SlideShare a Scribd company logo
Технологічна карта
уроку математики з використанням ЕОР у 6-му класі
Тема уроку: Розв’язування вправ на виконання додавання і
віднімання раціональних чисел.
Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань і вмінь.
Мета уроку: Формування компетентностей:
предметна компетентність:
▲узагальнити знання учнів із теми «Додатні та
від'ємні числа. Додавання і віднімання раціональних
чисел»;
▲удосконалитивміння розв'язувати задачі з цієї теми;
ключові компетентності:
▲спілкування державною мовою – ставити запитання і
розпізнавати проблему;
▲математична компетентність – оперувати
числовою інформацією;
▲уміння вчитися впродовж життя – аналізувати та
коригувати результати своєї навчальної діяльності;
▲соціальну – готовність до самостійного пошуку
розв’язання проблеми, прояву ініціативи, вміння
спілкуватися, усвідомлення власного внеску в
суспільну роботу;
▲полікультурну– вміння застосовуватиздобутізнання
на практиці, розвивати вміння робити висновки;
▲самоосвітню – мати бажання до навчання, розвивати
пам'ять, увагу, творчий підхід, бажання організувати
власну працю з метою досягнення успішного
результату;
▲комунікативну – опанувати засади культурного
спілкування в ході обговорення завдання;
▲інформаційну – вміння використовувати різну
інформацію, аналізувати, систематизувати її,
розширювати кругозір.
Завдання уроку: - узагальнення знань учнів з даної теми;
- уміння застосовувати отримані знання на практиці.
Форми роботи: - індивідуальна;
- фронтальна;
- в групах.
Форми зворотного
зв’язку:
- рефлексія;
- тестування на Google формі.
ЕОР - робота з інтерактивною вправою на LearningApps.org;
- робота з хмарами слів на https://worditout.com;
- використання qr кодів, створенихна сайті
https://www.qrcode-monkey.com/ ;
- виконання тестування на Google формах.
- використання дошки padlet на
https://padlet.com/rowenta1307/p7iv76381rvr7rje
Етап
використання
ЕОР:
- актуалізація та корекція опорних знань, умінь і
навичок;
- закріплення, узагальнення та систематизація
вивченого.
Мета
використання
ЕОР:
•активізувати пізнавальну активність учнів;
•вдосконалювати обчислювальні навички учнів 6
•класу; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК-
компетентність учнів.
Формуваннявмінь
і навичок:
- обчислювальні навички і вміння, як складова
предметно-математичних компетентностей;
- загально пізнавальні вміння та навички;
- соціальні навички, вміння працювати в команді;
- навички самоорганізації;
- уміння ставити цілі і досягати їх;
- креативність, вміння нестандартно мислити;
Очікувані
результати:
- вміти розв’язувати вправи, що передбачають
додавання та віднімання раціональних чисел різного
рівня складності без помилок;
- працювати самостійно, в групах, спілкуватись,
допомагати один одному, аналізувати ситуацію;
- розвивати увагу, обчислювальні здібності, логічне
мислення, цікавість, уяву, кмітливість;
- виховувати любов до математики, повагу один до
одного.
Обладнання та
наочність:
зошит, ноутбук або комп’ютер підключений до мережі
Інтернет, смартфон, особистий аккаунт Google, картки
з завданнями, емблеми груп, роздатковий матеріал.
Критерії
оцінювання:
- оцінювання досягнень, які є в учнів, незалежно від
того, чи вони значні, чи скромні – якщо вони є
результатом справжніх зусиль учня;
-оцінювання зусиль , які учні вкладають у співпрацю;
- обговорення вправ і завдань, в процесі яких учні
мають можливість задуматись над власним способом
вчитися;
- пропонування індивідуальних і групових завдань, які
учні виконують самостійно, проходячи етапи пошуку,
відбору і критичного аналізу, узагальнення і запису
результатів своїх досліджень.
Хід уроку
І. Організаційниймомент
Для початку пропоную об’єднатися на три групи.
Нагадаємо правила роботи в групах:
- вмійте слухати;
- не критикуйте;
- не викрикуйте;
- вносьте свій вклад в результат роботи групи;
- будьте дружніми;
- допомагайте іншим.
Вибираємо смайлики настрою для кожного учня.
(Учень називає смайлик, який відповідає його настрою на початку
уроку. Вчитель розміщує відповідний смайл навпроти учня).
Розпочинаємонаш урок
ІІ. Повідомленнятеми та мети уроку. Мотивація.
На етапі повідомлення теми та мети уроку, використаємо Ребус.
