SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
№ 5 ЖОББМ КММ
Көркем әдебиет пәнінең сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:
«Жабайы аңдар»
Құрастырған:Бастауышсынып мұғалімі
Бахриденова Лаура Руслановна
2016-2017 оқу жылы
Көркем әдебиет пәнінең сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жабайы аңдар
Сабақтың мақсаты: Балаларға жабайы аңдар туралы мағлұмат беру
Сабақтың міндеттері: 1. Балаларды аңдармен таныстыру,олардың мекені
туралы әңгімелеу.
2. балалардың ой-өрісін дамыту,әрбір баланың өзіндік ерекшелігін
ескере отырып, жеке дара жұмыс жүргізу.
3. Бүлдіршіндерді ұғымталдыққа,бірлесіп жұмыс істей білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:Саяхат сабақ
Сабақтың типі:Аралас сабақ
Сабақтың әдісі:Сұрақ-жауап, көрнекілік, ойын,әңгімелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Көркем суреттер, орман, жабайы аңдардыңсуреттері.
Сабақтың барысы:
І Алғашқы ұйымдастыру.
а) балалардың сабаққа дайындығын тексеру.
ә) психологиялық сәлемдесу.
Біз сіздермен бірге болғанымызға қуаныштымыз.
Біз сіздерге сәттілік тілейміз.
ІІ Өткен сабақты пысытау.
Балалардан үйге берілген «көктем» мезгіліне сипаттама бергіземін.
ІІІ Жаңа сабақ.
-Балалар, бүгін бізге қонақ келді. Ол қонақтың кім екенін тбу үшін, мен
сіздерге сұрақ қоямын, сол сұраққа жауап берсеңдер, қонақтың кім екенін
білесіңде.
- Жұма сайын біз, яғни аналарымыз, апаларымыз не пісіріп таратады?
- Дұрыс балалар, бауырсақбізгеалыс жолданкелгенекен, ата-әжесінен адасып
қалған соң, бізден көмек сұрай келіпті. Кәне көмектесеміз бе ?
- Бәріміз онда сол бауырсақпен еріп орманға барайық.
(сол кезде алдынан қоян шығады)
Қоян: - бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін.
Бауырсақ: - жемеші мені
Қоян: - сен онда менің тапсырмамды орында
Бауырсақ:- жарайды.
Қоян:- сендер маған мен туралы өлең айтсаңдар мен сендеді босатамын.
- Кәне бауырсаққа көмектесеміз бе? Кім қоян туралы өлең біледі?
Балалар: ұзын құлақ сұр қоян
Естіп қалып сыбдырды
Ойлы-қырлы жерлермен
Ытқып-ытқып жүгірді
Қарап еді артына
Қиығын сап көзінің
Келе жатқан томпаңдап
Көжегі екен өзінің
Қоян: - рахмет сендерге, бара қойыңдар.(бауырсақ әрі қарай жүре береді. Бір
кезде алдынан қасқыр шығады)
Қасқыр: - бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін.
Бауырсақ: - жемеші мені қасқыр
Қасқыр: - онда менің сендерге қояр сұрағым бар.Егер орындасаңдар мен
сендерді босатамын.
Бауырсақ:- жарайды.
Қасқыр:-сендер қай мемлекетте тұрасыңдар?
-қай қаланың 10 жылдығы тойланайын деп жатыр?
-қане сол қала туралы кім өлең біледі?
Балалар: -Қ.Республикасы
-Астана қаласының
Отанымның төінде,
Сарыарқаның өрінде
Ту ұстаған астанам
Әсем қалам бас қалам
Қасқыр: -жарайды бара қойыңдар.
(бауырсақтың алдынан аю шығады)
Аю:- бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін.
Бауырсақ: - жемеші мені аю
Аю : - онда менің сендер маған мен туралы бір сергіту жаттығуын жасап
беріңдер. Егер орындасаңдар мен сендерді босатамын.
Қоян:- жарайды
Ормандағы аюдың
Құлпынайы көп екен
Теріп,теріп алайық
Қалтамызға салайық.
Аю:- рахмет балалар.
( бауырсақ домалап келіп, түлкіге кездеседі)
Түлкі :- ах, бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін.
Бауырсақ: - жемеші мені.
Түлкі: - ондаменсендергежұмбқжасырамын. Шешуін тапсаңдар мен сендерді
босатамын
Тауықтар қашып жасқанған,
Қулығы артық басқа аңнан (түлкі)
Түлкі:- мен туралы жұмбақ білетіндерің мені қатты қуантты. Рахмет, бара
қойыңдар.
Бауырсақ: - рахмет.
(бауырсақ келе жатып атасы мен әжесін де тапты)
Атасы мен әжесі бауырсақтан қалай келгенін сұрады.
- қане балалар бауырсаққалай келді? Оныңалдарынан нелер кездесті?
Балалар : - қоян, қасқыр, түлкі, аю
Қане оларға мінездеме берейікші.
Қоян Қасқыр Аю Түлкі
Сипаттама бергеннен кейін оларға бұлар жабайы аңдар екенін, олардың
орманда мекендейтінін айтып беремін.
- ал балалар, енді бауырсақтың көңіл- күйін кім көрсетеді?
Жылаған қорыққан қуанған
-Сабақты бекіту мақсатында «кубизм» стратегиясын жүргіземін.
1. Қандай аңдарды білесіңдер
2. Қоян қандай аң
3. Аңдар қайда мекендейді
4. Түлкі қандай аң
5. Қоянның түсі қыста қандай болады.
6. Қыс бойы аю қайда болады
7. Қасқырды аңшылар тағы не деп атайды
Бағалау.
Біздің топта ұл-қыздар
Тату-тәтті ойнаймыз
Әлемдегі бар адамға
Тек жақсылық ойлаймыз.

