Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Заняття з розділу «Дитина у довкіллі»
«Не жартуй з вогнем»
для дітей старшого дошкільного віку
Програмовий
зміст:
Продовжу...
3.Мережа Інтернет
4. “Організація освітнього процесу від вересня до
травня 5-й рік життя” - А. М. Щербак - Харків
“Основа”...
які допоможуть їм здогадатися, який предмет лежить в коробці. Педагог
показує сірник.)
Погляньте, малята, на цей сірничок:...
- Чому не можна гасити водою телевізор?
- Чому не можна вмикати електроприлади чи запалювати вогонь, якщо
в приміщенні від...
На сигнал «Одягни пожежного» необхідно дібрати і розмістити на дошці
малюнки із зображенням спецодягу пожежного. На сигнал...
10. Робота з коректурними картками.
- Накрийте червоним кружечком номер, за яким викликають
пожежних.
- Накрийте жовтим кр...
Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)

Автор: Горевата Марія Леонідівна
Вихователь КДНЗ №34 «Маргаритка»
м. Нікополь
Дніпропетровська область
Україна

 • Be the first to comment

Заняття: «Не жартуй з вогнем» (Старший вік)

 1. 1. Заняття з розділу «Дитина у довкіллі» «Не жартуй з вогнем» для дітей старшого дошкільного віку Програмовий зміст: Продовжувати формувати та розширювати знання дітей про значення вогню в житті людей та шкоду під час необережного поводження з ним; закріплювати знання про те, що вогонь може бути злим і добрим, може приносити користь і шкоду; ознайомити дітей із протипожежним щитом та його інвентарем, з атрибутами, необхідними для пожежників. За допомогою дослідницької діяльності познайомити зі способами самостійного гасіння невеликого вогню. Збагачувати словник назвами предметів, які є в пожежному куточку. Учити складати текст - пам’ятку про правила пожежної безпеки за власним досвідом та ілюстраціями. Удосконалювати вміння викладати малюнок з геометричних фігур. Розвивати мовлення, допитливість, увагу, обережність, спостережливість. Виховувати безпечне ставлення до себе та інших людей, самостійність, повагу та інтерес до професії пожежного. Попередняробота: Читання казки “Кицькин дім”, “Плутанина”, ”Козенята і вогонь”; Перегляд презентації “Пожежники”, розгляд пожежного куточка в дитячому садку. Матеріал: Мікрофон, лист від звірят, коробка, сірники, чарівний мішечок, ілюстрації предметів протипожежного куточка, д/г “Юні пожежники”, свічки, ємкості з водою, піском, землею, порожня склянка, ілюстрації – правила поводження з вогнем, коректурні картки і фішки на кожну дитину, набір геометричних фігур, художнє слово. Література: 1.Програма розвитку дитини дошкільного віку “Українське дошкілля”/О. І. Білан - Тернопіль: Мандівець, 2013. - 264с. 2. “Усі заняття в дошкільному навчальному закладі”/ Н. Ф. Юрченко - Харків “Основа”, 2008. - 509с.
 2. 2. 3.Мережа Інтернет 4. “Організація освітнього процесу від вересня до травня 5-й рік життя” - А. М. Щербак - Харків “Основа”, 2013. - 463с. Хід заняття І. Вступна частина - Діти, відгадайте, будь ласка, таку загадку. Лишає він страшні сліди, Усе він пожирає. А як даси йому води Одразу помирає. (Вогонь) 1.Дидактична вправа “Що ти знаєш про вогонь” (Інтерактивний метод “Мікрофон”) - Який вогонь? - Коли вогонь буває добрим? - Коли його можна назвати злим? - Мені нещодавно прийшов лист від Хрюши. Ось послухайте його. “Здравствуйте, діти! Я лежу в лікарні. Хочу розповісти вам, як я сюди потрапив.