SlideShare a Scribd company logo
1 of 11
ТЕМА. РОЗКЛАДАННЯНА МНОЖНИКИ МЕТОДАМИ: ВИНЕСЕННЯ
СПІЛЬНОГО МНОЖНИКА ЗА ДУЖКИ ТА ГРУПУВАННЯ
Мета:
- узагальнити та систематизувати вміння учнів застосовуватиспособи
розкладання на множники під час розв'язування вправ;навчити учнів
прогнозувати очікувані результати уроку;
- розвиватипізнавальну активність, свідоме сприйняття навчального
матеріалу, вміння та навики застосовуватиматематичні знання до
вирішення практичних завдань, в тому числі й у нестандартній
ситуації;
- виховувати в учнів інтерес до математики, до пізнання, здатність до
самооцінки, організованість, високупрацездатність, культуру
математичних записів.
Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.
Форма проведення: урок прес-конференція
Обладнання: картки для кожного учня, конспект з теми «Розкладання на
множники методом винесення спільного множника за дужки та групування»,
мультимедійний проектор та дошка
Програмнезабезпечення: мультимедійна презентація
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина- Доброго дня! Сідайте! Я рада вас бачити, тому
кожному з вас я хочу побажати, щоб на уроці ви були:
«У» - усміхненими;
«С» - спокійними;
«П» - прогресивними;
«І» - ініціативними;
«Х» - хоробрими.
Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!
-Щоб пізнати все
це давайте
сформулюємо нашу
спільну мету. Я
сформулюю її з точки
зору нашої спільної
навчальної діяльності:
вміти використовувати
спосіб під час
розв'язування задач в
стандартних ситуаціях, в нових, змінених умовах.
-Доповніть будь ласка і ви нашу мету. Які знання, вміння і власні якості
на уроці ви б хотіли продемонструвати всім нам. (показати як вмію
правильнорозв’язувати рівняння, доводити кратність виразівпевному числу,
спрощувати вирази, бути активними, зацікавленими, старанно працювати,
…)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Ми з'ясували, чого хочемо досягти. Оскільки ви вже багато знаєте і
вмієте, то сьогодні я вам пропоную відчути себе співробітниками науково-
дослідницького інституту, котрі досліджують тему розкладання на
множники. А оскільки ця тема цікава, дуже широко застосовується в науці,
то діяльність вашого інституту привертає увагу кореспондентів різних газет і
журналів, які приготували багато питань.
ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.
- Перед початком конференції необхідно провести реєстрацію учасників
і познайомити гостей з проблемами, розв'язанням яких займаються наукові
співробітники. У вас на столах є реєстраційні картки. В них ви будете
вносити результати роботи. А працювати будемо в зошитах. Відкрили
зошити, записали число і класна робота.
Прізвище «Бліц- «Тести» «Інтелектуал» «Світ «Числова «Метеоновини» «Квант» Всього
1. Бліц-опитування.
- І так, вправа «Бліц-інтерв’ю» (Робота в парах, а потім озвучити відповідь)
– 2 хвилина
1. Що означає
розкласти
многочлен на
множники?
2. Який спосіб
розкладання
многочлена на
множники вам
відомий?
3. Яка
властивість лежить
в основі способу винесення спільного множника за дужки? Групування?
4. Розкласти на множники многочлен:
аx+ вx
2а + 2с
25х + 25
4ав – 2а
- Обміняйтесь з товаришем по парті думками стосовно цих
питання(пошепки). Перевіряємо. (фронтальне опитування)
інтерв’ю»
1 бал 2 бала 1 бал
фізики»
1 бал
мозаїка»
3 бала 2 бала 2 бала
- Ви почули
правильні
відповіді.
Оцініть
відповідь
сусіда по
парті. Якщо
вони
співпадають
з тими, що
ви бачите на
слайді, то
поставте 1 бал. Якщо ні, то, нажаль, 0 балів
