SlideShare a Scribd company logo
1 of 15
Добренський навчально-виховний комплекс
(загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад)

КОНСПЕКТ УРОКУ

«Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі
звичайними дробами.»

Підготувала вчитель математики
Озолиньш Катерина Михайлівна

2012
Тема уроку. Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі
звичайними дробами.
Мета:
Освітня : закріпити знання, вміння,навички учнів у розв’язанні
задач,прикладів,та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами
Виховна: виховувати працьовитість,наполегливість
Розвиваюча: розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів
Тип уроку: урок закріплення знань,умінь,навичок
Обладнання: ноутбук, піктограми у вигляді сонечок, «зірочки», паперові ракети із
завданнями.
Хід уроку.
Девіз уроку
Хто нічого
Хто нічого
Не помічає,
Не вивчає,
Той нічого
Той вічно плаче
Не вивчає.
І скучає.
Ф. Сеф
1.Організаційний момент
Наш урок ми побудуємо як мандрівку математичномузорельоті. Для цієї мандрівки
нам потрібен корабель (це кімната) та екіпаж (це ви), а допомагати нам будуть
Незнайко і його друзі.
Перед тим, як відправитися в мандрівку, давайте перевіримо ваш багаж знань
необхідний нам у польоті. Для цього ви повинні виконати ланцюжком наступні
вправи.На першу парту кожного ряду я кладу аркуш паперу, на якому написано
вправи на усі дії зі звичайними дробами. Кожен учень виконує лише одну вправу і,
записавши результат, передає аркуш іншому, поки аркуш це дійде до останнього
учня, який передає його учителю. І при цьому за правильну відповідь отримуєте
зірочку. Якщо ви назбираєте за урок більше 8 зірочок, то отримуєте 12 балів, 7 з. 11б, 6 з. - 10б, 5 з. - 9б, 4з. - 8б., а решта зірочок переходить на наступний урок у
вигляді бонусних балів.
2.Актуалізація опорних знань. Вправа «Ланцюжок»
Зорельот 1
1. Виконайте множення:
1)
; 2)
; 3)
; 4)
5)

; 6)

.

Відповіді
Зорельот 1
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
5) ; 6) .

.

Зорельот 2
1. Виконайте множення:
1)
; 2)
; 3)
; 4)
5)

; 6)

.

Зорельот 2
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
5) ; 6) .

.
3. Мотивація.
- Чи знаєте ви, коли вперше стали використовувати слово «дріб»? І хто ввів це
слово?
Розв'язавши приклади Ви довідаєтеся ім'я й прізвище цього математика.
1
2
27
2
6
1
8
4
7
31
5
16
Н
Д
Р
А
Е
Л
О
O

3 2
27 6 7
1
5
3 2
4 2
4
2
1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 .

9
Б

2
3

5
А

Ч

Ч

1
3 2

1

І

І

1
13

О

4 1
5 7
1
3
5 5
2
2 3
1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8)

2
Н

1
7

Ф

3
9) 1 4 ·2.

Леонардо Пизанскій - (LeonardoPisano) (Фібоначчі, Fibonacci) (1180-1240),
італійський математик. В основній праці "Книга абака" (1202) першим
систематично виклав досягнення арабської математики, чим сприяв знайомству з
ними в Зах. Європі. Він же в 1202 році ввів слово «дріб» і першим став
використовувати сучасний запис дробів.

Раніше запис дробу
виглядав так

Сучасний запис

4. Удосконалення знань і умінь
Що у нас за курсом? До нас наближується метеоритний дощ. Кожен з
астероїдівце рівняння . Вам дається 5 хвилин. Хто першим вирішує рівняння, той
отримує додаткову зірку ( і вирішує це рівняння на дошці). Далі слідують
коментарі з місць (діти отримують зірки).
1
2
1
1
8
1
3 ; в) х
1;
3
3
5
3
9
3
1
1
1
3
0,2 х 1; е) х
0,6 у 4 : ; д) 5 1
г) 5
2
2
4
7

а) 3 : х 1 ; б) у : 1

1
х
21

2

2
.
7

5. Руханка
Ми оминули метеоритний дощ і тепер можемо відпочити та повеселитись.
Я називатиму числа, якщо правильний дріб - ви підстрибуєте
, якщо неправильний дріб - присідаєте
, якщо мішане число

-

плещете у долоні.

