SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Конспект уроку з літературного
читання у 2 класі
О. І. Кікоть, учитель початкових
класів, спеціаліст вищої категорії,
старший вчитель Чернігівської ЗОШ
І – ІІІ ступенів імені Героя
Радянського Союзу А. М. Темника
Чернігівської районної ради
Запорізької області.
Урок проводиться у І семестрі, у І
чверті , у вересні місяці.
Тема: скринька скоромовок .
Мета: збагатити знання дітей про малі форми усної народної творчості –
скоромовки; удосконалювати навички швидкого , свідомого читання;
розвивати мислення, допитливість, зорову та слухову пам'ять, образність і
точність мовлення; активізувати словниковий запас учнів; виховувати
пізнавальний інтерес , любов до рідного слова.
Обладнання: виставка книжок; ілюстрації до скоромовок, папки зі
складовими таблицями; комп’ютер зі проектором, підручник ( Наумен-
ко В.О. читання .- К.: Генеза, 2012 ).
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час навчав
Дітки станьте всі рівненько
Ручки покладіть гарненько
Бо урок у нас читання
Чарівний і незвичайний.
1
В народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я,
раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись
до присутніх).
Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти, руку гарно підіймати,
на уроці не дрімати, а знання мерщій хапати. То ж гаразд, часу не гаєм і урок
вже починаємо.
2. – Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку ?
- Яким повинен бути урок ? ( Повчальний, гарний, змістовний,
продуктивний, цікавий, веселим, світлим, проблемним…).
А які діти повинні бути на уроці ?
У - уважними
Р - розумними
О – організованими
К – комунікабельними, а ще активними, дисциплінованими.)
Отже, якщо ви будете такими ми разом проведемо цікавий, творчий ,
продуктивний урок, на якому зуміємо створити ситуацію успіху. Щоб
наша праця була успішною слід дотримуватися таких правил, пригадаймо
їх.
- Правило піднятої руки.
- Дружня співпраця у групах.
- Уважно слухати пояснення вчителя і учнів.
- Активно та творчо працювати.
ІІ. Вправи на розвиток читацьких навичок.
- Діти , а хто з вас робив зарядку вранці ?
- Зараз ми з вами зробимо зарядку для нашого язичка.
1.Розчитування за складовими таблицями.
2.Мовна розминка
1. Гра « Зроби як …»
- Як плаче дитина?
2
- Як сміється маля ?
- Як мама заколисує дитину?
3. Робота над чистомовкою.
Шу- шу- шу - чистомовки я пишу.
Ят – ят – ят – їх пишу для всіх малят.
Ки –ки –ки - всі говорять залюбки.
Ло – ло –ло - щоб чисте мовлення було.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети
уроку.
-Як називається розділ , який ми вивчаємо? ( Усна народна творчість ).
- Що входить до усної народної творчості? ( Прислів’я, приказки, загадки,
пісеньки .)
- Сьогодні на уроці ми розширимо свої знання з усної народної творчості
і познайомимося ще з одним його видом .
- Послухайте і повторіть.
- ЗАБОЛІЛО ГОРЛО У ГОРИЛИ,
БО ГОРИЛА БАГАТО ГОВОРИЛА.
- Що ми з вами промовляли ? (скоромовку). Що ж означає
скоромовка….
- ( Скоро мовити - швидко вимовляти ).
ІY. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.
Сьогодні на уроці ви повинні :
ЗНАТИ: що скоромовка - це один із видів малої усної народної
творчості.
ВМІТИ: правильно вчитися промовляти скоромовки;
• удосконалювати навички швидкого, свідомого читання ;
• відповідати на запитання, бути уважними та активними на уроці.
Y. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
3
- 1. Скоромовки вчать дітей правильно, чітко вимовляти окремі важкі
звуки. Часто їх швидке вимовляння перетворює на скоромовку на
«спотиканку» , коли той, хто прагне швидко проказати,
«спотикаючись» , перекручує слова.
2. Робота за підручником ст.17.
3. Фізкультхвилинка « Дівчинка русява ».
4. Словникова робота.
Записані колонки слів. Учні читають і з’ясовують значення кожного
з них.
Пік Улас вередувати
кіп Панас варенички
Кіп - - копа - стіжок із шістдесяти снопів, складених колоссям
усередину й прикритих одним снопом зверху.
Вередувати - виявляти невдоволення, капризувати.
5. Виразне читання скоромовок вчителем.
- Яка скоромовка вам найбільше сподобалась?
6. Читання скоромовок учнями ( повільно, швидко , дуже швидко).
7.Музична фізкультхвилинка « Дівчинка русява ».
8 . Робота у парі - робота у зошиті з друкованою основою – ст..
14. № 3. Знайди пари. Прочитайте скоромовки.
Босий хлопець сіно косить, роса росить ногі босі.
Летіла лелека, заклекотіла до лелеченят.
Кипи , кипи, кашко, доки прийде Івашка.
YI.Узагальнення й систематизація знань учнів .
1. Робота у групах.
Конкурс на кращого читця скоромовок.
Читання скоромовок спочатку у групі, потім обирають найкращого
скоромовця , який презентує роботу групи .
4
1. Скоромовки для учнів першої групи -
Час вечеряти настав. Шпак шпачисі щебетав.
2. Скоромовки для учнів другої групи -
Карл у Клари украв корали. Клара у Карла украла
кларнет.
3 .Скоромовки для учнів третьої
групи-
Ворона проворонила вороненят.
4. Скоромовки для учнів третьої групи -
Летів перепел перед перепелицею,
Перед перепеленятами.
7. Підведення підсумків конкурсу «Найкращий
скоромовець ».
YІІ. Підсумок уроку . Рефлексія.
5
8. « Зробимо останній крок - підсумуємо урок».
- З яким жанром усної народної творчості ознайомилися на
сьогоднішньому уроці ?
- Що таке скоромовка?
- Яку скоромовку запам’ятали? Розкажіть.
-Чи цікавим був урок?
- Що найбільше сподобалось на уроці?
-А що було важким?
YІІ. Домашнє завдання.
Читати скоромовки ст.17- 18. Вивчити скоромовку (на вибір) із
Перлинки - ст. 7.
Творче завдання : намалювати малюнки до скоромовок, які найбільше
сподобались.
Література
1. Літературне читання . Конспекти уроків. 2 клас: посібник для
вчителя / С. В. Крижанівська, Л. В. Подзігун. – Тернопіль:
Навчальна книга – Богдан, 2013.
2. Мій конспект. Літературне читання.2 клас : посібник для вчителя
/ Ковальчук Н. О., Настенко А.І. – К. : Видавничий дім «Освіта»,
2012.
3. Літературне читання: Укр. мова для загальноосвіт. навч. закл. З
навчанням укр. мовою : підруч. для 2 класу/ Віра Науменко. – К.:
Генеза , 2012.
6
Фрагменти уроку
7