More Related Content

What's hot

17ывывывыц
17ывывывыц17ывывывыц
17ывывывыцnurlan93kz
 
жабайы жануарлардың қысқы тіршілігіd
жабайы жануарлардың қысқы тіршілігіdжабайы жануарлардың қысқы тіршілігіd
жабайы жануарлардың қысқы тіршілігіdNurlan Abilhanov
 
ххі ғасыр көшбасшысы
ххі ғасыр көшбасшысыххі ғасыр көшбасшысы
ххі ғасыр көшбасшысыNurlan Abilhanov
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПРnurlan93kz
 
22214343434344
2221434343434422214343434344
22214343434344nurlan93kz
 

What's hot (20)

№68 мибб абдильдина м.к. сөйлеуді дамыту.
№68 мибб абдильдина м.к. сөйлеуді дамыту.№68 мибб абдильдина м.к. сөйлеуді дамыту.
№68 мибб абдильдина м.к. сөйлеуді дамыту.
 
қозыкүрен1
қозыкүрен1қозыкүрен1
қозыкүрен1
 
ашық сабақ балбобек
ашық сабақ балбобекашық сабақ балбобек
ашық сабақ балбобек
 
астана слайд
астана слайдастана слайд
астана слайд
 
Ggggs
GgggsGgggs
Ggggs
 
оспанова а.а
оспанова а.аоспанова а.а
оспанова а.а
 
самал
самалсамал
самал
 
үйшік ертегісі
үйшік ертегісіүйшік ертегісі
үйшік ертегісі
 
к¦тапша математика
к¦тапша математикак¦тапша математика
к¦тапша математика
 
коркем адебиет
коркем адебиеткоркем адебиет
коркем адебиет
 
17ывывывыц
17ывывывыц17ывывывыц
17ывывывыц
 
78о
78о78о
78о
 
жабайы жануарлардың қысқы тіршілігіd
жабайы жануарлардың қысқы тіршілігіdжабайы жануарлардың қысқы тіршілігіd
жабайы жануарлардың қысқы тіршілігіd
 
963fd
963fd963fd
963fd
 
ххі ғасыр көшбасшысы
ххі ғасыр көшбасшысыххі ғасыр көшбасшысы
ххі ғасыр көшбасшысы
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
 
95887
9588795887
95887
 
22214343434344
2221434343434422214343434344
22214343434344
 
алия
алияалия
алия
 
менің отбасым(ашық көрініс)
менің отбасым(ашық көрініс)менің отбасым(ашық көрініс)
менің отбасым(ашық көрініс)
 

Viewers also liked

Comunicación y colaboración
Comunicación y colaboraciónComunicación y colaboración
Comunicación y colaboraciónMarisela PM
 
Draw and render event domes
Draw and render event domesDraw and render event domes
Draw and render event domesVikingDome
 
