SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
Бекітемін: М/м: С.Калиева.
Жалпы білім беретін Чапаев бастауыш мектебі
Мұғалім: Утемисова Маргарита Жаманкуловна
Атырау облысы, Исатай ауданы, Тұщықұдық селосы.
Бастауыш сынып мұғалімі.
Пәні: Ана тілі. Сынып: 1 Күні: 29.04.2015ж. Сабақ: № 84
Сабақтың тақырыбы: Тарау: жыл бойы өткенді қайталау.
Тақырып: Алтын жұлдыз
Сабақтың мақсаты: 1. Ұлы Отан соғысы жылдарындағы елі үшін жанын қиған
Әлияның өмірін дәріптеу.
2. Соғыс ардагерлерін сыйлай, құрметтей білуге үйрету.
3. Мәтін мазмұнын меңгерту, топпен жұмыс істеуге
дағдыландыру.
4. Сөзжұмбақ шешу арқылы ойларын дамыту және
шапшаңдыққа үйрету.
5. Сұраққа жауап беріп өз ойларын дәлелдеп айтуға, хат
жаза білуге үйрету
6. Елін, туған жерін сүюге, патриоттыққа тәрбиелеу
Сілтеме: Оқулық. Авторы Ш.Әуелбаев. Ә. Наурызбаева,дәптер, Мәншүк пен
Әлияның суреттері, ақ қағаз, қалам, бағалау парағы, маркер,
суреттер, хаттар, стикер,қалам,
Күтілетін нәтиже: 1. Ұлы Отан соғысы жылдарындағы елі үшін жанын қиған
Әлияның өмірімен танысады
2. Соғыс ардагерлерін сыйлай, құрметтей білуге үйренеді.
3. Мәтін мазмұнын меңгеріп, топпен жұмыс істеуге
дағдыланады.
4. Сөзжұмбақ шешу арқылы ойлары дамиды және
шапшаңдыққа үйренеді.
5. Сұраққа жауап беріп өз ойларын дәлелдеп айтады, хат
жаза білуге үйренеді.
6. Елін, туған жерін сүйетін оқушы болып тәрбиеленеді
Тапсырмалар:  Тренинг
 Сыйлық дорба көрсету
 Сөзжұмбақ шешу.
 Суретпен жұмыс
 Мәтінмен жұмыс
 Конверт – сұрақ. Ой толғау
 Шығармашылық жұмыс. Хат жазу.
 Топпен жұмыс
 Бағалау
Мұғалімнің іс-әрекеті: Оқушының іс-әрекеті:
Тұлға аралық байланысты орнату.
1. Сыныппен амандасу.
2. «Жақсы тілек»тренингі.
3. Оқушылар бір- біріне тілек айтады.
4. Топтастыру.
- Бір-бірімен амандасады.
- Әр оқушы бойында сыйластық қасиеті оянады.
- Стикердің түсін таңдау арқылы топтасады.
Қар шашу. Маншук туралы сұраққа жауап
беру. Өлең жолдарын құрастыру.
Қардағы сұрақтарға жауап береді. Өлең жолдарын
құрастырады.
Сөзжұмбақ шешу Сөзжұмбақ шешеді.
Суретпен жұмыс. Әлия өмірімен таныстыру Сурет арқылы Әлия өмірімен танысады.
Мәтінмен жұмыс. «Алтын жұлдыз»өлеңімен
таныстыру.
Мәтіннен «Алтын жұлдыз» өлеңімен танысады.
Шығармашылық жұмыс. Хат жазу. Өз бетімен хат жазуды үйренеді.
Топпен жұмыс. БҮҮ кестесін толтыру. Топпен жұмыс жасауды, БҮҮ кестесін толтыруды
үйренеді.
Сабақ кезеңдері: Уақыт Тапсырмаларды орындау әдістері:
Тренинг
Ұйымдастыру 4 мин
1. Сыныппен амандасу.
2. «Жақсы тілек»тренингі.Оқушылар бір- біріне
тілек айтады.
3. Топтастыру
Білу
Үй тапсырмасы 7 мин
Тақырыпты және сабақтан күтілетін нәтижені анықтап
алады.Көздерін жұмып музыка тыңдайды. Қағаз
қарлардағы өлең жолдарынан тездетіп «Гүл» өлеңін
құрайды.Оқушылар өткен сабақтарды естеріне түсіреді,
ойланып сұраққа жауап береді.
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді.
Түсіну
Жаңа сабаққа қадам 15 мин
Сөзжұмбақ шешу арқылы «Әлия» сөзін шығарады.
Сурет арқылы Әлия өмірімен танысады.
Әлияның жазған хаттарымен танысады. Әлия атында
ескерткіш, көше, ән, би, кино, мектеп, кітап бар екенін
білетін болады. «Алтын жұлдыз»өлеңімен танысады.
Мәнерлеп оқиды.
Қолдану
Жаңа сабақты пысықтау 5 мин
Шығармашылық жұмыс. Хат жазу.
Әр топ берілген тапсырма бойынша Әлияға хат жазады.
Жазған хаттарын оқиды.
Сергіту сәті 2мин
Салют: «Рахмет»
- Ұрпағы үшінжерін қорғаған аталарымызға
рахмет!
- Бейбітшілік үшін рахмет!
- Ер жүрек жауынгерлерге рахмет!
- Ер жүрек Әлия мен Мәншүктей апаларымызға
рахмет!
- Ер жүрек Бауыржан, Талғат, Нүркен, Мәліктей
аталарымызға рахмет!
- (оқушылар орындарынан тұрып төменнен
жоғарыға осы сөздерді айтып қол шапалақтайды)
Талдау
Өз бетімен жұмыс 7мин
Топпен жұмыс. БҮҮ кестесін толтыру.
Оқушылар сөйлемдерді өз беттерінше аяқтайды.
Дәлелдейді.
Жинақтау
Үйге тапсырма 1 мин
- Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.
- Батырлар туралы мақал-мәтел жазып келу.
- Әлия туралы интернет желісінен біліп келу.
Бағалау 2 мин
Бағалау парағына критериилер бойынша өздерін
бағалайды, смайликтерді пайдаланып топтың
жұмысын бағалайды. Басбармақ арқылы жалпы
сабақты бағалайды.
Шығу парағын толтыру 2 мин
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі бойынша ұсыныстар айтады,
смайликтерге сабақтан алған әсерін, болашаққа тілегін
жазып жапсырады.