1. Виконання тестів
- Під час конференції ви повинні бути дуже уважними. Перевіримо вашу
увагу, виконавши тести. Поділились на варіанти 1 і 2. Час на завдання – 3
хвилини
Виберіть правильний результат
Тести
1 варіант
1.ах + ау
а) а(х + ву); б) а( х+ у) ; в) а( ху) ;
2. 7а – 7с
а) 7(а - с); б) 7(а-7с) ; в)7(7а – с);
3. 3а + 6в
а) 3( а + в); б) 9ав; в) 3(а + 2в);
4. 4(х +у) + с( х + у)
а) ( х + у)(4 + с) б) 4(с + х + у); в) 4 хус;
2 варіант
1. ах - aу
а) а( х - у); б) а(х- ву); в) а( ху) ;
2. 9а+ 9с
а) 9(а+9с) ; б)9(9а + с); в) 9(а + с);
3. 4а +8в
а) 4( а + в); б) 12ав; в) 4(а + 2в);
4. 2(х +у) - с( х + у)
а) 2(с- х + у); б) ( х + у)(2 - с); в) 2хус;
Перевіримо результати роботи. Кожна правильна відповідь 0,5 бала.
Всього 2 бала. Нагадаю, що при оцінюванні ми спираємося на довіру та
чесність!
1варіант 2 варіант
1. б 1. а
2. а 2. в
3. в 3. в
4. а 4. б
- Отже, учасники конференції пройшли реєстрацію й готові відповісти
на несподівані й складні питання. Кореспонденти різних видавництв мають
бажання задати вам свої запитання, давайте їх послухаємо. На прямому
зв’язку з м. Ужгорода дитячий журнал «Інтелектуал»
ІV. Засвоєння отриманих знань.
1. Доброго дня. Мене звати Соломія Всезнайка, я представляю
журнал «Інтелектуал». Читачам журналу цікаво , як краще обчислити
значення виразу. Детальний текст питання ви бачите на екрані.
Обчислити значення виразу:
1 варіант – 12,3х+12,3у, якщо х=0,23 у=0,77
2 варіант - 2,63х+2,63у, якщо х=0,16 у=0,84
- На
обміркува
ння
відповіді у
вас усього
2 хвилини,
тому
працюємо
за
варіантам
и. До
дошки
вийдуть
два експерти. (на зворотній дошці). Працюємо самостійно.
(Пояснення учнів)
- Оцініть себе. Правильно виконане завдання – 1 бала.
- Ми всі готуємось до новорічних свят. Вивчаємо пісні. Інсценуємо.
Виготовляємо поробки. Так і редакції кожного з журналів готує святковий
тематичний випуск з цікавими новорічними фактами. Ось новорічна
цікавинка від журналу «Інтелектуал». (На слайді, учень зачитує)
Цікавий факт: 2017рік - рік Червоного Вогняного Півня. Багато хто задає
питання, коли ж за Східним календарем він може вважатись початим. 2017
рік Червоного Вогняного Півня вступить в свої права 28 січня 2017 року і
проститься з нами в ніч з 15 на 16 лютого 2018 року. Це буде не простий
рік, адже за календарними місяцями він буде на півмісяця довшим, ніж
звичайний рік!
- На черзі наступний учасник конференції науково-популярного журналу
«Світ фізики».
2. Вітає вас, Вольметр Мар’яна з журналу «Світ фізики». Оскільки
одним із напрямків роботи вашого інституту є розв'язання задач на ділення,
то що ви можете запропонувати для вирішення даної проблеми?
- 1 ряд розв’язує перше завдання, другий – друге, третій – трете.
- Будь-ласка, по одному учню з кожного ряду коментуємо відповіді.
- Оцініть виконане завдання. Правильне розв’язання 1 бали.
- В дарунок вам цікавий факт від новорічного журналу «Світ фізики».
Цікавий факт: У
Греції глава сім’ї в
новорічну ніч виходить
на вулицю та розбиває
об стіну плід граната
– якщо зерна
розлетілись у різні
боки, значить, Новий
рік буде щасливим.
- Увага! Наступне
запитання нашої
прес-конференції.
Будь-ласка ваше
запитання.
3. Доброго дня,
шановні. Мене
звати Софія Пі,
1716 + 1717 ділиться на 18
913 + 911 ділиться на 41
415 -414 +413 ділиться на 13
редакція журналу «Числова мозаїка». Нам стало відомо про
перспективне й корисне дослідження інституту по відновленню
втрачених записів складних випадків розкладання на множники.