More Related Content

What's hot

Іван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельІван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельКовпитська ЗОШ
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентаціяMarmelyada
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...Ковпитська ЗОШ
 
Пригоди і захоплення твоїх ровесників
Пригоди і захоплення твоїх ровесниківПригоди і захоплення твоїх ровесників
Пригоди і захоплення твоїх ровесниківКовпитська ЗОШ
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1Cshkilniy
 
15 уроків з теми іменник
15 уроків з теми іменник15 уроків з теми іменник
15 уроків з теми іменникAnton Gichko
 
Використання інтерактивних методів навчання на уроках української мови та літ...
Використання інтерактивних методів навчання на уроках української мови та літ...Використання інтерактивних методів навчання на уроках української мови та літ...
Використання інтерактивних методів навчання на уроках української мови та літ...Tamara Emec
 
Розвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправиРозвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправиІра Цимбал
 
презентация конечная11(4)
презентация  конечная11(4)презентация  конечная11(4)
презентация конечная11(4)metodist_selid
 
вчительська презентація проекту
вчительська презентація проектувчительська презентація проекту
вчительська презентація проектуCshkilniy
 
злинська загальноосвітня школа
злинська загальноосвітня школазлинська загальноосвітня школа
злинська загальноосвітня школаЛюдмила Шведенко
 
урок подорож
урок подорожурок подорож
урок подорожAndy Levkovich
 
Календарне планування 4 клас (за новою програмою)
Календарне планування 4 клас (за новою програмою)Календарне планування 4 клас (за новою програмою)
Календарне планування 4 клас (за новою програмою)Ковпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