Uniforme y sistemático: un caso de hostigamiento psicológico en el ámbito ed...
Uniforme y sistemático: un caso de  hostigamiento psicológico en el ámbito ed...Uniforme y sistemático: un caso de  hostigamiento psicológico en el ámbito ed...
Uniforme y sistemático: un caso de hostigamiento psicológico en el ámbito ed...Concurso Masse
 
γραμματα επιστημη-τεχνη 17- 18 ου αι.
γραμματα  επιστημη-τεχνη 17- 18 ου αι.γραμματα  επιστημη-τεχνη 17- 18 ου αι.
γραμματα επιστημη-τεχνη 17- 18 ου αι.isakell
 
104 b11project
104 b11project104 b11project
104 b11projecteva85104
 
Case Study on a Global Learning Program (OnlineEduca 2008 Conference Proceedi...
Case Study on a Global Learning Program (OnlineEduca 2008 Conference Proceedi...Case Study on a Global Learning Program (OnlineEduca 2008 Conference Proceedi...
Case Study on a Global Learning Program (OnlineEduca 2008 Conference Proceedi...Martin Rehm
 

Viewers also liked (15)

Comunicación y colaboración
Comunicación y colaboraciónComunicación y colaboración
Comunicación y colaboración
 
Pagina web 5
Pagina web 5Pagina web 5
Pagina web 5
 
Draw and render event domes
Draw and render event domesDraw and render event domes
Draw and render event domes
 
La historia de paco, el girasol
La historia de paco, el girasolLa historia de paco, el girasol
La historia de paco, el girasol
 
Andres sanchez
Andres sanchezAndres sanchez
Andres sanchez
 
Listado comisión 4
Listado comisión 4Listado comisión 4
Listado comisión 4
 
Uniforme y sistemático: un caso de hostigamiento psicológico en el ámbito ed...
Uniforme y sistemático: un caso de  hostigamiento psicológico en el ámbito ed...Uniforme y sistemático: un caso de  hostigamiento psicológico en el ámbito ed...
Uniforme y sistemático: un caso de hostigamiento psicológico en el ámbito ed...
 
rajesh
rajeshrajesh
rajesh
 
Current resume
Current resumeCurrent resume
Current resume
 
γραμματα επιστημη-τεχνη 17- 18 ου αι.
γραμματα  επιστημη-τεχνη 17- 18 ου αι.γραμματα  επιστημη-τεχνη 17- 18 ου αι.
γραμματα επιστημη-τεχνη 17- 18 ου αι.
 
104 b11project
104 b11project104 b11project
104 b11project
 
Dolphins
DolphinsDolphins
Dolphins
 
Invitación
InvitaciónInvitación
Invitación
 
Case Study on a Global Learning Program (OnlineEduca 2008 Conference Proceedi...
Case Study on a Global Learning Program (OnlineEduca 2008 Conference Proceedi...Case Study on a Global Learning Program (OnlineEduca 2008 Conference Proceedi...
Case Study on a Global Learning Program (OnlineEduca 2008 Conference Proceedi...
 
104 b04
104 b04104 b04
104 b04
 

Similar to на сертификат

малсақ бала 3 сынып бабаханова гульден
малсақ бала 3 сынып бабаханова гульденмалсақ бала 3 сынып бабаханова гульден
малсақ бала 3 сынып бабаханова гульденАйбек Қуандықұлы
 
Ертегіде қонақта
Ертегіде қонақтаЕртегіде қонақта
Ертегіде қонақтаBilim All
 
базылова с.о раимбекова д.а
базылова с.о раимбекова д.абазылова с.о раимбекова д.а
базылова с.о раимбекова д.аAsem Sarsembayeva
 
Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерін арттыру жолдары
Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерін арттыру жолдарыБастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерін арттыру жолдары
Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерін арттыру жолдарыАйбек Қуандықұлы
 
омарбекова бибигул сабақ жоспары
омарбекова бибигул сабақ жоспарыомарбекова бибигул сабақ жоспары
омарбекова бибигул сабақ жоспарыAsem Sarsembayeva
 
асанова чынара сабақf
асанова чынара  сабақfасанова чынара  сабақf
асанова чынара сабақfNurlan Abilhanov
 

Similar to на сертификат (20)

малсақ бала 3 сынып бабаханова гульден
малсақ бала 3 сынып бабаханова гульденмалсақ бала 3 сынып бабаханова гульден
малсақ бала 3 сынып бабаханова гульден
 
