SlideShare a Scribd company logo
1 of 11
Тақырыбы: Ұқыпты бала –әдепті бала
Құндылық: дұрыс әрекет
Қасиет: ұқыптылық, ұстаздарды сыйлау, денсаулық пен тазалық, тілалғыш
болу
Сабақтың мақсаты: оқушылардың ішкі жан
дүниесінде жалқаулықты қадағалай білу,
ұқыптылық, тазалық, шыдамдылық құндылық
ретінде мәнін ашу
Міндеттері:
а) Білімділік: оқушыларға жалқаулықты
қадағалай білу, тілалғыш болу туралы түсінік
беру;
б) Дамытушылық: оқушылар бойында
ұстаздарды сыйлау, ұқыпты болу қасиетін
дамыту;
в) Тәрбиелік: оқушыларды денсаулықты сақтай
отырып, тазалыққа тәрбиелеу
Ресурстар:
(құралдар, мәліметтер)
Ноутбук, электронды оқулық,
смайликтер
Сабақ барысы :
1. Ұйымдастыру кезеңi. Тыныштық сәтi.
Нұрға бөлену.
Ыңғайланып отырыңыздар,денелеріңізді
түзу ұстаңыздар. Аяқ
қолыңыздыайқастырмаңыздар. Қолдарыңызды
тізеңізге немесе үстелге қоюға болады.
Көздеріңізді жұмып,елестетіпкөріңіз: Күн нұры
сіздің төбеңізденөтіп, кеудеңізге қарай бойлап
барады. Кеудеңіздің орта тұсында гүл
түйнегіорналасқан. Гүлдің түйнегі нұрдан баяу
ашылып келеді. Балғын және таза әсемгүл сіздің
әр ойыңызды , әр сезіміңізді,эмоцияыңыз бен
тілек-қалауыңыздышайып жүрегіңіздің көзін
ашты. Нұр сәулесі сіздің бойыңызға ақырын
тарайбастағанын елестетіңіз. Ол біртіндеп
күшейе түсуде. Оймен осы нұрдықолдарыңызға
түсіріңіз. Сіздің қолдарыңыз нұрға бөленіп, сәуле
шашуда. Қолымызтек жақсы, игі істер істейді
және баршаға көмектеседі. Енді, нұр
аяқтарыңызғатарады. Аяқтарыңыз нұр сәулесін
шашуда. Олар сізді тек жақсылық жасау
үшінжақсы жерлерге апарады. Олар нұр мен
махаббат құралына айналды. Одан әрі нұрсіздің
аузыңызға тарады. Тіліңіз тек шындықты және
жақсы, ізгі сөздер ғанаайтады.
Нұрдықұлақтарыңызғабағыттаңыз, құлақтарыңыз
тек жақсысөз бен әсемәуендіғанаестиді.
Нұркөздерімізге де жетті, көзіміз тек
«Табиғат аясында» үн таспасы
жақсығақарап,
бәріненжақсылықтығанакөреді.
Сіздіңбасыңызтүгелдейнұрғабөленіп,басыңызға
тек ізгісәулелі ой келеді. Нұрбірте-
біртекүшейебастайды, сіздің
денеңіздентарап, жан-жағыңызғасәулешашады.
Осы нұрдытуысқандарыңызға,мұғалімдеріңізге,
достарыңызға, таныстарыңызғабағыттаңыз.
Нұрдыуақытшатүсініспей,
ренжісіпжүргенадамдарға да бағыттаңыз,
олардың да жүрегінұрға
толсын. Осы нұрбүкіләлемге: барлықадамдарға,
жан-жануарларға,
өсімдіктерге, барлықтіріжанғатаралсын...
Ғаламныңбарлықтүкпір-түкпіріне
нұрбағыттаңыз. Ойшаайтыңыз: «Мен
нұрлымын... Нұрменіңішімде...
МенНұрмын...».ОсындайНұр,
МахаббатжәнеТыныштықкүйіндеотыратұрыңыз...
Енді
Нұрдыжүрегіңізгеорналастырыңыз. Нұрға толы
бүкіләлемсіздіңжүрегіңізде. Оны
Осындайәсемқалыптасақтаңыз.
Жайменкөздіашуғаболады.
2. Үйтапсырмасынтексеру: Е.Өтетілеуов
«Ұқыптылық» әңгімесін оқып келу
1. Асыланның ұқыптылығын неден байқауға
болады?
2. Жомарт неліктен қорыққа бармай қалды?
3. «Ұқыптының уақыты мол» дегенді қалай
түсінесіздер?
4. Сендер өз уақыттарыңды қалай
пайдаланасыңдар?
3. Дәйексөз.
Ұқыптының уақыты мол
М. Әлімбаев
1. Дәйексөздің мағынасын қалай
түсінесіңдер?
2. Ұқыпты болу барлықтарыңның
қолдарынан келеді ме?
3. Ұқыпты оқушы қандай қасиеттерге ие?