Іван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельІван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавель
 
урок англійської мови
урок англійської мовиурок англійської мови
урок англійської мови
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
 
цікаві методи роботи на уроці читання
цікаві методи роботи на уроці читанняцікаві методи роботи на уроці читання
цікаві методи роботи на уроці читання
 
Пригоди і захоплення твоїх ровесників
Пригоди і захоплення твоїх ровесниківПригоди і захоплення твоїх ровесників
Пригоди і захоплення твоїх ровесників
 
портфоліо
портфоліопортфоліо
портфоліо
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
15 уроків з теми іменник
15 уроків з теми іменник15 уроків з теми іменник
15 уроків з теми іменник
 
96
9696
96
 
Використання інтерактивних методів навчання на уроках української мови та літ...
Використання інтерактивних методів навчання на уроках української мови та літ...Використання інтерактивних методів навчання на уроках української мови та літ...
Використання інтерактивних методів навчання на уроках української мови та літ...
 
конспект чуприна с.в. сш №85
конспект чуприна с.в.  сш №85конспект чуприна с.в.  сш №85
конспект чуприна с.в. сш №85
 
презентація синяк л.і.
презентація синяк л.і.презентація синяк л.і.
презентація синяк л.і.
 
Розвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправиРозвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправи
 
презентация конечная11(4)
презентация  конечная11(4)презентация  конечная11(4)
презентация конечная11(4)
 
вчительська презентація проекту
вчительська презентація проектувчительська презентація проекту
вчительська презентація проекту
 
злинська загальноосвітня школа
злинська загальноосвітня школазлинська загальноосвітня школа
злинська загальноосвітня школа
 
урок подорож
урок подорожурок подорож
урок подорож
 
урок№3
урок№3урок№3
урок№3
 
Календарне планування 4 клас (за новою програмою)
Календарне планування 4 клас (за новою програмою)Календарне планування 4 клас (за новою програмою)
Календарне планування 4 клас (за новою програмою)
 

Viewers also liked

зміст і структура морального виховання
зміст і структура  морального вихованнязміст і структура  морального виховання
зміст і структура морального вихованняОксана Кикоть
 
Volodarska ukrainska mova_2kl_1sem_zaharijchuk.pdf-1409405568
Volodarska ukrainska mova_2kl_1sem_zaharijchuk.pdf-1409405568Volodarska ukrainska mova_2kl_1sem_zaharijchuk.pdf-1409405568
Volodarska ukrainska mova_2kl_1sem_zaharijchuk.pdf-1409405568Оксана Кикоть
 
урок 15 Від абака до нетбука
урок 15  Від абака до нетбукаурок 15  Від абака до нетбука
урок 15 Від абака до нетбукаОксана Кикоть
 
Структура за зміст поняття культури поведінки молодших школярів
Структура  за зміст  поняття культури поведінки молодших школярівСтруктура  за зміст  поняття культури поведінки молодших школярів
Структура за зміст поняття культури поведінки молодших школярівОксана Кикоть
 
урок читання чарівний каптур
урок  читання  чарівний каптурурок  читання  чарівний каптур
урок читання чарівний каптурОксана Кикоть
 

Viewers also liked (20)

зміст і структура морального виховання
зміст і структура  морального вихованнязміст і структура  морального виховання
зміст і структура морального виховання
 
Volodarska ukrainska mova_2kl_1sem_zaharijchuk.pdf-1409405568
Volodarska ukrainska mova_2kl_1sem_zaharijchuk.pdf-1409405568Volodarska ukrainska mova_2kl_1sem_zaharijchuk.pdf-1409405568
Volodarska ukrainska mova_2kl_1sem_zaharijchuk.pdf-1409405568
 
урок 18
урок 18урок 18
урок 18
 
урок 19
урок 19урок 19
урок 19
 
урок 15 Від абака до нетбука
урок 15  Від абака до нетбукаурок 15  Від абака до нетбука
урок 15 Від абака до нетбука
 
Структура за зміст поняття культури поведінки молодших школярів
Структура  за зміст  поняття культури поведінки молодших школярівСтруктура  за зміст  поняття культури поведінки молодших школярів
Структура за зміст поняття культури поведінки молодших школярів
 
