SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
1
Урок-подорож
Розв’язування вправ на виконання додавання і віднімання
раціональних чисел
Мета.
Формування компетентностей:
предметна компетентність:
 узагальнити знання учнів із теми «Додатні та від'ємні числа. Додавання і
віднімання раціональних чисел»;
 удосконалити вміння розв'язувати задачі з цієї теми;
ключові компетентності:
 спілкування державною мовою – ставити запитання і розпізнавати
проблему;
 математична компетентність – оперувати числовою інформацією;
 уміння вчитися впродовж життя – аналізувати та коригувати результати
своєї навчальної діяльності;
 соціальну – готовність до самостійного пошуку розв’язання проблеми,
прояву ініціативи, вміння спілкуватися, усвідомлення власного внеску в
суспільну роботу;
 полікультурну – вміння застосовувати здобутізнання на практиці, розвивати
вміння робити висновки;
 самоосвітню – мати бажання до навчання, розвивати пам'ять, увагу,
творчий підхід, бажання організувати власну працю з метою досягнення
успішного результату;
 комунікативну – опанувати засади культурного спілкування в ході
обговорення завдання;
 інформаційну – вміння використовувати різну інформацію, аналізувати,
систематизувати її, розширювати кругозір.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань і вмінь.
Обладнання та наочність: ноутбук підключений до мережі Інтернет, картки з
індивідуальними завданнями, емблеми груп, картки з тестовими завданнями,
роздатковий матеріал.
2
Хід уроку
І. Організаційниймомент
Для початку пропоную об’єднатися на три групи.
Нагадаємо правила роботи в групах:
- вмійте слухати;
- не критикуйте;
- не викрикуйте;
- вносьте свій вклад в результат роботи групи;
- будьте дружніми;
- допомагайте іншим.
Розпочинаємонаш урок
ІІ. Повідомленнятеми та мети уроку
На етапі повідомлення теми та мети уроку, використаємо Ребус.
Додаванняі
віднімання
раціональнихчисел
Три групи
Фігури Числа
Приладдя
3
- Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння додавати і віднімати
раціональні числа.
- Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число
Двадцять п’яте листопада
Класна робота
Сьогодні ми з вами відправляємось у захоплюючу подорож до країни
Раціональних Чисел, де ми поринемо у хвилі цікавих задач під вітрилами
невирішених проблем.
Але, щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких
виражається не грішми, а знаннями.
Не забудьте захопити з собою спритність, допитливість, кмітливість і просто
гарний настрій.
З кожної подорожі мандрівники повертаються з приємними враженнями та
везуть друзям подарунки. Ви теж маєте змогу привезти гостинець – оцінку за урок.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань
Пограємоз вами у Гру «Вірю – не вірю» (методичнийприйом)
Нагадую вам ще раз про дотримання правил в групі: «Не викрикувати, слухати
думку інших, не критикувати…»
1. Чи вірите ви, що число -9 натуральне число? (ні)
2. Чи вірите ви, що число -11 менш нуля? (так)
3. Чи вірите ви, що сума протилежних чиселдорівнює нулю? (так)
4. Чи вірите ви, що число π - раціональне? (так)
5. Чи вірите ви, що модуль числа 7 дорівнює -7? (ні)
6. Чи вірите ви, що сума від’ємних чисел завждивід’ємна? (так)
7. Чи вірите ви, що сума додатних чисел завждивід’ємна? (ні)
2. Метод «Хмари слів»
Завдання на швидкість: «Даю вам одну хвилину! Яка з груп знайде найбільше
ключових слів до теми уроку із «Хмаринокслів» та обведеїх?»
4
Отже, зрозуміло, що всі завчасно придбалипутівки. І серед нас нема «зайців».
Тому, скоріше відправляємось у подорож.
ІV. Удосконалення умінь і навичок
Цікава країна Раціональних чисел. Красиваукраїнськаприрода:долини, поля,
узлісся, галявини.
І ось ми потрапили на галявину усної лічби. Треба повідомити батькам, що ми
доїхали і в нас все добре. Але ж ми в країні Раціональних чисел, тому повідомимо їм
по математичному телефону.
1. Галявина усноїлічби – дидактичнагра «Математичнийтелефон».
Три групи вирішують усно ланцюжком числовіприклади, останній у групі
називаєрезультат.
І група Число - 8 ІІ група Число 10 ІІІ група Число 0
Відповідь: 100 Відповідь: 100 Відповідь: 100
2. Передзвонили батькам івідправились далі. Не менш цікавою єі
долина «Наукова»
Думаємо колективно,
Працюємо оперативно,
+ 3 + (- 2)
-6
+ 12 * 25
+ 5 - 12
+ 5 + (- 3)
+ 6
- (- 19) * 4
+ (- 5)
+ 7 - 6
+ 4
+ 2 * 50
5
Сперечаємося доказово –
Це для всіх обов’язково.
Робота в зошиті (завдання на партах у учнів)
Використаємо метод «Кубування». Кожна грань пронумерована. Один з
учасників групи підкидає кубик і визначає, яке завдання з переліку буде виконувати.
№1
І група(Фігури). Порівняти числа:
1. - 167 і 45; 3. 0 і -78; 5. -34,2 і -23,5;
2. - 1,23 і - 1,32; 4.
7
1
і
9
1
; 6. 23 і 0.
ІІ група(Приладдя). Порівняти числа:
1. - 89 і 24; 3. 0 і -31; 5. -24,1 і -35,5;
2. - 2,35 і - 4,54; 4.
6
1
і
7
1
; 6. 17 і 0.
ІІІ група(Числа). Порівнятичисла:
1. -45 і 12; 3. 0 і -43; 5. -14,2 і -13,5;
2. - 3,21 і - 2,32; 4.
5
1
і
8
1
; 6. 13 і 0.
№2 (Всі разом)
Виконати інтерактивне завдання на сайті https://learningapps.org.
Знайти пари. Поєднати вираз із правильним результатом.
Учні по черзі знаходять правильні пари з коментуванням.
№3 (Всі разом)
Виконати додавання, обираючизручнийпорядокобчислень:
1. 7,29 + (- 5,126) + (- 6,29) + 5,126;
2. - 3
6
1
+ 9,84 + 1
6
1
+ (-20,84);
3. ).
2
(
6
1
1
4
1
2
6
1
8
3





