Презентація досвіду роботи
вчителя математики
Сватківської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Гадяцької районної ради
Полтавської області
Довгополик Таміли Миколаївни
«Педагоги не можуть успішно когось
навчати, якщо в цей же час ретельно
не вчаться самі»
Алі Апшероні
Методична проблема:
Удосконалення навчання математики -
один із шляхів розвитку творчих
здібностей учнів, засіб для навчання
протягом усього життя
Мета
Формування такої моделі випускника, який як суб’єкт самоосвіти
включає в себе:
 інформаційну та діяльнісну підготовленість на сучасному
рівні знання,
 творче мислення,
 самостійність у виборі рішення,
 вміння самоорганізації,
 розвинуту працездатність,
 знання шляхів і способів мобілізації власних
можливостей та творчого потенціалу,
 потребу і здатність відчувати прекрасне.
Технологія досвіду:
Реалізується шляхом поєднання
різноманітних активних форм роботи і
ігрових, частково-пошукових, пошукових,
дослідницьких, прогресивних активних
методів інтерактивного навчання, розвитку
критичного мислення в рамках
продуктивного уроку математики.
Технологія досвіду:
Реалізується шляхом поєднання
різноманітних активних форм роботи і
ігрових, частково-пошукових, пошукових,
дослідницьких, прогресивних активних
методів інтерактивного навчання, розвитку
критичного мислення в рамках
продуктивного уроку математики.
Актуальність досвіду:
Завдання вчителя не доносити істину, а вчити її
знаходити. Дитину спочатку потрібно зацікавити,
навчити хотіти й прагнути, а вже потім — знати й уміти.
Процес навчання є своєрідним процесом самостійного
«відкриття» учнем уже відомих у
на­уці знань. Одним із шляхів реалізації цієї ідеї є
впровадження ідей продуктивного навчання на уроках
математики з метою розвитку творчої самодостатньої
особистості, громадянина України, успішної в житті
людини
Актуальність досвіду:
Завдання вчителя не доносити істину, а вчити її
знаходити. Дитину спочатку потрібно зацікавити,
навчити хотіти й прагнути, а вже потім — знати й уміти.
Процес навчання є своєрідним процесом самостійного
«відкриття» учнем уже відомих у
на­уці знань. Одним із шляхів реалізації цієї ідеї є
впровадження ідей продуктивного навчання на уроках
математики з метою розвитку творчої самодостатньої
особистості, громадянина України, успішної в житті
людини
Структура стандартного уроку:
-Організаційна частина (3 хв)
-Перевірка знань і вмінь (10 хв)
-Пояснення нового матеріалу (10-15 хв)
-Практична робота (10-15 хв)
-Підсумок (3-5 хв)
Структура стандартного уроку:
-Організаційна частина (3 хв)
-Перевірка знань і вмінь (10 хв)
-Пояснення нового матеріалу (10-15 хв)
-Практична робота (10-15 хв)
-Підсумок (3-5 хв)
Сучасний
урок
Методична
система
_навчання_
Педагогічна
майстерність
вчителя
Досягнення ІТ та
педагогічної
науки
Завдання:
-розвиток творчих здібностей учнів
-розвиток критичного мислення
-формування вміння орієнтуватися в соціально-
інформаційному просторі
Шляхи вирішeння:
-самоосвіта педагога
- нові форми і методи організації НВП
-орієнтація на потреби та інтереси учнів
-впровадження нових ІТ
-розробка сучасного навчального контенту
Результат:
Творчий, успішний, думаючий
учень – успіх учителя
Кредо навчання
 Те, що я чую, я забуваю.
 Те, що я бачу й чую, я трохи
пам'ятаю.
 Те, що я чую, бачу й
обговорюю, я починаю
розуміти.
 Коли я чую, бачу, обговорюю й
роблю я набуваю знань і
навичок.
 Коли я передаю знання іншим,
я стаю майстром.
Принципи навчання
МОДЕЛЬ НАВЧАННЯ
Мистецтво навчання не потребує нічого іншого, ніж умілий розподіл часу, предметів і
методу. Я.А. Коменський
Високий рівень
засвоєння знань
Можливість
проконтролювати
рівень засвоєння
знань учнів
Учитель має
змогу розкритись
як організатор,
консультант
Партнерство між
учителем і учнями
та в учнівському
колективі
Учень і вчитель рівноправні
суб’єкти навчання
Розширюються пізнавальні
можливості учня
Заохочуйте
бажання дітей
до оновлення,
якщо ви хочете
виховати в них
риси
нової людини
Технології ситуативного моделювання
(навчання у грі):
це побудова навчального процесу шляхом
включення учня до гри (передусім ігрове
моделювання явищ, що вивчаються).