More Related Content

What's hot (20)

2053xczcxc
2053xczcxc2053xczcxc
2053xczcxc
 
91afsasds
91afsasds91afsasds
91afsasds
 
85ewreew
85ewreew85ewreew
85ewreew
 
2013zxzxz
2013zxzxz2013zxzxz
2013zxzxz
 
Cccc
CcccCccc
Cccc
 
11
1111
11
 
2046dsfsdfd
2046dsfsdfd2046dsfsdfd
2046dsfsdfd
 
88
8888
88
 
орманның оянуы
орманның   оянуыорманның   оянуы
орманның оянуы
 
Saererreeeeeeeeeeeeee
SaererreeeeeeeeeeeeeeSaererreeeeeeeeeeeeee
Saererreeeeeeeeeeeeee
 
214erwred
214erwred214erwred
214erwred
 
барышева л.№32мг
барышева л.№32мгбарышева л.№32мг
барышева л.№32мг
 
Etistikk
EtistikkEtistikk
Etistikk
 
Df(2)fd
Df(2)fdDf(2)fd
Df(2)fd
 
132fgfdgfdfff
132fgfdgfdfff132fgfdgfdfff
132fgfdgfdfff
 
Өнерін өрлеткен топ
Өнерін өрлеткен топӨнерін өрлеткен топ
Өнерін өрлеткен топ
 
9559,nmnknk
9559,nmnknk9559,nmnknk
9559,nmnknk
 
йййй
йййййййй
йййй
 
98sdfsdfdsfd
98sdfsdfdsfd98sdfsdfdsfd
98sdfsdfdsfd
 
Fvyvfv (3)
Fvyvfv (3)Fvyvfv (3)
Fvyvfv (3)
 

Viewers also liked

Trầm cảm, hay lo lắng là nguyên nhân khiến phụ nữ dễ bị đột quỵ
Trầm cảm, hay lo lắng là nguyên nhân khiến phụ nữ dễ bị đột quỵTrầm cảm, hay lo lắng là nguyên nhân khiến phụ nữ dễ bị đột quỵ
Trầm cảm, hay lo lắng là nguyên nhân khiến phụ nữ dễ bị đột quỵclifford484
 
