Урок математики 2клас
Тема. Повторення таблиць множення числа 2 і ділення на
2.Розв’язування задач. Порівняння виразів.
Мета:- закріплювати уміння додавати і віднімати двоцифрові
числа з переходом через десяток;
- повторити таблиці множення і ділення на 2, назви
чисел при діленні,множенні,додавання та відніманні;
- формувати уміння розв’язувати прості і складені
задачі,порівнювати вирази;
- створювати комфортні умови навчання шляхом
впровадження інноваційних технологій;
- розвивати логічне та творче мислення, кмітливість;
- виховування любові до математики, товариство,
почуття відповідальності за роботу в колективі.
Обладнання :мультимедійна презентація,картки назви
компонентів,різнорівневі картки для індивідуальної
роботи,геометричний матеріал,малюнки жирафа.
Хід уроку:
І. Організаційна частина.
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо.
II. Контроль, корекція і закріплення знань.
1.Перевірка домашнього завдання
Слайд 2
3 14 47 0 15 2
ж и р а ф а
Вставте букви та дізнайтесь як звуть нашого гостя
47 2 15 2
1
2.
Слайд 3
Наш жирафаРафа славний
За здоров’я дітей вправний,
Розумний,товариський,дружній
В навчанні перший,в справах мужній.
Слайд 4
Девіз нашого уроку:
Міркуємо — швидко!
Відповідаємо - точно!
Рахуємо - правильно!
Пишемо - гарно!
2.Повторення назв компонентів (парна робота), взаємоперевірка
Слайд 5
3.Гра «М’яч» (усний рахунок)
4.Індивідуальні картки
1.З кожного прикладу на множення скласти приклад на ділення
2·8=16 3·4=12 4·6=24
Зразок 2·4=8 8:2=4 8:4 =2
2. 2·7 2·3 2·7+65 2·8-9
14:2 8:2 12:2+8 18:9+5
3.12 кролів розмістили порівну у 2 клітки. Скільки кролів в одній клітці?
4.Стрічку розрізали на 2 частини по 8 м у кожній і ще залишилось 5 м. Яка
була довжина стрічки?
5.Картки –букви(всі учні)
3+4 9+2 2+8 2·8
2
3.
2·3 2·7 6:28-2
12:2 14:2 2·4 16:2
8:2 6-2 5+2 9-2
9+2 2+8 2·8
2·7 6:2 8-2
14:2 9-2 16:2
6-2 5+2 2·3
8:2 2·4 3+4
9+2 2+8 2·8 8-2
2·7 6:2 2·4 9-2
14:2 3+4 12:2 16:2
6-2 5+2 2·3 8:2
Добуток 2 і 8 Сума 2 і 8 Різниця 8і2 Частка 8і2 Сума 9і2
Добуток 2 і 7 Частка 16 і 2 Різниця 6 і2 частка 14 і 2 різн.9 і 2
Отримали букви Л,П,Р.(самоперевірка)
Слайд 6
Наш Рафік з вашою допомогою відправиться до друзів на літаку,
пароплаві та ракеті.
3
4.
Слайд 7
6. Каліграфічнахвилинка.
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати!
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько.
а ) 7 17 27
б )увага -жираф
III. Зорова рухівка «Чунга-чанга»
IV. Розвиток математичних знань.
1.Робота за підручником с. 116 № 681 (із взаємоперевіркою записати на
дошці
2.Розв`язування задач № 683,684 самостійно.
Слайд 8,9,10
Із слабшими учнями обґрунтовує вибір дій у задачах.
Слайд 11
Розв’язування задачі 685 із коментуванням.
-Якщо дві однакові цукерки коштують 18 к.,то скільки коштує одна цукерка7
-Яку дію потрібно виконати? Чому?
Записуємо у зошит.
3.Порівняння виразів(№686)фронтально
Рухівка
3. Робота з геометричним матеріалом.
Групова робота .Збери літак,пароплав,ракету.
4
5.
Діти вивішують своїаплікації на дошці.
VIІ. Домашнє завдання. Слайд 12
№688, розв’язати задачу № 689
Намалювати Жирафа Рафа
VІІІ. Підсумок уроку. Слайд 13
• Чи сподобалась вам наш урок?
• Чи дружно ви працювали?
• Чи уважно слухали один одного?
• Чи всім надавали можливість працювати?
• Про що ви сьогодні дізнались нове?
Оцінювання учнів.
Дзвоник знову пролунав,
Час прощатися настав.
За роботу по заслузі.
Щиро дякую всім, друзі!
5
6.
Діти вивішують своїаплікації на дошці.
VIІ. Домашнє завдання. Слайд 12
№688, розв’язати задачу № 689
Намалювати Жирафа Рафа
VІІІ. Підсумок уроку. Слайд 13
• Чи сподобалась вам наш урок?
• Чи дружно ви працювали?
• Чи уважно слухали один одного?
• Чи всім надавали можливість працювати?
• Про що ви сьогодні дізнались нове?
Оцінювання учнів.
Дзвоник знову пролунав,
Час прощатися настав.
За роботу по заслузі.
Щиро дякую всім, друзі!
5