Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
355,23.docx
1. Тема. Чому квіти верби називають котиками? Н. Кир’ян «Котики».
Мета: розширити знання учнів про природу; вдосконалювати навички
виразного читання тексту, вміння інтонувати речення, аналізувати прочитане;
вчити розповідати про враження зі свого досвіду; формувати пізнавальні
інтереси, прищеплювати любов до краси рідного краю.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича, математична.
Хід уроку
І. Вступна частина
Організація класу. Психологічна вправа «Передай по колу посмішку»
— Любі діти, привітаємо одне одного такими словами.
Я всміхаюсь сонечну.
Учні. Здрастуй золоте!
Я всміхаюсь квіточці!
Учні. Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику!
Учні. Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся..
Учні. Зичу їм добра!!
— Тож подаруйте посмішку своїм однокласникам.
— Аби наш урок був цікавим, змістовним, що ми візьмемо з собою?
(допитливість, активність, успіх, старанність, гарний настрій..)
— Я сподіваюся, що ви будете дружно працювати, підтримувати одне
одного, радіти своїм успіхам і однокласників.
— А що нам дарує весна?
2. ІІ. Основна частина
1. Мовленнєва розминка.
Урок продовжимо без зупинки з мовленнєвої розминки
Робота над чистомовкою
Ма-ма-ма – ой, весела вже зима!
Ло-ло-ло – купу снігу намело
Да-да-да – ось і сонце вигляда
Ма-ма-ма – снігу більше тут нема
На-на-на – що за сталась дивина?
Ла-ла-ла – оце веснонька прийшла!
Робота над скоромовкою.
А зараз дружно починаймо, скоромовку повторяймо!
Гра «Дощик» ( «Накрапає дощик» (тихо), «Дощ пускається сильніше»
(голосніше), «Злива» (голосно).
Кит кота по хвилях катав –
Кит у воді, кіт на киті.
Робота в парах. Гра «Хто швидше промовить скоромовку»
2. Перевірка домашнього завдання.
Виразне читання віршів Лесі Українки.
3. Вправа «Крісло автора» (запрошуються діти, які підготували вірші Лесі
Українки)
Вправа «Кубування»
1. Як називався твір, що ми прочитали на минулому уроці? Хто автор?
2. Яке справжнє ім’я Лесі Українки?
3. У якому віці вона вже вміла читати?
4. Пригадай, які здібності мала Леся?
5. Скільки років було Лесі, коли вона почала писати вірші ?
6. Скільки мов знала поетеса?
3.Актуалізація опорних знань.
Робота над загадками.
Гострі кігті, тонкий слух
Хто на мишок має нюх? (котик)
Котики-воркотики в мене на вікні.
Котики-воркотики — гості весняні.
Не глядить на котиків лиш вусатий кіт.
Мабуть, зна, що котики – це (вербовий цвіт).
– Поясніть значення слова «котик»
Вправа « Я поділюсь секретом»
– Діти, звісно, у вас є улюблена домашня тварина або іграшка, поділіться з нами
своєю новиною.
4. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа «Квест-цікавинка»
4. – Завантажте за QR-кодом вправу «Квест-цікавинка». Прочитайте та
розкажіть, що ви дізналися.
5. Повідомлення теми та мети уроку.
– Саме про котиків ітиметься сьогодні на уроці. Про яких саме – дізнаєтесь,
коли прочитаємо казку Надії Кир'ян «Котики».
6. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота зі словами. Стіна слів.
– Причитаємо правильно слова.
Гра «Відлуння» (вчитель читає, потім діти повторюють)
Струнка́, пля́мочками, спра́вжня, поза́здрила, наспі́вуючи, пухна́стеньке,
симпати́чне.
– Які слова вам не зрозумілі?
Паляни́ця — різновид українського хліб.
Розчулювати – викликати в когось почуття ніжності, лагідності, доброти.
Бру́нька - зародок пагона рослин.
5. 2.Робота над текстом Надії Кир'ян «Котики».
Проблемне запитання.
– А чи знаєте ви, чому вербові гілочки називають котиками?
Вправа «Передбачення» (учні передбачають зміст твору за заголовком)
Читання тексту «Вчитель-учень».
– Чи справдилися ваші передбачення? Чому ви так вважаєте?
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=t7FLa2FF2AI
Читання казки «Ланцюжком»
Вибіркове читання.
Вправа «Скринька успіху»
– Обчисли вираз, вкажи його значення та дай відповідь на питання, чи виконай
завдання.
65+3 = (Знайдіть і прочитайте опис кицьки).
35-15 = (Як котик хотів привітати кицьку? Які труднощі в нього виникли?)
3+6 = (Коли котик зустрів кицьку? Знайди і прочитай речення, у якому про це
розповідається).
96-26 = (У кого котик просив квіти? Які пісеньки він наспівував? Прочитай або
проспівай їх).
37+14 = (Якими словами починається зачин казки? А кінцівка?).
39-1 = (Чому квіти верби називають котиками?).
67-35 = (Пофантазуй! Що було далі? Чи сподобалися киці квіти?)
Вправа «Щоденні-5». Читання для друга.
6. – Читайте по черзі текст і ставте одне одному запитання.
Робота з ілюстрацією.
– Що зображено на малюнку?
– Про яких котиків йдеться у творі?
Кола Ейлера-Венна.
- Порівняйте і визначте спільну ознаку вербових котиків та тварин котиків.
Слова для довідок: рослина, тварина, сіреньке, м’якеньке , розпускається,
мурличе…
7. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Тестування.
1. У кого закохався котик?
а) У сусідську кицю.
б) В однокласницю кицю.
в) У подружку кицю.
2. Яким був котик?
а) Ученим, читав багато книжок.
б) Бідним.
в) Задавакою.
3. Що вмів робити котик?
а) Грати на гітарі.
б) Співати пісні.
в) Грати на гітарі та співати пісні.
4. У який місяць року котик зустрів кицю?
а) Травень.
б) Квітень.
в) Березень.
5. Що вирішив котик подарувати киці?
7. а) Торт.
б) Квіти.
в) Цукерки.
6. До яких дерев звертався котик за допомогою?
а) Дуб, ялина, верба.
б) Клен, ялина, верба.
в) Дуб, сосна, верба.
Перевірка тестування.
(один учень читає, учні піднімають цеглинки: правильна відповідь – зелену,
неправильна - червону)
2.Завдання за вибором.
І група - вправа «Сенкан» (рослина/тварина)
ІІ група – вправа «Художники» (намалювати ілюстрацію до казки: вербові
котики, котика)
3.Гра-фантазія «Продовж казку»
Кожен учень по черзі каже речення, щоб утворилася казка.
4.Використання технології «Сторетіллінг»
– Уявіть, що ви – відома людина, і вас «журналіст» запитує: «Чи завжди
найкращий подарунок квіти?»
ІІІ. Заключна частина.
Рефлексія. Вправа «Вірю – не вірю»
(зелена цеглинка – вірю, червона –не вірю)
·У казці йдеться про те, як котик хотів привітати кицю.
· Котик був учений, читав багато книжок.
·Киця була рудою.
· Котик шукав квіти в лисички у квітнику.
· Котик заліз на вербу і заспівав їй пісню.
· Котик зовсім не вмів співати.
Вправа «Піраміда настрою»
8. – Створімо піраміду нашого настрою на уроці. Оберіть відповідну цеглинку
LEGO.
Зелена – на уроці мені дуже сподобалося.
Жовта – на уроці мені сподобалося.
Червона– на уроці мені не сподобалося.