфоліо вишневецької о.п.
портфоліо вишневецької о.п.портфоліо вишневецької о.п.
портфоліо вишневецької о.п.
 
портфоліо пляшко т.п
портфоліо пляшко т.ппортфоліо пляшко т.п
портфоліо пляшко т.п
 
портфоліо олексюк с.л.
портфоліо олексюк с.л.портфоліо олексюк с.л.
портфоліо олексюк с.л.
 
портфоліо оксенюка в.і.
портфоліо оксенюка в.і.портфоліо оксенюка в.і.
портфоліо оксенюка в.і.
 
портфоліо вишневецької о.п.
портфоліо вишневецької о.п.портфоліо вишневецької о.п.
портфоліо вишневецької о.п.
 

конспект уроку

  • 1. Вчитель математики вищої категорії Вишневецька О.П. Геометрія, 7 клас Тема. Узагальнення матеріалу, вивченого за І семестр Мета: навчальна: повторити, систематизувати і узагальнити набутні під час вивчення теми знання учнів щодо означень, властивостей та ознак таких понять, як паралельні та перпендикулярні прямі, суміжні, вертикальні кути та кути, утворені перетином двох прямих січною, узагальнити і систематизувати вміння учнів щодо застосування вивчених тверджень для розв’язування задач; розвивальна: розвивати самостійне, логічне та творче мислення учнів, вміння порівнювати, узагальнювати, систематизувати, робити висновки, розвивати математичне мовлення учнів. Їх цікавість до геометрії, формувати життєві компетентності; виховна: виховувати позитивне ставлення до математики, працьовитість, кмітливість, взаємодопомогу, доброзичливість, толерантність, колективізм, культуру спілкування; почуття духовності і патріотизму – любові до батьківщини, відданості своєму народові, гордості за його культурне надбання, вболівати за його долю. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів. Обладнання: мультимедійний комплекс, презентація до уроку, бланки з кросвордом, картки з вправами на увагу, картки рефлексії, картки оцінювання. На дошці: Золоті правила поведінки на уроці: Бути Позитивними Тут і зараз. Точними Точність – вічливість королів. Толерантними Толерантність – це повага, у першу чергу, до самого себе. Зібраними Найдорогоцінніше, що є в нас, - це час. Мало мати хороший розум, головне - вміти його застосовувати. Р. Декарт Хід уроку І. Організаційний момент - 1хв. Учні – консультанти перевіряють готовність учнів до уроку та називають відсутніх. ІІ. Актуалізація знань учнів-2 хв. (Слайд 2) Гра "Вірю – не вірю" Один учень грає за відкидною дошкою. Після гри учні здійснюють взаємоперевірку.
  • 2. 1і 2+ 1і 4і 3і 1і 8і 5= 4і 3і - вертикальні; (-) = 180°; (+) - зовнішні; (+) - вн. односторонні; (-) - вн. різносторонні; (+) - відповідні; (+) - суміжні; (+) - як вертикальні; (+) - вн. односторонні; (+) - зовнішні; (-) - січна; (+) а і в - перпендикулярні. (-) ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання Сьогодні у нас незвичайний урок. Крім того, що ми повторимо і узагальнимо все, що вивчили з вами за І семестр, ми ще поговоримо з вами про українські традиції. ІV. Актуалізація знань учнів. Розв'язування кросворда – 4 хв. (Слайд 3, 4) Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Традиції ввійшли до наших звичаїв, і тепер ми собі не уявляємо Різдва без куті, Великодня - без писанки, а грудневих свят без … Розв’язавши кросворд, ви дізнаєтесь назву зимового свята, про яке ми з вами сьогодні будемо говорити, свято, яке з нетерпінням чекають не лише діти, а й дорослі. Зачитуються по порядку запитання, а учні самостійно вписують у свій бланк відповіді. Запитання: 1. 1 + 2 = 180°, бо вони… 2. Вертикальні, суміжні… що це? 3. Яке твердження не потребує доведення? 4. Яке твердження потребує доведення? 5. Якщо відповідні кути рівні, то прямі а і в … 6. Назвіть одиницю вимірювання кутів. 7. Найпростіша геометрична фігура, яка не має ні початку, ні кінця. У виділеному вертикальному стовпчику вийшло яке свято?
