1. Тема: Поширення речення за питаннями. Навчаюся поширювати речення
словами за поданимипитаннями.
Мета: формувати навички поширювати речення словами за поданими
питаннями; удосконалюватизнання учнів про види речень за метою
висловлювання та інтонацією; продовжуватиформувати навички
каліграфічного письма; розвиватизв`язнемовлення ; збагачувати
словниковийзапас учнів; уміння складати сенкан; виховувати інтерес до
читання періодичних видань.
Обладнання: ілюстрації, цеглинки LEGO, ноутбук, картки, журнали, газети.
Хід уроку
І Вступна частина
Організація класу. Хвилинка–аутотренінгу.
- Подивіться мені в очі. Погляньте один на одного. Посміхніться. Щоб
упоратися із завданнями цього уроку, будемо працювати, слухати,
мислити, висловлювати свої думки.
Отже, ми сьогоднібудемо:
Не просто слухати, а ….. чути.
Не просто дивитися, а … бачити.
Не просто відповідати, а … міркувати.
Дружно і плідно … працювати.
ІІ Перевірка домашнього завдання.
ІІІ Актуалізація опорнихзнань.
3.1 Гра з конструктором LEGO. (на визначення частин мови)
3.2 Каліграфічна хвилинка. Рр ре че нн ння.
3.3 Скласти загадку
2. мовчить, 1. Що 3 а 5 вчить? 4 розуму
Що мовчить, а розумунавчить? (Книжка)
2. ІV Мотивація навчальної діяльності
4.1 Роботаз ребусом.
3=р
_________________
Л
Журнал
4.2 Ознайомлення з дитячимижурналами.
- Назвіть дитячі журнали, які ви бачите на виставці.
- Які з них читали?
- Чим вони відрізняються від книг?
-Які журнали ви передплачуєте?
-Які брали в бібліотеці?
V. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодніми будемо вчитися поширювати речення за питаннями.
V І Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
6.1 Виконання вправи 25 (с. 117)
- Прочитайте речення. Спостерігайте, як вони поширюються іншими
словами.
Діти читають.
Діти читають (що?) журнал.
Діти читають (який?) дитячий журнал.
Діти читають дитячийжурнал (який?) «Пізнайко».
- Зазначте, якими словамими поширили речення?
3. - Запишіть утворене поширене речення.
6.2 Фізкультхвилинка (відео)
6.3 Виконання вправи 26.
-Прочитайте правила, як планувати свій день.
- Поширюйте речення словами з довідки.
- Запишіть 1 речення.
6.4 Роботазі словами
Блокнот – зошит , іноді з відривними аркушами, призначенийдля нотування
різних подій, адрес, номерій телефонів.
VІІ Закріплення вивченого матеріалу.
7.1 Диференційовані завдання на картках.
Додаток1
7.2 Вправа «Сенкан» (журнал)
1. Журнал
2. Дитячий, ілюстрований.
3. Повідомляє, веселить,навчає.
4. Видання для дітей та дорослих.
5.Періодичне видання
ІІХ Підбиття підсумків.
8.1 Вправа «Мікрофон»
-Що найбільше сподобалося на сьогоднішньомууроці?
- Які знання були новими?
8.2 Домашнє завдання (на картках)
Мишка (що робить?)… на зиму (що?) … .
По річці (що робив?)… (який?) … катер.