4. Спроститивираз і знайти його значення:
7,44 + а + (- 3,5) + (- 5,44) + (- 12,5) + b, якщо а = 9,6; b = - 5,6; Відповідь: - 5,1
5. Розв’язатирівняння:
Х – 5,6 = – 2.
Одночасно на дошці працюють учні за картками відповідної групи (3 учня біля дошки).
Ви мабуть, трохи стомилися?
- То ж зробимо зупинкуна полі «Спортивному»
6
(Фізкультхвилинка) Встаньте! Завдання для всіх: «Зобразіть те, що я говорю!»
Називаю слова: число 0, трикутник, знак плюс, знак мінус, модуль.
- Молодці! Сідайте на свої місця!
V. Контроль засвоєннязнань
- Цікаві місця ми відвідали й вирушимо в місто «Кмітливе»
Самостійнаробота (тестиз відкритою формою відповідей на 3 варіанти, які
містять тільки одну правильну відповідь з чотирьох)
- Картки з завданням підписати. Роботавиконується не більше 5 хв.
В1
1. Модуль числа (– 1,3) дорівнює:
А) 1,3; Б) – 1,3; В) 0,13; Г) не існує.
2. Число 1
7
1
протилежне для:
А) 1,7; Б) – 1
7
1
; В) 0,3; Г) 7,1.
3. Сума чисел 3,5 + (- 23, 5) є число:
А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне.
4. Значення виразу - 7,5 – Х + 6, 5 + Х дорівнює:
А) 1; Б) – 14; В) 2Х; Г) - 1.
5. Обчислити:
8
3
-
6
1
+ 2
6
1
+ (- 2)
А) 2
6
1
; Б) –
8
3
; В)
8
3
; Г) -
6
1
.
6. Який знак ви поставитизамість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність: - 32 + (- 19) * -63?
А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
В2
1. Модуль числа (+ 75) дорівнює:
А) 7,5; Б) - 75; В)75; Г) не існує.
2. Число - 0,1 протилежне для:
А) -1; Б) – 1; В) 0,1; Г) 10.
3 Сума чисел 13,5 + (- 3,5) є число:
А) від’ємне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) додатне.
4. Значення виразу - 17,5 + р + 6,5 - р дорівнює:
А) 1; Б) – 11; В) р; Г) - 1.
5. Обчислити: - 6
4
1
+ 8 + 0,25 -1
А) 1 ; Б) - 6
4
1
; В) 0,25 ; Г) - 1.
6. Який знак ви поставитее замість зірочки, щоб утворилась правильна
7
нерівність: 32 - (- 19) * 63?
А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
В3
1. Модуль числа (- 5,6 ) дорівнює:
А) – 5,6; Б) 0 В) не існує; Г)
6
5
.
2. Число 1 протилежне для:
А) 1; Б) – 1; В) 0; Г) 0,1.
3. Сума чисел -13,5 + (- 3, 5) є число:
А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне.
4. Значення виразу 17,5 – с + (- 7,5) + с дорівнює:
А) 1; Б) – 10; В) 10; Г) с.
5. Обчислити: -
8
3
+
6
1
- 2
6
1
+ 2
А) 2
6
1
; Б) –
8
3
; В)
8
3
; Г) -
6
1
.
6. Який знак ви поставите замість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність: - 32 - (- 19) * -63?
А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
VІ. Підсумки уроку
- Якоюкраїноюми подорожували?
Ігровий момент «Найрозумніший»
- На дошці записані два різних числа, наприклад -11 та 3. Учні трьох груп
відповідають на запитання, які учитель ставить у короткій формі.
1) Модулі.
2) Яке з чисел більше?
3) Два цілих числа між ними.
4) Два числа, менші за обидва.
5) Сума чисел.
6) Різниця.
VІІ. Домашнє завдання
– Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостяхгарно, а вдомакраще.
– Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно.
8
Домашнє завданнязашифрованеу вигляді QR-коду.
Кожен отримує роздрукований QR-кодз інформацією:
Підручник "Математика6 клас" (Тарасенкова Н.А.)
Повторити правила:ст.193-197;ст.204-206.
Виконати:№1219(3,4), №1206, №1215
Підготуватися до контрольної роботи!
VІІІ. Оцінюванняучнів
- Подорож закінчилася. Хто ж зумів повернутися додомуз гостинцями?
Називаюучнів, хто має дати свій щоденник на оцінку.