6. Розв’язування вправ
Діти! Поки ми веселилися і втратили пильність, нас захопили у полон космічні
пірати. Вони вимагають, щоб ми дізналися, скільки парсеків їм залишилося
долетіти до планети Скарбів, якщо всього їм потрібно було летіти 600 парсеків ,
10% шляху вони подолали у перший день, а у другий день. Запишемо коротку
умову задачі.
Розв'язання задачі проведемо за допомогою інтерактивної технології «Мозковий
штурм»:
«Кажіть усе, що прийде у голову».
«Критикуєш – пропонуй, пропонуєш -роби».
«Розширення запропонованої ідеї заохочується».
Варіанти розв'язання.
І-ий спосіб:
ІІ-ий спосіб:
1) 0,1 * 600 = 60 (км)пропливли в 1 день
1)1-(0,1+ )=0,1(частин) залишилось
2)600* =480(км)пропливли у 2 день
2)600 * 0,1= 60 (парсеків)
3)600 - (60+480)=60(км)
Приходимо до виводу,що перший спосіб найраціональніший.
Ітак,ми знов вільні.
7. Пояснення домашнього завдання
Море заспокоїлося і ми благополучно повернулися з нашої мандрівки. На пам'ять
про цю мандрівку я подарую вам «таємничі листи». Щоб розгадати їх таємницю,вам
потрібні знання,які ми закріплювали на уроці. Це і буде вашим домашнім завданням.
Завдання на «таємничих листах»: відгадайте задумане слово, розв'язав приклади .
І варіант

ІІ варіант

Знайти 15% від 30
з команди в
10 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

1.
2.
3.
4.
5.

6.

ІІІ варіант
М

Н
6

В
1

П

Ц
5,6

О
4,5

І

Ь
5

Л

С
27

А

У
49

Я
24

Е

Т
20

Г
32

7. Підсумок уроку. Рефлексія
. А тепер підведемо підсумки.
Що ми сьогодні робили на уроці?
Які теми повторили ?
У вас на партi лежать троє казкових героїв
«ЗНАЙКО» означає «менi все зрозумiло , я впорався зi всіма завданнями».
«РОМАШКА»- «менi майже все зрозумiло , я допустився декiлькох
помилок».
«НЕЗНАЙКО»- «менi важко було виконувати вправи, але я розумiю, що
причина-недостатність знань та цей недолік я буду намагатися виправити».
Пiдпишить свої прізвища на сонечку , яке ви обрали.
Обговоріть у групi, скільки зірочок ви отримали та яку оцінку ви заслуговуєте за
урок та поставте iї .
Зорельот 1 Зорельот 2
1)
;
1)
;

2)

;

2)

3)

;

3)

;

;
4)

5)

6)

.

4)

;

5)

.

6)

.

;

.
1
16

2
7

6

1

27
31

2
5

8

4

Н

Д

Р

А

Е

Л

О

O

3 2
27 6 7
1
5
3 2
4 2
4
2
1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 .

9
Б

А

1
3 2

2
3

5
Ч

Ч

1
13

1

І

І

1
7

2

О

Н

4 1
5 7
1
3
5 5
2
2 3
1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8)

Ф

3
9) 1 4 ·2.

1
16

2
7

6

1

27
31

2
5

8

4

Н

Д

Р

А

Е

Л

О

O

3 2
27 6 7
1
5
3 2
4 2
4
2
1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 .

9
Б

2
3

5
А

Ч

Ч

1
3 2

І

1
І

1
13

О

4 1
5 7
1
3
5 5
2
2 3
1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8)

2
Н
3
9) 1 4 ·2.

1
7

Ф
І варіант

І варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.
6.

Знайти 15% від 30
з
команди в 10
чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на
Венеру. Скільки
космонавтів
відлетіло на Венеру

5.
6.

І варіант

Знайти 15% від 30
з
команди в 10
чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на
Венеру. Скільки
космонавтів
відлетіло на Венеру
І варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.
6.

