Смолінське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія-
позашкільний навчальний заклад»
Тема: «Свійські тварини».
Урок в підготовчому класі
(З дітьми з особливими потребами.)
Вчитель-методист Курбатова В.В.
2016р. листопад
Тема. Свійські тварини.
Мета: дати поняття «свійські тварини», вчити вимовляти ключові слова з
теми: тварини, свійські, вівця, собака, кішка, кінь,коза, свиня; дієслова ( без
вживання терміну) – мекати, нявчати, іржати, стригти, бігти; прикметники:
кучерявий, стрункий, жвавий; корегувати і розвивати фонематичне
сприйняття, розвивати артикуляційний апарат, мілку моторику рук,
виховувати бережне ставлення до тварин.
Обладнання:дзеркало, олівці, предметні картинки з зображенням свійських
тварин, презентація «Свійські тварини»
Хід уроку.
I.Організаційний момент.
Вправа «Посміхнемось одинодному, щоб урок у нас пройшов весело».
II. Актуалізаціяопорних знань.
Артикуляційна гімнастика: «посмішка», «кулька», «годинник».
III. Повідомленнятеми і мотивації уроку.
1.Переказ казки “Ріпка» (презентація казки, додається)
-Які тваринки прийшли на допомогудідусеві?( собакаЖучка, кицька
Варварка,мишка).
2.Гра на розпізнавання звуків.
Показ предметної картинки –миші.
Хто це?
Я буду називати слова, а ти як почуєш слово «миша» , плесни в долоні:
мишка, миска, мишка, мишка, мушка , сушка, мишка, нишка, мишка.
Виділення першого звука в слові «миша»
3.. Послухай хто ще прийшов до нас сьогодніна урок.
Сидить котик на воротях
У червоненькихчоботях
-Няв-няв-няв, Няв –няв –няв,
Всіх він весело вітав.
Гоп, гоп, кізонька,
Гоп, гоп –сіренька,
Гоп, гоп –біленька, у нашої кізоньки
Чотириніжоньки.
Гайда, гайда, гайда, да,
Гарна в коника хода,
Поводишовкові
Золотіпідкові.
Он корівонькапішла
Пастись на травицю,
Нам корівонька дала,
Молока дійницю.
Прийшли до нас звірятка,
Котик, песик, козенятко і корова-
В нас сімейка пречудова,
Живуть ці звірі біля людини,
Їх називають свійські тварини.
-Про яких тваринокіде мова, назви їх.( котик, кізонька, корівка, песик)
-Які звуки видає киця? Кізонька? Корівка? Песик? Коник?
4. Опис тваринки за предметними картинками.
Розкажиза планом:
-Як називається тваринка?
-Як виглядає?
-Як називаються її дитинчата? Під час усної розповідіслідкувати,щоб учень
використовував « ключові слова».
5. Ігровавправа – назви приміщення, де живе свійська тварина. Вчитель
виставляє зображення тварини, а учень називає приміщення, де вона живе.
Фіз.хвилинка .
Вправа «Чоловічки. Імитуємо ходьбу« чоловічків» за допомогою вказівного
і середньогопальців.
Вправа. Викладання квасолі в квадраті.
6. Роботав зошиті «Промінчик знань» с.12.
-Роздивись малюнки. Як називаються ці тварини? Хто з тварин зайвий?
(кабан). Чому? Це дика тварина.
- Визнач, чим ласує кожна тваринка?
7. Яка в тебе є улюблена тваринка? Хто за нею доглядає?
8. Підготовка руки до письма. Роботав зошиті № 2.с.12
Проведиламані лінії:
- за зразком;
-допоможиметелику дістатися до квіточки, бджілці - до вулика.
Фіз .хвилинка
«Ми писали, ми трудились,
Наші пальчики втомились.
Якщо пальці розімʼяти
Можна зновупрацювати.
-Допоможипташкам зібрати всі зернята. Проведиламані лінії спочатку за
пунктиром, а потім – самостійно.
IV. Підсумок уроку.
Вірш М. Познаньскої «Коликиця любить, А коли сердиться.»
Киця любить, як по спинці
Гладжу киценьку свою,
Як дарую їй гостинці,
Кашку, молочко даю,
Киця сердиться на мене,
Як смикну її за хвіст:
Очі зробляться зелені
І не пʼє тоді й не їсть.
-Що любить котик?
-Чого не можна робитиз котиком?
Так. Не можна ображати котика, і не тільки котика , а й інших тварин.
Р I П К А
Був собiдiд Андрушка, а в нього бабаМарушка, а в баби дочечкаМiнка, а в
дочкисобачкаХвiнка, а в собачкитоваришка - киця Варварка, а в кицi
вихованка - мишка Сiроманка. Раз весною взяв дiд мотику, скопав у городi
грядкувелику, гною трохи наносив, грабельками пiдпушив, зробив пальцем
дiрку та й посадив рiпку. Працював дiд не марно:зiйшла рiпка гарно.