Додаванняі
віднімання
Три групи
Фігури
Числа
Приладдя
раціональнихчисел
(Учні називають свої варіанти відповідей при розгадуванніребусу).
- Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння додавати і віднімати
раціональні числа.
- Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число
Двадцять п’яте листопада
Класна робота
Сьогодні ми з вами відправляємось у захоплюючу подорож до країни
Раціональних Чисел, де ми поринемо у хвилі цікавих задач під вітрилами
невирішених проблем.
Але, щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких
виражається не грішми, а знаннями.
Не забудьте захопити з собою спритність, допитливість, кмітливість і
просто гарний настрій.
З кожної подорожімандрівники повертаються з приємними враженнями
та везуть друзям подарунки. Ви теж маєте змогу привезти гостинець –
оцінку за урок.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань
1. Пограємоз вами у Гру «Вірю – не вірю» (методичнийприйом)
Нагадую вам ще раз про дотримання правил в групі: «Не викрикувати,
слухати думку інших, не критикувати…»
(Вчитель задає питання, учні відповідають по черзі).
1. Чи вірите ви, що число -9 натуральне число? (ні)
2. Чи вірите ви, що число -11 менш нуля? (так)
3. Чи вірите ви, що сума протилежних чиселдорівнює нулю? (так)
4. Чи вірите ви, що число π - раціональне? (так)
5. Чи вірите ви, що модуль числа 7 дорівнює -7? (ні)
6. Чи вірите ви, що сума від’ємних чисел завждивід’ємна? (так)
7. Чи вірите ви, що сума додатних чисел завждивід’ємна? (ні)
Молодці! Ви впоралися із завданням!
2. Метод «Хмари слів»
Завдання на швидкість: «Даю вам одну хвилину! Яка з груп знайде
найбільше ключових слів до теми уроку із «Хмаринокслів» та обведе їх?»
(Учні знаходять словата записують собів зошит. Потім представник
кожної групиназиває всі слова, що знайшли).
Отже, зрозуміло, що всі завчасно придбалипутівки. І серед нас нема
«зайців».
Тому, скоріше відправляємось у подорож.
ІV. Удосконалення умінь і навичок
Цікава країна Раціональних чисел. Красиваукраїнськаприрода:долини,
поля, узлісся, галявини.
І ось ми потрапили на галявину усної лічби. Треба повідомити батькам,
що ми доїхали і в нас все добре. Але ж ми в країні Раціональних чисел, тому
повідомимо їм по математичному телефону.
1. Галявина усноїлічби – дидактичнагра «Математичний
телефон».
(Три групи розв’язують усно ланцюжком числовіприклади, останній у
групі називаєрезультат. Кожна група учнів отримує відповідну картку із
завданням.)
І група Число - 8 ІІ група Число 10 ІІІ група Число 0
Відповідь: 100 Відповідь: 100 Відповідь: 100
2. Передзвонилибатькам івідправились далі. Не менш цікавою
є і долина «Наукова»
Думаємо колективно,
Працюємо оперативно,
Сперечаємося доказово –
Це для всіх обов’язково.
Робота в зошиті (завдання на екранах в учнів)
Використаємо метод «Світофор». Колір відповідає номеру картки.
(Один з учасників групи вибирає колір і визначає, яке завдання з
переліку буде виконувати. Після цього учні в групі працюють, а потім по
представнику із групи працюють по черзі на дошці.)
Зелений колір - № 1, жовтий – № 2, зелений - № 3.
№1
І група(Фігури). Порівняти числа:
1. - 167 і 45; 3. 0 і -78; 5. -34,2 і -23,5;
2. - 1,23 і - 1,32; 4.
7
1
і
9
1
; 6. 23 і 0.
ІІ група(Приладдя). Порівняти числа:
1. - 89 і 24; 3. 0 і -31; 5. -24,1 і -35,5;
2. - 2,35 і - 4,54; 4.
6
1
і
7
1
; 6. 17 і 0.
ІІІ група(Числа). Порівнятичисла:
+ (- 5)
+ 7 - 6
+ 4
+ 2 * 50
+ 3 + (- 2)
-6
+ 12 * 25
+ 5 - 12
+ 5 + (- 3)
+ 6
- (- 19) * 4
1. -45 і 12; 3. 0 і -43; 5. -14,2 і -13,5;
2. - 3,21 і - 2,32; 4.
5
1
і
8
1
; 6. 13 і 0.
№2 (Всі разом)
Виконати інтерактивне завдання на сайті https://learningapps.org.
(Знайти пари. Поєднати вираз із правильним результатом.
Учні по черзі знаходять правильні пари з коментуванням.)
№3 (Всі разом)
Використання програмно-методичного комплексу навчального призначення
уроків математики для 6 класу.
(Перегляд відео фрагменту. Урок № 79)
Виконати додавання, обираючизручнийпорядокобчислень:
(Учні по черзі працюють на дошці з коментуванням, демонструючи екран
свого технічного засобу).
1. 7,29 + (- 5,126) + (- 6,29) + 5,126;
Відповідь: 1.
2. - 3
6
1
+ 9,84 + 1
6
1
+ (-20,84);
Відповідь: -13
3. ).
2
(
6
1
1
4
1
2
6
1
8
3