Знайти 15% від 30
з
команди в 10
чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на
Венеру. Скільки
космонавтів
відлетіло на Венеру

5.
6.

Знайти 15% від 30
з
команди в 10
чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на
Венеру. Скільки
космонавтів
відлетіло на Венеру
ІІ варіант

ІІ варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.
6.

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

5.
6.

ІІ варіант

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

ІІ варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.
6.

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру

5.
6.

Знайти 28% від 20
з команди в
15 чоловік, відлетіли на
Марс, всі інші на Венеру.
Скільки космонавтів
відлетіло на Венеру
ІІІ варіант

ІІІ варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.
ІІІ варіант

ІІІ варіант

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.
10584 6 клас усі дії над др
10584 6 клас усі дії над др
10584 6 клас усі дії над др
10584 6 клас усі дії над др

More Related Content

What's hot

Узагальнення теми множення многочлена на многочлен
Узагальнення теми множення многочлена на многочленУзагальнення теми множення многочлена на многочлен
Узагальнення теми множення многочлена на многочленYura8222
 
през.про досвід роботи
през.про досвід роботипрез.про досвід роботи
през.про досвід роботиYura8222
 
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 112Балів ГДЗ
 
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗ
 
4 матем листопад_2015_укр
4 матем листопад_2015_укр4 матем листопад_2015_укр
4 матем листопад_2015_укрAira_Roo
 
учебник математика 1 клас богданович
учебник математика 1 клас богдановичучебник математика 1 клас богданович
учебник математика 1 клас богдановичИван Иванов
 
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.lyaskovsky_oleg
 
Урок-гра: Замок короля Модуля
Урок-гра: Замок короля МодуляУрок-гра: Замок короля Модуля
Урок-гра: Замок короля МодуляOlga Shevchuk
 
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klassubbotina_yuliya
 
Богданович 4 клас Математика
Богданович 4 клас МатематикаБогданович 4 клас Математика
Богданович 4 клас МатематикаMarina Efremova
 
Matematyka 1klas zaika
Matematyka 1klas zaikaMatematyka 1klas zaika
Matematyka 1klas zaikakopeykin1991
 

What's hot (16)

Узагальнення теми множення многочлена на многочлен
Узагальнення теми множення многочлена на многочленУзагальнення теми множення многочлена на многочлен
Узагальнення теми множення многочлена на многочлен
 
през.про досвід роботи
през.про досвід роботипрез.про досвід роботи
през.про досвід роботи
 
розробка
розробкарозробка
розробка
 
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
Підручник Математика 4 клас В.Г Бевз., Д.В Васильєва 2021 рік - Частина 1
 
Present
PresentPresent
Present
 
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
Підручник Математика 4 клас М. В. Козак, О. П. Корчевська (2021 рік) Частина 2
 
4 матем листопад_2015_укр
4 матем листопад_2015_укр4 матем листопад_2015_укр
4 матем листопад_2015_укр
 
учебник математика 1 клас богданович
учебник математика 1 клас богдановичучебник математика 1 клас богданович
учебник математика 1 клас богданович
 
1
11
1
 
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
 
Урок-гра: Замок короля Модуля
Урок-гра: Замок короля МодуляУрок-гра: Замок короля Модуля
Урок-гра: Замок короля Модуля
 
1
11
1
 
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
1215169 27 e07_tarasenkova_n_a_bogatirova_i_m_ta_in_matematika_5_klas
 
Богданович 4 клас Математика
Богданович 4 клас МатематикаБогданович 4 клас Математика
Богданович 4 клас Математика
 
Matematyka 1klas zaika
Matematyka 1klas zaikaMatematyka 1klas zaika
Matematyka 1klas zaika
 
1
11
1
 

Similar to 10584 6 клас усі дії над др

Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.sveta7940
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5Andrey Goroshko
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)urvlan
 
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)urvlan
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1kreidaros1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-14book
 
ключі від форту знань
ключі від форту знаньключі від форту знань
ключі від форту знаньlelipusik
 
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношенняurvlan
 
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...VsimPPT
 
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Оксана Бондаренко
 
2 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-20192 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-2019cgf gfgfg
 
Числові послідовності (презентація)
Числові послідовності (презентація)Числові послідовності (презентація)
Числові послідовності (презентація)sveta7940
 
урок гра квадратні рівняння
урок гра квадратні рівнянняурок гра квадратні рівняння
урок гра квадратні рівнянняLyubow Bondar
 

Similar to 10584 6 клас усі дії над др (20)

Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
Розв"язування трикутників.Прикладні задачі.
 
