Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
урок читання 2 клас
1. Лозуватська ЗШ І – ІІ ступенів
Урок позакласного читання
2 клас
Тема: В.О. Сухомлинський «Суниці для Наталі»
Підготувала
вчитель початкових класів
ЧистоклєтоваЛ.І.
2. Мета. Вдосконалюватинавички правильного, свідомого, виразного читання;
розвивати уяву учнів, мислення; поглибити знання учнів про
загальнолюдські моральні якості, вчити аналізувати та оцінювати поведінку
героїв; виховувати людяність, турботу про інших.
Обладнання. Портрет В.О.Сухомлинського, текст оповідання, завдання
тестів.
Хід уроку
І. Організаційниймомент
Всі мерщій сідайте, діти,
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руки вчасно піднімати.
І щоб не було мороки
Всі готовідо уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І урок розпочнемо.
ІІ . Актуалізація опорнихзнань
1. Розминка
- А зараз проведемо розминку. (Роботав групах).
- Необхідно в поданих словах вставити пропущені букви та
прочитати їх.
І група ІІ група
Др.-жба -обро
Оха-ність вір-ість
Рад-сть -урбота
С-вість чуйн-сть
2.Вправляння у промовлянніскоромовки.
Біг додомулісо лис, шелестів над лисом ліс.
3.Відгадування загадок
3. Живе вона в лісочку,
Має червонусорочку.
Хто йде той поклониться.
(Суниця)
Червоний колір,
Кисло – солодкийсмак,
Кам’янесерце, в кого – бо так.
(Вишня)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодніми будемо працювати над оповіданням нашого славетного
земляка, талановитого педагога Василя Олександровича
Сухомлинського. Він висвітлював у своїх творах питання добра і
зла, людяності і жорстокості, поваги і зневаги - ці риси здавна
турбували людей.
Розповідь учителя
Василь Олександрович народився 1918 року в селі Василівка на
Херсонщині (нині Кіровоградськаобласть). У родині було четверо дітей - усі
стали вчителями. Та одному з них випало стати Учителем з великої літери.
Близько 23 років керував він звичайною школою у селищі Павлиш, що
поблизу міста Кременчук. Написав близько 1200 оповідань та казок для
дітей. Любов до дітей – ось що насправді було головним у його житті. І свою
головну книгу так і назвав: «Серце віддаю дітям».
- Прочитайте з дошки заголовок тексту, який будемо вивчати на
уроці
ниСуці ядл ліНата
- Так текст носить назву «Суниці для Наталі».
- Давайте спробуємо спрогнозуватипро, що буде йти мова
1.Прогнозування
Відповіді дітей записуються на дошці.
2.Читаннятексту мовчки.
4. - Що справдилося, а що ні.
Відповіді дітей.
- Який жанр твору? Доведіть свою думку.
3.Читаннятекстувголос
Відповіді на запитання.
-В якому класі навчається Наталя?
- Кому Андрійко розповів про Наталку?
- Чому Андрійко соромився?
4. Вибіркове читання.
Що зробив хлопчик?
Як вчинив хлопчик?
Як повелася дівчинка?
5.Читаннятекстув особах
6.Аудіювання
1. В якому класі навчались діти?
а) в першому
б) в третьому
в) в другому
2.Чому Наталя довго не ходила до школи?
а) була у бабусі
б) хворіла
в) поїхала відпочивати
3. Що Андрійко приніс Наталці?
а) суниці
б) мед
в) ліки
4.Чому дівчинка почервоніла?
а) захворіла
б)задумалась
в) засоромилась
(Відповіді на дошці: 1.б; 2.б; 3.а; 4.в.)
ІV. Підсумок уроку
- Над яким оповіданням працювали?
5. - Чому навчає нас автор?
- Чи можна назвати дітей друзями?
- А чи любиш ти робитиприємне своїм товаришам?