Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Конспект інтегрованого заняття в середній групі
1. Конспект інтегрованого заняття в середній групі
«Допоможемо малятам казкову квітку бажань зібрати»
Вихователь : Яковлєва Людмила Петрівна
Мета: розвиватилогічне мислення дітей, увагу , пам’ять ,уміння робити
елементарні висновки;закріпити лічбу в межах 5 .
Формувати вміння порівнювати предмети за висотою,товщиною;
Обиратинайприйнятніший варіант,виходити з лабіринту,розвиватидрібну
моторикурук;
Закріпити знання дітей про героїв знайомихказок. Активізувати вживання
слів,збагачувати словниковийзапас,розвиватизв’язнемовлення;
Виховувати увагу,ініціативність,організованість,дисциплінованість.
Обладнання: паперова квітка з пелюстками – завданнями ,театральна ширма
для лялькового театру, олівці, роздавальнийматеріал «Лабіринт від Червоної
шапочки»», математичні пазли , макет торту із свічками різного розміру та
висоти, цифри від 1 до 5 , зображення рукавички,площиннігеометричні
фігури.
2. Хід заняття:
Вихователь:Казокчимало є на світі веселих і сумних
Питання поляга лиш в тому чи можна жить без них
Казка стукає у двері привітаємо її
І щоб нам не говорили ми впізнаємо її !
Діти, ви любите казки? А знаєте багато казок? Давайте
перевіримо . Сьогоднідо нас завітала незвичайна гостя – це фея казок.
Із-за театральноїширми з’являється іграшкова фея(лялька )
Фея:Добрийдень,малята!Я знаю , що ви допитливі ,розумніта
кмітливі,любите слухати казки і знаєте багато казочок ! І сьогодніу
подарунокя вам принесла квітку здійснення бажань,але на жаль ,налетів
вітер і всі пелюстки розлетілися. Зібрати цю чарівну квітку вам допоможуть
герої казок. Потрібно бути активним, уважним і багато знати . Ви готові?
Діти: Так!
Вихователь:Отже перша пелюстка від Дюймовочки. Вона пропонує
пригадати чим казки відрізняються від інших художніх творів.(відповіді
дітей)
1. У казках початок завждичарівний,казковий,казкипочинаються загадково.
2. У казках тварини вміють розмовляти.
3. Є чарівні предмети,які творять чудеса.
4. Казки можуть бути написані автором,або можуть бути народними.
5. Казки можуть бути чарівні,про тварин та побутові.
Вихователь:Молодці справилися із першим завданням. Наступну пелюстку
отримаєте від героїв казки «Колобок» ,колискладете математичні пазли.
3. Вихователь:Третю пелюстку нам подарує Карлсон. Він приготував
сюрприз на день народження малюку. Спік торт і прикрасив його свічками .
- Як видумаєте, скільки років виповнилося малюку?
- Як ви здогадалися?Покажіть цифру,яка позначає цифру 5.
А тепер погляньтена свічки на торті.(мозковийштурм)
- Яка свічка горітиме довше за інші? Чому ви так вважаєте?
- Яка свічка згорить швидше?
- Які свічки однаковіза розміром?
Вихователь:Видали вірні відповіді на всі запитання. Потрібно вже трішки
перепочитиі розім’ятися .(фізхвилинка)
Зайчик сіренький сидить
І вухами ворушить.
Ось так, ось так — так!
І вухами ворушить.
Зайцю холодно сидіть,
Требалапоньки погріть.
Ось так, ось так-так!
Требалапоньки погріть.
Зайцю холодно стоять,
Требатрішки пострибать.
Ось так, ось так - так!
Требатрішки пострибать.
Відпочили . Ідемо шукати четверту пелюстку. Нам її подарує Червона
шапочка,коли ми допоможемо їйпройти лабіринт .
4. Вихователь : П’яту пелюстку ми отримаємо від героїв казки«Рукавичка».
Потрібно накласти латочки на рукавичку .
Підсумок.
Ну що ж, любі діти, підходить до завершення наше заняття .
- Кому ви сьогоднідопомогли?
- Що вам сподобалосьна занятті найбільше?