Pril1
Pril1Pril1
Pril1
 
428,23.docx
428,23.docx428,23.docx
428,23.docx
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
 
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)
 
1
11
1
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
 
ключі від форту знань
ключі від форту знаньключі від форту знань
ключі від форту знань
 
Розробка уроку з алгебри, 10 кл.docx
Розробка уроку з алгебри, 10 кл.docxРозробка уроку з алгебри, 10 кл.docx
Розробка уроку з алгебри, 10 кл.docx
 
Quest matem 2018-obrii
Quest matem 2018-obriiQuest matem 2018-obrii
Quest matem 2018-obrii
 
12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення12721 пропорція і відношення
12721 пропорція і відношення
 
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
 
57
5757
57
 
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
 
2 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-20192 klas-matematika-skvorcova-2019
2 klas-matematika-skvorcova-2019
 
162
162162
162
 
Числові послідовності (презентація)
Числові послідовності (презентація)Числові послідовності (презентація)
Числові послідовності (презентація)
 
урок гра квадратні рівняння
урок гра квадратні рівнянняурок гра квадратні рівняння
урок гра квадратні рівняння
 

More from urvlan

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 клurvlan
 
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1urvlan
 
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1urvlan
 
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007urvlan
 
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6urvlan
 
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelurvlan
 
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 класurvlan
 
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентаціяurvlan
 
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка урокуurvlan
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 класurvlan
 
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 класurvlan
 
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klassurvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площинаurvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площинаurvlan
 
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класіurvlan
 
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по темеurvlan
 
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 темаurvlan
 
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1urvlan
 
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числаurvlan
 
12126 6кл протилежні числа
12126 6кл  протилежні числа12126 6кл  протилежні числа
12126 6кл протилежні числаurvlan
 

More from urvlan (20)

253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл253 урок на укр 7 кл
253 урок на укр 7 кл
 
2236 презентация1
2236 презентация12236 презентация1
2236 презентация1
 
форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1форм скор мн 7 1
форм скор мн 7 1
 
тесты 6 б 2007
тесты  6 б 2007тесты  6 б 2007
тесты 6 б 2007
 
геом фигуры 6
геом фигуры   6геом фигуры   6
геом фигуры 6
 
Naibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitelNaibolshiy obshchiy delitel
Naibolshiy obshchiy delitel
 
13452 6 клас
13452 6 клас13452 6 клас
13452 6 клас
 
13397 презентація
13397 презентація13397 презентація
13397 презентація
 
13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку13397 додав рац чисел розробка уроку
13397 додав рац чисел розробка уроку
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
 
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
13238 додатні та від’ємні числа 6 клас
 
12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass12888 rozrobka uroku_6_klass
12888 rozrobka uroku_6_klass
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі12242 тема на урок у 6 класі
12242 тема на урок у 6 класі
 
12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме12217 урок путешествие по теме
12217 урок путешествие по теме
 
12217 тема
12217 тема12217 тема
12217 тема
 
12217 приложение 1
12217 приложение 112217 приложение 1
12217 приложение 1
 
12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа12182 6кл протилежні числа
12182 6кл протилежні числа
 
12126 6кл протилежні числа
12126 6кл  протилежні числа12126 6кл  протилежні числа
12126 6кл протилежні числа
 