Відповідь: - 17/24
4. Спроститивираз і знайти його значення:
7,44 + а + (- 3,5) + (- 5,44) + (- 12,5) + b, якщо а = 9,6; b = - 5,6;
Відповідь: - 10.
5. Розв’язатирівняння:
1) ( Х + 14,3 ) + 1,1 =  3,4
Відповідь: Х =  18,8
Ви мабуть, трохи стомилися?
- То ж зробимо зупинкуна полі «Спортивному»
(Фізкультхвилинка) Встаньте! Завдання для всіх: «Зобразіть те, що я
говорю!»
(Учні зображають рухами слова вчителя.)
Називаю слова: число 0, трикутник, знак плюс, знак мінус, модуль.
- Молодці! Сідайте на свої місця!
V. Контроль засвоєння знань
- Цікаві місця ми відвідали й вирушимо в місто «Кмітливе»
Самостійнаробота (тестиз відкритою формою відповідей на 4 варіанти,
які містять тільки одну правильну відповідь з чотирьох.)
Учні проходять тестування на Google формі.
Вчитель надсилає учням посилання-запити на проходження тестування.
Робота виконується не більше 5 хв.
Приклади варіантів тестувань на Google формі
В1
1. Модуль числа (– 1,3) дорівнює:
А) 1,3; Б) – 1,3; В) 0,13; Г) не існує.
2. Число 1
7
1
протилежне для:
А) 1,7; Б) – 1
7
1
; В) 0,3; Г) 7,1.
3. Сума чисел 3,5 + (- 23, 5) є число:
А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне.
4. Значення виразу - 7,5 – Х + 6, 5 + Х дорівнює:
А) 1; Б) – 14; В) 2Х; Г) - 1.
5. Обчислити:
8
3
-
6
1
+ 2
6
1
+ (- 2)
А) 2
6
1
; Б) –
8
3
; В)
8
3
; Г) -
6
1
.
6. Який знак ви поставитизамість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність: - 32 + (- 19) * -63?
А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
В2
1. Модуль числа (+ 75) дорівнює:
А) 7,5; Б) - 75; В)75; Г) не існує.
2. Число - 0,1 протилежне для:
А) -1; Б) – 1; В) 0,1; Г) 10.
3 Сума чисел 13,5 + (- 3,5) є число:
А) від’ємне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) додатне.
4. Значення виразу - 17,5 + р + 6,5 - р дорівнює:
А) 1; Б) – 11; В) р; Г) - 1.
5. Обчислити: - 6
4
1
+ 8 + 0,25 -1
А) 1 ; Б) - 6
4
1
; В) 0,25 ; Г) - 1.
6. Який знак ви поставитее замість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність: 32 - (- 19) * 63?
А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
В3
1. Модуль числа (- 5,6 ) дорівнює:
А) – 5,6; Б) 0 В) не існує; Г)
6
5
.
2. Число 1 протилежне для:
А) 1; Б) – 1; В) 0; Г) 0,1.
3. Сума чисел -13,5 + (- 3, 5) є число:
А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне.
4. Значення виразу 17,5 – с + (- 7,5) + с дорівнює:
А) 1; Б) – 10; В) 10; Г) с.
5. Обчислити: -
8
3
+
6
1
- 2
6
1
+ 2
А) 2
6
1
; Б) –
8
3
; В)
8
3
; Г) -
6
1
.
6. Який знак ви поставите замість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність: - 32 - (- 19) * -63?
А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =.
VІ. Підсумки уроку. Рефлексія.
- Якоюкраїноюми подорожували?
Ігровий момент «Найрозумніший»
- На дошці записані два різних числа, наприклад -11 та 3.
(Учні трьох груп відповідають на запитання, які учитель ставить у
короткій формі.)
1) Модулі.
2) Яке з чисел більше?
3) Два цілих числа між ними.
4) Два числа, менші за обидва.
5) Сума чисел.
6) Різниця.
VІІ. Домашнє завдання
– Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостяхгарно, а вдомакраще.
– Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно.
Домашнє завданнязашифрованеу вигляді QR-коду.
Кожен отримує картку - QR-код з інформацією:
Підручник "Математика6 клас" (Тарасенкова Н.А.)
Повторити правила:ст.193-197;ст.204-206.
Виконати:№1219(3,4),№1206, №1215
Підготуватися до контрольної роботи!
VІІІ. Оцінюванняучнів
- Подорож закінчилася. Хто ж зумів повернутися додомуз гостинцями?
Називаюучнів, що отримали оцінки. Оцінки надсилаюу особисті
повідомлення учнів. Також всі учні отримують оцінки за проходження
тестування на Google формі.

