№9 Дәріс. Тақырыбы: Бүкіл әлемдік тартылыс заңы..pptx
2222
1. Утешкалиева Тойдык Насипуллаевна
Атырау облысы, Исатай ауданы, Исатай ауылы
Исатай орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі»
І санатты бастауыш сынып мұғалімі
Сабақтың түрі: Ашық сабақ
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сыныбы: 4 « А »сынып
Сабақтың тақырыбы : Достық
Тақырыбы: Оразақын Асқар Достық
Сабақтың танымдық
мақсаты
Оқушыларға мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру.
Сілтеме Әдебиеттік оқу З.Муфтибекова,П.Қ.Жаманқұл Оқыту әдістемесі.
Хрестоматия
Дерек көздер мен
жабдықтар
Слайд, видео ролик,стикерлер мен флипчарттар
Күтілетін нәтиже Мәтіндегі негізгі ойды ,идеяны ұғынады , мәтіндегі сөздерді
пайдаланып, оқушылардың байланыстыра сөйлеу дағдылары, мәнерлеп
оқу және танымдық білімі артады, ой-өрісі жетіледі
Кезеңдер
і
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті Тапсырма
лар
ОүБ
және
оқуды
бағалау
2. Мотивациялыбағдарлаукезеңі
10минут
«Сәттілік» баспалдағы
Бүгінгі сабақта жақсы көңіл
күйде боламын.
Бір –бірімізді сыйлаймыз,
тыңдаймыз
Бүгінгі сабақта жақсы
нәтижеге қол жеткіземіз
Біз бір-бірімізбен доспыз және
әрқашан біргеміз
«Ой қозғау» баспалдағы
Видео ролик» көрсету
Дос деген кім?
Оң қолдарын көтеру
Сол қолдарын көтеру
Екі қолдарын шапалақтау
Иықтарын
түйістіріп,құшақтасу
Көргендері бойынша сұрау
Сыр бөлісетін адам
Мені жақсы түсінетін адам
Көмекке әрдайым дайын
адам
Қандай жағдай болмасын
бірге болатын адам
Сенімді адам
Мұғалімнің
айтуы
бойынша
Жасауды
ұсыну
Өз ойларын
айтуды ұсыну
Қол
шапа
Лақ
Бас
бармақ
Операцилықорындаушылық
кезең
15минут
«Білім» баспалдағы
Оқушыларға О.Асқардың
«Достық» өлеңін 3 топқа бөліп
беру
Жетекші сұрақтар беру
Топтастыру
ОразақынАсқар туралы не
білеміз?
1- топ: 1-2 шумақ
2-топ 3-4 шумақ
3-топ 5 шумақ
Оқушылар оқып жұпта,
топта талқылайды
Топтық тапсырма
1-топқа: -Нағыз дос қандай
болу -керек?
2-топқа:-Достарбір-біріне
қандай жақсылық жасай
алатынын өлеңнен теріп
жаз
3-топқа:Өлеңнің қай
шумағын оқып,достық
туралы мақал –мәтел айтуға
болады?
4-топқа:Нағыз достықтың
адамдарды жақсы қылыққа
тәрбиелейтінін ақын қалай
түсіндіреді
Берілген
шумақтарды
оқып түсіндіру
Жұптасып-
ойлан-бөліс
Топтық,
Жұптық
бағалау
3. Рефлекциялық-бағдарлаукезеңі
15минут
«Зейін» баспалдағы
Мінездеме беру
Қазір мен сендерге 5 саусақты
қолғап беремін. Сол
саусақтарға өз достарың
туралы мінездеме жазасыңдар
Жағдаяттан шығу
Тәмсілді оқыту
1. Сенің ең жақын досың
өзінен кіші баланың
ұялы телефонын
тартып алды. Сынып
жиналысында оны
талқылап жатыр. Ол
сенен көмек күтіп
отыр.Сен не айтар
едің?
2. Сенің досыңды үлкен
балалар күш көрсетіп
соғып жатыр. Сенің
оларға шамаң
жетпейді.Сен не
істейсің?
Тәмсілмен жұмыс
Тірек сөздер:
Адал,жамарт, адамгершілігі
мол,қарапайым, мейрімді,
кешірімді, төзімді,ақылды,
сабырлы,салмақты,кек
сақтамау,ашықтық,бүкпесіз
дік, арам ,өз қамын
ойлайтын,кекшіл ,сөзге
түсінбейтін,жалқау,
такапар,қатал, мейірімсіз,
сараң, қызғаншақ, тұйық
Оқушылар өз ойларын
айтады
Тәмсілге өз ойларын
айтқызу. Достыққа сызат
түсірмеу
Жеке жұмыс
Жағдаятты
Талдау
Тәмсілмен
жұмыс
Смай
ликпен
бағалау
Үй
тапсырма
сы
5минут
Балалар, бүгін біз не
үйрендік?
Y.Қорытынды:
2.Не өтілді?
Нені үйрендік?
YI.Үйге тапсырма
1.Өлеңнің ұнаған
шумағын жаттап
алу
YII.Бағалау.
оқушы
ларды
бағалау
Сабақтан кейінгі
рефлек-
сия
Не сәтті өтті?
Неліктен?
Не сәтсіз өтті?
Неліктен?
Сабақта кездескен
қиындықтарды жеңу
үшін не істеймін?