Гостював я у Степашки. Ми читали книжки, малювали, ліпили з пластиліну, а потім стало нудно, і ми вирішили придумати нову гру. І знайшли сірники… Спочатку нам було весело, цікаво. Нам дуже подобалося, як сірник чиркає по коробці, як спалахує вогонь, а потім вогонь підкрався до лапок, ми побоялися обпектися і кинули сірник на підлогу. А потім… Прокинувся в лікарні зі Степашкою, а будиночок наш згорів. Зараз нам дуже погано, у нас болять лапки і вушка. Діти, не вірте сірникам, вони можуть наробити багато біди. Вони хитрі, завжди просяться дітям в руки. ” - А ви знаєте як поводитися із сірниками, і що потрібно робити під час пожежі, щоб не трапилося біди. Це ми з вами сьогодні і перевіримо. ІІ. Основна частина 1.Гра “Відгадай, що в коробці” В коробці предмет, що може запалити вогонь. (Вихователь спонукає дітей задавати навідні запитання, на які можна відповісти тільки “так” або “ні”, та
 3. 3. які допоможуть їм здогадатися, який предмет лежить в коробці. Педагог показує сірник.) Погляньте, малята, на цей сірничок: Червона голівка, жовтенький бочок. На вигляд - звичайний: тонкий і малий. Буває він добрий, буваєі злий. Він може зігріти, зваритиобід, Він плавить метал і розтоплює лід. А може і ліс велетенський спалити, Майно і будинок, і все спопелити. Малята, ви будьте з вогнем обережні І вивчіть всі правила протипожежні! - Давайте розглянемо сірник. Що у нього є? - Коли загорається сірник? 2. Розповідь вихователя. Мільйони років тому люди навчилися видобувати вогонь. У руках людини він давав світло і тепло. На вогні люди готували собі їжу, захищалися від диких звірів, які могли напасти на них. Але варто було вогню дати волю, залишити його без контролю, як його добрі дії перетворювалися на зло. Пожежі відбуваються і донині. І дуже часто вони виникають там, де необережно і недбало поводяться з вогнем. При необережності люди отримують опіки та отруєння, втрачають будинки, квартири, а іноді і життя. 3. Дидактичнагра “Від чого буваєпожежа?” - Чи буває вогонь від гриз сірниками? - Чи може загорітися телевізор? - Чи буває пожежа від того, що сердиться мама? - Чи виникне пожежа, якщо сушити білизну над плитою? - Чи буде пожежа від користування несправнимиелектроприладами? - Чи загоритьсястілець під дитиною, що крутиться? - Ми дізналися від чого виникає пожежа. А тепер з’ясуємо. Що робити під час пожежі. 4. Дидактичнагра “Чи знаєш ти?” - Як можна загасити маленький вогонь? - Чому не можна ховатися у кімнаті під час пожежі? - Що потрібно робити, якщо вода з чайника загасила газ? - Чи можна відчиняти вікна під час виникнення пожежі?
 4. 4. - Чому не можна гасити водою телевізор? - Чому не можна вмикати електроприлади чи запалювати вогонь, якщо в приміщенні відчувається запах газу? - Як можна захиститися від диму під час евакуації з приміщення? 5. Дидактичнагра “Чарівний мішечок” - У мене є мішечок, а в ньому заховані предмети, які допоможуть при пожежі. Відгадайте загадки і вони вам покажуться. 1. Хвіст дерев’яний, залізний рот, Скрізь вистачає мені турбот. (Сокира) 2. Два вуха, ще й дужка. Порожнєбринить, а повне-мовчить. (Відро) 3. Я вмію все робити - Копати, прикидати. Невже ви не впізнали звичайної… (Лопати) 4. Маю довгу шию, маю два носи, Все з вогнюдістану, тільки попроси. (Багор) 5. Коливогнище палає, Він гасить його допомагає. Із піщинок наш дружок, Здогадались?Це …(Пісок) 6. Буває хмаркою вона,сніжинкою буває. Бува,як скло, крихка й тверда, Та більше рідкою буває. Найважливіша в пожежного зброя З нею завждиіде він до бою. (Вода) 7. Він завжди на гвіздочку, Має червонусорочку. І вогонь блокує вміло В білій і пухнастій піні. (Вогнегасник) - А хто мені може сказати, де розміщенні всі ці предмети? ( В протипожежномукуточку). - Людям якої професії вони стануть у пригоді? (Пожежникам) - За яким номером слід їх викликати? (101) 6. Фізкультхвилинка“Пожежники” Ми в пожежників пограємо, Швидко шланги розмотаємо, Ось вогонь у нас горить, Будемо його гасить. А тепер ми присідаємо, Під дивани заглядаємо. Ось вогонь ми загасили, На стільці швиденько сіли. Все як треба ми зробили - Відпочинок заслужили. 7. Дидактичнагра “Юні пожежники”