More Related Content

What's hot

задачі на рух
задачі на рухзадачі на рух
задачі на рух
Olexandr Lazarets
 
розвиток критичного мислення на уроках математики
розвиток критичного мислення на уроках математикирозвиток критичного мислення на уроках математики
розвиток критичного мислення на уроках математикиnesmejana58
 
Здійснення діяльнісного підходу при проведенні уроків математики Сидорчук С.Ю...
Здійснення діяльнісного підходу при проведенні уроків математики Сидорчук С.Ю...Здійснення діяльнісного підходу при проведенні уроків математики Сидорчук С.Ю...
Здійснення діяльнісного підходу при проведенні уроків математики Сидорчук С.Ю...
Светлана Брюховецкая
 
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освітиТипова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
VsimPPT
 
презентація подібності
презентація подібностіпрезентація подібності
презентація подібності
Лариса Болотская
 
задачI практичного змiсту 5 клас
задачI практичного змiсту 5 класзадачI практичного змiсту 5 клас
задачI практичного змiсту 5 клас
Таня Кибицкая
 
Теорія і пратика дистанційного навчання
Теорія і пратика дистанційного навчанняТеорія і пратика дистанційного навчання
Теорія і пратика дистанційного навчання
Kalachova
 
Нестандартні уроки з математики
Нестандартні уроки з математикиНестандартні уроки з математики
Нестандартні уроки з математики
sveta7940
 
Використання практичних робіт на уроках геометрії у 7 класі
Використання практичних робіт на уроках геометрії у 7 класіВикористання практичних робіт на уроках геометрії у 7 класі
Використання практичних робіт на уроках геометрії у 7 класі
zologym
 
Методичний посібник «Правильні многокутники»
Методичний посібник «Правильні многокутники»Методичний посібник «Правильні многокутники»
Методичний посібник «Правильні многокутники»
Valyu66
 
збірник контрольні роботи з біології
збірник контрольні роботи з біологіїзбірник контрольні роботи з біології
збірник контрольні роботи з біології
Наталья Полищук
 
Система оцінювання навчальних досягнень учнів як чинник мотивації
Система оцінювання навчальних досягнень учнів як чинник мотиваціїСистема оцінювання навчальних досягнень учнів як чинник мотивації
Система оцінювання навчальних досягнень учнів як чинник мотиваціїЛариса Скрипко
 
Контрольна робота по темі "Функції"
Контрольна робота по темі "Функції"Контрольна робота по темі "Функції"
Контрольна робота по темі "Функції"
sveta7940
 
Інтегративні методи і підходи у реалізації освітніх STEM-програм
Інтегративні методи і підходи у реалізації освітніх STEM-програмІнтегративні методи і підходи у реалізації освітніх STEM-програм
Інтегративні методи і підходи у реалізації освітніх STEM-програм
Oleksii Voronkin
 
аналіз уроку фізкультури
аналіз уроку фізкультурианаліз уроку фізкультури
аналіз уроку фізкультури
rmk-resh
 
Урок-подорож Множення звичайних дробів. 6 клас
Урок-подорож Множення звичайних дробів. 6 класУрок-подорож Множення звичайних дробів. 6 клас
Урок-подорож Множення звичайних дробів. 6 клас
koblevoschool1
 
Дидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахДидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класах
Liliya_Zbarovska
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалів
Helen Pisna
 
діагностична контрольна робота для 6 класу
діагностична контрольна робота для 6 класудіагностична контрольна робота для 6 класу
діагностична контрольна робота для 6 класу
Гергель Ольга
 

What's hot (20)

задачі на рух
задачі на рухзадачі на рух
задачі на рух
 
розвиток критичного мислення на уроках математики
розвиток критичного мислення на уроках математикирозвиток критичного мислення на уроках математики
розвиток критичного мислення на уроках математики
 
Здійснення діяльнісного підходу при проведенні уроків математики Сидорчук С.Ю...
Здійснення діяльнісного підходу при проведенні уроків математики Сидорчук С.Ю...Здійснення діяльнісного підходу при проведенні уроків математики Сидорчук С.Ю...
Здійснення діяльнісного підходу при проведенні уроків математики Сидорчук С.Ю...
 
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освітиТипова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
 
презентація подібності
презентація подібностіпрезентація подібності
презентація подібності
 
задачI практичного змiсту 5 клас
задачI практичного змiсту 5 класзадачI практичного змiсту 5 клас
задачI практичного змiсту 5 клас
 
Теорія і пратика дистанційного навчання
Теорія і пратика дистанційного навчанняТеорія і пратика дистанційного навчання
Теорія і пратика дистанційного навчання
 
Нестандартні уроки з математики
Нестандартні уроки з математикиНестандартні уроки з математики
Нестандартні уроки з математики
 
Використання практичних робіт на уроках геометрії у 7 класі
Використання практичних робіт на уроках геометрії у 7 класіВикористання практичних робіт на уроках геометрії у 7 класі
Використання практичних робіт на уроках геометрії у 7 класі
 
Методичний посібник «Правильні многокутники»
Методичний посібник «Правильні многокутники»Методичний посібник «Правильні многокутники»
Методичний посібник «Правильні многокутники»
 
збірник контрольні роботи з біології
збірник контрольні роботи з біологіїзбірник контрольні роботи з біології
збірник контрольні роботи з біології
 
Система оцінювання навчальних досягнень учнів як чинник мотивації
Система оцінювання навчальних досягнень учнів як чинник мотиваціїСистема оцінювання навчальних досягнень учнів як чинник мотивації
Система оцінювання навчальних досягнень учнів як чинник мотивації
 
Контрольна робота по темі "Функції"
Контрольна робота по темі "Функції"Контрольна робота по темі "Функції"
Контрольна робота по темі "Функції"
 