Просимо вас, відновити записи, які ви бачите на екрані.
Відновіть записи:
1) -15a3b2c – 10a2b2c2 - 5ab2c3 = - 5ab2c(… + …ac + …);
2) … – 21a2bc2 - … = 7abc(2b2c - … – 4a2b);
3) -16a2b3c – … + 4a2bc3 = - 4a2bc(… + 11bc - …).
- Виконуєте самостійно. На виконання 3 хвилини
- Будь-ласка, за відповідями на слайді взаємоперевіряємо
Кожна правильна відповідь – 1 бал.(всього 3 бала)
Відповіді:
1) -15a3b2c – 10a2b2c2 - 5ab2c3 = - 5ab2c(3a2 + 2ac + c2);
2) 14ab3c2 – 21a2bc2 - 28a3b2c = 7abc(2b2c - 3ac – 4a2b);
3) -16a2b3c – 44a2b2c2 + 4a2bc3 = - 4a2bc(4b2 + 11bc - c2).
В дарунок вам цікавий факт від новорічного журналу «Числова мозаїка».
Цікавий факт: У 1903 році в різдвяному випуску дитячого журналу
«Малятко» був опублікований вірш Раїси Адамівни Кудашевої «Ялинка», а
через два роки композитор-любитель Леонід Карлович Бекман поклав
текст на музику - так побачила світ улюблена для всіх пісня «У лісі
народилась ялинка».
4. Доброгоздоров’я,
Мене звати
Вероніка Цунамі,
я представляю
веб-журнал
«Метеоновини»…
Вибачте..,
хвилинку… Мені повідомляють, що на прямому зв’язку з терміновим
зверненням президент Гавай. Так пане президент…
Доброго дня,
шановні дослідники. В
мене в країні може
статися природна
катастрофа. Я прошу
вас, тільки це
терміново, допомогти
мені. Щоб уникнути її,
необхідно розв’язати
завдання.
7у3
+ у2
+7у+1=0
Запрошуємо до
дошки
співробітників
інституту для
демонстрації
розв’язку.
Оцінимо себе.
Біля дошки – 2
бала, ті хто
працювали на
місцях – 1 бала.
- Дякую вам,
ви попередили лихо та врятували мою країну.
Цікавий факт: У Румунії в новорічні пироги прийнято запікати маленькі
сюрпризи. Знайдена в пирогу монета означає, що Новий рік принесе багато
щастя.
5. До нас прийшла факсограма від журналу «Квант». Просять
визначити основні етапи доведення тотожності.
(3a - 5b)(a2 + 2ab - 4b2) – (3a-5b)(a2+2ab-7b2) = 3b2(3a-5b).
Оцінимо себе. Біля дошки – 2 бала, ті хто працювали на місцях – 1 бала.
В дарунок вам цікавий факт від новорічного випуску журналу «Квант».
Цікавий факт:В японців «щасливими блюдами» під Новий рік уважаються
морська капуста (радість), смажені каштани (успіхи), боби (здоров’я) та
ікра (багато дітей).
V. Оцінювання
- Кореспонденти газет та журналів залишилися задоволені відповідями
співробітників. А тепер хотілось би почути відгуки співробітників про
проведену прес-конференцію.
- Підрахування загальної кількості балів в реєстраційних картках.
- Підніміть руку, хто за результатом самооцінки одержав 7 і вище балів.
VI. Домашнє завдання
Радіопередача
«Сторінками шкільного
підручника» просить
надсилати письмові
відгуки про
УІ. Підсумок уроку.
1. Стратегія «
Рюкзак»
- Вирушаючи в
дорогу, ми збираємо
необхідні речі. Закінчуючи урок, давайте теж зберемо наш рюкзак, щоб взяти
в дорогу знання, вміння, способи діяльності, рецепти досягнення успіху, на-
стрій.
Я вмію…..
Мені сподобалось….,
Я досяг успіху, тому що…
Урок важливий ,тому що…
- Діти, чи існує універсальна формулауспіху, чи одержали ми її сьогодні
на уроці? Це питання належить до розряду проблем пошуку філософського
каменя, створення вічного двигуна, побудови машини часу. Але без віри
людини у можливість їх створення не було б кроку вперед, не було б
прогресу.
- На згадку про наш урок я хочу подарувати вам ось такі зірочки з іще
одним рецептом
успіху: «Успіх —
це тільки 10 %
таланту і 90 %
щоденної
наполегливої
праці».
- Дякую вам
за урок, хочу
сказати, що я
вірю у ваш успіх
і ще побажати всім гарного святкового настрою!Нехай мрії ваші збуваються!