More Related Content

Similar to урок_математика_6А.docx

урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5Andrey Goroshko
 
Додавання та віднімання раціональних чисел
Додавання та віднімання раціональних чиселДодавання та віднімання раціональних чисел
Додавання та віднімання раціональних чиселsveta7940
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиsveta7940
 
12756 5клас
12756 5клас12756 5клас
12756 5класurvlan
 
3 klas-matematyka-bevz-2020-1
3 klas-matematyka-bevz-2020-13 klas-matematyka-bevz-2020-1
3 klas-matematyka-bevz-2020-1NoName520
 
відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множенняtanyaleonova
 
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"sveta7940
 
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...270479
 
ділова гра компетентність
ділова гра компетентністьділова гра компетентність
ділова гра компетентністьCshkilniy
 
математичний бокс
математичний боксматематичний бокс
математичний боксtetyanatsarynska
 
Позакласний захід "Математичний бокс"
Позакласний захід "Математичний бокс"Позакласний захід "Математичний бокс"
Позакласний захід "Математичний бокс"Kristina Savka
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиsveta7940
 
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класМаксим Павленко
 
урок розкладання
урок розкладанняурок розкладання
урок розкладанняlelipusik
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.sveta7940
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселsveta7940
 

Similar to урок_математика_6А.docx (20)

урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
 
Додавання та віднімання раціональних чисел
Додавання та віднімання раціональних чиселДодавання та віднімання раціональних чисел
Додавання та віднімання раціональних чисел
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
 
12756 5клас
12756 5клас12756 5клас
12756 5клас
 
3 klas-matematyka-bevz-2020-1
3 klas-matematyka-bevz-2020-13 klas-matematyka-bevz-2020-1
3 klas-matematyka-bevz-2020-1
 
відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множення
 
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
Урок -турнір по темі:" Раціональні числа"
 
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
 
ділова гра компетентність
ділова гра компетентністьділова гра компетентність
ділова гра компетентність
 
математичний бокс
математичний боксматематичний бокс
математичний бокс
 
кисыль
кисылькисыль
кисыль
 
кисыль
кисылькисыль
кисыль
 
Позакласний захід "Математичний бокс"
Позакласний захід "Математичний бокс"Позакласний захід "Математичний бокс"
Позакласний захід "Математичний бокс"
 