Edwhin prezi red.sociales
Edwhin prezi red.socialesEdwhin prezi red.sociales
Edwhin prezi red.socialesEdwhinguerra
 
B.sc (microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry...
B.sc (microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry...B.sc (microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry...
B.sc (microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry...Rai University
 
14 水戸市ラックバス
14 水戸市ラックバス14 水戸市ラックバス
14 水戸市ラックバスCSISi
 
B.sc(microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry ...
B.sc(microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry ...B.sc(microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry ...
B.sc(microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry ...Rai University
 
Division 2 - Série 1
Division 2 - Série 1Division 2 - Série 1
Division 2 - Série 1sportwort
 
Westside NC Bylaws
Westside NC BylawsWestside NC Bylaws
Westside NC BylawsEmpowerLA
 

Viewers also liked (12)

Trầm cảm, hay lo lắng là nguyên nhân khiến phụ nữ dễ bị đột quỵ
Trầm cảm, hay lo lắng là nguyên nhân khiến phụ nữ dễ bị đột quỵTrầm cảm, hay lo lắng là nguyên nhân khiến phụ nữ dễ bị đột quỵ
Trầm cảm, hay lo lắng là nguyên nhân khiến phụ nữ dễ bị đột quỵ
 
Morphology
MorphologyMorphology
Morphology
 
Edwhin prezi red.sociales
Edwhin prezi red.socialesEdwhin prezi red.sociales
Edwhin prezi red.sociales
 
B.sc (microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry...
B.sc (microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry...B.sc (microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry...
B.sc (microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry...
 
9. estudio de diseño y trazo vial
9. estudio de diseño y trazo vial9. estudio de diseño y trazo vial
9. estudio de diseño y trazo vial
 
14 水戸市ラックバス
14 水戸市ラックバス14 水戸市ラックバス
14 水戸市ラックバス
 
B.sc(microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry ...
B.sc(microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry ...B.sc(microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry ...
B.sc(microbiology and biotechnology and biochemistry) ii inorganic chemistry ...
 
Division 2 - Série 1
Division 2 - Série 1Division 2 - Série 1
Division 2 - Série 1
 
D3 série 3
D3 série 3D3 série 3
D3 série 3
 
Westside NC Bylaws
Westside NC BylawsWestside NC Bylaws
Westside NC Bylaws
 
1.03416062
1.034160621.03416062
1.03416062
 
38
3838
38
 

Similar to 69hjyjyy (20)

777dffefe
777dffefe777dffefe
777dffefe
 
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығысабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
 
978dfsfefed
978dfsfefed978dfsfefed
978dfsfefed
 
21wewew
21wewew21wewew
21wewew
 
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
 
Sss
SssSss
Sss
 
абай. қарасөз
абай. қарасөзабай. қарасөз
абай. қарасөз
 
586fd
586fd586fd
586fd
 
қмж марта
қмж мартақмж марта
қмж марта
 
Ass
AssAss
Ass
 
3223кеккекекууу
3223кеккекекууу3223кеккекекууу
3223кеккекекууу
 
Ұшқыр ой мен шешен тіл
Ұшқыр ой мен шешен тілҰшқыр ой мен шешен тіл
Ұшқыр ой мен шешен тіл
 
123вукукук
123вукукук123вукукук
123вукукук
 
“Алғыс” М.Төрежанов
“Алғыс”  М.Төрежанов“Алғыс”  М.Төрежанов
“Алғыс” М.Төрежанов
 
ашық сабақ
ашық  сабақашық  сабақ
ашық сабақ
 
112укцукукыы
112укцукукыы112укцукукыы
112укцукукыы
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі
 
6999fffffffff d fd f f fdfdgfg
6999fffffffff d  fd f f  fdfdgfg6999fffffffff d  fd f f  fdfdgfg
6999fffffffff d fd f f fdfdgfg
 
622
622622
622
 

More from nurlan93kz

2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауаnurlan93kz
 
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxxnurlan93kz
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsdsnurlan93kz
 