проблемна тема
проблемна темапроблемна тема
проблемна тема
 
3 клас урок 4
3 клас урок 43 клас урок 4
3 клас урок 4
 
Efremova n-spravochnik-pervokl- (1)
Efremova n-spravochnik-pervokl- (1)Efremova n-spravochnik-pervokl- (1)
Efremova n-spravochnik-pervokl- (1)
 
105 shem-і-tablic.--
105 shem-і-tablic.--105 shem-і-tablic.--
105 shem-і-tablic.--
 
Random 140917022507-phpapp01
Random 140917022507-phpapp01Random 140917022507-phpapp01
Random 140917022507-phpapp01
 
3 клас урок 6
3 клас урок 63 клас урок 6
3 клас урок 6
 
Ukraina edina krajina
Ukraina edina krajinaUkraina edina krajina
Ukraina edina krajina
 
життя 1 б класу
життя 1  б класужиття 1  б класу
життя 1 б класу
 
життя 1 - б класу
життя 1 - б класужиття 1 - б класу
життя 1 - б класу
 
3 клас урок 3
3 клас урок 33 клас урок 3
3 клас урок 3
 
презентація Данилка
презентація Данилкапрезентація Данилка
презентація Данилка
 
урок читання чарівний каптур
урок  читання  чарівний каптурурок  читання  чарівний каптур
урок читання чарівний каптур
 
3 клас урок 27
3 клас урок 273 клас урок 27
3 клас урок 27
 
Day spa san diego
Day spa san diegoDay spa san diego
Day spa san diego
 

Similar to скринька скоромовок урок читання у 2 класі

відкритий урок читання у 2 класі.
відкритий урок читання  у 2 класі.відкритий урок читання  у 2 класі.
відкритий урок читання у 2 класі.Оксана Кикоть
 
частини мови
частини мовичастини мови
частини мовиliliya2896
 
частини мови
частини мовичастини мови
частини мовиliliya2896
 
3k ukr-mova-xoroshk-oxota-13
3k ukr-mova-xoroshk-oxota-133k ukr-mova-xoroshk-oxota-13
3k ukr-mova-xoroshk-oxota-13booking123
 
Підручник Українська мова 3 клас Хорошковська О.Н., Охота Г.І.
Підручник Українська мова 3 клас Хорошковська О.Н., Охота Г.І.Підручник Українська мова 3 клас Хорошковська О.Н., Охота Г.І.
Підручник Українська мова 3 клас Хорошковська О.Н., Охота Г.І.oleg379
 
3 klas ukrajinska_mova_khoroshkovska_2013
3 klas ukrajinska_mova_khoroshkovska_20133 klas ukrajinska_mova_khoroshkovska_2013
3 klas ukrajinska_mova_khoroshkovska_2013moyashkolamoyashkola
 
3 укр яз_хорошковська_охота_2013_укр
3 укр яз_хорошковська_охота_2013_укр3 укр яз_хорошковська_охота_2013_укр
3 укр яз_хорошковська_охота_2013_укрAira_Roo
 
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)Ковпитська ЗОШ
 
нестандартні диктанти у 3 4 класі
нестандартні диктанти у 3 4 класінестандартні диктанти у 3 4 класі
нестандартні диктанти у 3 4 класіAnton Gichko
 
розробка уроку макогон
розробка уроку макогонрозробка уроку макогон
розробка уроку макогонHelen Golovina
 
Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить. Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить. Сергій Ільчишин
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроківCshkilniy
 
самоопис роботи по темі
самоопис роботи по темісамоопис роботи по темі
самоопис роботи по теміzoshnet1
 
Готуємо дітей до школи. Методичний порадник
Готуємо дітей до школи. Методичний порадникГотуємо дітей до школи. Методичний порадник
Готуємо дітей до школи. Методичний порадникКовпитська ЗОШ
 

Similar to скринька скоромовок урок читання у 2 класі (20)

відкритий урок читання у 2 класі.
відкритий урок читання  у 2 класі.відкритий урок читання  у 2 класі.
відкритий урок читання у 2 класі.
 
