Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Similar to Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел»
Similar to Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел» (20)
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження суми двоцифрових чисел»
1. Комунальний заклад освіти
«Середня загальноосвітня школа № 96»
Дніпровської міської ради
Відкритий урок з математики
у 2-Г класі, на тему:
«Квадрат. Периметр квадрата.
Застосування різних способів
знаходження суми двоцифрових
чисел»
Вчитель : Коваль Наталія Владиславівна
м. Дніпро
2017 р.
2. Тема: Квадрат. Периметр квадрата. Застосування різних способів знаходження
суми двоцифрових чисел.
Мета: ознайомити з характерними рисами квадрата; вчити знаходити периметр
квадрата; навчати порівнювати різні способи знаходження суми; продовжити
формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування задач;
учити розв'язувати задачі за даним планом; розвивати логічне мислення,
математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки; виховувати
акуратність під час письма; любов до тварин, бажання берегти природу
Обладнання: Телевізор, DVD, диск з презентацією до теми, малюнково –
схематичний план уроку, картки з завданнями, аркуші для само оцінювання, картки
для групової та парної роботи.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація знань учнів.
1.Усний рахунок.
- Які геометричні фігури ви бачите? (Круги, п’ятикутники, прямокутники,
чотирикутники).
- Знайдіть суму чисел у кругах; (26)
- Суму чисел у п’ятикутниках; (42)
- Різницю чисел у прямокутниках; (52)
3. - На скільки число у верхньому прямокутнику більше за число в нижньому
прямокутнику?; (12)
- Що таке периметр? Знайдіть периметр прямокутника, якщо його сторони 2 см та 3
см (10 см).
Молодці.
Кожна людина в своєму житті повинна залишити слід після себе - посадити дерево.
Згадайте оповідання В.О.Сухомлинського: «Зрубати дерево легко, а щоб виросло
дерево, потрібно багато років». А для чого потрібні дерева? (Відповіді учнів).
Ось і учні 2 класу посадили 6 яблунь, 4 груші, а слив - стільки, скільки яблунь та
груш разом. Скільки всього дерев посадили учні? (20 дерев)
Оцініть себе (на аркушах, які лежать в кожного на парті).
2. Хвилинка каліграфії.
Яка зараз пора року? (Осінь).
Які прикмети осені? (Сонце знаходиться низько над землею, стає холодніше, жовтіє
листя та опадає).
Які осінні місяці ви знаєте? (вересень, жовтень, листопад).
Якими цифрами позначають осінні місяці за календарем? (9,10,11). Які цифри
використовуються для запису цих чисел? (9, 1, 0)
Це буде наша хвилинка каліграфії: 9, 1, 0.
Найкращі цифри обведіть.
4. Оцініть свою роботу.
3. Математичний диктант
Знайти суму двох доданків 10 і 10.
Знайти різницю двох чисел 12 і 3.
Записати число на 1 менше, ніж 49.
Записати число на 1 більше, ніж 49.
Записати сусідів числа 88.
17 зменшити на 9.
24 збільшити на 1.
Задача природничого змісту з бесідою про ставлення до тварин.
Зозуля за півгодини знищує 50 гусениць. Скільки гусениць знищить зозуля за 1
годину? Чому?
Як ви думаєте, яку ще користь приносять людям птахи? Як треба до них ставитися?
Взаємоперевірка та оцінювання: 20, 9, 48, 50, 87, 89, 8, 25, 80,100
Скільки всього чисел записали? Скільки двоцифрових? Одноцифрових? Назвати
десятки й одиниці у числах. А число 100 як буде називатися? (Трицифрове).
5. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.
На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо застосування різних способів
знаходження суми двоцифрових чисел без переходу через десяток. (Перегляд
відеоматеріалу до уроку. Сонечко і Равлик пояснюють прийом усного додавання
двоцифрових чисел.)
Інтерактивна технологія «Мікрофон».
Як ви думаєте, чи правильно міркує Равлик?
– Я думаю…
– Я б зробив би так…
Слово учителя.
Сьогодні ми зможемо навчитись на уроці, рахувати і міркувати ще краще, ніж робить
це наш казковий Равлик.
6. ІV. Робота над новим матеріалом .
1. Підготовча робота
Виконання завдання № 377.
2. Пояснення нового матеріалу.
— Сьогодні ми будемо вчитися додавати двоцифрові числа.
Треба додати 32 і 45.
Спочатку додаємо десятки:30 + 40 = 70
Потім одиниці: 2 + 5 = 7
Потім додаємо десятки до одиниць: 70+7=77
— То як зручніше обчислити суму? (Спочатку знайти суму чисел 30 і 40, а потім
— суму чисел 2 і 5; результати додати.)
Можна цей самий приклад розв’язати іншим способом:
До 32 + спочатку 40, дорівнюватиме 72, а потім додамо ще 5. Стало 77.
3. Первинне закріплення.
Виконання завдання № 378, 379 самостійно.
В.р. - одержує теж 12 прикладів, але важчих. Вони записують їх в зошит.
41 + 32 16 + 72
53 + 34 25 + 34
54 + 12 45+13
56 + 32 43+23
43 + 42 13+66
49 + 10 43+12
Перевірка. Оцінювання.
V. Фізкультхвилинка.
Вправи для очей.
Швидко розплющили і заплющили очі.
Вправа «Маятник» — рух очей вліво, вправо.
Вправа «Стовпчик» — рух очей вгору, вниз.
Вправа «Катання з гірки» — рух по діагоналі.
Вправа «Рух по квадрату» — квадрат.
Подивитись на далекий предмет, а потім — на близький.
VI. Розвиток математичних умінь.
А тепер давайте переглянемо ще один відео фрагмент про Равлика.
(Про квадрат та периметр квадрата).
v Що ж є спільного між прямокутником і квадратом? (У них чотири сторони, усі кути
прямі)
7. v Чим вони відрізняються між собою? (У прямокутника рівні лише протилежні
сторони, а у квадрата – всі сторони рівні.)
Робота з підручником.
Ø Виконання завдання № 375
Ø Читання правила на с.69
Самостійна робота (376)
Робота в групах.
Розв’яжіть приклади (зашифровані).
Коли відгадаєте, дізнаєтеся, що я хочу сказати кожному з вас!
І група
43+21= 64
ІІ група
32+34= 66
ІІІ група
45+12= 57
ІV група
34+23= 57
V група
64+32= 96
VІ група
74+23= 97
VІІ група
45+14=59
М Л Д О І Ц
646696579759
VІІ. Підсумок уроку.
v Поясніть поняття периметр квадрата.
v Чим квадрат відрізняється від прямокутника? Чим вони схожі?