2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВnurlan93kz
 
2049sadfadadas
2049sadfadadas2049sadfadadas
2049sadfadadasnurlan93kz
 
2030цуцуцуц
2030цуцуцуц2030цуцуцуц
2030цуцуцуцnurlan93kz
 
2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsdnurlan93kz
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПРnurlan93kz
 
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБnurlan93kz
 
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььоооnurlan93kz
 
2024хдлдбюд
2024хдлдбюд2024хдлдбюд
2024хдлдбюдnurlan93kz
 
2023ывывывы
2023ывывывы2023ывывывы
2023ывывывыnurlan93kz
 
2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц2021цуцуцуццц
2021цуцуцуцццnurlan93kz
 
2019УКУКУ
2019УКУКУ2019УКУКУ
2019УКУКУnurlan93kz
 
2018ЫВЫФВФЫВЫФ
2018ЫВЫФВФЫВЫФ2018ЫВЫФВФЫВЫФ
2018ЫВЫФВФЫВЫФnurlan93kz
 

More from nurlan93kz (20)

2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауа
 
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
 
2055sddsadsd
2055sddsadsd2055sddsadsd
2055sddsadsd
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds
 
2051fdfdfd
2051fdfdfd2051fdfdfd
2051fdfdfd
 
2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ
 
2049sadfadadas
2049sadfadadas2049sadfadadas
2049sadfadadas
 
2048dfsfdsf
2048dfsfdsf2048dfsfdsf
2048dfsfdsf
 
2047dsdsdsd
2047dsdsdsd2047dsdsdsd
2047dsdsdsd
 
2045erwerer
2045erwerer2045erwerer
2045erwerer
 
2030цуцуцуц
2030цуцуцуц2030цуцуцуц
2030цуцуцуц
 
2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
 
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
 
2024хдлдбюд
2024хдлдбюд2024хдлдбюд
2024хдлдбюд
 
2023ывывывы
2023ывывывы2023ывывывы
2023ывывывы
 
2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц
 
2019УКУКУ
2019УКУКУ2019УКУКУ
2019УКУКУ
 
2018ЫВЫФВФЫВЫФ
2018ЫВЫФВФЫВЫФ2018ЫВЫФВФЫВЫФ
2018ЫВЫФВФЫВЫФ
 

69hjyjyy

  • 1. Бекітемін: М/м: С.Калиева. Жалпы білім беретін Чапаев бастауыш мектебі Мұғалім: Утемисова Маргарита Жаманкуловна Атырау облысы, Исатай ауданы, Тұщықұдық селосы. Бастауыш сынып мұғалімі. Пәні: Ана тілі. Сынып: 1 Күні: 29.04.2015ж. Сабақ: № 84 Сабақтың тақырыбы: Тарау: жыл бойы өткенді қайталау. Тақырып: Алтын жұлдыз Сабақтың мақсаты: 1. Ұлы Отан соғысы жылдарындағы елі үшін жанын қиған Әлияның өмірін дәріптеу. 2. Соғыс ардагерлерін сыйлай, құрметтей білуге үйрету. 3. Мәтін мазмұнын меңгерту, топпен жұмыс істеуге дағдыландыру. 4. Сөзжұмбақ шешу арқылы ойларын дамыту және шапшаңдыққа үйрету. 5. Сұраққа жауап беріп өз ойларын дәлелдеп айтуға, хат жаза білуге үйрету 6. Елін, туған жерін сүюге, патриоттыққа тәрбиелеу Сілтеме: Оқулық. Авторы Ш.Әуелбаев. Ә. Наурызбаева,дәптер, Мәншүк пен Әлияның суреттері, ақ қағаз, қалам, бағалау парағы, маркер, суреттер, хаттар, стикер,қалам, Күтілетін нәтиже: 1. Ұлы Отан соғысы жылдарындағы елі үшін жанын қиған Әлияның өмірімен танысады 2. Соғыс ардагерлерін сыйлай, құрметтей білуге үйренеді. 3. Мәтін мазмұнын меңгеріп, топпен жұмыс істеуге дағдыланады. 4. Сөзжұмбақ шешу арқылы ойлары дамиды және шапшаңдыққа үйренеді. 