Технології опрацювання дискусійних
питань:
важливий засіб пізнавальної
діяльності учнів у процесі
навчання, бо дискусія - широке
публічне обговорення
спірного питання.
• кожна думка важлива;
• не бійся висловитись;
• ми всі - партнери;
• обговорюємо сказане, а не людину;
• обдумав, сформулював, висловив;
• кажи чітко, зрозуміло, гарно;
• вислухав, висловився, вислухав;
• наводь тільки обґрунтовані докази;
• умій погодитись і не погодитись;
• важлива кожна роль.
За допомогою різних форм і методів
навчання діти вчаться:
Доводити
свою
точку
зору
Доводити
свою
точку
зору
Cлухати іншу
людину
Cлухати іншу
людину
Формувати
власну думку
Формувати
власну думку
Аргументувати
і дискутувати
Аргументувати
і дискутувати
Розвивати
навички
самостійної
роботи
Розвивати
навички
самостійної
роботи
• учні набувають культури дискусії;
• виробляються вміння приймати спільні рішення;
• поліпшились вміння спілкуватися, доповідати;
• якісно змінюється рівень сприйняття учнями
навчального матеріалу – він набув особистісного
сенсу, замість “вивчити”, “запам’ятати” стало
“обдумати”, “застосувати”;
• якісно змінюється рівень володіння головними
мисленнєвими операціями – аналізом, синтезом,
узагальненням, абстрагуванням.
Успіх не прийде до вас.
Ви самі повинні йти до нього.
М.Колінз
5 кл 6 кл 7 кл
6 кл 7 кл 8кл
8 кл 9 кл 10кл
Навчальний
рік
Назва заходу Прізвище, ім´я учня Клас Результат
2011-2012 Конкурс МАН Клименко Альона 7 ІІ м.
2012-2013 ІІ етап Всеукраїнської
олімпіади з математики
Банга Альона
Клименко Альона
6
8
ІІІ м.
ІІ м.
2013-2014 ІІ етап Всеукраїнської
олімпіади з математики
Банга Альона
Сіренко Мирослав
7
6
ІІІ м.
ІІ м.
2014-2015 ІІ етап Всеукраїнської
олімпіади з математики
Банга Альона
Змага Аліна
8
7
ІІІ м.
ІІ м.
Конкурс ім. Остроградського Банга Альона
Клименко Альона
8
10
ІІ м.
ІІІ м.
Конкурс МАН Клименко Альона 10 ІІІ м.
Участь у олімпіадах, конкурсах.
Світ моїх захоплень
Світ моїх захоплень
На кожен свій урок іду як на перший.
Йду не просто на роботу, а до людей,
яких люблю і шаную; йду до дітей,
які чекають нових знань, необхідних
для їх розвитку
У дитячих лікарів є правило: перед
зустрічами з малюками зігрівати руки.
Вчителю завжди треба пам'ятати не
тільки про тепло своїх рук, а й про тепло
своєї душі. Недарма формулою багатьох
педагогів є мудрі слова: «Бажаєш
володіти душами дітей - віддай їм свою
душу». Цією формулою користуюся і я.

презентація досвіду роботи довгополик

  • 1.
    Презентація досвіду роботи вчителяматематики Сватківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області Довгополик Таміли Миколаївни «Педагоги не можуть успішно когось навчати, якщо в цей же час ретельно не вчаться самі» Алі Апшероні
  • 2.
    Методична проблема: Удосконалення навчанняматематики - один із шляхів розвитку творчих здібностей учнів, засіб для навчання протягом усього життя Мета Формування такої моделі випускника, який як суб’єкт самоосвіти включає в себе:  інформаційну та діяльнісну підготовленість на сучасному рівні знання,  творче мислення,  самостійність у виборі рішення,  вміння самоорганізації,  розвинуту працездатність,  знання шляхів і способів мобілізації власних можливостей та творчого потенціалу,  потребу і здатність відчувати прекрасне.
  • 3.