4. Өз ісіңе қалай ұқыпты болуға болады?
5. Жұмыс кестесін құруға, алдын ала
жоспарлауға болады ма?
Тақтада дәйексөзді жазып қою
4. Әңгімелесу, сұхбат. «Мұғалім сыйы»
Бір аптада
М. Жаманбалинов
Бір аптаның күндері өтті
Дүйсенбіде гүлдер ектім
Сенсенбіде жуа тердім
Сәрсенбіде су әкелдім
Бейсенбіде бақша баптап,
Жұма күні тақпақ жаттап,
Сенбіде мен кино бардым,
Жексенбіде бір демалдым.
1. Бір аптада бұдан да көп шаруа бітіруге болады
ма?
2. Аптаның күндеріне кесте құрған дұрыс па?
3. Талаптан да акыл мен өнер үйрен дегенді қалай
түсінесіздер?
4. Еңбекқорлық
пенжалқаулықтыңқандайайырмашылығы бар?
5. Шығармашылық іс-әрекет, топтық
жұмыс
Оқушыларды суреттер арқылы 3топқа бөлу.
1-топқа: «Мен ұқыпты баламын» тақырыбында
сурет салу, сурет жайлы әңгімелеп беру
2-топқа: Өздерің әдептілік ережесін
құрастырыңдар
3-топқа: «Ұқыпты қыз» ертегісін аяқтау
Тапсырмалар жазылған
үлестірме парақтар
6.Топпен ән айту
Сөзі: С. Молдасанұлы
Әні: Ф. Лұқпанова
«Бала тілегі»
Бал-балалық, балдырған шақ сан арман,
Барлық бала армандауға жаралған.
Кел, достарым, әндетіңдер, билеңдер,
Гүлденсін деп атамекен қара орман.
Болашақтың иесіміз бәріміз,
Туған жердің түрлендірер нәріміз.
Алтын бесік-ұлан байтақ елімде,
Жарқын болсын шырқап айтар әніміз.
Қалықтаған көгершіні көгінде,
Мұңаймасын ешбір бала елімде.
Ата берген батаменен көркейсін,
Ұлы Отаным, тілегім сол менің де.
7.Кері байланыс
Сабақтан алған әсерлеріңізді бөлісіңіздер.
Стикерлерге өз пікірлерін білдіру.
Әннің сөзі, караоке арқылы
қойылады
Стикерге пікір жазып, тақтадағы
арнайы парақшаға жабыстыру
8. Үй тапсырмасы:
- М.Гумеров «Дәме» оқып, әңгімелеу (84 бет)
- Қарапайым ереже Б. Ысқақов (85 бет )
Тақтаға жазу
9 Сабақтың соңғы тыныштық сәті
Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бар
жерде, дұрыс әрекет бар бүкіл әлемде.
Б. Момышұлы атындағы №12 жалпы орта мектебінде 16-26 қаңтар бастауыш
сыныптың онкүндігі аясында өзін-өзі тану пәнінің магистр-оқытушысы Б.
Устемирова 3 «А» сыныбында «Ұқыпты бала-әдепті бала» тақырыбында ашық
сабақ өтті. Ашық сабақ барысында оқушылар өзара топқа бөлініп, топтық
пікірлерін ортаға салып, сұрақтарға жауап беріп, тапсырмаларды бірігіп
орындады. Үздік көшбасшы Г.Ж. Жұмагелдиева басқаратын мектептің
ұстаздары да оқушылары да үздік. Сынып топқа бөліп сабақ отуден әбден
машықтанғандығын практикада жақсы көрсете білді, әрине үйретуден
жалықпайтын деңгейлік курстан өткен сынып жетекшісі М. Қосжанованың
еңбегі деп білеміз. Сабаққа бастауыш сыныптардың оқу ісі жөніндегі
орынбасары Б. Серікбаева, Т. Джолдыбаева, мектеп кітапханашысы Л.
Әліпбаева, Қ. Мұсановалар қатысып, жақсы пікірлерін білдірді.
Өзін-өзі тану пәні адамның адами құндылықтарын ашып қана қоймай, оның
қасиеттерін шыңдайтын сабақтардың төресі. Әсіресе оқушылар тыныштық
сәтін, мұғалім сыйын, дәйексөздерді ерекше жақсы көреді. Болашақтың іргесін
қалайтын, озат тәжірибелі ұстаздардан білім алған оқушылардың қанаттар
талмасын.
Сабақ барысынанфото
өзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақ

More Related Content

What's hot (20)

2014sdsdsdds
2014sdsdsdds2014sdsdsdds
2014sdsdsdds
 
753f
753f753f
753f
 
019 toptama site
019 toptama site019 toptama site
019 toptama site
 
14sdasdsdsa
14sdasdsdsa14sdasdsdsa
14sdasdsdsa
 
Зейін
ЗейінЗейін
Зейін
 
9559,nmnknk
9559,nmnknk9559,nmnknk
9559,nmnknk
 
88ууауауаа
88ууауауаа88ууауауаа
88ууауауаа
 
Zxwewewwewwewewe
ZxwewewwewweweweZxwewewwewwewewe
Zxwewewwewwewewe
 
777
777777
777
 
Hghj
HghjHghj
Hghj
 
33афыаыв
33афыаыв33афыаыв
33афыаыв
 
үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
үлгерімі нашар оқушылармен жұмысүлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс
 
бекмағанбетова нурсулуj
бекмағанбетова нурсулуjбекмағанбетова нурсулуj
бекмағанбетова нурсулуj
 
55 ulgerim tomen-o
55 ulgerim tomen-o55 ulgerim tomen-o
55 ulgerim tomen-o
 
дарынды балалармен жұмыс
дарынды балалармен жұмысдарынды балалармен жұмыс
дарынды балалармен жұмыс
 
2222
22222222
2222
 
77777
7777777777
77777
 
оразхан сабақ жіберуор
оразхан сабақ  жіберуороразхан сабақ  жіберуор
оразхан сабақ жіберуор
 
коктем
коктемкоктем
коктем
 
дарынды оқушымен жұмыс
дарынды оқушымен жұмысдарынды оқушымен жұмыс
дарынды оқушымен жұмыс
 

Similar to өзін өзі тану ашық сабақ

доклад класс (автосохраненный)
доклад   класс (автосохраненный)доклад   класс (автосохраненный)
доклад класс (автосохраненный)oquzaman
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмжoquzaman
 
ашық сабақ мейірімділік асыл қасиет 3 а
ашық сабақ мейірімділік асыл қасиет 3 аашық сабақ мейірімділік асыл қасиет 3 а
ашық сабақ мейірімділік асыл қасиет 3 аAsem Sarsembayeva
 
абаканова а.
абаканова а.абаканова а.
абаканова а.oquzaman
 
абишева и.о портфолиосы
абишева и.о портфолиосыабишева и.о портфолиосы
абишева и.о портфолиосыalmnbtzh
 

Similar to өзін өзі тану ашық сабақ (20)

лLеsson study м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
лLеsson study  м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬лLеsson study  м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
лLеsson study м -__ал¦мн¦__ к__с¦би __рлеу жолы¬
 