5 уроків
5  уроків5  уроків
5 уроків
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математики
 
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
 
урок розкладання
урок розкладанняурок розкладання
урок розкладання
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
 
02
0202
02
 
Множення і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чиселМноження і ділення раціональних чисел
Множення і ділення раціональних чисел
 

More from Репетитор Історія України

онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестРепетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptxПасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptxssuserd1824d
 
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?Collaborator.pro
 
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...ssuser7541ef1
 
70 років тому – початок Кенгірського повстання
70 років тому – початок Кенгірського повстання70 років тому – початок Кенгірського повстання
70 років тому – початок Кенгірського повстанняestet13
 
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptxАльфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptxssuserd1824d
 
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рікГрафіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік24tvua
 
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...ssuser7541ef1
 
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr4book
 
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВІм’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВestet13
 
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиtetiana1958
 
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...ssuser7541ef1
 
Презентація про виникнення балади., особливості
Презентація про виникнення балади., особливостіПрезентація про виникнення балади., особливості
Презентація про виникнення балади., особливостіAdriana Himinets
 
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...estet13
 
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та областіГрафіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області24tvua
 
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptx
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptxЕнергоефективність будинку: як її підвищити.pptx
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptxssuserd1824d
 

Recently uploaded (15)

Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptxПасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
 
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
 
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
 
70 років тому – початок Кенгірського повстання
70 років тому – початок Кенгірського повстання70 років тому – початок Кенгірського повстання
70 років тому – початок Кенгірського повстання
 
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptxАльфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
 
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рікГрафіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
 
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
 
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr
10_iu_g_2018_stand dfgdf gdf gdfgdfgsdfge er gesr
 
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВІм’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
 
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
 
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
 
Презентація про виникнення балади., особливості
Презентація про виникнення балади., особливостіПрезентація про виникнення балади., особливості
Презентація про виникнення балади., особливості
 
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
 
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та областіГрафіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
 
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptx
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptxЕнергоефективність будинку: як її підвищити.pptx
Енергоефективність будинку: як її підвищити.pptx
 