More Related Content

What's hot

відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множенняtanyaleonova
 
Додавання і віднімання виду 12 + 1, 12 1.
Додавання і віднімання виду 12 + 1, 12   1.Додавання і віднімання виду 12 + 1, 12   1.
Додавання і віднімання виду 12 + 1, 12 1.Лидия Рудакова
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівHelen Pisna
 
звичайні дроби
звичайні дробизвичайні дроби
звичайні дробиCshkilniy
 
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.Наталія Slavbibl4
 
щасливий випадок
щасливий випадокщасливий випадок
щасливий випадокlelipusik
 
ключі від форту знань
ключі від форту знаньключі від форту знань
ключі від форту знаньlelipusik
 
Конспект уроку. Математика, 4 клас
Конспект уроку. Математика, 4 класКонспект уроку. Математика, 4 клас
Конспект уроку. Математика, 4 класBublik Veronika
 
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...270479
 
уроки кучерявої
уроки кучерявоїуроки кучерявої
уроки кучерявоїolenafab
 
математика 0
математика 0математика 0
математика 0olenafab
 

What's hot (20)

відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множення
 
23
2323
23
 
Додавання і віднімання виду 12 + 1, 12 1.
Додавання і віднімання виду 12 + 1, 12   1.Додавання і віднімання виду 12 + 1, 12   1.
Додавання і віднімання виду 12 + 1, 12 1.
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалів
 
Урок 12
Урок 12Урок 12
Урок 12
 
Урок АЛГЕБРА 7 клас
Урок АЛГЕБРА 7 клас Урок АЛГЕБРА 7 клас
Урок АЛГЕБРА 7 клас
 
290
290290
290
 
звичайні дроби
звичайні дробизвичайні дроби
звичайні дроби
 
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
Ділення. Ознайомлення. Математика 2 клас.
 
щасливий випадок
щасливий випадокщасливий випадок
щасливий випадок
 
301.2
301.2301.2
301.2
 
ключі від форту знань
ключі від форту знаньключі від форту знань
ключі від форту знань
 
урок подорож з математики 1 клас
урок   подорож з математики 1 класурок   подорож з математики 1 клас
урок подорож з математики 1 клас
 
Конспект уроку. Математика, 4 клас
Конспект уроку. Математика, 4 класКонспект уроку. Математика, 4 клас
Конспект уроку. Математика, 4 клас
 
Matem 5kl
Matem 5klMatem 5kl
Matem 5kl
 
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
 
112
112112
112
 
урок відсоткові розрахунки
урок  відсоткові розрахункиурок  відсоткові розрахунки
урок відсоткові розрахунки
 
уроки кучерявої
уроки кучерявоїуроки кучерявої
уроки кучерявої
 
математика 0
математика 0математика 0
математика 0
 

Viewers also liked

заходи до дня числа π
заходи до дня числа πзаходи до дня числа π
заходи до дня числа πLala Lalala
 
заходи до тижня математики та інформатики
заходи до тижня математики та інформатикизаходи до тижня математики та інформатики
заходи до тижня математики та інформатикиLala Lalala
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocxLala Lalala
 
заходи до дня числа π
заходи до дня числа πзаходи до дня числа π
заходи до дня числа πLala Lalala
 
заходи до тижня математики та інформатики
заходи до тижня математики та інформатикизаходи до тижня математики та інформатики
заходи до тижня математики та інформатикиLala Lalala
 
шкільній науков1
шкільній науков1шкільній науков1
шкільній науков1Lala Lalala
 
ыващенко
ыващенкоыващенко
ыващенкоLala Lalala
 
319 322-knsi2011-049-perancangan-sistem-informasi-rumah-sakit pra
319 322-knsi2011-049-perancangan-sistem-informasi-rumah-sakit pra319 322-knsi2011-049-perancangan-sistem-informasi-rumah-sakit pra
319 322-knsi2011-049-perancangan-sistem-informasi-rumah-sakit praAries Rio
 
Indicadores Financieros Ecuador_UTPL
Indicadores Financieros Ecuador_UTPLIndicadores Financieros Ecuador_UTPL
Indicadores Financieros Ecuador_UTPLJuankGonzales
 
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни ВікторівниПрезентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни ВікторівниTanya1210
 

Viewers also liked (20)

заходи до дня числа π
заходи до дня числа πзаходи до дня числа π
заходи до дня числа π
 
заходи до тижня математики та інформатики
заходи до тижня математики та інформатикизаходи до тижня математики та інформатики
заходи до тижня математики та інформатики
 