озин ози тану4сынып
 озин ози тану4сынып озин ози тану4сынып
озин ози тану4сынып
 
586fd
586fd586fd
586fd
 
242458
242458242458
242458
 
доклад класс (автосохраненный)
доклад   класс (автосохраненный)доклад   класс (автосохраненный)
доклад класс (автосохраненный)
 
5п
5п5п
5п
 
дүниетану күнделікті жоспары
дүниетану күнделікті жоспарыдүниетану күнделікті жоспары
дүниетану күнделікті жоспары
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмж
 
Әдіс.pptx
Әдіс.pptxӘдіс.pptx
Әдіс.pptx
 
ашық сабақ мейірімділік асыл қасиет 3 а
ашық сабақ мейірімділік асыл қасиет 3 аашық сабақ мейірімділік асыл қасиет 3 а
ашық сабақ мейірімділік асыл қасиет 3 а
 
666
666666
666
 
кудайбергенова бакыт мукатаевна
кудайбергенова бакыт мукатаевнакудайбергенова бакыт мукатаевна
кудайбергенова бакыт мукатаевна
 
ашық сабақ
ашық сабақашық сабақ
ашық сабақ
 
абаканова а.
абаканова а.абаканова а.
абаканова а.
 
абишева и.о портфолиосы
абишева и.о портфолиосыабишева и.о портфолиосы
абишева и.о портфолиосы
 
жұмыс кушманова к.а №19 ом
жұмыс кушманова к.а №19 омжұмыс кушманова к.а №19 ом
жұмыс кушманова к.а №19 ом
 
мейірімділік
мейірімділікмейірімділік
мейірімділік
 
4949о
4949о4949о
4949о
 
фыы
фыыфыы
фыы
 
88
8888
88
 

More from Вспомогательный образовательный сайт

More from Вспомогательный образовательный сайт (20)

метод.в орлеу1
метод.в орлеу1метод.в орлеу1
метод.в орлеу1
 
открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.
 
стасенко о.а.
стасенко о.а.стасенко о.а.
стасенко о.а.
 
откр.урок состав слова
откр.урок состав словаоткр.урок состав слова
откр.урок состав слова
 
менің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігімменің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігім
 
ашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысыашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысы
 
открытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамотеоткрытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамоте
 
2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла
 
джунелбаева
джунелбаеваджунелбаева
джунелбаева
 
методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.
 
пед.чтение ижанара
пед.чтение ижанарапед.чтение ижанара
пед.чтение ижанара
 
фото с урока
фото с урокафото с урока
фото с урока
 
урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.
 
этноград работа
этноград   работаэтноград   работа
этноград работа
 
оразбай сабина 1г
оразбай сабина 1горазбай сабина 1г
оразбай сабина 1г
 
тельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 втельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 в
 
алиева жамиля 1в
алиева жамиля 1валиева жамиля 1в
алиева жамиля 1в
 
малдагар али 1 в
малдагар али 1 вмалдагар али 1 в
малдагар али 1 в
 
самопознание
самопознаниесамопознание
самопознание
 
джандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPptджандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPpt
 