урок_математика_6А.docx

  • 1. 1 Урок-подорож Розв’язування вправ на виконання додавання і віднімання раціональних чисел Мета. Формування компетентностей: предметна компетентність:  узагальнити знання учнів із теми «Додатні та від'ємні числа. Додавання і віднімання раціональних чисел»;  удосконалити вміння розв'язувати задачі з цієї теми; ключові компетентності:  спілкування державною мовою – ставити запитання і розпізнавати проблему;  математична компетентність – оперувати числовою інформацією;  уміння вчитися впродовж життя – аналізувати та коригувати результати своєї навчальної діяльності;  соціальну – готовність до самостійного пошуку розв’язання проблеми, прояву ініціативи, вміння спілкуватися, усвідомлення власного внеску в суспільну роботу;  полікультурну – вміння застосовувати здобутізнання на практиці, розвивати вміння робити висновки;  самоосвітню – мати бажання до навчання, розвивати пам'ять, увагу, творчий підхід, бажання організувати власну працю з метою досягнення успішного результату;  комунікативну – опанувати засади культурного спілкування в ході обговорення завдання;  інформаційну – вміння використовувати різну інформацію, аналізувати, систематизувати її, розширювати кругозір. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань і вмінь. Обладнання та наочність: ноутбук підключений до мережі Інтернет, картки з індивідуальними завданнями, емблеми груп, картки з тестовими завданнями, роздатковий матеріал.
  • 2. 2 Хід уроку І. Організаційниймомент Для початку пропоную об’єднатися на три групи. Нагадаємо правила роботи в групах: - вмійте слухати; - не критикуйте; - не викрикуйте; - вносьте свій вклад в результат роботи групи; - будьте дружніми; - допомагайте іншим. Розпочинаємонаш урок ІІ. Повідомленнятеми та мети уроку На етапі повідомлення теми та мети уроку, використаємо Ребус. Додаванняі віднімання раціональнихчисел Три групи Фігури Числа Приладдя
  • 3. 3 - Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння додавати і віднімати раціональні числа. - Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число Двадцять п’яте листопада Класна робота Сьогодні ми з вами відправляємось у захоплюючу подорож до країни Раціональних Чисел, де ми поринемо у хвилі цікавих задач під вітрилами невирішених проблем. Але, щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких виражається не грішми, а знаннями. Не забудьте захопити з собою спритність, допитливість, кмітливість і просто гарний настрій. З кожної подорожі мандрівники повертаються з приємними враженнями та везуть друзям подарунки. Ви теж маєте змогу привезти гостинець – оцінку за урок. ІІІ. Актуалізаціяопорних знань Пограємоз вами у Гру «Вірю – не вірю» (методичнийприйом) Нагадую вам ще раз про дотримання правил в групі: «Не викрикувати, слухати думку інших, не критикувати…» 1. Чи вірите ви, що число -9 натуральне число? (ні) 2. Чи вірите ви, що число -11 менш нуля? (так) 3. Чи вірите ви, що сума протилежних чиселдорівнює нулю? (так) 4. Чи вірите ви, що число π - раціональне? (так) 5. Чи вірите ви, що модуль числа 7 дорівнює -7? (ні) 6. Чи вірите ви, що сума від’ємних чисел завждивід’ємна? (так) 7. Чи вірите ви, що сума додатних чисел завждивід’ємна? (ні) 2. Метод «Хмари слів» Завдання на швидкість: «Даю вам одну хвилину! Яка з груп знайде найбільше ключових слів до теми уроку із «Хмаринокслів» та обведеїх?»
  • 4. 4 Отже, зрозуміло, що всі завчасно придбалипутівки. І серед нас нема «зайців». Тому, скоріше відправляємось у подорож. ІV. Удосконалення умінь і навичок Цікава країна Раціональних чисел. Красиваукраїнськаприрода:долини, поля, узлісся, галявини. І ось ми потрапили на галявину усної лічби. Треба повідомити батькам, що ми доїхали і в нас все добре. Але ж ми в країні Раціональних чисел, тому повідомимо їм по математичному телефону. 1. Галявина усноїлічби – дидактичнагра «Математичнийтелефон». Три групи вирішують усно ланцюжком числовіприклади, останній у групі називаєрезультат. І група Число - 8 ІІ група Число 10 ІІІ група Число 0 Відповідь: 100 Відповідь: 100 Відповідь: 100 2. Передзвонили батькам івідправились далі. Не менш цікавою єі долина «Наукова» Думаємо колективно, Працюємо оперативно, + 3 + (- 2) -6 + 12 * 25 + 5 - 12 + 5 + (- 3) + 6 - (- 19) * 4 + (- 5) + 7 - 6 + 4 + 2 * 50
