Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
1. Тема : Подібні члени многочлена та їх зведення.
Мета: Вдосконалити вміння учнів приводити подібні члени многочлена;
здійснити проміжну діагностику рівня засвоєння знань та вмінь.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навиків.
Наочність та обладнання : конспект уроку, підручник, картки, ікт.
Хід уроку:
1. Організаційний момент:
Добрий день! Я вас рада всіх бачити на уроці. Сьогодні у нас не звичайний
урок – відкритий. На нашому уроці присутні гості. Ви всі їх добре знаєте,
тому хвилюватися не потрібно. Давайте покажемо нашим гостям як ми
вміємо працювати. Перевірте чи все є у вас на парті: підручник, зошит,
щоденник, ручка, олівець, чернетка.
2. Перевірка домашнього завдання:
Сьогодні ми з вами перевіримо д.з. за допомогою взаємоперевірки.
Поміняйтеся зошитами. За кожну правильну відповідь ви ставите +. Увага на
мультимедійну дошку: Слайд 2, 3, 4. А зараз поставте собі оцінки: якщо все
правильно 12, 1 -2 помилки 11, 3-4 помилки 10, 5- 6помилок 9 і т.д.
3. Актуалізація опорних знань:
1) Яку тему ми вивчали на минулому уроці?
2) Дайте визначення многочлена. ( Многочленом наз. сума одночленів)
3) Дайте визначення одночлена. ( цілі вирази – числа, змінні, їх степені і
добутки наз. одночленами.)
Зверніть увагу на дошку: слайд 5 усно.
4) Які доданки наз. подібними членами многочлена? ( Подібні доданки
многочлена наз. Подібними членами многочлена).
5) Що означає зведення подібних членів многочлена? ( Зведення подібних
доданків у многочлені - зведення подібних членів многочлена).
6) Який многочлен наз. многочленом стандартного вигляду? ( Многочлен, що
є сумою одночленів стандартного вигляду , серед яких немає подібних
доданків, наз. многочленом стандартного вигляду).
2. 7) Яку степінь наз. степенем многочлена стандартного вигляду? (степенем
многочлена стандартного вигляду наз. найбільший із степенів одночлена,
що входять у нього).
Зверніть увагу на дошку: слайд 6.
Давайте перевіримо чи всі засвоїли як приводити подібні доданки. Вашій
увазі пропонується два многочлени в яких привели подібні доданки.
Перевірте чи не зробили помилку? Слайд 7.
4. Мотивація
Дуже добре, що ви впорались з цим завданням. А зараз наше завдання стає
складніше ( слайд 8) : потрібно знайти значення ви разу для а=-2.
Що ви бачите?
Що ви бачите в цьому многочлені?
Які подібні доданки?
Що ми можемо зробити?
Яке значення підставимо?
З чим ми працювали? Що робили?
Може хтось здогадався яка ж тема нашого уроку?
«Подібні члени многочлена та їх зведення».
Для чого потрібно вивчати цю тему? Чи потрібно вдосконалювати наші
знання в цій темі?
Тож мета нашого уроку вдосконалити наші знання, навчитися приводити
подібні члени многочлена , приводити многочлен до стандартног7о вигляду
та обчислювати його значення.
Відкриваємо зошити пишемо число класна робота і тема уроку : «Подібні
члени многочлена та їх зведення».
План нашого уроку слайд 9.
5. закріплення знань, умінь і навиків.
Учні середнього і достатнього рівнів по черзі виходять до дошки . № 322 (1)
№323.
3. Учні початкового і високого рівнів отримують картки і самостійно
працюють.
А зараз давайте перевіримо початковий рівень Слайд 14, високий рівень
слайд 13 і зашифроване слово МИКОЛАЙ.
6. Підсумок уроку: Що ж ми сьогодні робили на уроці? Навіщо ми
приводили подібні члени многочлена? Чи досягнули ми своєї мети?
Домашнє завдання ( слайд 15) : -початковий рівень(1-3): п.10, №315;
- середній рівень(4-6):п.10, №315 (усно),№329;
- достатній рівень(7-9): п.10, №315 (усно), №329, №330;
- високий рівень(10-12): п.10, №315 (усно), №329(2), №330(2), №332.
Оцінення. Дякую всім за урок. Допобачення.