 5. 5. На сигнал «Одягни пожежного» необхідно дібрати і розмістити на дошці малюнки із зображенням спецодягу пожежного. На сигнал «Добери інвентар» діти викладають малюнки із зображенням пожежного інвентарю. - А що ж нам робити до тих пір, поки приїдуть пожежники? (Спробувати загасити самостійно) 8. Експериментальна діяльність “Як можна загасити вогонь” - Ось зараз ми з вами проведемо декілька експериментів і дізнаємося, як можна загасити невеликий вогонь. А) Вихователь на металевому підносі запалює свічки. - Коли ми запалили свічки, що ми побачили? (Вогник) - Він яскравий, гарний, так і привертає до себе увагу. Як ви думаєте, чи можна до нього доторкнутися? (Ні) - Поясніть чому?(Можна обпектися. Якщо ненавмисно упустити свічку на килим або підлогу, може статися пожежа). - Так, дійсно, вогонь - стихія яскрава, приваблива, але в той же час і дуже небезпечна. Б) - Якщо вогонь стає небезпечним, як людина може з ним впоратися? (Його потрібно загасити) - Чого ж боїться вогонь? (Води, піску, землі) - А давайте перевіримо правильність ваших тверджень. У нас в контейнерах є необхідні для цього матеріали. На палаючу свічку проллємо трохи води (дитина виконує вказівку вихователя). - Що відбувається і чому? (Вогонь згас, тому що він боїться води) Аналогічні досліди проводяться з іншими матеріалами. В) - А тепер проведемо останній дослід і зробимо відповідні висновки. Палаючу свічку ми щільно накриємо склянкою. Що відбувається з вогнем? (Він гасне) - Чому наш вогник через деякий час погас? Я підкажу: без повітря вогонь існувати не може. Тому коли доступ повітря у склянку припинився, вогонь згас. 9. Складання пам’ятки - Ось ви вже й маєте достатньо знань про правила безпеки. Тому спробуймо скласти пам’ятку, як потрібно себе поводити, щоб не сталося пожежі. (Діти складають правила за допомогою картинок-підказок).
 6. 6. 10. Робота з коректурними картками. - Накрийте червоним кружечком номер, за яким викликають пожежних. - Накрийте жовтим кружечком номер, за яким викликають швидку допомогу. - Накрийте зеленими трикутниками предмети, якими можна загасити пожежу. - Накрийте червоними трикутниками те, що дітям не можна робити без дозволу батьків. - Накрийте синім кружечком професії, які можуть рятувати людей. 11. Інноваційна технологія “Логіки світу” - А як же бути з будиночком для Хрюші і Степашки? Допоможемо їм? Викладання будиночків з геометричних фігур. ІІІ Заключна частина - Ми сьогодні з вами розглядали предмет, який несе в собі небезпеку. Що за предмет? - Чим він саме небезпечний? - Які ще предмети можуть призвести до пожежі? - Чому сталася пожежа у казкових героїв? - Що потрібно робити, щоб не сталося пожежі? Автор: Горевата Марія Леонідівна Вихователь КДНЗ №34 «Маргаритка» м. Нікополь Дніпропетровська область Україна

  Be the first to comment

  Login to see the comments

 • ssuserfbc9e3

  Oct. 19, 2019
 • ssuseredbcac1

  Oct. 28, 2019
 • Taradetskaya

  Nov. 25, 2020
 • Taradetskaya

  Nov. 25, 2020

Автор: Горевата Марія Леонідівна Вихователь КДНЗ №34 «Маргаритка» м. Нікополь Дніпропетровська область Україна

Views

Total views

12,464

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

423

Actions

Downloads

59

Shares

0

Comments

0

Likes

4

×