5. Сұраққа жауап беріп өз ойларын дәлелдеп айтады, хат жаза білуге үйренеді. 6. Елін, туған жерін сүйетін оқушы болып тәрбиеленеді Тапсырмалар:  Тренинг  Сыйлық дорба көрсету  Сөзжұмбақ шешу.  Суретпен жұмыс  Мәтінмен жұмыс  Конверт – сұрақ. Ой толғау  Шығармашылық жұмыс. Хат жазу.  Топпен жұмыс  Бағалау Мұғалімнің іс-әрекеті: Оқушының іс-әрекеті: Тұлға аралық байланысты орнату. 1. Сыныппен амандасу. 2. «Жақсы тілек»тренингі. 3. Оқушылар бір- біріне тілек айтады. 4. Топтастыру. - Бір-бірімен амандасады. - Әр оқушы бойында сыйластық қасиеті оянады. - Стикердің түсін таңдау арқылы топтасады. Қар шашу. Маншук туралы сұраққа жауап беру. Өлең жолдарын құрастыру. Қардағы сұрақтарға жауап береді. Өлең жолдарын құрастырады. Сөзжұмбақ шешу Сөзжұмбақ шешеді. Суретпен жұмыс. Әлия өмірімен таныстыру Сурет арқылы Әлия өмірімен танысады. Мәтінмен жұмыс. «Алтын жұлдыз»өлеңімен таныстыру. Мәтіннен «Алтын жұлдыз» өлеңімен танысады. Шығармашылық жұмыс. Хат жазу. Өз бетімен хат жазуды үйренеді. Топпен жұмыс. БҮҮ кестесін толтыру. Топпен жұмыс жасауды, БҮҮ кестесін толтыруды үйренеді.
  • 2. Сабақ кезеңдері: Уақыт Тапсырмаларды орындау әдістері: Тренинг Ұйымдастыру 4 мин 1. Сыныппен амандасу. 2. «Жақсы тілек»тренингі.Оқушылар бір- біріне тілек айтады. 3. Топтастыру Білу Үй тапсырмасы 7 мин Тақырыпты және сабақтан күтілетін нәтижені анықтап алады.Көздерін жұмып музыка тыңдайды. Қағаз қарлардағы өлең жолдарынан тездетіп «Гүл» өлеңін құрайды.Оқушылар өткен сабақтарды естеріне түсіреді, ойланып сұраққа жауап береді. Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Түсіну Жаңа сабаққа қадам 15 мин Сөзжұмбақ шешу арқылы «Әлия» сөзін шығарады. Сурет арқылы Әлия өмірімен танысады. Әлияның жазған хаттарымен танысады. Әлия атында ескерткіш, көше, ән, би, кино, мектеп, кітап бар екенін білетін болады. «Алтын жұлдыз»өлеңімен танысады. Мәнерлеп оқиды. Қолдану Жаңа сабақты пысықтау 5 мин Шығармашылық жұмыс. Хат жазу. Әр топ берілген тапсырма бойынша Әлияға хат жазады. Жазған хаттарын оқиды. Сергіту сәті 2мин Салют: «Рахмет» - Ұрпағы үшінжерін қорғаған аталарымызға рахмет! - Бейбітшілік үшін рахмет! - Ер жүрек жауынгерлерге рахмет! - Ер жүрек Әлия мен Мәншүктей апаларымызға рахмет! - Ер жүрек Бауыржан, Талғат, Нүркен, Мәліктей аталарымызға рахмет! - (оқушылар орындарынан тұрып төменнен жоғарыға осы сөздерді айтып қол шапалақтайды) Талдау Өз бетімен жұмыс 7мин Топпен жұмыс. БҮҮ кестесін толтыру. Оқушылар сөйлемдерді өз беттерінше аяқтайды. Дәлелдейді. Жинақтау Үйге тапсырма 1 мин - Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. - Батырлар туралы мақал-мәтел жазып келу. - Әлия туралы интернет желісінен біліп келу. Бағалау 2 мин Бағалау парағына критериилер бойынша өздерін бағалайды, смайликтерді пайдаланып топтың жұмысын бағалайды. Басбармақ арқылы жалпы сабақты бағалайды. Шығу парағын толтыру 2 мин «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі бойынша ұсыныстар айтады, смайликтерге сабақтан алған әсерін, болашаққа тілегін жазып жапсырады.