  • 3. Справді, 19 грудня – свято Святого Миколая Чудотворця.(Слайд 5) Хоч від його смерті минуло понад півтори тисячі літ, та все-таки він через свою добродійну любов і щедре милосердя вічно живе в серцях мільйонів людей. А його любов до ближнього кожного разу символічно відживає у дні його празника по цілому світу, коли він тисячі й тисячі дітей обдаровує своїми дарунками. Таємниця його великої й постійної популярності серед усіх християнських народів полягає у тому, що він для всіх став символом жертовної любові ближнього та співчутливого милосердя. V. Розв’язування вправ. - Перед тим як розпочати розв’язувати письмові задачі давайте повторимо як слід оформляти правильно задачу. Для цього в мене є картки, які слід розмістити в тому порядку, в якому ви будете виконувати задачу. Умовно поділити листок на дві рівні частини У лівій частині виконати рисунок У правій частині записати дано і що знайти (використовуючи математичні символи) Написати «Розв’язування» (не ставити ніяких знаків після слова) Записати процес розв’язування (не забуваючи пояснювати) Обов’язково перевірити і написати відповідь Гра « Снігопад задач» (слайд 6) Бажаючі учні підходять до інтерактивної дошки і вибирають одну з 7 задач за власним бажанням. Усно розв’язує задачу, якщо не знає, то допомагає клас. (за правильно розв’язану задачу – 1 бал). Задача 1 В А 2 3 С О1 Д 4 2  3  4  2160 Знайти: 1,  2,  3, 4 Відповідь: 36°; 144°; 36°; 144°. Відповідь: 45°; 135°. Відповідь: 150°; 30°. Відповідь: 50°.
  • 4. Відповідь: 72°. Відповідь: 143°; 37°; 143°. Розповідь про Миколая (продовження) (слайд 7) Усе своє життя присвятив справі милосердя. Тож ще за життя називали його батьком сиріт, удів і бідних. Після смерті Господь Бог прославив його даром творення чудес, і тому він отримав ймення великого Чудотворця. Святий Миколай Чудотворець народився у IV ст. в місті Патарі, в сім’ї єпископа. Миколай з любов’ю допомагав своїм вірним у їхніх потребах. Ще за життя Господь наділив Миколая даром творення чудес. Помер Миколай у Мирах, де над його гробом поставили величну церкву. Коли місто захопили мусульмани, італійцям вдалося 1087 року перевезти його святі мощі з Мир до міста Барі в Італії. Св. Миколай є найбільшим чудотворцем зі всіх святих. Його ікони поміщені майже на кожному іконостасі і вважаються найчисленнішими після ікон Матері Божої. З мощей св. Миколая, при яких діються численні чуда, витікає цілюще миро. З іменем св. Миколая пов’язана давня традиція: дарувати дітям у навечір’я його празника подарунки. Знайомство з видатними чоловіками на ім’я Микола (Слайди 16-17) Ім’я Миколай від давньогрецького імені Ніколаос, що переводиться як "переможець народів" Багато відомих чоловіків носили це ім’я. Серед них багато людей мистецтва та науки, але і немало державних та політичних діячів. Яких видатних людей з іменем Микола ви знаєте? 11. Підсумок уроку – 3 хв. (Слайд 19) На картці оцінювання внизу є круг, який вам необхідно замалювати олівцями: - Я багато чого не розумію, мені ще треба вчити - Я добре знаю матеріал, але в мене іноді виникають труднощі - Я на відмінно знаю і можу розв’язати задачі Домашнє завдання: (Слайд 20) Методичний прийом «Безпрограшна лотерея»: один представник з кожного ряду зі скриньки дістає номери задач, які учні будуть розв’язувати вдома: 1) скласти кросворд по темі «Відрізок» 2) скласти кросворд по темі «Кути»