записо
записозаписо
записо
 
запис
записзапис
запис
 
заптс
заптсзаптс
заптс
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocx
 
заходи до дня числа π
заходи до дня числа πзаходи до дня числа π
заходи до дня числа π
 
заходи до тижня математики та інформатики
заходи до тижня математики та інформатикизаходи до тижня математики та інформатики
заходи до тижня математики та інформатики
 
шкільній науков1
шкільній науков1шкільній науков1
шкільній науков1
 
ыващенко
ыващенкоыващенко
ыващенко
 
мон
монмон
мон
 
ыващ
ыващыващ
ыващ
 
Cao ch4 part 1
Cao ch4 part 1Cao ch4 part 1
Cao ch4 part 1
 
Cao ch2 complete
Cao ch2 completeCao ch2 complete
Cao ch2 complete
 
Cao ch 3
Cao ch 3Cao ch 3
Cao ch 3
 
319 322-knsi2011-049-perancangan-sistem-informasi-rumah-sakit pra
319 322-knsi2011-049-perancangan-sistem-informasi-rumah-sakit pra319 322-knsi2011-049-perancangan-sistem-informasi-rumah-sakit pra
319 322-knsi2011-049-perancangan-sistem-informasi-rumah-sakit pra
 
Cao ch4 part2
Cao ch4 part2Cao ch4 part2
Cao ch4 part2
 
Indicadores Financieros Ecuador_UTPL
Indicadores Financieros Ecuador_UTPLIndicadores Financieros Ecuador_UTPL
Indicadores Financieros Ecuador_UTPL
 
使徒30
使徒30使徒30
使徒30
 
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни ВікторівниПрезентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
 

Similar to кисыль

План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класМаксим Павленко
 
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Оксана Бондаренко
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...sveta7940
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1kreidaros1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-14book
 
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселsveta7940
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5Andrey Goroshko
 
З власного досвіду
З власного досвідуЗ власного досвіду
З власного досвідуshishovael
 
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2kreidaros1
 
урок розкладання
урок розкладанняурок розкладання
урок розкладанняlelipusik
 
поле чудес василенко
поле чудес василенкополе чудес василенко
поле чудес василенкоnelarina
 
през.про досвід роботи
през.про досвід роботипрез.про досвід роботи
през.про досвід роботиYura8222
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиsveta7940
 
Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
Додавання і віднімання дробів з однаковими  знаменникамиДодавання і віднімання дробів з однаковими  знаменниками
Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменникамиМаксим Павленко
 

Similar to кисыль (20)

План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
 
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
 
174
174174
174
 
1
11
1
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
 
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
 
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотківВідсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
 
З власного досвіду
З власного досвідуЗ власного досвіду
З власного досвіду
 
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
Matematyka 4-klas-skvortsova-2015-2
 
урок розкладання
урок розкладанняурок розкладання
урок розкладання
 
поле чудес василенко
поле чудес василенкополе чудес василенко
поле чудес василенко
 
Урок математики 2 клас
Урок математики 2 класУрок математики 2 клас
Урок математики 2 клас
 
през.про досвід роботи
през.про досвід роботипрез.про досвід роботи
през.про досвід роботи
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математики
 
Відкритий урок
Відкритий урокВідкритий урок
Відкритий урок
 
Algebra
AlgebraAlgebra
Algebra
 
Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
Додавання і віднімання дробів з однаковими  знаменникамиДодавання і віднімання дробів з однаковими  знаменниками
Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
 

More from Lala Lalala

Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqLala Lalala
 
Ooooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooOoooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooLala Lalala
 
Pppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppPppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppLala Lalala
 
Wwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwWwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkKkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkLala Lalala
 
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqLala Lalala
 
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggGggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggLala Lalala
 
Ku yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaKu yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 

More from Lala Lalala (20)

Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
 
Ooooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooOoooooooooooooooooooooooooooo
Ooooooooooooooooooooooooooooo
 
Pppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppPppppppppppppppppppppp
Pppppppppppppppppppppp
 
Wwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwWwwwwwwwwwwwwwwww
Wwwwwwwwwwwwwwwww
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Dklrjt
DklrjtDklrjt
Dklrjt
 
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkKkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
 
Wwwwwww
WwwwwwwWwwwwww
Wwwwwww
 
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
 
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggGggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
 
