Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Заняття
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0

Share

Download to read offline

Свої права потрібно знати

Download to read offline

Заняття:"Права потрібно знати та обов’язки не забувати"

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
  • Be the first to like this

Свої права потрібно знати

  1. 1. Тема: Права потрібно знати та обов’язки не забувати. Мета: ознайомитидітей з основнимиположеннямиКонвенції про права та обов’язки дитини, опираючись наквітку прав та обов′язків; розвивати комунікативні навички; аналізувати ситуації, які характеризують порушення прав, вчити зіставляти добріі погані вчинки; виховувати почуття власної гідності, впевненості у собі, працювати в парах, колективізм. Обладнання: квіти прав та обов′язків, пазли «Права», хлопчик Правознавець. Хід роботи: Діти, до вас в гості завітав хлопчик на ім’я Правознавець, У нього вдомау квітничку розцвіли чарівні квіти, де на кожній з пелюсток розміщені права та обов’язкидитини. Давайте ми розглянемо кожнуїї пелюсточку, але наш хлопчик Правознавчик спочаткузадаватиме вам запитання, а ви дітки шукатимете відповіді на пелюстках квітки. Бесіда з дітьми: - Діти, на вашу думку, що таке «права»? - А хто мені скаже, що таке «обов’язки»? - Чи є у дітей «права»? - Чи є у дітей «обов’язки»? - Як ви вважаєте, людина може жити без прав та обов′язків? Дидактична гра «Підкажи слово – закінчи речення». - Моя сім′я складається з … - Якщо я захворію в мене є право на … - Я піду до школи, тому що маю право на … - Їжу вживаємо, здоров’я не втрачаємо … - Якщо я побачу, що Надійка плаче, я … Молодці, права пригадали, а про обов’язки давайте послухаємо історію маленького сірого кошеняти. Соціальний педагог читає оповідання В.Сухомлинського «Покинуте кошеня». Хтось виніс із хати маленьке сіре кошенятко й пустив його на дорогу. Сидить кошеня та й нявчить. Бо хоче додому, до матусі. Проходять люди, дивляться на кошеня. Хто сумно хитає головою. Хто сміється. Хто жаліє: бідне кошенятко, та й іде собі. Настав вечір. Зайшло сонце. Страшно стало кошеняткові. Притулилося воно до куща та й сидить – тремтить. Поверталась зі школи маленька Наталочка. Чує – нявчить кошеня. Вона не сказала ні слова, а взяла кошенятко і понесла додому. Пригорнулося кошенятко до дівчинки. Замуркотіло. Раде радісіньке. Бесіда за текстом. Діти, який обов’язок виконала дівчинка Наталочка? Як можна назвати вчинок людей, які викинули маленьке кошенятко на вулицю? (Відповіді дітей). Дидактична гра «Існуючі та неіснуючі права». Станемо у коло. Поплескайте в долоні, якщо почуєте право, яке існує і потупотіть ногами, якщо почуєте право, яке не існує. 1. Усі діти мають право на любов і турботу.
  2. 2. 2. Усі діти рівні в своїхправах. 3. Кожна дитина має право їсти тільки цукерки, морозиво ічіпси. 4. Усі діти мають право на повноцінне харчування. 5. Усі діти мають право відмовлятися від обіду. 6. Усі діти мають право на освіту. 7. Усі діти мають право на відпочинокі дозвілля. 8. Кожна дитина має одержувати сніданок в ліжко. 9. Жодна дитина не повинна мити посуд 10.Усі діти мають право на здоров’ята медичну допомогу. 11.Діти мають право на інформацію. 12.Жодна дитина не повинна прибиративласну кімнату. 13.Діти мають право висловлюватисвої погляди. 14.Кожна дитина має право на життя. 15.Кожна дитина має отримати в магазині все, що їй заманеться. Фізкультхвилинка. В групі хтось походив – Дуже – дуже наслідив. Скрізь його ми пошукаєм, Під столи позаглядаєм. Раз – присіли, подивились, два – устали, придивились. Ми побачили сліди – вони сюдинас привели. Раз, два, три – працювати любим ми! Д/гра «Склади пазли» Діти в парах складають пазли своїхправ. Після закінчення, кожна дитина називає право, яке вона склала. Д/гра «Показуха» Вибирається за допомогоюлічилки ведучий. Ведучому пропонується показати: - дитину, яка ображена на батьків; - дитину, яка тяжко працює; - добрумаму та тата; - дитину, яка плаче; - дитину, яку образив друг; - дитина, яка сміється. Підсумок: Правознавчикзапитує: «Дітки, вам сподобалосьгратив ігри та знайомитися з своїмиправамита обов′язками?» (відповіді дітей). - Яке право вам найбільше сподобалось? (відповіді дітей)» - Молодці, що ви були такі активні та уважні. Хочеш дитиною вихованою стати, Свої права та обов’язки навчись поважати, Навчись їх виконувати завжди і всюди, Тоді тебе поважатимуть люди.
  3. 3. https://urok-ua.com/zanyattya-pro-prava-dytyny-v-dnz/ http://zhuravlyk.uz.ua/organizaciya-zhittyediyalnosti-ditej-v-dnz/socialno-moralnij- rozvitok/osnovi-pravovo%D1%97-kulturi/znaj-svo%D1%97-prava- obovyazki/?print=print http://zhuravlyk.uz.ua/organizaciya-zhittyediyalnosti-ditej-v-dnz/socialno-moralnij- rozvitok/osnovi-pravovo%D1%97-kulturi/popracyuvav-vidpochin/ http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_021

Заняття:"Права потрібно знати та обов’язки не забувати"

Views

Total views

716

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

159

Actions

Downloads

6

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×