өзін өзі тану ашық сабақ

  • 1. Тақырыбы: Ұқыпты бала –әдепті бала Құндылық: дұрыс әрекет Қасиет: ұқыптылық, ұстаздарды сыйлау, денсаулық пен тазалық, тілалғыш болу Сабақтың мақсаты: оқушылардың ішкі жан дүниесінде жалқаулықты қадағалай білу, ұқыптылық, тазалық, шыдамдылық құндылық ретінде мәнін ашу Міндеттері: а) Білімділік: оқушыларға жалқаулықты қадағалай білу, тілалғыш болу туралы түсінік беру; б) Дамытушылық: оқушылар бойында ұстаздарды сыйлау, ұқыпты болу қасиетін дамыту; в) Тәрбиелік: оқушыларды денсаулықты сақтай отырып, тазалыққа тәрбиелеу Ресурстар: (құралдар, мәліметтер) Ноутбук, электронды оқулық, смайликтер Сабақ барысы : 1. Ұйымдастыру кезеңi. Тыныштық сәтi. Нұрға бөлену. Ыңғайланып отырыңыздар,денелеріңізді түзу ұстаңыздар. Аяқ қолыңыздыайқастырмаңыздар. Қолдарыңызды тізеңізге немесе үстелге қоюға болады. Көздеріңізді жұмып,елестетіпкөріңіз: Күн нұры сіздің төбеңізденөтіп, кеудеңізге қарай бойлап барады. Кеудеңіздің орта тұсында гүл түйнегіорналасқан. Гүлдің түйнегі нұрдан баяу ашылып келеді. Балғын және таза әсемгүл сіздің әр ойыңызды , әр сезіміңізді,эмоцияыңыз бен тілек-қалауыңыздышайып жүрегіңіздің көзін ашты. Нұр сәулесі сіздің бойыңызға ақырын тарайбастағанын елестетіңіз. Ол біртіндеп күшейе түсуде. Оймен осы нұрдықолдарыңызға түсіріңіз. Сіздің қолдарыңыз нұрға бөленіп, сәуле шашуда. Қолымызтек жақсы, игі істер істейді және баршаға көмектеседі. Енді, нұр аяқтарыңызғатарады. Аяқтарыңыз нұр сәулесін шашуда. Олар сізді тек жақсылық жасау үшінжақсы жерлерге апарады. Олар нұр мен махаббат құралына айналды. Одан әрі нұрсіздің аузыңызға тарады. Тіліңіз тек шындықты және жақсы, ізгі сөздер ғанаайтады. Нұрдықұлақтарыңызғабағыттаңыз, құлақтарыңыз тек жақсысөз бен әсемәуендіғанаестиді. Нұркөздерімізге де жетті, көзіміз тек «Табиғат аясында» үн таспасы
  • 2. жақсығақарап, бәріненжақсылықтығанакөреді. Сіздіңбасыңызтүгелдейнұрғабөленіп,басыңызға тек ізгісәулелі ой келеді. Нұрбірте- біртекүшейебастайды, сіздің денеңіздентарап, жан-жағыңызғасәулешашады. Осы нұрдытуысқандарыңызға,мұғалімдеріңізге, достарыңызға, таныстарыңызғабағыттаңыз. Нұрдыуақытшатүсініспей, ренжісіпжүргенадамдарға да бағыттаңыз, олардың да жүрегінұрға толсын. Осы нұрбүкіләлемге: барлықадамдарға, жан-жануарларға, өсімдіктерге, барлықтіріжанғатаралсын... Ғаламныңбарлықтүкпір-түкпіріне нұрбағыттаңыз. Ойшаайтыңыз: «Мен нұрлымын... Нұрменіңішімде... МенНұрмын...».ОсындайНұр, МахаббатжәнеТыныштықкүйіндеотыратұрыңыз... Енді Нұрдыжүрегіңізгеорналастырыңыз. Нұрға толы бүкіләлемсіздіңжүрегіңізде. Оны Осындайәсемқалыптасақтаңыз. Жайменкөздіашуғаболады. 2. Үйтапсырмасынтексеру: Е.Өтетілеуов «Ұқыптылық» әңгімесін оқып келу 1. Асыланның ұқыптылығын неден байқауға болады? 2. Жомарт неліктен қорыққа бармай қалды? 3. «Ұқыптының уақыты мол» дегенді қалай түсінесіздер? 4. Сендер өз уақыттарыңды қалай пайдаланасыңдар? 3. Дәйексөз. Ұқыптының уақыты мол М. Әлімбаев 1. Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? 2. Ұқыпты болу барлықтарыңның қолдарынан келеді ме? 3. Ұқыпты оқушы қандай қасиеттерге ие? 4. Өз ісіңе қалай ұқыпты болуға болады? 5. Жұмыс кестесін құруға, алдын ала жоспарлауға болады ма? Тақтада дәйексөзді жазып қою 4. Әңгімелесу, сұхбат. «Мұғалім сыйы» Бір аптада М. Жаманбалинов Бір аптаның күндері өтті
