1. 1
Урок математичний турнір в 1класі
ТЕМА: Закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування прикладів на
додавання і віднімання в межах 10. Розв’язування задач.
МЕТА: повторити вивчений матеріал; удосконалювати обчислювальні
навички учнів у межах 10; закріпити знання учнями натурального ряду
чисел; формувати міцні навички у розв’язанні вивчених видів задач; виявити
найактивнішого і найкмітливішого математика в класі; розвивати логічне
мислення, увагу, пізнавальний інтерес учнів; виховувати почуття
відповідальності, співчуття, радості за виконання роботи.
ОБЛАДНАННЯ: таблиці для усної лічби, матеріал для індивідуальної
роботи, малюнки до задач, сигнальні картки, кольорові картки для бального
оцінювання завдань.
ТИП УРОКУ: закріплення та узагальнення знань і вмінь.
ФОРМА РОБОТИ: групова, ігрова.
Хід уроку.
І. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні у нас незвичайний урок математики, Це буде змагання між
командами – математичний турнір. Девіз нашого уроку:
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
Обіцяємо бути: уважними, старанними, активними,
дисциплінованими.
II. Оголошення теми уроку та очікуваних результатів.
Сьогодні на уроці ми підіб’ємо підсумки роботи з теми «Додавання і
віднімання в межах 10». Після цього уроку ви:
• впевненіше зможете додавати і віднімати в межах 10;
• покращити знання ряду чисел до 10;
• вдосконалити вміння розв’язувати задачі вивчених видів;
• зможете впевненіше добирати схеми до задач;
• зможете впевненіше співпрацювати та спілкуватися з однокласниками.
III. Надання необхідної інформації. Інструктування.
Проведемо урок у вигляді змагання – математичного турніру. Гравці
якої команди будуть найактивніші, найкмітливіші, найуважніші – команда й
переможе. Для цього клас поділимо на дві команди – «Моряки» та
«Льотчики». Підсумок гри підіб’ємо наприкінці уроку. За правильні відповіді
2. 2
будуть видаватися фішки, що позначають кількість набраних балів.
Подивіться в таблицю:
- 1 бал - 2 бали - 5балів
Яка команда набере більше балів – та й переможець.
Поділ класу на групи.
Для поділу на команди проведемо гру «Хто – моряк, а хто –
льотчик?».
На літаку та кораблеві записаний номер. Номер вашого транспорту
зашифрований (записаний) прикладом. Коли розв’яжете приклад, дізнаєтесь
назву своєї команди (відповідь прикладу і номер транспорту збігаються).
ІV. Інтерактивна частина уроку. Математичний турнір.
Завдання 1.
Гра «Утворити ланцюжок». Інтерактивна вправа «Навчаючи учусь».
а) Назвати парні числа до 10.
б) Назвати непарні числа до 10.
в) Назвати числа «ланцюжком» до 10.
г) Назвати числа у зворотному напрямку від 10.
д ) Назвати сусідів чисел 5,9, 8,7, 1.
е) Назвати попереднє число до чисел 2, 4, 8, 9.
є) Назвати число до чисел 9, 7, 3, 0.
ж) Порівняти числа: 9 і 8 на …; 2 і 5 на …; 3 і 0 на …
(За кожну правильну відповідь ставиться по 1 балу).
Завдання 2.
Гра «Рибалка» (Додаток 20) .
(Кожна правильна відповідь найшвидшого учня оцінюється в 1 бал).
Приклади записані на «рибках».
Завдання 3.
3. 3
Гра « Найкращий льотчик чи капітан?» (Додаток 21).
Дуже багато мають знати льотчик та капітан, щоб привести свій
транспорт неушкодженим у потрібне місце. І перш за все вони повинні
правильно вирахувати маршрут. А в цьому їм допомагає математика. Хто
швидше дійде до прапорця і правильно розрахує маршрут, тобто розв’яже
приклади, додасть своїй команді 5 балів.
4 10 1 7 2 10
5 - 4 + 9 9 - 7 + 8
5 7 6 8 9 7
6 - 4 + 5 3 + 6 - 2
6 5 4 6 7 8
0 + 9 - 4 7 - 4 + 3
Завдання 4.
