Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Конспект
інтегрованої форми активності дітей
« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
старший дошкільний вік
Мета: с...
Хід заняття
І. Організаційний етап
Вихователь. Відгадайте, діти, про що йдеться мова?
На землі великій є одна країна:
Гарн...
Ми дуже любим весь наш край,
І любим Україну.
Її лани, зелений гай.
В саду рясну калину.
Там соловейко навесні
Співає між ...
Вихователь. Відгадайте, який державний символ має два кольори?
(прапор) Що ви знаєте про прапор?
Синьо-жовтий прапор маєм:...
- Безсмертник – символ здоров’я.
- Деревій – нескореності.
- Барвінок – життя та безсмертя.
- Цвітяблуні – символ материнс...
Кожному мила своя …(сторона)
Вихователь. Українці розумні та кмітливі. Пропоную вам виконати
наступне завдання.
Дидактична...
вироби? (З глини, ниток, дерева, лози, соломи, з тканини). Куди майстри
везуть свій товар? (На ярмарок)
Давайте і ми поїде...
вогник через усе своє життя. Тож будьте чесні, розумні, горді, любіть
свою Батьківщину.
Відомості:
Календар Наталя Вікторі...
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

0

Share

Download to read offline

Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»

Download to read offline

Календар Наталя Вікторівна – вихователь логопедичної групи ясла – садка №7 «Джерельце» м.Каховка, Херсонської області.
Використані джерела: інтернет ресурси, періодичні видання.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
  • Be the first to like this

Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»