Інтегративні методи і підходи у реалізації освітніх STEM-програм
Інтегративні методи і підходи у реалізації освітніх STEM-програмІнтегративні методи і підходи у реалізації освітніх STEM-програм
Інтегративні методи і підходи у реалізації освітніх STEM-програм
 
аналіз уроку фізкультури
аналіз уроку фізкультурианаліз уроку фізкультури
аналіз уроку фізкультури
 
гра
грагра
гра
 
Урок-подорож Множення звичайних дробів. 6 клас
Урок-подорож Множення звичайних дробів. 6 класУрок-подорож Множення звичайних дробів. 6 клас
Урок-подорож Множення звичайних дробів. 6 клас
 
Дидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахДидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класах
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалів
 
діагностична контрольна робота для 6 класу
діагностична контрольна робота для 6 класудіагностична контрольна робота для 6 класу
діагностична контрольна робота для 6 класу
 

Similar to Технологічна карта уроку (1).docx

ділення раціональних чисел.Doc
ділення раціональних чисел.Docділення раціональних чисел.Doc
ділення раціональних чисел.Doc
Elena Bosa
 
урок_математика_6А.docx
урок_математика_6А.docxурок_математика_6А.docx
урок_математика_6А.docx
Репетитор Історія України
 
Педагогічна студія
Педагогічна студіяПедагогічна студія
Педагогічна студія
Irina Melnichuk
 
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
270479
 
Презентація до уроку (2).pptx
Презентація до уроку (2).pptxПрезентація до уроку (2).pptx
Презентація до уроку (2).pptx
Репетитор Історія України
 
Опис досвіду Радовець Н.Я. (математика)
Опис досвіду Радовець Н.Я. (математика)Опис досвіду Радовець Н.Я. (математика)
Опис досвіду Радовець Н.Я. (математика)
Andy Levkovich
 
з досвіду роботи
з досвіду роботи з досвіду роботи
з досвіду роботи
Тетяна Герман
 
ознайомлення з дробами
ознайомлення з дробамиознайомлення з дробами
ознайомлення з дробами
Ирина Слуцкая
 
авторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняавторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняOlena Davidenko
 
ділова гра компетентність
ділова гра компетентністьділова гра компетентність
ділова гра компетентність
Cshkilniy
 
конспект уроку з алгебри 7 клас
конспект уроку з алгебри 7 класконспект уроку з алгебри 7 клас
конспект уроку з алгебри 7 класAndrey Goroshko
 
кооперативне навчанння
кооперативне навчанннякооперативне навчанння
кооперативне навчанння
larysaperesunko
 
Kreative
KreativeKreative
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
Розв’язування систем рівнянь другого степеняРозв’язування систем рівнянь другого степеня
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
Надвірнянський інформаційно - методичний центр
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
sveta7940
 
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математикиконтроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
Autemenko112
 
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математикиконтроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
Autemenko112
 
Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docxМатеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
Репетитор Історія України
 

Similar to Технологічна карта уроку (1).docx (20)

ділення раціональних чисел.Doc
ділення раціональних чисел.Docділення раціональних чисел.Doc
ділення раціональних чисел.Doc
 
урок_математика_6А.docx
урок_математика_6А.docxурок_математика_6А.docx
урок_математика_6А.docx
 
Педагогічна студія
Педагогічна студіяПедагогічна студія
Педагогічна студія
 
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
 
Презентація до уроку (2).pptx
Презентація до уроку (2).pptxПрезентація до уроку (2).pptx
Презентація до уроку (2).pptx
 
Опис досвіду Радовець Н.Я. (математика)
Опис досвіду Радовець Н.Я. (математика)Опис досвіду Радовець Н.Я. (математика)
Опис досвіду Радовець Н.Я. (математика)
 
з досвіду роботи
з досвіду роботи з досвіду роботи
з досвіду роботи
 
ознайомлення з дробами
ознайомлення з дробамиознайомлення з дробами
ознайомлення з дробами
 
каліновська
каліновськакаліновська
каліновська
 
авторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняавторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівняння
 
ділова гра компетентність
ділова гра компетентністьділова гра компетентність
ділова гра компетентність
 
конспект уроку з алгебри 7 клас
конспект уроку з алгебри 7 класконспект уроку з алгебри 7 клас
конспект уроку з алгебри 7 клас
 
кооперативне навчанння
кооперативне навчанннякооперативне навчанння
кооперативне навчанння
 
Kreative
KreativeKreative
Kreative
 
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
Розв’язування систем рівнянь другого степеняРозв’язування систем рівнянь другого степеня
Розв’язування систем рівнянь другого степеня
 
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
Інтегрований урок з математики та інформатики "Звичайні дроби. Графічний реда...
 