1369 i__85
1369  i__851369  i__85
1369 i__85
 
көжек
көжеккөжек
көжек
 
Ертегіде қонақта
Ертегіде қонақтаЕртегіде қонақта
Ертегіде қонақта
 
аюбаева
аюбаевааюбаева
аюбаева
 
базылова с.о раимбекова д.а
базылова с.о раимбекова д.абазылова с.о раимбекова д.а
базылова с.о раимбекова д.а
 
ашык сабак
ашык сабакашык сабак
ашык сабак
 
Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерін арттыру жолдары
Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерін арттыру жолдарыБастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерін арттыру жолдары
Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерін арттыру жолдары
 
Tazwaaa
TazwaaaTazwaaa
Tazwaaa
 
омарбекова бибигул сабақ жоспары
омарбекова бибигул сабақ жоспарыомарбекова бибигул сабақ жоспары
омарбекова бибигул сабақ жоспары
 
толкын
толкынтолкын
толкын
 
ашық сабақ орманға саяхат
ашық сабақ орманға саяхаташық сабақ орманға саяхат
ашық сабақ орманға саяхат
 
мақал мәтел
мақал мәтелмақал мәтел
мақал мәтел
 
7778
77787778
7778
 
5555555555
55555555555555555555
5555555555
 
асанова чынара сабақf
асанова чынара  сабақfасанова чынара  сабақf
асанова чынара сабақf
 
99999999
9999999999999999
99999999
 
(1)d
 (1)d (1)d
(1)d
 
4141к
4141к4141к
4141к
 
шурабаева болған қабдолқызы
шурабаева болған қабдолқызышурабаева болған қабдолқызы
шурабаева болған қабдолқызы
 

More from Вспомогательный образовательный сайт

More from Вспомогательный образовательный сайт (20)

метод.в орлеу1
метод.в орлеу1метод.в орлеу1
метод.в орлеу1
 
открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.
 
стасенко о.а.
стасенко о.а.стасенко о.а.
стасенко о.а.
 
откр.урок состав слова
откр.урок состав словаоткр.урок состав слова
откр.урок состав слова
 
менің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігімменің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігім
 
ашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысыашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысы
 
открытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамотеоткрытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамоте
 
2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла
 
джунелбаева
джунелбаеваджунелбаева
джунелбаева
 
методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.
 
пед.чтение ижанара
пед.чтение ижанарапед.чтение ижанара
пед.чтение ижанара
 
фото с урока
фото с урокафото с урока
фото с урока
 
урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.
 
этноград работа
этноград   работаэтноград   работа
этноград работа
 
оразбай сабина 1г
оразбай сабина 1горазбай сабина 1г
оразбай сабина 1г
 
тельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 втельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 в
 
алиева жамиля 1в
алиева жамиля 1валиева жамиля 1в
алиева жамиля 1в
 
малдагар али 1 в
малдагар али 1 вмалдагар али 1 в
малдагар али 1 в
 
самопознание
самопознаниесамопознание
самопознание
 
джандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPptджандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPpt
 

