Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
якимівка підопригора л.а
1. Урок читання у 4 класі
Підготувала та провела
вчитель початковихкласів
Підопригора Л.А.
2. Тема. В. Сухомлинський«Усмішка»
Мета:розширитизнання дітей про життя, творчість видатного українського
педагога і письменника; розвиватиусне мовлення; формувати навички
правильного, швидкого читання;виховувати в учнів доброзичливе
ставлення до оточуючих
Обладнання:портретВ. Сухомлинського,роздатковийматеріал, ілюстрації, картки.
Тип уроку: урокповідомлення нових знань
Хід уроку
I. Організаційначастина
Привітання
1.Мовна розминка (скоромовки)
2. Розчитування:
- «Блискавка» (Завдання, піраміда, малюнок, ознайомлення, скоромовка, вказати,
серденько, дитинство);
- «Хованки» (Пиріг, вареник, млинець, ведмідь, чебурек)
(Диван, стіл, весна, шафа, крісло)
(кіт, папуга, лисиця, корова, вікно)
- «Закінчи речення»
Сонце навесні сходить все…(вище)
Його проміння щедро зігріває…(землю)
Швидко тане останній … (сніг)
З горбків збігають останні …(струмочки)
На деревах набубнявіли… (бруньки)
У лісі з’явилися першівесняні …(квіти)
Скоро ліс і садивкриються…(листям)
Затьохкають у садах …(соловейки),
закує…(зозуля)
II. Актуалізаціяопорних знань
3. Сьогодніми розпочинаємо вивчення нової теми«Людина починається з добра»
- Як ви розумієте назву цієї теми?
- Про що буде розповідатися в цьому розділі?
1. Робота в парах(скластиприслів’я продобро)
Добромускрізь добре.
Добро роби, добреі буде.
Добреім’я - найкраще багатство.
Добро довго пам’ятається, алихо ще довше.
Хто людям добрабажає, той і собімає.
Добрівісті не лежать на місці.
Світ не без добрихлюдей.
Все добрепереймай, а зла уникай.
Не одежа красить людину, а добріділа.
III. Повідомленнятеми і мети уроку
Сьогодніми познайомимосьз першим оповіданням розділу – «Усмішка».
- А хто ж автор оповідання?
IY. Актуалізаціяопорнихзнань
- А які оповідання цього авторами уже вивчали раніше?
- Ілюстрації до яких творів В.О. Сухомлинського?
(«По волосинці», «Я хочу сказати своє слово», «Оленчингоробчик», «Про що
думала Марійка?», «Сергійковаквітка», «Горобчиківогонь», «Кінь утік», «ЯкПавлик
списав у Зіни задачу»).
Y. Повідомленнянових знань
1. Бесіда про В. Сухомлинського(мозковий штурм)
- коли народився В.О. Сухомлинський?(18 вересня 1918 р.)
- де народився письменник? (с. Василівка, Кіровоградськаобласть)
- де працював В.О. Сухомлинський?
4. - що ви ще знаєте про цього письменника?
2. Робота над оповіданням «Усмішка»
а) словниковаробота( словниковапіраміда)
Іде луг страх
дибає ціпок похмурі
оволодів повагом запитливо
барвистий тремтіла жайворонок
почимчикувала затьмарився насторожилася
б) зразок;
в) бесіда за змістом;
г) самостійне читання;
ґ ) гра «Кореспондент»;
Фізкультхвилинка
д) роботаза ілюстрацією у підручнику;
е) читання ланцюжком по абзацам;
є) гра «Продовж речення»;
ж) пояснивиділене речення.
YI. Підсумок
1. Підсумкова бесіда
- Що нового видізнались на уроці?
2. Оцінювання
YII. Домашнє завдання
Читати і переказувати оповідання, скласти план до оповідання.