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математикиконтроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
 
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математикиконтроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
контроль навчальної діяльності учнів при вивченні математики
 
5 уроків
5  уроків5  уроків
5 уроків
 
Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docxМатеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
Матеріал до відео майстер-класу Калєйнік Ю.М..docx
 

More from Репетитор Історія України

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
Репетитор Історія України
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
Репетитор Історія України
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
Репетитор Історія України
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
Репетитор Історія України
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
Репетитор Історія України
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
Репетитор Історія України
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
Репетитор Історія України
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
Репетитор Історія України
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
Репетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx
10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx
10.24.docx10.24.docx10.24.docx10.24.docx
 
09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf
09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf
09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf09.24.2.pdf
 
09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx
09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx
09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx09.24.1.docx
 
08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc
08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc
08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc08.24.doc
 
07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc
07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc
07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc07.24.doc
 
06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc
06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc
06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc06.24.doc
 
04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx
04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx
04.24.docx04.24.docx04.24.docx04.24.docx
 
03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx
03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx
03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx03.24.2.pptx
 
03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx
03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx
03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx03.24.1.docx
 
01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx
01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx
01.24.docx01.24.docx01.24.docx01.24.docx
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 

Recently uploaded

Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (10)

Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 

Технологічна карта уроку (1).docx

  • 1. Технологічна карта уроку математики з використанням ЕОР у 6-му класі Тема уроку: Розв’язування вправ на виконання додавання і віднімання раціональних чисел. Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань і вмінь. Мета уроку: Формування компетентностей: предметна компетентність: ▲узагальнити знання учнів із теми «Додатні та від'ємні числа. Додавання і віднімання раціональних чисел»; ▲удосконалитивміння розв'язувати задачі з цієї теми; ключові компетентності: ▲спілкування державною мовою – ставити запитання і розпізнавати проблему; ▲математична компетентність – оперувати числовою інформацією; ▲уміння вчитися впродовж життя – аналізувати та коригувати результати своєї навчальної діяльності; ▲соціальну – готовність до самостійного пошуку розв’язання проблеми, прояву ініціативи, вміння спілкуватися, усвідомлення власного внеску в суспільну роботу; ▲полікультурну– вміння застосовуватиздобутізнання на практиці, розвивати вміння робити висновки; ▲самоосвітню – мати бажання до навчання, розвивати пам'ять, увагу, творчий підхід, бажання організувати власну працю з метою досягнення успішного результату; ▲комунікативну – опанувати засади культурного спілкування в ході обговорення завдання; ▲інформаційну – вміння використовувати різну інформацію, аналізувати, систематизувати її, розширювати кругозір. Завдання уроку: - узагальнення знань учнів з даної теми; - уміння застосовувати отримані знання на практиці. Форми роботи: - індивідуальна; - фронтальна; - в групах. Форми зворотного зв’язку: - рефлексія; - тестування на Google формі. ЕОР - робота з інтерактивною вправою на LearningApps.org; - робота з хмарами слів на https://worditout.com; - використання qr кодів, створенихна сайті