Hhhh11111
Hhhh11111Hhhh11111
Hhhh11111
 
Ku yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaKu yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaa
 
Dff
DffDff
Dff
 
Hhhyy
HhhyyHhhyy
Hhhyy
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
3 xxxxxx
3 xxxxxx3 xxxxxx
3 xxxxxx
 
Yyyyyyyyyyy
YyyyyyyyyyyYyyyyyyyyyy
Yyyyyyyyyyy
 
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
9xdcvf
9xdcvf9xdcvf
9xdcvf
 

кисыль

  • 1. ТЕМА. РОЗКЛАДАННЯНА МНОЖНИКИ МЕТОДАМИ: ВИНЕСЕННЯ СПІЛЬНОГО МНОЖНИКА ЗА ДУЖКИ ТА ГРУПУВАННЯ Мета: - узагальнити та систематизувати вміння учнів застосовуватиспособи розкладання на множники під час розв'язування вправ;навчити учнів прогнозувати очікувані результати уроку; - розвиватипізнавальну активність, свідоме сприйняття навчального матеріалу, вміння та навики застосовуватиматематичні знання до вирішення практичних завдань, в тому числі й у нестандартній ситуації; - виховувати в учнів інтерес до математики, до пізнання, здатність до самооцінки, організованість, високупрацездатність, культуру математичних записів. Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок. Форма проведення: урок прес-конференція Обладнання: картки для кожного учня, конспект з теми «Розкладання на множники методом винесення спільного множника за дужки та групування», мультимедійний проектор та дошка Програмнезабезпечення: мультимедійна презентація ХІД УРОКУ І. Організаційна частина- Доброго дня! Сідайте! Я рада вас бачити, тому кожному з вас я хочу побажати, щоб на уроці ви були: «У» - усміхненими; «С» - спокійними; «П» - прогресивними; «І» - ініціативними; «Х» - хоробрими. Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!
  • 2. -Щоб пізнати все це давайте сформулюємо нашу спільну мету. Я сформулюю її з точки зору нашої спільної навчальної діяльності: вміти використовувати спосіб під час розв'язування задач в стандартних ситуаціях, в нових, змінених умовах. -Доповніть будь ласка і ви нашу мету. Які знання, вміння і власні якості на уроці ви б хотіли продемонструвати всім нам. (показати як вмію правильнорозв’язувати рівняння, доводити кратність виразівпевному числу, спрощувати вирази, бути активними, зацікавленими, старанно працювати, …) ІІ. Мотивація навчальної діяльності. - Ми з'ясували, чого хочемо досягти. Оскільки ви вже багато знаєте і вмієте, то сьогодні я вам пропоную відчути себе співробітниками науково- дослідницького інституту, котрі досліджують тему розкладання на множники. А оскільки ця тема цікава, дуже широко застосовується в науці, то діяльність вашого інституту привертає увагу кореспондентів різних газет і журналів, які приготували багато питань. ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь. - Перед початком конференції необхідно провести реєстрацію учасників і познайомити гостей з проблемами, розв'язанням яких займаються наукові співробітники. У вас на столах є реєстраційні картки. В них ви будете вносити результати роботи. А працювати будемо в зошитах. Відкрили зошити, записали число і класна робота. Прізвище «Бліц- «Тести» «Інтелектуал» «Світ «Числова «Метеоновини» «Квант» Всього
  • 3. 1. Бліц-опитування. - І так, вправа «Бліц-інтерв’ю» (Робота в парах, а потім озвучити відповідь) – 2 хвилина 1. Що означає розкласти многочлен на множники? 2. Який спосіб розкладання многочлена на множники вам відомий? 3. Яка властивість лежить в основі способу винесення спільного множника за дужки? Групування? 4. Розкласти на множники многочлен: аx+ вx 2а + 2с 25х + 25 4ав – 2а - Обміняйтесь з товаришем по парті думками стосовно цих питання(пошепки). Перевіряємо. (фронтальне опитування) інтерв’ю» 1 бал 2 бала 1 бал фізики» 1 бал мозаїка» 3 бала 2 бала 2 бала