Щодень iшов дiд у город, набравшиводи повен рот, свою рiпку поливав, їй
до життя охоти додавав. Росладiдова рiпка, росла ! Зразутака, як мишка,
була, потiм, як кулак, потiм як буряк, потiм як два, а накiнцi стала така, як
дiдова голова. Тiшиться дiд, аж не знає, де стати. "Час, - каже, - нашу рiпку
рвати". Пiшов вiн на город - гуп, гуп! Узяв рiпку за зелений чуб; тягне
руками, вперся ногами, мучився, потiв увесь день, а рiпка сидить у землi, як
пень. Кличе вiн бабу Марушку : "Ходи, бабусю, не лежи, менi рiпку вирвати
поможи !" Пiшли вонина город - гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за
плече. Смикає дiд рiпку за гичку, смикає баба дiда за сорочку, працюють
руками, упираються ногами - промучилися увесь день, а рiпка сидить у землi,
як пень. Кличе баба дочкуМiнку: "Ходи, доню, не бiжи, нам рiпку вирвати
поможи!" Пiшли вони на город -гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за
сорочку, дочкабабуза торочку - тягнуть руками, упираються ногами,
промучились увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень. Кличе дочкасобачку
Хвiнку: "Ходи, Хвiночко, не бiжи, нам рiпку вирвати поможи!" Пiшли вони
на город - гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за сорочку, дочкабабу за
торочку, собачкадочкуза спiдничку - тягнуть руками, упираються ногами,
промучились увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень. Кличе собачкакицю
Ваварку: "Ходи, Варварко, не лежи, нам рiпку вирвати поможи!" Пiшли вони
на город - гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за сорочку, дочкабабу за
торочку, собачкадочкуза спiдничку, киця собачкуза хвостик. Тягнуть i
руками, i зубами, упираються ногами; промучились увесь день, а рiпка
сидить у землi, як пень. Кличе киця мишку Сiроманку: "Ходи, Сiрочко, не
бiжи, нам рiпку вирвати поможи!" Пiшли вони на город - гуп, гуп! Узяв дiд
рiпку за чуб, баба дiда за сорочку, дочкабабуза торочку, собачкадочкуза
спiдничку, киця собачкуза хвостик, мишка кицю за лапку - як потягли, як
потягли, так i покотилися. Упала рiпка на дiда Андрушку, дiд на бабу
Марушку, баба на дочкуМiнку, дочкана собачкуХвiнку, собачкана кицю
Варварку, а мишка - шусть у шпарку.

урок у підготовчому класі свійські тварини

  • 1.
    Смолінське НВО «Загальноосвітняшкола І-ІІІ ступенів-гімназія- позашкільний навчальний заклад» Тема: «Свійські тварини». Урок в підготовчому класі (З дітьми з особливими потребами.) Вчитель-методист Курбатова В.В. 2016р. листопад
  • 2.
    Тема. Свійські тварини. Мета:дати поняття «свійські тварини», вчити вимовляти ключові слова з теми: тварини, свійські, вівця, собака, кішка, кінь,коза, свиня; дієслова ( без вживання терміну) – мекати, нявчати, іржати, стригти, бігти; прикметники: кучерявий, стрункий, жвавий; корегувати і розвивати фонематичне сприйняття, розвивати артикуляційний апарат, мілку моторику рук, виховувати бережне ставлення до тварин. Обладнання:дзеркало, олівці, предметні картинки з зображенням свійських тварин, презентація «Свійські тварини» Хід уроку. I.Організаційний момент. Вправа «Посміхнемось одинодному, щоб урок у нас пройшов весело». II. Актуалізаціяопорних знань. Артикуляційна гімнастика: «посмішка», «кулька», «годинник». III. Повідомленнятеми і мотивації уроку. 1.Переказ казки “Ріпка» (презентація казки, додається) -Які тваринки прийшли на допомогудідусеві?( собакаЖучка, кицька Варварка,мишка). 2.Гра на розпізнавання звуків. Показ предметної картинки –миші. Хто це? Я буду називати слова, а ти як почуєш слово «миша» , плесни в долоні: мишка, миска, мишка, мишка, мушка , сушка, мишка, нишка, мишка. Виділення першого звука в слові «миша» 3.. Послухай хто ще прийшов до нас сьогодніна урок. Сидить котик на воротях У червоненькихчоботях -Няв-няв-няв, Няв –няв –няв,
  • 3.
    Всіх він веселовітав. Гоп, гоп, кізонька, Гоп, гоп –сіренька, Гоп, гоп –біленька, у нашої кізоньки Чотириніжоньки. Гайда, гайда, гайда, да, Гарна в коника хода, Поводишовкові Золотіпідкові. Он корівонькапішла Пастись на травицю, Нам корівонька дала, Молока дійницю. Прийшли до нас звірятка, Котик, песик, козенятко і корова- В нас сімейка пречудова, Живуть ці звірі біля людини, Їх називають свійські тварини. -Про яких тваринокіде мова, назви їх.( котик, кізонька, корівка, песик) -Які звуки видає киця? Кізонька? Корівка? Песик? Коник? 4. Опис тваринки за предметними картинками. Розкажиза планом: -Як називається тваринка? -Як виглядає?