  • 2. https://www.qrcode-monkey.com/ ; - виконання тестування на Google формах. - використання дошки padlet на https://padlet.com/rowenta1307/p7iv76381rvr7rje Етап використання ЕОР: - актуалізація та корекція опорних знань, умінь і навичок; - закріплення, узагальнення та систематизація вивченого. Мета використання ЕОР: •активізувати пізнавальну активність учнів; •вдосконалювати обчислювальні навички учнів 6 •класу; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК- компетентність учнів. Формуваннявмінь і навичок: - обчислювальні навички і вміння, як складова предметно-математичних компетентностей; - загально пізнавальні вміння та навички; - соціальні навички, вміння працювати в команді; - навички самоорганізації; - уміння ставити цілі і досягати їх; - креативність, вміння нестандартно мислити; Очікувані результати: - вміти розв’язувати вправи, що передбачають додавання та віднімання раціональних чисел різного рівня складності без помилок; - працювати самостійно, в групах, спілкуватись, допомагати один одному, аналізувати ситуацію; - розвивати увагу, обчислювальні здібності, логічне мислення, цікавість, уяву, кмітливість; - виховувати любов до математики, повагу один до одного. Обладнання та наочність: зошит, ноутбук або комп’ютер підключений до мережі Інтернет, смартфон, особистий аккаунт Google, картки з завданнями, емблеми груп, роздатковий матеріал. Критерії оцінювання: - оцінювання досягнень, які є в учнів, незалежно від того, чи вони значні, чи скромні – якщо вони є результатом справжніх зусиль учня; -оцінювання зусиль , які учні вкладають у співпрацю; - обговорення вправ і завдань, в процесі яких учні мають можливість задуматись над власним способом вчитися; - пропонування індивідуальних і групових завдань, які учні виконують самостійно, проходячи етапи пошуку, відбору і критичного аналізу, узагальнення і запису результатів своїх досліджень.
  • 3. Хід уроку І. Організаційниймомент Для початку пропоную об’єднатися на три групи. Нагадаємо правила роботи в групах: - вмійте слухати; - не критикуйте; - не викрикуйте; - вносьте свій вклад в результат роботи групи; - будьте дружніми; - допомагайте іншим. Вибираємо смайлики настрою для кожного учня. (Учень називає смайлик, який відповідає його настрою на початку уроку. Вчитель розміщує відповідний смайл навпроти учня). Розпочинаємонаш урок ІІ. Повідомленнятеми та мети уроку. Мотивація. На етапі повідомлення теми та мети уроку, використаємо Ребус. Додаванняі віднімання Три групи Фігури Числа Приладдя
  • 4. раціональнихчисел (Учні називають свої варіанти відповідей при розгадуванніребусу). - Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння додавати і віднімати раціональні числа. - Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число Двадцять п’яте листопада Класна робота Сьогодні ми з вами відправляємось у захоплюючу подорож до країни Раціональних Чисел, де ми поринемо у хвилі цікавих задач під вітрилами невирішених проблем. Але, щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких виражається не грішми, а знаннями. Не забудьте захопити з собою спритність, допитливість, кмітливість і просто гарний настрій. З кожної подорожімандрівники повертаються з приємними враженнями та везуть друзям подарунки. Ви теж маєте змогу привезти гостинець – оцінку за урок. ІІІ. Актуалізаціяопорних знань 1. Пограємоз вами у Гру «Вірю – не вірю» (методичнийприйом) Нагадую вам ще раз про дотримання правил в групі: «Не викрикувати, слухати думку інших, не критикувати…» (Вчитель задає питання, учні відповідають по черзі). 1. Чи вірите ви, що число -9 натуральне число? (ні) 2. Чи вірите ви, що число -11 менш нуля? (так) 3. Чи вірите ви, що сума протилежних чиселдорівнює нулю? (так) 4. Чи вірите ви, що число π - раціональне? (так) 5. Чи вірите ви, що модуль числа 7 дорівнює -7? (ні) 6. Чи вірите ви, що сума від’ємних чисел завждивід’ємна? (так)
  • 5. 7. Чи вірите ви, що сума додатних чисел завждивід’ємна? (ні) Молодці! Ви впоралися із завданням! 2. Метод «Хмари слів» Завдання на швидкість: «Даю вам одну хвилину! Яка з груп знайде найбільше ключових слів до теми уроку із «Хмаринокслів» та обведе їх?» (Учні знаходять словата записують собів зошит. Потім представник кожної групиназиває всі слова, що знайшли). Отже, зрозуміло, що всі завчасно придбалипутівки. І серед нас нема «зайців». Тому, скоріше відправляємось у подорож. ІV. Удосконалення умінь і навичок Цікава країна Раціональних чисел. Красиваукраїнськаприрода:долини, поля, узлісся, галявини. І ось ми потрапили на галявину усної лічби. Треба повідомити батькам, що ми доїхали і в нас все добре. Але ж ми в країні Раціональних чисел, тому повідомимо їм по математичному телефону. 1. Галявина усноїлічби – дидактичнагра «Математичний телефон». (Три групи розв’язують усно ланцюжком числовіприклади, останній у групі називаєрезультат. Кожна група учнів отримує відповідну картку із завданням.)