  • 3. Дүйсенбіде гүлдер ектім Сенсенбіде жуа тердім Сәрсенбіде су әкелдім Бейсенбіде бақша баптап, Жұма күні тақпақ жаттап, Сенбіде мен кино бардым, Жексенбіде бір демалдым. 1. Бір аптада бұдан да көп шаруа бітіруге болады ма? 2. Аптаның күндеріне кесте құрған дұрыс па? 3. Талаптан да акыл мен өнер үйрен дегенді қалай түсінесіздер? 4. Еңбекқорлық пенжалқаулықтыңқандайайырмашылығы бар? 5. Шығармашылық іс-әрекет, топтық жұмыс Оқушыларды суреттер арқылы 3топқа бөлу. 1-топқа: «Мен ұқыпты баламын» тақырыбында сурет салу, сурет жайлы әңгімелеп беру 2-топқа: Өздерің әдептілік ережесін құрастырыңдар 3-топқа: «Ұқыпты қыз» ертегісін аяқтау Тапсырмалар жазылған үлестірме парақтар
  • 4. 6.Топпен ән айту Сөзі: С. Молдасанұлы Әні: Ф. Лұқпанова «Бала тілегі» Бал-балалық, балдырған шақ сан арман, Барлық бала армандауға жаралған. Кел, достарым, әндетіңдер, билеңдер, Гүлденсін деп атамекен қара орман. Болашақтың иесіміз бәріміз, Туған жердің түрлендірер нәріміз. Алтын бесік-ұлан байтақ елімде, Жарқын болсын шырқап айтар әніміз. Қалықтаған көгершіні көгінде, Мұңаймасын ешбір бала елімде. Ата берген батаменен көркейсін, Ұлы Отаным, тілегім сол менің де. 7.Кері байланыс Сабақтан алған әсерлеріңізді бөлісіңіздер. Стикерлерге өз пікірлерін білдіру. Әннің сөзі, караоке арқылы қойылады Стикерге пікір жазып, тақтадағы арнайы парақшаға жабыстыру 8. Үй тапсырмасы: - М.Гумеров «Дәме» оқып, әңгімелеу (84 бет) - Қарапайым ереже Б. Ысқақов (85 бет ) Тақтаға жазу 9 Сабақтың соңғы тыныштық сәті Дұрыс әрекет, дұрыс әрекет, дұрыс әрекет бар жерде, дұрыс әрекет бар бүкіл әлемде.
  • 5. Б. Момышұлы атындағы №12 жалпы орта мектебінде 16-26 қаңтар бастауыш сыныптың онкүндігі аясында өзін-өзі тану пәнінің магистр-оқытушысы Б. Устемирова 3 «А» сыныбында «Ұқыпты бала-әдепті бала» тақырыбында ашық сабақ өтті. Ашық сабақ барысында оқушылар өзара топқа бөлініп, топтық пікірлерін ортаға салып, сұрақтарға жауап беріп, тапсырмаларды бірігіп орындады. Үздік көшбасшы Г.Ж. Жұмагелдиева басқаратын мектептің ұстаздары да оқушылары да үздік. Сынып топқа бөліп сабақ отуден әбден машықтанғандығын практикада жақсы көрсете білді, әрине үйретуден жалықпайтын деңгейлік курстан өткен сынып жетекшісі М. Қосжанованың еңбегі деп білеміз. Сабаққа бастауыш сыныптардың оқу ісі жөніндегі орынбасары Б. Серікбаева, Т. Джолдыбаева, мектеп кітапханашысы Л. Әліпбаева, Қ. Мұсановалар қатысып, жақсы пікірлерін білдірді. Өзін-өзі тану пәні адамның адами құндылықтарын ашып қана қоймай, оның қасиеттерін шыңдайтын сабақтардың төресі. Әсіресе оқушылар тыныштық сәтін, мұғалім сыйын, дәйексөздерді ерекше жақсы көреді. Болашақтың іргесін қалайтын, озат тәжірибелі ұстаздардан білім алған оқушылардың қанаттар талмасын. Сабақ барысынанфото