Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Психологічна
готовність дитини до
навчання у 1 класі
Анкета для батьків майбутніх
першокласників !!!
1. Чи хоче ваша дитина йти до школи?
2. Чи думає ваша дитина про те, що у ...
 1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із дитиною.
Знаходьте радість у спілкуванні з нею. Дайте їй місце в ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Психологічна готовність дитини до навчання у 1 класі

419 views

Published on

Анкета для батьків майбутнього першокласника та поради

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Психологічна готовність дитини до навчання у 1 класі

  1. 1. Психологічна готовність дитини до навчання у 1 класі
  2. 2. Анкета для батьків майбутніх першокласників !!! 1. Чи хоче ваша дитина йти до школи? 2. Чи думає ваша дитина про те, що у школі вона багато дізнається й навчатися буде цікаво ? 3. Чи може ваша дитина самостійно виконувати справу, яка потребує зосередженості впродовж 30 хвилин (наприклад , збирати конструктор )? 4. Чи вміє ваша дитина складати розповіді за картинкою не коротші , ніж із п'яти речень ? 5. Чи може ваша дитина розповісти на пам’ять кілька віршів ? 6. Чи вміє змінювати слова на збільшення , на зменшення ( напр. курча – курчата)? 7. Чи вміє ваша дитина читати по складах або цілими словами ? 8. Чи вміє ваша дитина рахувати до 10 і назад ? 9. Чи правильно , що ваша дитина має тверду ( ліпити , малювати ) руку ? 10. Чи любить малювати і розфарбовувати картинки? 11. Чи може ваша дитина користуватися ножицями і клеєм ( наприклад , робити аплікації)? 12. Чи може вона зібрати пазли з п'яти частин за хвилину? 13. Чи знає дитина назви диких і свійських тварин? 14. Чи може вона узагальнювати поняття ( наприклад , назвати одним словом овочі : помідори , морква , цибуля ) ? 15. Чи любить ваша дитина самостійно працювати – малювати , збирати мозаїку тощо ? 16. Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції ? Підраховуються тільки позитивні відповіді , за кожну позитивну відповідь 1 бал. Бали додаються. Отже , якщо їх : 14 - 16 – дитина готова йти до школи . Ви не дарма з нею працювали , а шкільні труднощі, якщо і виникнуть , можна легко подолати. 10 – 13 – ви на правильному шляху , дитина багато чого навчилася , а запитання, на які ви відповіли “ ні “, підкажуть вам , над чим іще потрібно працювати ? 9 і менше – почитайте спеціальну літературу , постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною і зверніть увагу на те , чого вона не вміє.
  3. 3.  1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із дитиною. Знаходьте радість у спілкуванні з нею. Дайте їй місце в сім`ї.  2. Нехай не буде жодного дня без прочитаної книжки.  3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами і проблемами дитини.  4. Дозвольте дитині малювати , розфарбовувати , вирізати , наклеювати , ліпити.  5. Відвідуйте з дитиною театри , організовуйте сімейні екскурсії.  6. Віддайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не вишуканому , дорогому одягу.  7. Обмежте перегляд телепередач до 30 хв . на день.  8. Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички й любов до праці.  9. Не робіть з дитини лише споживача , нехай вона буде рівноправним членом зі своїми правами й обов'язками. Пам'ятка батькам майбутніх першокласників

×