  • 6. І група Число - 8 ІІ група Число 10 ІІІ група Число 0 Відповідь: 100 Відповідь: 100 Відповідь: 100 2. Передзвонилибатькам івідправились далі. Не менш цікавою є і долина «Наукова» Думаємо колективно, Працюємо оперативно, Сперечаємося доказово – Це для всіх обов’язково. Робота в зошиті (завдання на екранах в учнів) Використаємо метод «Світофор». Колір відповідає номеру картки. (Один з учасників групи вибирає колір і визначає, яке завдання з переліку буде виконувати. Після цього учні в групі працюють, а потім по представнику із групи працюють по черзі на дошці.) Зелений колір - № 1, жовтий – № 2, зелений - № 3. №1 І група(Фігури). Порівняти числа: 1. - 167 і 45; 3. 0 і -78; 5. -34,2 і -23,5; 2. - 1,23 і - 1,32; 4. 7 1 і 9 1 ; 6. 23 і 0. ІІ група(Приладдя). Порівняти числа: 1. - 89 і 24; 3. 0 і -31; 5. -24,1 і -35,5; 2. - 2,35 і - 4,54; 4. 6 1 і 7 1 ; 6. 17 і 0. ІІІ група(Числа). Порівнятичисла: + (- 5) + 7 - 6 + 4 + 2 * 50 + 3 + (- 2) -6 + 12 * 25 + 5 - 12 + 5 + (- 3) + 6 - (- 19) * 4
  • 7. 1. -45 і 12; 3. 0 і -43; 5. -14,2 і -13,5; 2. - 3,21 і - 2,32; 4. 5 1 і 8 1 ; 6. 13 і 0. №2 (Всі разом) Виконати інтерактивне завдання на сайті https://learningapps.org. (Знайти пари. Поєднати вираз із правильним результатом. Учні по черзі знаходять правильні пари з коментуванням.) №3 (Всі разом) Використання програмно-методичного комплексу навчального призначення уроків математики для 6 класу. (Перегляд відео фрагменту. Урок № 79) Виконати додавання, обираючизручнийпорядокобчислень: (Учні по черзі працюють на дошці з коментуванням, демонструючи екран свого технічного засобу). 1. 7,29 + (- 5,126) + (- 6,29) + 5,126; Відповідь: 1. 2. - 3 6 1 + 9,84 + 1 6 1 + (-20,84); Відповідь: -13 3. ). 2 ( 6 1 1 4 1 2 6 1 8 3      Відповідь: - 17/24 4. Спроститивираз і знайти його значення: 7,44 + а + (- 3,5) + (- 5,44) + (- 12,5) + b, якщо а = 9,6; b = - 5,6; Відповідь: - 10. 5. Розв’язатирівняння: 1) ( Х + 14,3 ) + 1,1 =  3,4 Відповідь: Х =  18,8 Ви мабуть, трохи стомилися? - То ж зробимо зупинкуна полі «Спортивному» (Фізкультхвилинка) Встаньте! Завдання для всіх: «Зобразіть те, що я говорю!» (Учні зображають рухами слова вчителя.) Називаю слова: число 0, трикутник, знак плюс, знак мінус, модуль. - Молодці! Сідайте на свої місця! V. Контроль засвоєння знань
  • 8. - Цікаві місця ми відвідали й вирушимо в місто «Кмітливе» Самостійнаробота (тестиз відкритою формою відповідей на 4 варіанти, які містять тільки одну правильну відповідь з чотирьох.) Учні проходять тестування на Google формі. Вчитель надсилає учням посилання-запити на проходження тестування. Робота виконується не більше 5 хв. Приклади варіантів тестувань на Google формі В1 1. Модуль числа (– 1,3) дорівнює: А) 1,3; Б) – 1,3; В) 0,13; Г) не існує. 2. Число 1 7 1 протилежне для: А) 1,7; Б) – 1 7 1 ; В) 0,3; Г) 7,1. 3. Сума чисел 3,5 + (- 23, 5) є число: А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне. 4. Значення виразу - 7,5 – Х + 6, 5 + Х дорівнює: А) 1; Б) – 14; В) 2Х; Г) - 1. 5. Обчислити: 8 3 - 6 1 + 2 6 1 + (- 2) А) 2 6 1 ; Б) – 8 3 ; В) 8 3 ; Г) - 6 1 . 6. Який знак ви поставитизамість зірочки, щоб утворилась правильна нерівність: - 32 + (- 19) * -63? А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =. В2 1. Модуль числа (+ 75) дорівнює: А) 7,5; Б) - 75; В)75; Г) не існує. 2. Число - 0,1 протилежне для: А) -1; Б) – 1; В) 0,1; Г) 10. 3 Сума чисел 13,5 + (- 3,5) є число: А) від’ємне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) додатне. 4. Значення виразу - 17,5 + р + 6,5 - р дорівнює: А) 1; Б) – 11; В) р; Г) - 1. 5. Обчислити: - 6 4 1 + 8 + 0,25 -1 А) 1 ; Б) - 6 4 1 ; В) 0,25 ; Г) - 1. 6. Який знак ви поставитее замість зірочки, щоб утворилась правильна нерівність: 32 - (- 19) * 63?
  • 9. А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =. В3 1. Модуль числа (- 5,6 ) дорівнює: А) – 5,6; Б) 0 В) не існує; Г) 6 5 . 2. Число 1 протилежне для: А) 1; Б) – 1; В) 0; Г) 0,1. 3. Сума чисел -13,5 + (- 3, 5) є число: А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне. 4. Значення виразу 17,5 – с + (- 7,5) + с дорівнює: А) 1; Б) – 10; В) 10; Г) с. 5. Обчислити: - 8 3 + 6 1 - 2 6 1 + 2 А) 2 6 1 ; Б) – 8 3 ; В) 8 3 ; Г) - 6 1 . 6. Який знак ви поставите замість зірочки, щоб утворилась правильна нерівність: - 32 - (- 19) * -63? А) > ; Б) <; В) =; Г) >або =. VІ. Підсумки уроку. Рефлексія. - Якоюкраїноюми подорожували? Ігровий момент «Найрозумніший» - На дошці записані два різних числа, наприклад -11 та 3. (Учні трьох груп відповідають на запитання, які учитель ставить у короткій формі.) 1) Модулі. 2) Яке з чисел більше? 3) Два цілих числа між ними. 4) Два числа, менші за обидва. 5) Сума чисел. 6) Різниця. VІІ. Домашнє завдання – Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостяхгарно, а вдомакраще. – Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно. Домашнє завданнязашифрованеу вигляді QR-коду. Кожен отримує картку - QR-код з інформацією: Підручник "Математика6 клас" (Тарасенкова Н.А.) Повторити правила:ст.193-197;ст.204-206. Виконати:№1219(3,4),№1206, №1215
  • 10. Підготуватися до контрольної роботи! VІІІ. Оцінюванняучнів - Подорож закінчилася. Хто ж зумів повернутися додомуз гостинцями? Називаюучнів, що отримали оцінки. Оцінки надсилаюу особисті повідомлення учнів. Також всі учні отримують оцінки за проходження тестування на Google формі.