1. Урок №99. 6 клас
Тема. Множення і ділення раціональних чисел
Мета: Повторити, систематизувати та узагальнити матеріал даної теми, підготувати учнів до
виконання контрольної роботи. Розвивати логічне мислення. Виховувати бажання удосконалювати
свої знання.
Тип уроку: систематизації та корекції знань, умінь і навичок.
Обладнання: комп’ютер, презентація вчителя, підручники, таблиця.
Хід уроку
I. Організаційний етап
Перевірка готовності класу до заняття.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Самоперевірка в ігровій формі.
Відповіді до завдань (разом із неправильними) заздалегідь записані на картках і прикріплені на
дошці. Вчитель повідомляє учням, що всі відповіді були правильними, але випадково хтось
переплутав картки і вивісив їх в довільному порядку. Треба поновити правильний порядок і знайти
серед запропонованих карток ті, що відповідають відповідям домашніх вправ.
ІІІ. Формування мети і завдань уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Ми продовжуємо подорожувати по країні раціональних чисел.
Головним підсумком уроку буде виконання (або невиконання) учнями завдань (для наочності під
час уроку учні відмічають (впорався «+» чи не впорався «—» із завданням.
V. Актуалізація опорних знань
1) Повторення головних понять теми.
2) Усний рахунок
1. Обчисліть:
а) б)
2. Назвіть подібні доданки в сумі та їх коефіцієнти:
1) -2,4х + 4,3х + 8,2 - 8,2х; 2) 3
7
1
у - 3
7
1
х - 3
7
1
у + 3
7
1
х;
3) 4,5a - 4,5b + 10a - 10b; 4) 100a + 101b - 200a – 202b.
Зведіть подібні доданки.
3. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:
а) -25 · 106· (-4); б) -4 · (-0,81) · 25; в)
5
3
· (-8) ·
−
3
2
1 ;
г) -2,5 · (-13,4) · 0; д) -1,23 · (-4) · (-5) · (-5);
є)
−⋅
−⋅
−⋅
−⋅
−
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
4. Дайте відповідь на запитання та наведіть приклади:
а) Яка кількість від'ємних множників повинна бути в добутку, щоб він виражався додатним
числом? від'ємним числом?
б) За якої умови добуток кількох множників дорівнює 0?