  1. 1. Конспект інтегрованої форми активності дітей « Ми дуже любимо наш край і славим українців!» старший дошкільний вік Мета: сприяти набуттю старшими дошкільниками ключових компетенцій: інтелектуальних, комунікативних, практичних у формуванні світогляду дошкільників. Залучити їх до системи суспільних цінностей: державних та національних символів, рідної мови, культури. Забезпечити єдність поколінь та інтерес до культурної спадщини українців. Виховувати патріотизм, любов до Батьківщини. Обладнання та матеріал: динамічні магнітні дошки – 2шт, музична колонка, мнемотаблиця за віршем М.Познанської "Про нашу Україну", інтелектуальна карта дій "Українці". Дидактичний матеріал: таблиці – державні символи, український посуд, нащадки українців – козаки, народні ремесла, український костюм, мова наша – калинова. Роздатковий матеріал: набор цифр, картки для визначення суміжних цифр, звукові ребуси; тканина для виготовлення ляльок - мотанок, заготівки для плетіння – лоза. Попередня робота:  апробація інноваційних технік та методик: мнемотехніки, інтелектуальної карти дій;  читання та заучування творів М.Познанської "Про нашу Україну", Н.Поклад "Прапор";  народна гра "Віночок", прислів’я, загадки, чистомовки; Дидактичні ігри: "Зачаровані слова", "Додай слівце", "Розшифруй код", "Назви український посуд", "Іграшки моєї бабусі".
  2. 2. Хід заняття І. Організаційний етап Вихователь. Відгадайте, діти, про що йдеться мова? На землі великій є одна країна: Гарна, неповторна, красна як калина. І живуть тут люди добрі працьовиті І скажу до речі ще й талановиті, Землю засівають піні співають, На бандурі грають і вірші складають Про ліси і гори, і про синє море, Про людей і квіти, то скажіть же діти Що це за країна? Діти: Наша славна Україна Вихователь. Україна – це наша Батьківщина. А як ви вважаєте, що таке Батьківщина? Давайте згадаємо вірш. (Діти відповідають словами вірша) - Під віконцем калина, - Тиха казка бабусі, - Ніжна пісня матусі, - Дужі руки у тата - Під тополею хата - Під вербою криниця - В чистім полі пшениця Вихователь. Так, діти, це найкраще і найдорожче місце у світі. Це наша рідна земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили і живуть наші бабусі, дідусі, прадідусі та прабабусі. Зверніть увагу на таблицю, згадайте який вірш зашифрований і хто автор. (Діти ланцюжком розповідають вірш М.Познанської "Про нашу Україну" за мнемотаблицею)
  3. 3. Ми дуже любим весь наш край, І любим Україну. Її лани, зелений гай. В саду рясну калину. Там соловейко навесні Співає між гілками Та й ми співаємо пісні. – Змагається він з нами! Вихователь. Яка наша Україна? (велика, багата, чудова, прекрасна, мальовнича, цікава) ІІ. Основна частина (Вихователь виставляє на магнітну дошку картинку з зображенням "Українців") Вихователь. Хто це? (люди). Як називають людей, які живуть в Україні? (українці). Сьогодніми поговоримо про українців. Чим наш народ пишається, чим славиться, чиї ми нащадки? (Діти називають і почергово виставляють на магнітну дошку картинки символи) - Наш народ має свої державні символи. - У нас є свій національний одяг. - Ми пишаємось нашою співучою мовою. - Ми нащадки славних козаків. - Українці славляться своїми майстрами. Вихователь. Діти, що нагадують ці картинки - схеми? Так, це карта наших дій. Ми будемо розмовляти про український народ, про українців. Державні символи.
  4. 4. Вихователь. Відгадайте, який державний символ має два кольори? (прапор) Що ви знаєте про прапор? Синьо-жовтий прапор маєм: Синє – небо, жовте – жито. Прапор цей оберігаєм, Він святиня, знають діти. - Що є символом державності українців? Його зображують на монетах, печатках, документах.(Герб) Розкажіть про герб. Знак країни головний – Це тризубець золотий. Він як сонце в небі синім, В ньому слава, в ньому сила. - Як називається урочиста пісня? (Гімн) Як українці слухають гімн? Отже, до державних символів належить герб, прапор, гімн - українці ними пишаються. Мандруємо далі за стрілкою годинника і потрапляємо в музей народного одягу. Народний одяг Вихователь. - Назвіть мені святковий чоловічий костюм? - А в що вбирались жінки? Чим прикрашали голову? - Які квіти вплетали у вінок та що вони символізували? - Мак – символ краси та молодості. - Ромашка – символ кохання. - Волошка – символ людяності. - Ружа, мальва, півонія – символ віри, надії, любові.