Гра «Найкмітливіший»
Розв’язати задачу, і розв’язання записати в зошит прикладом.
Представники кожної команди по черзі виходять і записують рішення на
закритій дошці.
• На травиці біля хати
Метушаться цуценята,
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних . Скільки всіх? ( 3 + 2 = 5)
• П’ять яблунь у саду ростуть.
Чотири з них уже цвітуть.
А скільки ще не розцвіли,
Ну, як би ви відповіли? (5 – 4 = 1)
• Зловив Василько наш сім риб.
Одна з них в воду раптом стриб.
Відповідайте, рибок скільки
Тепер зосталось у Василька? (7 – 1 = 6)
• Каже мати - квочка :
В мене два синочки
І чотири дочки.
Скільки ж діточок у квочки? (2 + 4 = 6)
Перевірте правильність рішення за дошкою. Презентація рішення за
технологією «Мікрофон» (за кожне правильне рішення командам додається
по два бали).
4. 4
Хвилинка відпочинку.
Ми добре попрацювали, і командам потрібен відпочинок.
Завдання 5.
Гра «Знайди правильну схему» (інтерактивна вправа «Асоціативний
кущ»). Робота в групах. Презентація рішення за технологією
«Мікрофон».
Командам даються задачі . Потрібно розв’язати задачу і записати
правильну коротку умову до задачі. Працюємо в парах .
Команда «Льотчики».
На столі лежало 5 яблук і 7 груш. Скільки всього фруктів лежало на
столі?
Команда « Моряки».
На столі лежало 5 яблук і 7 груш. На скільки менше було яблук, ніж
груш?
Схеми до задач
Яблук – 5 яблук – 5
На ? < ?
Груш – 7 груш – 7
(За правильність виконання завдання – 5 балів).
Завдання 6.
Гра «Одягніть капелюшок на колобка» ( Інтерактивна вправа «
Вузлики»).
Командам необхідно накрити капелюшками якомога більше колобків.
Члени команд виконують вправу одночасно. Але з різних кінців колобкового
ряду.
1+ 10- 7+ 5-4 3+ 9-6 3+ 7-5
4 6 3 5 4
3 7 8 4 1 5 2
10
(За кожний правильно складений приклад – 2 бали).
Завдання 7.
5. 5
Гра «Попрацюйте в парах». Презентація рішення за технологією
«Мікрофон».
Робота з підручником. Складіть і розв’яжіть приклади.
Команда «Льотчики» с. 75 № 5 (1 і 3 приклад)
Команда «Моряки» с. 75.№ 5 (2 і 4приклад)
(За кожний правильно складений приклад – 2 бали).
Завдання 8.
Гра «З геометричних фігур скласти тварину».(Групова робота,
інтерактивна вправа «Трям»).
З запропонованих вам геометричних фігур складіть:
Команда «Льотчики» – поросятко.
Команда « Моряки » – пташку.
(За виконання завдання – 5 балів).
V. Підсумкова частина уроку.
1. Підсумок турніру.
Порахувавши бали з кольорових трикутників, що їх отримали команди,
вчитель підбиває підсумок турніру і оголошує переможця.
2. Підбиття підсумків уроку.
6. 6
Звернути увагу учнів на очікувані результати і, передаючи уявний
мікрофон, запитати:
• Що ми робили на уроці?
• Чи досягли ви особисто очікуваних результатів?
7. 6
Звернути увагу учнів на очікувані результати і, передаючи уявний
мікрофон, запитати:
• Що ми робили на уроці?
• Чи досягли ви особисто очікуваних результатів?
8. 6
Звернути увагу учнів на очікувані результати і, передаючи уявний
мікрофон, запитати:
• Що ми робили на уроці?
• Чи досягли ви особисто очікуваних результатів?
9. 6
Звернути увагу учнів на очікувані результати і, передаючи уявний
мікрофон, запитати:
• Що ми робили на уроці?
• Чи досягли ви особисто очікуваних результатів?