Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Заняття "Про терпіння і сумління"
1. Інтегроване заняття в старшій групі
Тема: «Про терпіння і сумління»
Мета: формувати в дитини прагнення виявляти терплячість,
здатність витримувати певний час вольову та емоційну напругу,
чекати обіцяне, поводитися морально та справедливо.
Підтримувати інтерес дітей до самопізнання. Розвивати вміння
визначати свої зовнішні ознаки та статеву приналежність,
розрізняти кольори очей та волосся. Закріпити знання про цифри,
як символи, що позначають кількість предметів. Вчити дітей
об’єктивно оцінювати власні здібності, помічати спільні ознаки в
різних предметах, викладати предмети в логічний ланцюжок.
Матеріал: скринька з люстерком, буква Я на кожну дитину,
сходинки на папері, картки із зображеним сонечком, кольорові
олівці, крупа, ґудзики, різнокольорові кришечки, картки з діями,
різнокольорові вагончики, квіточки, цифри, ігри Воскобовича.
Хід заняття
Діти стають у коло.
Як багато тут нас друзів,
І білявих, і чорнявих.
І високих, і низеньких,
І товстеньких і худеньких,
Треба всім нам привітатись
«Добрий день!»
- Діти, погляньте, в мене руках знаходиться чарівна скринька.
Там я бачу зображення найціннішої, найважливішої людини у
світі. Кого я там бачу?
- Ось погляньте. Тільки нікому не кажіть.
(діти дивляться в скриньку з люстерком)
- Кого ви там побачили? Отже, кожен з вас – найважливіша
людина у світі.
-
Д/г «Сходинки»
Ви тримаєте букву. Буква Я – це ви. Вам потрібно розмістити
букву на будь –якій сходинці.
(діти виставляють на сходинки букву Я)
- Кожен з вас неповторний і особливий. А тепер давайте
розглянемо картки у вас на столах.
- Що зображено в середині картки?(сонечко)
- А яке слово написане на сонечку?(Я)
2. Тож, ви і є тими яскравими сонечками.
- У верхньому лівому кутку знайдіть хмаринку із цифрою «2».
Намалюйте в ній стільки крапочок, скільки вам років.
- У верхньому правому кутку знайдіть хмаринку із цифрою «3».
У ній зображено квадрат. Зафарбуйте його таким кольором,
яке у вас волосся.
- У лівому нижньому кутку знайдіть хмаринку із цифрою «4». У
ній зображено коло. Зафарбуйте його таким кольором, які у
вас очі.
- У нижньому правому кутку знайдіть хмаринку із цифрою «5».
У ній зображені хлопчик і дівчинка. Візьміть олівець того
кольору, який вам найбільше сподобався та зафарбуйте
фігурки: хлопчики – силует хлопчика, дівчатка – дівчинки.
-
Бесіда «Про терпіння і сумління»
- Малята, чи буває так, що вам кажуть: «Зачекай, будь ласка,
потерпи трохи»
- Хто зможе пригадати такі ситуації?
- Як ви реагуєте на такі прохання?
- Ви намагаєтеся виконати їх чи вам байдуже до того, про що
вас просять?
- Чи завжди вам буває легко та просто чекати й терпіти?
Часом терпіння та очікування чогось потребує великої сили волі.
І від того, яка людина, дитина – вольова чи ні, залежить, зуміє
вона впоратися зі своїми примхами та бажаннями чи не зуміє.
Слід обов’язково виховувати в собі терплячість, щоб бути
чемним, уміти чекати, старанно виконувати доручену справу.
Читання оповідання В.Сухомлинського «Ледача подушка»
Маленькій Яринці треба рано встати, до дитячого садочка йти,
а не хочеться, ой як не хочеться. Ввечері питає Яринка:
- Дідусю, чого вранці вставати не хочеться? Навчіть мене так
спати, щоб хотілося уставати і йти у садочок.
- Це подушка в тебе ледача, - каже дідусь.
- А що ж їй зробити, щоб не була така ледача?
- Знаю я таємницю, - шепоче дідусь. – Ото саме тоді, як
вставати не хочеться, візьми подушку, винеси на свіже
повітря і добре вибий її кулачками – вона й не буде ледача.
- Справді? – зраділа Яринка. – Я завтра так і зроблю.
3. Ще ні світ ні зоря, а треба збиратися в садочок. Не хочеться
вставати Яринці, але ж треба нарешті подушку провчити,
лінощі з неї повибивати.
Схопилася Яринка, мерщій одяглася, взяла подушку, винесла
надвір, поклала на лавку – та кулачками її, кулачками!
Повернулася до хати, поклала подушку на ліжко – та й
умиватися.
Долі кіт нявчить, за стіною вітер гуде, дідусь у вуса
посміхається.
Чому Яринці не хотілося вставати вранці?
- Хто допоміг Яринці перебороти себе?
- Що дівчинка зробила наступного ранку?
Фізкультхвилинка:
З одночасним показом цифр
Стільки раз в долоні плесни…
Стільки раз ногою тупни…....
Нахилися стільки раз…………
І підстрибни в цей же час……
Д/г «Розсортуй»
Я зараз перевірю, яка у вас сила волі і які ви терплячі.
Одна підгрупа відділяє гречку від гороху, інша – сортує ґудзики
за розміром, третя – кришечки за кольором, четверта – квасолю
відділяє від кукурудзи, викладає колодязь з олівців (за
Воскобовичем).
По закінченню кілька дітей розповідають чи знадобилося їм
терпіння, щоб довести справу до кінця.
Д/г «Що було спочатку, що потім»
Діти визначають послідовність дій і викладають їх в логічний
ланцюжок.
Д/г «Уяви»
А тепер дівчатка уявляють себе хлопчиками, а хлопчики –
дівчатками.
Питання до дівчат:
- Яким повинен бути хлопчик?
- Яка твоя мрія як у хлопчика?
4. Питання до хлопчиків:
- Якою б дівчинкою ти був?
- Що б ти любив робити?
І хлопчики і дівчатка в нас терплячі і наполегливі. А тепер
викладемо ще й потяг дружби, щоб бути дружніми.
Д/г «Потяг дружби»
Я буду наголошувати на слові, а вам потрібно визначити його
колір і викласти відповідний кольоровий вагончик.
В казковому місті жив Помідор. Його маленький будинок стояв
серед зеленого лісу. Він часто дивився вечорами на місяць і мріяв
про далеку країну, де ніколи не йде сніг і завжди світить сонце,
де він знайде вірного друга.
Одна дитина називає кольори, а інші перевіряють.
- Сьогодні ми багато про що говорили. Не говорили ще про ваші
мрії. Візьміть кожен по квіточці. Як зветься ця квітка?
Квітка чарівна. Її пелюсточки виконують заповітні мрії.
Промовте слова: Ти, квіточко, лети –
Мрії всі мої здійсни.
- Тепер ваші мрії обов’язково здійсняться.
Ось заняття вже кінець,
Ти був справжній молодець!
Що сподобалось – хвались,
Засмутило – пожалійсь.
Шалун Олена Іванівна
вихователь дошкільного навчального закладу «Ромашка»
м. Пирятин, Полтавська область