  • 4. - Ви почули правильні відповіді. Оцініть відповідь сусіда по парті. Якщо вони співпадають з тими, що ви бачите на слайді, то поставте 1 бал. Якщо ні, то, нажаль, 0 балів 1. Виконання тестів - Під час конференції ви повинні бути дуже уважними. Перевіримо вашу увагу, виконавши тести. Поділились на варіанти 1 і 2. Час на завдання – 3 хвилини Виберіть правильний результат Тести 1 варіант 1.ах + ау а) а(х + ву); б) а( х+ у) ; в) а( ху) ; 2. 7а – 7с а) 7(а - с); б) 7(а-7с) ; в)7(7а – с); 3. 3а + 6в а) 3( а + в); б) 9ав; в) 3(а + 2в); 4. 4(х +у) + с( х + у) а) ( х + у)(4 + с) б) 4(с + х + у); в) 4 хус;
  • 5. 2 варіант 1. ах - aу а) а( х - у); б) а(х- ву); в) а( ху) ; 2. 9а+ 9с а) 9(а+9с) ; б)9(9а + с); в) 9(а + с); 3. 4а +8в а) 4( а + в); б) 12ав; в) 4(а + 2в); 4. 2(х +у) - с( х + у) а) 2(с- х + у); б) ( х + у)(2 - с); в) 2хус; Перевіримо результати роботи. Кожна правильна відповідь 0,5 бала. Всього 2 бала. Нагадаю, що при оцінюванні ми спираємося на довіру та чесність! 1варіант 2 варіант 1. б 1. а 2. а 2. в 3. в 3. в 4. а 4. б - Отже, учасники конференції пройшли реєстрацію й готові відповісти на несподівані й складні питання. Кореспонденти різних видавництв мають бажання задати вам свої запитання, давайте їх послухаємо. На прямому зв’язку з м. Ужгорода дитячий журнал «Інтелектуал» ІV. Засвоєння отриманих знань. 1. Доброго дня. Мене звати Соломія Всезнайка, я представляю журнал «Інтелектуал». Читачам журналу цікаво , як краще обчислити значення виразу. Детальний текст питання ви бачите на екрані. Обчислити значення виразу: 1 варіант – 12,3х+12,3у, якщо х=0,23 у=0,77 2 варіант - 2,63х+2,63у, якщо х=0,16 у=0,84
  • 6. - На обміркува ння відповіді у вас усього 2 хвилини, тому працюємо за варіантам и. До дошки вийдуть два експерти. (на зворотній дошці). Працюємо самостійно. (Пояснення учнів) - Оцініть себе. Правильно виконане завдання – 1 бала. - Ми всі готуємось до новорічних свят. Вивчаємо пісні. Інсценуємо. Виготовляємо поробки. Так і редакції кожного з журналів готує святковий тематичний випуск з цікавими новорічними фактами. Ось новорічна цікавинка від журналу «Інтелектуал». (На слайді, учень зачитує) Цікавий факт: 2017рік - рік Червоного Вогняного Півня. Багато хто задає питання, коли ж за Східним календарем він може вважатись початим. 2017 рік Червоного Вогняного Півня вступить в свої права 28 січня 2017 року і проститься з нами в ніч з 15 на 16 лютого 2018 року. Це буде не простий рік, адже за календарними місяцями він буде на півмісяця довшим, ніж звичайний рік! - На черзі наступний учасник конференції науково-популярного журналу «Світ фізики».
  • 7. 2. Вітає вас, Вольметр Мар’яна з журналу «Світ фізики». Оскільки одним із напрямків роботи вашого інституту є розв'язання задач на ділення, то що ви можете запропонувати для вирішення даної проблеми? - 1 ряд розв’язує перше завдання, другий – друге, третій – трете. - Будь-ласка, по одному учню з кожного ряду коментуємо відповіді. - Оцініть виконане завдання. Правильне розв’язання 1 бали. - В дарунок вам цікавий факт від новорічного журналу «Світ фізики». Цікавий факт: У Греції глава сім’ї в новорічну ніч виходить на вулицю та розбиває об стіну плід граната – якщо зерна розлетілись у різні боки, значить, Новий рік буде щасливим. - Увага! Наступне запитання нашої прес-конференції. Будь-ласка ваше запитання. 3. Доброго дня, шановні. Мене звати Софія Пі, 1716 + 1717 ділиться на 18 913 + 911 ділиться на 41 415 -414 +413 ділиться на 13