частини мови
частини мовичастини мови
частини мови
 
частини мови
частини мовичастини мови
частини мови
 
Урок розвитку мовлення
Урок розвитку мовлення Урок розвитку мовлення
Урок розвитку мовлення
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
writing
writingwriting
writing
 
3k ukr-mova-xoroshk-oxota-13
3k ukr-mova-xoroshk-oxota-133k ukr-mova-xoroshk-oxota-13
3k ukr-mova-xoroshk-oxota-13
 
Підручник Українська мова 3 клас Хорошковська О.Н., Охота Г.І.
Підручник Українська мова 3 клас Хорошковська О.Н., Охота Г.І.Підручник Українська мова 3 клас Хорошковська О.Н., Охота Г.І.
Підручник Українська мова 3 клас Хорошковська О.Н., Охота Г.І.
 
3 klas ukrajinska_mova_khoroshkovska_2013
3 klas ukrajinska_mova_khoroshkovska_20133 klas ukrajinska_mova_khoroshkovska_2013
3 klas ukrajinska_mova_khoroshkovska_2013
 
3 укр яз_хорошковська_охота_2013_укр
3 укр яз_хорошковська_охота_2013_укр3 укр яз_хорошковська_охота_2013_укр
3 укр яз_хорошковська_охота_2013_укр
 
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
Конспекти уроків для 4 класу Українська мова (Вашуленко)
 
урок з читання в 2кл.
урок з читання в  2кл.урок з читання в  2кл.
урок з читання в 2кл.
 
нестандартні диктанти у 3 4 класі
нестандартні диктанти у 3 4 класінестандартні диктанти у 3 4 класі
нестандартні диктанти у 3 4 класі
 
171
171171
171
 
розробка уроку макогон
розробка уроку макогонрозробка уроку макогон
розробка уроку макогон
 
Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить. Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить.
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроків
 
досвід роботи
досвід роботидосвід роботи
досвід роботи
 
самоопис роботи по темі
самоопис роботи по темісамоопис роботи по темі
самоопис роботи по темі
 
Готуємо дітей до школи. Методичний порадник
Готуємо дітей до школи. Методичний порадникГотуємо дітей до школи. Методичний порадник
Готуємо дітей до школи. Методичний порадник
 

