Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Шпаргалка для вихователя "Відповіді на питання маленьких «чомучок» – дослідників природи "

Шпаргалка для вихователя
Відповіді на питання маленьких «чомучок» – дослідників природи
Підготувала вихователь-методист Харитонова Г.В.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to comment

Шпаргалка для вихователя "Відповіді на питання маленьких «чомучок» – дослідників природи "

 1. 1. Чому це так? Шпаргалка для вихователя Відповіді на питання маленьких «чомучок» – дослідників природи Підготувала вихователь-методист Харитонова Г.В. Криворізький комунальний дитячий заклад №210
 2. 2. Коли ми питаємо себе: «Яка погода буде завтра?», ми і не задумуємось, що все залежить, від того, як наміряється себе вести тонка імла газів навколо нашої планети. Тому, коли синоптик попереджає нас про завтрашній дощ, ми повинні дякувати йому, якщо дощ насправді відбудеться… Тож розглянемо деякі цікавинки капризної пані неживої природи
 3. 3. Сніг, що вкриває землю, схожий на ковдру: сам собою він тепла не дає, але перешкоджає його втраті земною поверхнею, зменшує промерзання ґрунту, й сприяє кращому збереженню коріння рослин. Як сніг може гріти землю і рослини, адже він холодний?
 4. 4. Іній і паморозь - два різновиди твердих кристалічних опадів з морозяного повітря. На відміну від звичайного снігу, їх випадання не пов’язане з хмарами і може відбуватися за ясної погоди. Іній утворюється на поверхні ґрунту, трави, снігового покриву. Паморозь - утворюється під час осідання крижаних кристаликів на тонких і довгих предметах, проводах електромереж, деревах. Це відбувається найчастіше під час туману, слабкого вітру, з температурою повітря нижче 10 градусів.
 5. 5. Що таке туман? Ввечері, після заходу сонця над річками, над лугами починає з’являтися димка молочного кольору. Поступово вона затягує все і ховає з наших очей. Це народжується туман. Літні тумани - теплі. В туманні липневі ночі краще ростуть трави, овочі і ягоди. Їх так і називають: «грибні» тумани «огіркові» тумани
 6. 6. Водяна пара – невидимий, але завжди присутній компонент повітря. Пара збирається у краплинки або кристалики льоду, які і утворюють хмару Коли краплин чи кришталиків стає надто багато, вони падають в напрямку Землі. Що таке дощ? Дощ –це хмара, яка розпорошується, гублячи трохи себе самої.
 7. 7. Чи небезпечний грім? Багато людей лякаються, коли чують грім під час дощу. Однак лякатися грому немає сенсу. До того часу як його звук досягне вас, електричний розряд блискавки, яка і викликала грім, вже давно згасне. Чи треба боятися блискавки? Мабуть, так. Бо відомі випадки, коди блискавки не тільки псували речі, а й убивали людей. Однак якщо правильно поводити себе під час блискавки (не бігати по полю, не ховатись під деревом, яке стоїть окремо), то шансу, що у вас потрапить блискавка дуже мало.
 8. 8. Чи існує насправді кульова блискавка? Куля може бути видом крихітної грозової хмаринки, викованої ударом блискавки. Кульова блискавка може бути розмірів з м`яч та загрозливо шипіти або дзижчати. Триває від декількох секунд до декількох хвилин.
 9. 9. Градина вагою 800 грамів впала у Кофейвілі, штат Канзас. Діаметр її сягав 43 см Одиночні краплини перетворюються, звичайно, на маленькі градини, але потім із ними відбуваються дивні перетворення. Коли вона падає вниз, така градина може наштовхнутись на зустрічний потік повітря. Тоді вона знову підіймається вгору - туди, де краплини дощу ще не встигли замерзнути. Деякі краплини «прилипають» до неї, і тоді вона знову спускається в холодні частини атмосфери, замерзаючи. Внаслідок цього розмір градин стає більшим. Градина може зробити декілька таких «мандрівок», аж поки вона не стане такою важкою, що повітря більше не зможе її тримати. Ось тоді вона і почне свій шлях до землі. Звідки береться град?
 10. 10. Зливи з громом – завод по виготовленню граду Сильний вітер Пил, пісок, сміття @ Американські гірки по утворенню граду Шари показують різні температурні області в хмарі, які пролітала градина
 11. 11. Люба рідина приймає найбільш компактну форму, яка можлива. Найкомпактніша форма у природі – форма кулі. Тому повітря акуратно утримується всередині кулі однією тією ж самою силою по всій поверхні. Чому бульбашки круглі?
 12. 12. Пил, дим та забруднювачі повітря роблять світло, яке досягає наших очей червоним. Чим більше забруднене повітря – тим видовищними стають сходи та заходи Сонця та Місяця Чому здається, що Сонце і Місяць змінюють кольори?
 13. 13. Чим більше забруднене повітря, тим видовищнішими стають кольори сходу та заходу Сонця і Місяця
 14. 14. Сонячний промінь, мандруючи з далекого космосу, пірнає в серце дощової краплинки. Коли промінь пронизує зовнішню поверхню краплі він трохи згинається. Таким чином, коли білий промінь занурюється в дощову краплину, він розщеплюється на кольорові промінці. Дощові краплинки діють неначе маленькі призми, розщеплюючи біле світло на спектр кольорів. Кожен з нас бачить іншу веселку. Райдуга, яку ви бачите належить лише вам. Звідки походять веселки?
 15. 15. Гра світла при утворенні подвійної райдуги

  Be the first to comment

  Login to see the comments

 • ssuseracbad2

  Jan. 26, 2017

Шпаргалка для вихователя Відповіді на питання маленьких «чомучок» – дослідників природи Підготувала вихователь-методист Харитонова Г.В.

Views

Total views

1,386

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

331

Actions

Downloads

9

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×