  • 8. редакція журналу «Числова мозаїка». Нам стало відомо про перспективне й корисне дослідження інституту по відновленню втрачених записів складних випадків розкладання на множники. Просимо вас, відновити записи, які ви бачите на екрані. Відновіть записи: 1) -15a3b2c – 10a2b2c2 - 5ab2c3 = - 5ab2c(… + …ac + …); 2) … – 21a2bc2 - … = 7abc(2b2c - … – 4a2b); 3) -16a2b3c – … + 4a2bc3 = - 4a2bc(… + 11bc - …). - Виконуєте самостійно. На виконання 3 хвилини - Будь-ласка, за відповідями на слайді взаємоперевіряємо Кожна правильна відповідь – 1 бал.(всього 3 бала) Відповіді: 1) -15a3b2c – 10a2b2c2 - 5ab2c3 = - 5ab2c(3a2 + 2ac + c2); 2) 14ab3c2 – 21a2bc2 - 28a3b2c = 7abc(2b2c - 3ac – 4a2b); 3) -16a2b3c – 44a2b2c2 + 4a2bc3 = - 4a2bc(4b2 + 11bc - c2). В дарунок вам цікавий факт від новорічного журналу «Числова мозаїка». Цікавий факт: У 1903 році в різдвяному випуску дитячого журналу «Малятко» був опублікований вірш Раїси Адамівни Кудашевої «Ялинка», а через два роки композитор-любитель Леонід Карлович Бекман поклав текст на музику - так побачила світ улюблена для всіх пісня «У лісі народилась ялинка». 4. Доброгоздоров’я, Мене звати Вероніка Цунамі, я представляю веб-журнал «Метеоновини»… Вибачте..,
  • 9. хвилинку… Мені повідомляють, що на прямому зв’язку з терміновим зверненням президент Гавай. Так пане президент… Доброго дня, шановні дослідники. В мене в країні може статися природна катастрофа. Я прошу вас, тільки це терміново, допомогти мені. Щоб уникнути її, необхідно розв’язати завдання. 7у3 + у2 +7у+1=0 Запрошуємо до дошки співробітників інституту для демонстрації розв’язку. Оцінимо себе. Біля дошки – 2 бала, ті хто працювали на місцях – 1 бала. - Дякую вам, ви попередили лихо та врятували мою країну. Цікавий факт: У Румунії в новорічні пироги прийнято запікати маленькі сюрпризи. Знайдена в пирогу монета означає, що Новий рік принесе багато щастя.
  • 10. 5. До нас прийшла факсограма від журналу «Квант». Просять визначити основні етапи доведення тотожності. (3a - 5b)(a2 + 2ab - 4b2) – (3a-5b)(a2+2ab-7b2) = 3b2(3a-5b). Оцінимо себе. Біля дошки – 2 бала, ті хто працювали на місцях – 1 бала. В дарунок вам цікавий факт від новорічного випуску журналу «Квант». Цікавий факт:В японців «щасливими блюдами» під Новий рік уважаються морська капуста (радість), смажені каштани (успіхи), боби (здоров’я) та ікра (багато дітей). V. Оцінювання - Кореспонденти газет та журналів залишилися задоволені відповідями співробітників. А тепер хотілось би почути відгуки співробітників про проведену прес-конференцію. - Підрахування загальної кількості балів в реєстраційних картках. - Підніміть руку, хто за результатом самооцінки одержав 7 і вище балів. VI. Домашнє завдання Радіопередача «Сторінками шкільного підручника» просить надсилати письмові відгуки про УІ. Підсумок уроку. 1. Стратегія « Рюкзак» - Вирушаючи в дорогу, ми збираємо необхідні речі. Закінчуючи урок, давайте теж зберемо наш рюкзак, щоб взяти в дорогу знання, вміння, способи діяльності, рецепти досягнення успіху, на- стрій. Я вмію…..
  • 11. Мені сподобалось…., Я досяг успіху, тому що… Урок важливий ,тому що… - Діти, чи існує універсальна формулауспіху, чи одержали ми її сьогодні на уроці? Це питання належить до розряду проблем пошуку філософського каменя, створення вічного двигуна, побудови машини часу. Але без віри людини у можливість їх створення не було б кроку вперед, не було б прогресу. - На згадку про наш урок я хочу подарувати вам ось такі зірочки з іще одним рецептом успіху: «Успіх — це тільки 10 % таланту і 90 % щоденної наполегливої праці». - Дякую вам за урок, хочу сказати, що я вірю у ваш успіх і ще побажати всім гарного святкового настрою!Нехай мрії ваші збуваються!