  • 5. 5 Сперечаємося доказово – Це для всіх обов’язково. Робота в зошиті (завдання на партах у учнів) Використаємо метод «Кубування». Кожна грань пронумерована. Один з учасників групи підкидає кубик і визначає, яке завдання з переліку буде виконувати. №1 І група(Фігури). Порівняти числа: 1. - 167 і 45; 3. 0 і -78; 5. -34,2 і -23,5; 2. - 1,23 і - 1,32; 4. 7 1 і 9 1 ; 6. 23 і 0. ІІ група(Приладдя). Порівняти числа: 1. - 89 і 24; 3. 0 і -31; 5. -24,1 і -35,5; 2. - 2,35 і - 4,54; 4. 6 1 і 7 1 ; 6. 17 і 0. ІІІ група(Числа). Порівнятичисла: 1. -45 і 12; 3. 0 і -43; 5. -14,2 і -13,5; 2. - 3,21 і - 2,32; 4. 5 1 і 8 1 ; 6. 13 і 0. №2 (Всі разом) Виконати інтерактивне завдання на сайті https://learningapps.org. Знайти пари. Поєднати вираз із правильним результатом. Учні по черзі знаходять правильні пари з коментуванням. №3 (Всі разом) Виконати додавання, обираючизручнийпорядокобчислень: 1. 7,29 + (- 5,126) + (- 6,29) + 5,126; 2. - 3 6 1 + 9,84 + 1 6 1 + (-20,84); 3. ). 2 ( 6 1 1 4 1 2 6 1 8 3      4. Спроститивираз і знайти його значення: 7,44 + а + (- 3,5) + (- 5,44) + (- 12,5) + b, якщо а = 9,6; b = - 5,6; Відповідь: - 5,1 5. Розв’язатирівняння: Х – 5,6 = – 2. Одночасно на дошці працюють учні за картками відповідної групи (3 учня біля дошки). Ви мабуть, трохи стомилися? - То ж зробимо зупинкуна полі «Спортивному»
  • 6. 6 (Фізкультхвилинка) Встаньте! Завдання для всіх: «Зобразіть те, що я говорю!» Називаю слова: число 0, трикутник, знак плюс, знак мінус, модуль. - Молодці! Сідайте на свої місця! V. Контроль засвоєннязнань - Цікаві місця ми відвідали й вирушимо в місто «Кмітливе» Самостійнаробота (тестиз відкритою формою відповідей на 3 варіанти, які містять тільки одну правильну відповідь з чотирьох) - Картки з завданням підписати. Роботавиконується не більше 5 хв. В1 1. Модуль числа (– 1,3) дорівнює: А) 1,3; Б) – 1,3; В) 0,13; Г) не існує. 2. Число 1 7 1 протилежне для: А) 1,7; Б) – 1 7 1 ; В) 0,3; Г) 7,1. 3. Сума чисел 3,5 + (- 23, 5) є число: А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне. 4. Значення виразу - 7,5 – Х + 6, 5 + Х дорівнює: А) 1; Б) – 14; В) 2Х; Г) - 1. 5. Обчислити: 8 3 - 6 1 + 2 6 1 + (- 2) А) 2 6 1 ; Б) – 8 3 ; В) 8 3 ; Г) - 6 1 . 6. Який знак ви поставитизамість зірочки, щоб утворилась правильна нерівність: - 32 + (- 19) * -63? А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =. В2 1. Модуль числа (+ 75) дорівнює: А) 7,5; Б) - 75; В)75; Г) не існує. 2. Число - 0,1 протилежне для: А) -1; Б) – 1; В) 0,1; Г) 10. 3 Сума чисел 13,5 + (- 3,5) є число: А) від’ємне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) додатне. 4. Значення виразу - 17,5 + р + 6,5 - р дорівнює: А) 1; Б) – 11; В) р; Г) - 1. 5. Обчислити: - 6 4 1 + 8 + 0,25 -1 А) 1 ; Б) - 6 4 1 ; В) 0,25 ; Г) - 1. 6. Який знак ви поставитее замість зірочки, щоб утворилась правильна
  • 7. 7 нерівність: 32 - (- 19) * 63? А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =. В3 1. Модуль числа (- 5,6 ) дорівнює: А) – 5,6; Б) 0 В) не існує; Г) 6 5 . 2. Число 1 протилежне для: А) 1; Б) – 1; В) 0; Г) 0,1. 3. Сума чисел -13,5 + (- 3, 5) є число: А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне. 4. Значення виразу 17,5 – с + (- 7,5) + с дорівнює: А) 1; Б) – 10; В) 10; Г) с. 5. Обчислити: - 8 3 + 6 1 - 2 6 1 + 2 А) 2 6 1 ; Б) – 8 3 ; В) 8 3 ; Г) - 6 1 . 6. Який знак ви поставите замість зірочки, щоб утворилась правильна нерівність: - 32 - (- 19) * -63? А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =. VІ. Підсумки уроку - Якоюкраїноюми подорожували? Ігровий момент «Найрозумніший» - На дошці записані два різних числа, наприклад -11 та 3. Учні трьох груп відповідають на запитання, які учитель ставить у короткій формі. 1) Модулі. 2) Яке з чисел більше? 3) Два цілих числа між ними. 4) Два числа, менші за обидва. 5) Сума чисел. 6) Різниця. VІІ. Домашнє завдання – Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостяхгарно, а вдомакраще. – Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно.
  • 8. 8 Домашнє завданнязашифрованеу вигляді QR-коду. Кожен отримує роздрукований QR-кодз інформацією: Підручник "Математика6 клас" (Тарасенкова Н.А.) Повторити правила:ст.193-197;ст.204-206. Виконати:№1219(3,4), №1206, №1215 Підготуватися до контрольної роботи! VІІІ. Оцінюванняучнів - Подорож закінчилася. Хто ж зумів повернутися додомуз гостинцями? Називаюучнів, хто має дати свій щоденник на оцінку.