10584 6 клас усі дії над др

  • 1. Добренський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад) КОНСПЕКТ УРОКУ «Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами.» Підготувала вчитель математики Озолиньш Катерина Михайлівна 2012
  • 2. Тема уроку. Розв’язання задач,прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами. Мета: Освітня : закріпити знання, вміння,навички учнів у розв’язанні задач,прикладів,та рівнянь на всі арифметичні дії зі звичайними дробами Виховна: виховувати працьовитість,наполегливість Розвиваюча: розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів Тип уроку: урок закріплення знань,умінь,навичок Обладнання: ноутбук, піктограми у вигляді сонечок, «зірочки», паперові ракети із завданнями. Хід уроку. Девіз уроку Хто нічого Хто нічого Не помічає, Не вивчає, Той нічого Той вічно плаче Не вивчає. І скучає. Ф. Сеф 1.Організаційний момент Наш урок ми побудуємо як мандрівку математичномузорельоті. Для цієї мандрівки нам потрібен корабель (це кімната) та екіпаж (це ви), а допомагати нам будуть Незнайко і його друзі. Перед тим, як відправитися в мандрівку, давайте перевіримо ваш багаж знань необхідний нам у польоті. Для цього ви повинні виконати ланцюжком наступні вправи.На першу парту кожного ряду я кладу аркуш паперу, на якому написано вправи на усі дії зі звичайними дробами. Кожен учень виконує лише одну вправу і, записавши результат, передає аркуш іншому, поки аркуш це дійде до останнього учня, який передає його учителю. І при цьому за правильну відповідь отримуєте зірочку. Якщо ви назбираєте за урок більше 8 зірочок, то отримуєте 12 балів, 7 з. 11б, 6 з. - 10б, 5 з. - 9б, 4з. - 8б., а решта зірочок переходить на наступний урок у вигляді бонусних балів. 2.Актуалізація опорних знань. Вправа «Ланцюжок» Зорельот 1 1. Виконайте множення: 1) ; 2) ; 3) ; 4) 5) ; 6) . Відповіді Зорельот 1 1) ; 2) ; 3) ; 4) . 5) ; 6) . . Зорельот 2 1. Виконайте множення: 1) ; 2) ; 3) ; 4) 5) ; 6) . Зорельот 2 1) ; 2) ; 3) ; 4) . 5) ; 6) . .
  • 3. 3. Мотивація. - Чи знаєте ви, коли вперше стали використовувати слово «дріб»? І хто ввів це слово? Розв'язавши приклади Ви довідаєтеся ім'я й прізвище цього математика. 1 2 27 2 6 1 8 4 7 31 5 16 Н Д Р А Е Л О O 3 2 27 6 7 1 5 3 2 4 2 4 2 1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 . 9 Б 2 3 5 А Ч Ч 1 3 2 1 І І 1 13 О 4 1 5 7 1 3 5 5 2 2 3 1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8) 2 Н 1 7 Ф 3 9) 1 4 ·2. Леонардо Пизанскій - (LeonardoPisano) (Фібоначчі, Fibonacci) (1180-1240), італійський математик. В основній праці "Книга абака" (1202) першим систематично виклав досягнення арабської математики, чим сприяв знайомству з ними в Зах. Європі. Він же в 1202 році ввів слово «дріб» і першим став використовувати сучасний запис дробів. Раніше запис дробу виглядав так Сучасний запис 4. Удосконалення знань і умінь Що у нас за курсом? До нас наближується метеоритний дощ. Кожен з астероїдівце рівняння . Вам дається 5 хвилин. Хто першим вирішує рівняння, той отримує додаткову зірку ( і вирішує це рівняння на дошці). Далі слідують коментарі з місць (діти отримують зірки). 1 2 1 1 8 1 3 ; в) х 1; 3 3 5 3 9 3 1 1 1 3 0,2 х 1; е) х 0,6 у 4 : ; д) 5 1 г) 5 2 2 4 7 а) 3 : х 1 ; б) у : 1 1 х 21 2 2 . 7 5. Руханка Ми оминули метеоритний дощ і тепер можемо відпочити та повеселитись. Я називатиму числа, якщо правильний дріб - ви підстрибуєте , якщо неправильний дріб - присідаєте