  • 4.
    -Як називаються їїдитинчата? Під час усної розповідіслідкувати,щоб учень використовував « ключові слова». 5. Ігровавправа – назви приміщення, де живе свійська тварина. Вчитель виставляє зображення тварини, а учень називає приміщення, де вона живе. Фіз.хвилинка . Вправа «Чоловічки. Імитуємо ходьбу« чоловічків» за допомогою вказівного і середньогопальців. Вправа. Викладання квасолі в квадраті. 6. Роботав зошиті «Промінчик знань» с.12. -Роздивись малюнки. Як називаються ці тварини? Хто з тварин зайвий? (кабан). Чому? Це дика тварина. - Визнач, чим ласує кожна тваринка? 7. Яка в тебе є улюблена тваринка? Хто за нею доглядає? 8. Підготовка руки до письма. Роботав зошиті № 2.с.12 Проведиламані лінії: - за зразком; -допоможиметелику дістатися до квіточки, бджілці - до вулика. Фіз .хвилинка «Ми писали, ми трудились, Наші пальчики втомились. Якщо пальці розімʼяти Можна зновупрацювати. -Допоможипташкам зібрати всі зернята. Проведиламані лінії спочатку за пунктиром, а потім – самостійно. IV. Підсумок уроку.
  • 5.
    Вірш М. Познаньскої«Коликиця любить, А коли сердиться.» Киця любить, як по спинці Гладжу киценьку свою, Як дарую їй гостинці, Кашку, молочко даю, Киця сердиться на мене, Як смикну її за хвіст: Очі зробляться зелені І не пʼє тоді й не їсть. -Що любить котик? -Чого не можна робитиз котиком? Так. Не можна ображати котика, і не тільки котика , а й інших тварин.
  • 6.
    Р I ПК А Був собiдiд Андрушка, а в нього бабаМарушка, а в баби дочечкаМiнка, а в дочкисобачкаХвiнка, а в собачкитоваришка - киця Варварка, а в кицi вихованка - мишка Сiроманка. Раз весною взяв дiд мотику, скопав у городi грядкувелику, гною трохи наносив, грабельками пiдпушив, зробив пальцем дiрку та й посадив рiпку. Працював дiд не марно:зiйшла рiпка гарно. Щодень iшов дiд у город, набравшиводи повен рот, свою рiпку поливав, їй до життя охоти додавав. Росладiдова рiпка, росла ! Зразутака, як мишка, була, потiм, як кулак, потiм як буряк, потiм як два, а накiнцi стала така, як дiдова голова. Тiшиться дiд, аж не знає, де стати. "Час, - каже, - нашу рiпку рвати". Пiшов вiн на город - гуп, гуп! Узяв рiпку за зелений чуб; тягне руками, вперся ногами, мучився, потiв увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень. Кличе вiн бабу Марушку : "Ходи, бабусю, не лежи, менi рiпку вирвати поможи !" Пiшли вонина город - гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за плече. Смикає дiд рiпку за гичку, смикає баба дiда за сорочку, працюють руками, упираються ногами - промучилися увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень. Кличе баба дочкуМiнку: "Ходи, доню, не бiжи, нам рiпку вирвати поможи!" Пiшли вони на город -гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за сорочку, дочкабабуза торочку - тягнуть руками, упираються ногами, промучились увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень. Кличе дочкасобачку Хвiнку: "Ходи, Хвiночко, не бiжи, нам рiпку вирвати поможи!" Пiшли вони на город - гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за сорочку, дочкабабу за торочку, собачкадочкуза спiдничку - тягнуть руками, упираються ногами, промучились увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень. Кличе собачкакицю Ваварку: "Ходи, Варварко, не лежи, нам рiпку вирвати поможи!" Пiшли вони
  • 7.
    на город -гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за сорочку, дочкабабу за торочку, собачкадочкуза спiдничку, киця собачкуза хвостик. Тягнуть i руками, i зубами, упираються ногами; промучились увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень. Кличе киця мишку Сiроманку: "Ходи, Сiрочко, не бiжи, нам рiпку вирвати поможи!" Пiшли вони на город - гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за сорочку, дочкабабуза торочку, собачкадочкуза спiдничку, киця собачкуза хвостик, мишка кицю за лапку - як потягли, як потягли, так i покотилися. Упала рiпка на дiда Андрушку, дiд на бабу Марушку, баба на дочкуМiнку, дочкана собачкуХвiнку, собачкана кицю Варварку, а мишка - шусть у шпарку.