ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
Колос О.В.
1. Смолінське навчально-виховне об’єднання
«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня –
гімназія – позашкільний навчальний заклад»
В.О. Сухомлинський
«Соромно перед
соловейком»
Підготувала
вчитель 1- Б класу
Колос О.В.
Жовтень 2017
Тема:В. Сухомлинський «Соромно передсоловейком»
Мета:вчити учнів розуміти текст, виділяти в ньому головне, аналізувати,
правильно оцінювати вчинки дійових осіб; розширитиуявлення учнів про добріі
погані вчинки; виховувати доброту, людяність.
2. Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
Роботанад скоромовкою
Скрекочесорокасороці:
— А я у сорочійсорочці!
Сорокасороціскрекоче:
— А в мене яєчко сороче!
IІІ. Повідомленнятеми і мети уроку.
- Сьогодніми познайомимося з талановитим письменником, нашим земляком –
Василем Сухомлинським та з його твором «Соромно перед соловейком».
- Діти, а що вам відомо про цього письменника? (Відповіді дітей)
- А як ви гадає чому я назвала Василя Сухомлинського «нашим земляком»?
(Відповіді дітей)
- Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 року в
селі Василівці, Онуфріївського району, Кіровоградської області в бідній
селянській сім’ї. Тут минули його дитинство й юність. В рідному селі вчився у
школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого
сина Василя до Кременчука.
Спочатку Василь Сухомлинський вчився в медичному технікумі, але
незабаром пішов звідти, вступив на робочийфакультет, достроково закінчив його
і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935 р. починається педагогічний
шлях В.О.Сухомлинського.
3. У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села.
Перевівся до Полтавського педагогічного інституту заочником і закінчив його в
1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і
працює викладачем українськоїмови і літератури в Онуфріївській середній школі.
У 1948 році Сухомлинський стає директором Павлиської середньої школи і
працює а цій посаді 23 роки (до кінця життя).
2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помер.
- У садочку ви вже знайомилися з деякими творами письменника, скажіть,
можливо хтось пам’ятає їх назву і про що йшлося у цих творах. (Відповіді дітей)
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1. Читання вчителем оповідання Василя Сухомлинського «Соромно перед
соловейком»
2. Бесіда за змістом твору:
- Хто пішов до лісу?
- Що дівчатка робили в лісі?
- Хто прилетів до дівчаток?
3. Прослуховуванняспіву солов’я.
- Що зробила Оля, коли соловейко перестав співати?
- Що зробила Ліда?
- Про що запитала Оля Ліду?
- Що відповіла Ліда?
- Як ви вважаєте, хто з дівчаток поступив правильно? Кого засуджуєте?
Чому?
- Ви звернули увагу, що у вас на партах лежать малюнки. Хто зображений на
малюнку? (Соловейко)
- Де сидить соловейко? (На гілці)
- Ваше завдання розфарбувати малюнок, зробити його яскравим. Заплющте
очі, уявіть, що ви знаходитеся у лісі, пригадайте, якими яскравими барвами
ми милуємося приходячи до лісу. Відкривайте очі, приступайте до роботи.
4. - Пальчики ваші заморилися, давайте зробимо пальчикову
гімнастику.
VI. Підсумок уроку
- З яким письменником познайомилися науроці?
- З яким твором Сухомлинськогопознайомилися?
- Який висновокви зробилидля себе?