  • 4. , якщо мішане число - плещете у долоні. 6. Розв’язування вправ Діти! Поки ми веселилися і втратили пильність, нас захопили у полон космічні пірати. Вони вимагають, щоб ми дізналися, скільки парсеків їм залишилося долетіти до планети Скарбів, якщо всього їм потрібно було летіти 600 парсеків , 10% шляху вони подолали у перший день, а у другий день. Запишемо коротку умову задачі. Розв'язання задачі проведемо за допомогою інтерактивної технології «Мозковий штурм»: «Кажіть усе, що прийде у голову». «Критикуєш – пропонуй, пропонуєш -роби». «Розширення запропонованої ідеї заохочується». Варіанти розв'язання. І-ий спосіб: ІІ-ий спосіб: 1) 0,1 * 600 = 60 (км)пропливли в 1 день 1)1-(0,1+ )=0,1(частин) залишилось 2)600* =480(км)пропливли у 2 день 2)600 * 0,1= 60 (парсеків) 3)600 - (60+480)=60(км) Приходимо до виводу,що перший спосіб найраціональніший. Ітак,ми знов вільні. 7. Пояснення домашнього завдання Море заспокоїлося і ми благополучно повернулися з нашої мандрівки. На пам'ять про цю мандрівку я подарую вам «таємничі листи». Щоб розгадати їх таємницю,вам потрібні знання,які ми закріплювали на уроці. Це і буде вашим домашнім завданням. Завдання на «таємничих листах»: відгадайте задумане слово, розв'язав приклади . І варіант ІІ варіант Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 1. 2. 3. 4. 5. 6. ІІІ варіант
  • 5. М Н 6 В 1 П Ц 5,6 О 4,5 І Ь 5 Л С 27 А У 49 Я 24 Е Т 20 Г 32 7. Підсумок уроку. Рефлексія . А тепер підведемо підсумки. Що ми сьогодні робили на уроці? Які теми повторили ? У вас на партi лежать троє казкових героїв «ЗНАЙКО» означає «менi все зрозумiло , я впорався зi всіма завданнями». «РОМАШКА»- «менi майже все зрозумiло , я допустився декiлькох помилок». «НЕЗНАЙКО»- «менi важко було виконувати вправи, але я розумiю, що причина-недостатність знань та цей недолік я буду намагатися виправити». Пiдпишить свої прізвища на сонечку , яке ви обрали. Обговоріть у групi, скільки зірочок ви отримали та яку оцінку ви заслуговуєте за урок та поставте iї .
  • 6. Зорельот 1 Зорельот 2 1) ; 1) ; 2) ; 2) 3) ; 3) ; ;
  • 8. 1 16 2 7 6 1 27 31 2 5 8 4 Н Д Р А Е Л О O 3 2 27 6 7 1 5 3 2 4 2 4 2 1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 . 9 Б А 1 3 2 2 3 5 Ч Ч 1 13 1 І І 1 7 2 О Н 4 1 5 7 1 3 5 5 2 2 3 1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8) Ф 3 9) 1 4 ·2. 1 16 2 7 6 1 27 31 2 5 8 4 Н Д Р А Е Л О O 3 2 27 6 7 1 5 3 2 4 2 4 2 1) 5 · 3 ; 2) 31 · 7 · 6 ; 3) 2: 2 ; 4) 1: 6 ; 5) 2 · 3 ; 6) 5 : 15 ; 7) 7 :2; 8) 3·2 3 . 9 Б 2 3 5 А Ч Ч 1 3 2 І 1 І 1 13 О 4 1 5 7 1 3 5 5 2 2 3 1) 7 · 4 ; 2) 7 · 5 ; З) 3: 3 ; 4) 1: 4 ; 5) 6 : 12 ; 6) 3·1 3 ; 7) 5 : 5 ; 8) 2 Н 3 9) 1 4 ·2. 1 7 Ф
  • 9. І варіант І варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. 5. 6. Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 5. 6. І варіант Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру І варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. 5. 6. Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 5. 6. Знайти 15% від 30 з команди в 10 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру
  • 10. ІІ варіант ІІ варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. 5. 6. Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 5. 6. ІІ варіант Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру ІІ варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. 5. 6. Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру 5. 6. Знайти 28% від 20 з команди в 15 чоловік, відлетіли на Марс, всі інші на Венеру. Скільки космонавтів відлетіло на Венеру
  • 11. ІІІ варіант ІІІ варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4. ІІІ варіант ІІІ варіант 1. 1. 2. 2. 3. 3. 4. 4.