1. Тема: Hobbies
Мета:
вдосконалювати навички вживання раніше вивчених та нових лексичних
одиниць за темою; вдосконалювати навички вимови, читання, усного мовлення,
письма, аудіювання; тренувати в утворенні речень граматичної конструкції The
Present Simple Tense;
розвивати мовленнєві навички; розвивати мислення та увагу учнів; навчально-
інформаційні та комунікативні вміння і навички; уміння працювати в парах та
групі, розвивати мовну здогадку й мовленнєву реакцію учнів;
виховувати зацікавленість у активних видах відпочинку, повагу при спілкуванні;
виховувати відповідальне ставлення до планування вільного часу; формувати
комунікативну культуру спілкування;
розширювати кругозір учнів, стимулювати і підтримувати інтерес до іноземної
мови.
Обладнання: тематичні малюнки, картки для роботи в групах та парах, картки
для читання, відеоматеріал, інтерактивні завдання.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1) Greeting. (Привітання віршем «We allare clever»).
2) Warming-up. (Уведення в іншомовну атмосферу).
Прийом Two truths and one false.
Вчитель повідомляє дітям три твердження з власного життя за темою уроку, учні
мають вказати яке одне твердження є невірним (False), а які дав твердження є
дійсними (True).
1. I like making collages.
2. I am fond of playing spinner.
3. My daughter is interested in collecting kinder surprises toys.
Вчитель аргументує свої твердження.
3) Aim and topic. (Повідомлення цілей та мети уроку).
Сьогодні ми навчимося спілкуватися про ваші улюблені справи у вільний час,
дізнаємося про види хобі, які з них є найпопулярнішими та найкориснішими, ви
зможете визначити свою належність до певної групи діяльності (фізична або
творча)ю
2. II. Основна частина уроку
1) Вчитель запитує учнів про те, чи потрібні людям хобі.
Do people need hobbies? Why? Are they useful for our life? Give your ideas.
Використовується прийом «Коло ідей»:
2) Watching Video (1) (1:20) Учні переглядають відео
та пригадують слова, промовляючи хором за
диктором.
https://www.youtube.com/watch?v=PSuxbbUPa3A
3) Checking homework. Vocabulary. Активізація раніше вивченої лексики.
Учням презентуються малюнки з зображенням видів хобі, вони відгадують
малюнок, називають його зображення, прикріплюють магнітом та
вписують необхідні слова, щоб відгадати кросворд.
1 S T A M S C O L L E C T I N G P
2 C Y C L I N G
3 C H E S S
4 C O O K I G
5 A E R O B I C S
6 F O O T B A L L
7 P A I N T I N G
8 T R A V E L L I N G
9 F I S H I N G
3. 1
1 2 3
4 5 6
7 8 9
4) Ознайомлення з новими лексичними одиницями.
Учням презентуються нові лексичні одиниці.
bead – вишивати бісером / beading
embroider - вишивати / embroidering
do yoga – займатися йогою
do karate – займатися карате
play golf / cricket – грати в гольф / крікет
read magazines – читати журнали
5) Ознайомлення учнів з видами хобі за 4 групами.
Look at pictures. There are different hobbies. Do you know them? All these
hobbies can be divided into several groups: learning things, doing things,
making things and collecting things. Let’s provide some examples.
4. 6) Активізація лексичних одиниць у мовленні
Matching exercise.
Продовження даної таблиці самостійно, розподіляючи хобі за видами діяльності
Учні отримують картки зі словами та словосполученнями, розподіляють до
певної групи та прикріплюють. Аргументація розподілу по групам учнями.
7) Watching Video (2) (1:30)
https://www.youtube.com/watch?v=6NHkCRgmbUI
Listening and Speaking. Розвиток навичок аудіювання та мовлення (прийом
«Мікрофон») Скайп. Телеміст.
Лунає сигнал Скайп зв’язку. Учні налаштовуються
сприймати відеоматеріал та уявно спілкуватися з
англомовними дітьми про власні улюблені справи. При
перегляді відео учитель натискає на паузу, надаючи
можливість учневі висловитися про свої уподобання, при цьому перевіряється чи
зрозумів учень почуті висловлювання з відеоматеріалу.
- What is your hobby? My hobby is …
- What do you like? I like…
- What are you fond of? I am fond of…
- What are you interested in? I am interested in…
- What are you crazy about? I am crazy about…
5. 8. Виконання інтерактивних завдань.
https://www.liveworksheets.com/ag369732lk
https://wordwall.net/uk/resource/19579749/hobby
https://wordwall.net/uk/resource/37632560/hobbies
6. III. Заключна частина уроку
1. Підведення підсумків уроку
Today we’ve learned a lot about types of hobbies and now we can talk about how
we spend our free time. To revise everything we’ve got to know I suggest you the
exercise called “Sinquain”. Учням пропонується написати вірш сенкан:
1й рядок – це саме ключове поняття,
2й рядок – це два прикметники, що називають ознаки основного слова,
3й рядок – три дієслова, що характеризують дії основного поняття,
4й рядок – речення, яке несе якусь інформацію з основним словом,
5й рядок – синонім до основного поняття
1. HOBBY
2. interesting, exciting
3. to have, to do, to spend
4. Hobby should bring joy
5. Interest
2. Домашнє завдання
Вивчити слова.
Виконати інтерактивне завдання за посиланням.
https://wordwall.net/uk/resource/48369999/hobbies