1. Тема: Слово і речення
Автор: СердечнаД.В.
Мета:Диференціювати поняття «слово»і «речення». Розвивати аналіз і синтез
структури речень по словам. Формувати граматичну будовумовлення.
Розвиватиспостережливість, фонематичнийслух, увагу, пам'ять, мислення.
Виховувати бажання вчитися, вміння працювати у колективі.
Обладнання:набір кольоровихпаличок, дзеркало, сюжетні малюнки,
сигнальні картки.
Тип уроку: закріплення матеріалу.
Хід заняття
І. Вступна частина:
1. Організаційний момент.
Перевірка готовностіучнів до заняття.
2. НПП.
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати –
Щоб не було нам мороки.
Всі готовідо уроку?
Тож, гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
3. Артикуляційна гімнастика:
- «Відкрий ротик широко, як бегемотик»,
- «Посмішка – хоботок»,
- «Гойдалка»,
2. - «Годинничок»,
- «Чашечка»,
- «Смачневарення».
4. Вправи на розвитокдихання: «Покатай-но олівець», «Забийм′яч у ворота»
Оголошення теми уроку.
ІІ. Основна частина:
1. На дошці учні розглядають сюжетнукартинку і називають, що вони бачать.
http://www.dnz66.edukit.od.ua/vihovuyemo_zdorovu_ditinu/
- Розбираємо, хто назвав словом, а хто реченням.
- Згадуємо правило про речення і їх правопис .
2. Пальчикова гімнастика.
КВІТКА
Вихідна позиція.
Долоні підняті угору, пальці створюють “пуп’янок”, основи кистейпритиснуті
одна до другої.
Квітка “розпускається”:розводимо одночасно пальцірук у боки, а потім
зводимо пальці разом.
Вранці сонечко зійшло, розпустилась квітка.
А увечері закриє пелюсточки швидко.
3. http://www.abetka-logopedka.org/gimnastika.htm
3. Роботав зошиті:
- Записати дату;
- Діти ділять чистийлисток в зошиті на дві частини. В ліву половину
записують три словапо сюжетному малюнку, а в праву – складають
речення з трьохслів, використовуючиоднез першого стовпчика.
4. Скласти речення за сюжетним малюнком і зробитийого схему з паличок у
себе на парті.
5. Гімнастика для очей.
Очима швидко обертаймо,
Та головоюне хитаймо.
Ліворуч – раз, два, три, чотири.
Праворуч – стільки ж повторили.
По колу очі обертаймо,
І все навколо розглядаймо.
Раз коло, два і три, чотири.
Щільніше очі ми закрили.
На п’ять і шість їх потримали
По колу знов пообертали.
https://nbukids.wordpress.com/2011/02/04/вправи-для-очей/
6. Роботаз деформованимиреченнями:
- Записати отримані речення в зошит.
7. Розвитокслухової уваги і розрізнення інтонаційних меж речень
- Логопед виразно розповідаєбудь-яку казку, а учні мають підняти
сигнальну картку в кінці речення.
8. Читання деформованого тексту логопедом, потім «ланцюжком» ( замість
одного словав реченні – малюнок). Дати відповіді на запитання після тексту.