скринька скоромовок урок читання у 2 класі

  • 1. Конспект уроку з літературного читання у 2 класі О. І. Кікоть, учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель Чернігівської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу А. М. Темника Чернігівської районної ради Запорізької області. Урок проводиться у І семестрі, у І чверті , у вересні місяці. Тема: скринька скоромовок . Мета: збагатити знання дітей про малі форми усної народної творчості – скоромовки; удосконалювати навички швидкого , свідомого читання; розвивати мислення, допитливість, зорову та слухову пам'ять, образність і точність мовлення; активізувати словниковий запас учнів; виховувати пізнавальний інтерес , любов до рідного слова. Обладнання: виставка книжок; ілюстрації до скоромовок, папки зі складовими таблицями; комп’ютер зі проектором, підручник ( Наумен- ко В.О. читання .- К.: Генеза, 2012 ). Хід уроку І. Організаційний момент. 1. Ось і дзвоник пролунав, Для навчання час навчав Дітки станьте всі рівненько Ручки покладіть гарненько Бо урок у нас читання Чарівний і незвичайний. 1
  • 2. В народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх). Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти, руку гарно підіймати, на уроці не дрімати, а знання мерщій хапати. То ж гаразд, часу не гаєм і урок вже починаємо. 2. – Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку ? - Яким повинен бути урок ? ( Повчальний, гарний, змістовний, продуктивний, цікавий, веселим, світлим, проблемним…). А які діти повинні бути на уроці ? У - уважними Р - розумними О – організованими К – комунікабельними, а ще активними, дисциплінованими.) Отже, якщо ви будете такими ми разом проведемо цікавий, творчий , продуктивний урок, на якому зуміємо створити ситуацію успіху. Щоб наша праця була успішною слід дотримуватися таких правил, пригадаймо їх. - Правило піднятої руки. - Дружня співпраця у групах. - Уважно слухати пояснення вчителя і учнів. - Активно та творчо працювати. ІІ. Вправи на розвиток читацьких навичок. - Діти , а хто з вас робив зарядку вранці ? - Зараз ми з вами зробимо зарядку для нашого язичка. 1.Розчитування за складовими таблицями. 2.Мовна розминка 1. Гра « Зроби як …» - Як плаче дитина? 2
  • 3. - Як сміється маля ? - Як мама заколисує дитину? 3. Робота над чистомовкою. Шу- шу- шу - чистомовки я пишу. Ят – ят – ят – їх пишу для всіх малят. Ки –ки –ки - всі говорять залюбки. Ло – ло –ло - щоб чисте мовлення було. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. -Як називається розділ , який ми вивчаємо? ( Усна народна творчість ). - Що входить до усної народної творчості? ( Прислів’я, приказки, загадки, пісеньки .) - Сьогодні на уроці ми розширимо свої знання з усної народної творчості і познайомимося ще з одним його видом . - Послухайте і повторіть. - ЗАБОЛІЛО ГОРЛО У ГОРИЛИ, БО ГОРИЛА БАГАТО ГОВОРИЛА. - Що ми з вами промовляли ? (скоромовку). Що ж означає скоромовка…. - ( Скоро мовити - швидко вимовляти ). ІY. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів. Сьогодні на уроці ви повинні : ЗНАТИ: що скоромовка - це один із видів малої усної народної творчості. ВМІТИ: правильно вчитися промовляти скоромовки; • удосконалювати навички швидкого, свідомого читання ; • відповідати на запитання, бути уважними та активними на уроці. Y. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. 3
  • 4. - 1. Скоромовки вчать дітей правильно, чітко вимовляти окремі важкі звуки. Часто їх швидке вимовляння перетворює на скоромовку на «спотиканку» , коли той, хто прагне швидко проказати, «спотикаючись» , перекручує слова. 2. Робота за підручником ст.17. 3. Фізкультхвилинка « Дівчинка русява ». 4. Словникова робота. Записані колонки слів. Учні читають і з’ясовують значення кожного з них. Пік Улас вередувати кіп Панас варенички Кіп - - копа - стіжок із шістдесяти снопів, складених колоссям усередину й прикритих одним снопом зверху. Вередувати - виявляти невдоволення, капризувати. 5. Виразне читання скоромовок вчителем. - Яка скоромовка вам найбільше сподобалась? 6. Читання скоромовок учнями ( повільно, швидко , дуже швидко). 7.Музична фізкультхвилинка « Дівчинка русява ». 8 . Робота у парі - робота у зошиті з друкованою основою – ст.. 14. № 3. Знайди пари. Прочитайте скоромовки. Босий хлопець сіно косить, роса росить ногі босі. Летіла лелека, заклекотіла до лелеченят. Кипи , кипи, кашко, доки прийде Івашка. YI.Узагальнення й систематизація знань учнів . 1. Робота у групах. Конкурс на кращого читця скоромовок. Читання скоромовок спочатку у групі, потім обирають найкращого скоромовця , який презентує роботу групи . 4
  • 5. 1. Скоромовки для учнів першої групи - Час вечеряти настав. Шпак шпачисі щебетав. 2. Скоромовки для учнів другої групи - Карл у Клари украв корали. Клара у Карла украла кларнет. 3 .Скоромовки для учнів третьої групи- Ворона проворонила вороненят. 4. Скоромовки для учнів третьої групи - Летів перепел перед перепелицею, Перед перепеленятами. 7. Підведення підсумків конкурсу «Найкращий скоромовець ». YІІ. Підсумок уроку . Рефлексія. 5
  • 6. 8. « Зробимо останній крок - підсумуємо урок». - З яким жанром усної народної творчості ознайомилися на сьогоднішньому уроці ? - Що таке скоромовка? - Яку скоромовку запам’ятали? Розкажіть. -Чи цікавим був урок? - Що найбільше сподобалось на уроці? -А що було важким? YІІ. Домашнє завдання. Читати скоромовки ст.17- 18. Вивчити скоромовку (на вибір) із Перлинки - ст. 7. Творче завдання : намалювати малюнки до скоромовок, які найбільше сподобались. Література 1. Літературне читання . Конспекти уроків. 2 клас: посібник для вчителя / С. В. Крижанівська, Л. В. Подзігун. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2013. 2. Мій конспект. Літературне читання.2 клас : посібник для вчителя / Ковальчук Н. О., Настенко А.І. – К. : Видавничий дім «Освіта», 2012. 3. Літературне читання: Укр. мова для загальноосвіт. навч. закл. З навчанням укр. мовою : підруч. для 2 класу/ Віра Науменко. – К.: Генеза , 2012. 6