  5. 5. - Безсмертник – символ здоров’я. - Деревій – нескореності. - Барвінок – життя та безсмертя. - Цвітяблуні – символ материнської любові. - Калина – символ краси та дівочої вроди. - Любисток – вірність. - Хміль – символ розуму. Вихователь. Молодці, а зараз пропоную вам перепочити. Ось весела в нас порара-ра-ра Розпочнеться зараз грара-ра-ра- Я дітей усіх зберуру-ру-ру У цікаву гарну гру ру-ру-ру Для всієї дітвори ри-ри-ри Розповім умови гри ри-ри-ри Народна гра «Віночок» Вихователь. Відпочили? Сподобаласьгра? Українці веселі, відкриті, гарні. Запрошую повернутись до карти наших дій. Чим ще пишаються українці? (Мовою) Наша мова калинова Вихователь. Яка державна мова українського народу? (Українська) - Яка наша мова? (Красива, співуча, мелодійна, ніжна, калинова) - Народ наш склав багато приказок і прислів’їв про мову, про нашу Батьківщину. - Я пропоную пограти в гру. Я починаю говорити прислів’я, а ви його закінчуєте Слово до слова – зложиться …(мова) Без верби та калини нема…(України) Любиш Україну посади…(калину) Всюди добре, а вдома …(найкраще)
  6. 6. Кожному мила своя …(сторона) Вихователь. Українці розумні та кмітливі. Пропоную вам виконати наступне завдання. Дидактична гра «Зачаровані слова» Вихователь. Відгадайте слово, визначаючи перший звук у предметах зображених на картинках і знайдіть відгадку серед запропонованих картинок. Історичне минуле. Вихователь. А наша подорож продовжується і ми відправляємось до славних козаків. Якими були козаки? (хоробрими, сильними, справедливими, безстрашними). Козаки вирішили зварити борщ, а сіль зачинена в скрині. Допоможіть відкрити скриню, знайдіть секретний код. (Визначають суміжні числа за індивідуальними картками, звучить аудіо запис – скриня відчинилась) - Козакибули гостинними, як і всі українці, запросили до себе в гості своїх друзів. - Скільки всього прийшло козаків? (сім) - Який за зростом сьомий козак?(найвищий) - Який п`ятий? (найнижчий) - Котрий за рахунком стоїть козак з кобзою? - Що взяли з собою козаки для смакування борщу? (Посуд). Назвіть. (діти називають український посуд) - А чого або кого більше, менше: посуду чи козаків? Чому? - Чи всі зможуть посмакувати борщ? - Як ви гадаєте, хто виготовляє такий посуд? (Гончарі, різьбярі) - Ось ми з вами і потрапили до народних умільців. Народні ремесла Вихователь. Звернемось до карти наших дій - час вирушати до майстрів народних ремесел. Як називають народних умільців, які виготовляють різні вироби? (Майстрами). З чим працюють майстри, з чого виготовляють свої
  7. 7. вироби? (З глини, ниток, дерева, лози, соломи, з тканини). Куди майстри везуть свій товар? (На ярмарок) Давайте і ми поїдемо - на конях. ( Артикуляційна гімнастика «Коник») Вихователь. Діти , погляньте, здійнявся вітер і переплутав майстрам вироби. Допоможіть їм знайти свої роботи. Дидактична гра «Іграшки моєї бабусі». До картки – схеми діти добирають картинки із зображенням іграшок, зроблених з того ж матеріалу, що на зразку. Вихователь. З чого зроблені іграшки майстра? (Із соломи, глини, дерева, мотузки, тканини). Як по іншому можна сказати? (Солом’яні, глиняні, дерев’яні, мотузяні) Чи подобаються вам вироби? Що ми можемо сказати про майстрів, які вони? (Працьовиті, талановиті, працелюбні). А ви хочете стать народними умільцями? Займайте місце у майстерні. Пропоную вам стати майстрами, виготовити свої вироби. (Діти працюють під музичний супровід. Дівчата виготовляють ляльок - мотанок, хлопчики – плетуть з лози підставки під чашки). Вихователь. Ви справжні майстри, гарні отримались роботи. Пропоную подарувати їх музею народної творчості. Українці працелюбні і засуджують лінощі. Дякуємо нашим майстрам. ІІІ. Підбиття підсумків Вихователь. Ось і скінчилась наша мандрівка картою, яку ми склали. - Про кого ми сьогодні розмовляли? (Про українців). Так які ж українці? (Горді, добрі, чесні, працьовиті, розумні, мудрі, дружні, гостинні) . - Давайте сьогодні ми з вами запалимо свічечку, яка буде символом нашої любові до України. І у ваших сердечках нехай запалає маленький «вогник» гордості за те, що ви - українці. Я прошу вас пронести цей
  8. 8. вогник через усе своє життя. Тож будьте чесні, розумні, горді, любіть свою Батьківщину. Відомості: Календар Наталя Вікторівна – вихователь логопедичноїгрупиясла – садка №7 «Джерельце» м.Каховка, Херсонської області. Назва матеріалу: « Ми дуже любимо наш край і славим українців!» (конспект інтегрованого заняття) Використані джерела: інтернет ресурси, періодичні видання.

Календар Наталя Вікторівна – вихователь логопедичної групи ясла – садка №7 «Джерельце» м.Каховка, Херсонської області. Використані джерела: інтернет ресурси, періодичні видання.

Views

Total views

1,849

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

188

Actions

Downloads

10

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×