на сертификат

  • 1. № 5 ЖОББМ КММ Көркем әдебиет пәнінең сабақ жоспары Сабақтың тақырыбы: «Жабайы аңдар» Құрастырған:Бастауышсынып мұғалімі Бахриденова Лаура Руслановна 2016-2017 оқу жылы
  • 2. Көркем әдебиет пәнінең сабақ жоспары Сабақтың тақырыбы: Жабайы аңдар Сабақтың мақсаты: Балаларға жабайы аңдар туралы мағлұмат беру Сабақтың міндеттері: 1. Балаларды аңдармен таныстыру,олардың мекені туралы әңгімелеу. 2. балалардың ой-өрісін дамыту,әрбір баланың өзіндік ерекшелігін ескере отырып, жеке дара жұмыс жүргізу. 3. Бүлдіршіндерді ұғымталдыққа,бірлесіп жұмыс істей білуге тәрбиелеу. Сабақтың түрі:Саяхат сабақ Сабақтың типі:Аралас сабақ Сабақтың әдісі:Сұрақ-жауап, көрнекілік, ойын,әңгімелеу. Сабақтың көрнекілігі: Көркем суреттер, орман, жабайы аңдардыңсуреттері. Сабақтың барысы: І Алғашқы ұйымдастыру. а) балалардың сабаққа дайындығын тексеру. ә) психологиялық сәлемдесу. Біз сіздермен бірге болғанымызға қуаныштымыз. Біз сіздерге сәттілік тілейміз. ІІ Өткен сабақты пысытау. Балалардан үйге берілген «көктем» мезгіліне сипаттама бергіземін. ІІІ Жаңа сабақ. -Балалар, бүгін бізге қонақ келді. Ол қонақтың кім екенін тбу үшін, мен сіздерге сұрақ қоямын, сол сұраққа жауап берсеңдер, қонақтың кім екенін білесіңде. - Жұма сайын біз, яғни аналарымыз, апаларымыз не пісіріп таратады? - Дұрыс балалар, бауырсақбізгеалыс жолданкелгенекен, ата-әжесінен адасып қалған соң, бізден көмек сұрай келіпті. Кәне көмектесеміз бе ? - Бәріміз онда сол бауырсақпен еріп орманға барайық. (сол кезде алдынан қоян шығады) Қоян: - бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін. Бауырсақ: - жемеші мені
  • 3. Қоян: - сен онда менің тапсырмамды орында Бауырсақ:- жарайды. Қоян:- сендер маған мен туралы өлең айтсаңдар мен сендеді босатамын. - Кәне бауырсаққа көмектесеміз бе? Кім қоян туралы өлең біледі? Балалар: ұзын құлақ сұр қоян Естіп қалып сыбдырды Ойлы-қырлы жерлермен Ытқып-ытқып жүгірді Қарап еді артына Қиығын сап көзінің Келе жатқан томпаңдап Көжегі екен өзінің Қоян: - рахмет сендерге, бара қойыңдар.(бауырсақ әрі қарай жүре береді. Бір кезде алдынан қасқыр шығады) Қасқыр: - бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін. Бауырсақ: - жемеші мені қасқыр Қасқыр: - онда менің сендерге қояр сұрағым бар.Егер орындасаңдар мен сендерді босатамын. Бауырсақ:- жарайды. Қасқыр:-сендер қай мемлекетте тұрасыңдар? -қай қаланың 10 жылдығы тойланайын деп жатыр? -қане сол қала туралы кім өлең біледі? Балалар: -Қ.Республикасы -Астана қаласының Отанымның төінде, Сарыарқаның өрінде Ту ұстаған астанам Әсем қалам бас қалам Қасқыр: -жарайды бара қойыңдар. (бауырсақтың алдынан аю шығады)
  • 4. Аю:- бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін. Бауырсақ: - жемеші мені аю Аю : - онда менің сендер маған мен туралы бір сергіту жаттығуын жасап беріңдер. Егер орындасаңдар мен сендерді босатамын. Қоян:- жарайды Ормандағы аюдың Құлпынайы көп екен Теріп,теріп алайық Қалтамызға салайық. Аю:- рахмет балалар. ( бауырсақ домалап келіп, түлкіге кездеседі) Түлкі :- ах, бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін. Бауырсақ: - жемеші мені. Түлкі: - ондаменсендергежұмбқжасырамын. Шешуін тапсаңдар мен сендерді босатамын Тауықтар қашып жасқанған, Қулығы артық басқа аңнан (түлкі) Түлкі:- мен туралы жұмбақ білетіндерің мені қатты қуантты. Рахмет, бара қойыңдар. Бауырсақ: - рахмет. (бауырсақ келе жатып атасы мен әжесін де тапты) Атасы мен әжесі бауырсақтан қалай келгенін сұрады. - қане балалар бауырсаққалай келді? Оныңалдарынан нелер кездесті? Балалар : - қоян, қасқыр, түлкі, аю Қане оларға мінездеме берейікші. Қоян Қасқыр Аю Түлкі
  • 5. Сипаттама бергеннен кейін оларға бұлар жабайы аңдар екенін, олардың орманда мекендейтінін айтып беремін. - ал балалар, енді бауырсақтың көңіл- күйін кім көрсетеді? Жылаған қорыққан қуанған -Сабақты бекіту мақсатында «кубизм» стратегиясын жүргіземін. 1. Қандай аңдарды білесіңдер 2. Қоян қандай аң 3. Аңдар қайда мекендейді 4. Түлкі қандай аң 5. Қоянның түсі қыста қандай болады. 6. Қыс бойы аю қайда болады 7. Қасқырды аңшылар тағы не деп атайды Бағалау. Біздің топта ұл-қыздар Тату-тәтті ойнаймыз Әлемдегі бар адамға Тек жақсылық ойлаймыз.