    Технологія досвіду: Реалізується шляхомпоєднання різноманітних активних форм роботи і ігрових, частково-пошукових, пошукових, дослідницьких, прогресивних активних методів інтерактивного навчання, розвитку критичного мислення в рамках продуктивного уроку математики. Технологія досвіду: Реалізується шляхом поєднання різноманітних активних форм роботи і ігрових, частково-пошукових, пошукових, дослідницьких, прогресивних активних методів інтерактивного навчання, розвитку критичного мислення в рамках продуктивного уроку математики. Актуальність досвіду: Завдання вчителя не доносити істину, а вчити її знаходити. Дитину спочатку потрібно зацікавити, навчити хотіти й прагнути, а вже потім — знати й уміти. Процес навчання є своєрідним процесом самостійного «відкриття» учнем уже відомих у на­уці знань. Одним із шляхів реалізації цієї ідеї є впровадження ідей продуктивного навчання на уроках математики з метою розвитку творчої самодостатньої особистості, громадянина України, успішної в житті людини Актуальність досвіду: Завдання вчителя не доносити істину, а вчити її знаходити. Дитину спочатку потрібно зацікавити, навчити хотіти й прагнути, а вже потім — знати й уміти. Процес навчання є своєрідним процесом самостійного «відкриття» учнем уже відомих у на­уці знань. Одним із шляхів реалізації цієї ідеї є впровадження ідей продуктивного навчання на уроках математики з метою розвитку творчої самодостатньої особистості, громадянина України, успішної в житті людини
  • 4.
    Структура стандартного уроку: -Організаційначастина (3 хв) -Перевірка знань і вмінь (10 хв) -Пояснення нового матеріалу (10-15 хв) -Практична робота (10-15 хв) -Підсумок (3-5 хв) Структура стандартного уроку: -Організаційна частина (3 хв) -Перевірка знань і вмінь (10 хв) -Пояснення нового матеріалу (10-15 хв) -Практична робота (10-15 хв) -Підсумок (3-5 хв) Сучасний урок Методична система _навчання_ Педагогічна майстерність вчителя Досягнення ІТ та педагогічної науки
  • 5.
    Завдання: -розвиток творчих здібностейучнів -розвиток критичного мислення -формування вміння орієнтуватися в соціально- інформаційному просторі Шляхи вирішeння: -самоосвіта педагога - нові форми і методи організації НВП -орієнтація на потреби та інтереси учнів -впровадження нових ІТ -розробка сучасного навчального контенту Результат: Творчий, успішний, думаючий учень – успіх учителя
  • 6.
    Кредо навчання  Те,що я чую, я забуваю.  Те, що я бачу й чую, я трохи пам'ятаю.  Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти.  Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю я набуваю знань і навичок.  Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром.
  • 7.
  • 8.
    МОДЕЛЬ НАВЧАННЯ Мистецтво навчанняне потребує нічого іншого, ніж умілий розподіл часу, предметів і методу. Я.А. Коменський Високий рівень засвоєння знань Можливість проконтролювати рівень засвоєння знань учнів Учитель має змогу розкритись як організатор, консультант Партнерство між учителем і учнями та в учнівському колективі Учень і вчитель рівноправні суб’єкти навчання Розширюються пізнавальні можливості учня Заохочуйте бажання дітей до оновлення, якщо ви хочете виховати в них риси нової людини
  • 10.
    Технології ситуативного моделювання (навчанняу грі): це побудова навчального процесу шляхом включення учня до гри (передусім ігрове моделювання явищ, що вивчаються). Технології опрацювання дискусійних питань: важливий засіб пізнавальної діяльності учнів у процесі навчання, бо дискусія - широке публічне обговорення спірного питання.
  • 11.
    • кожна думкаважлива; • не бійся висловитись; • ми всі - партнери; • обговорюємо сказане, а не людину; • обдумав, сформулював, висловив; • кажи чітко, зрозуміло, гарно; • вислухав, висловився, вислухав; • наводь тільки обґрунтовані докази; • умій погодитись і не погодитись; • важлива кожна роль.
  • 12.
    За допомогою різнихформ і методів навчання діти вчаться: Доводити свою точку зору Доводити свою точку зору Cлухати іншу людину Cлухати іншу людину Формувати власну думку Формувати власну думку Аргументувати і дискутувати Аргументувати і дискутувати Розвивати навички самостійної роботи Розвивати навички самостійної роботи
  • 13.
    • учні набуваютькультури дискусії; • виробляються вміння приймати спільні рішення; • поліпшились вміння спілкуватися, доповідати; • якісно змінюється рівень сприйняття учнями навчального матеріалу – він набув особистісного сенсу, замість “вивчити”, “запам’ятати” стало “обдумати”, “застосувати”; • якісно змінюється рівень володіння головними мисленнєвими операціями – аналізом, синтезом, узагальненням, абстрагуванням.
  • 14.
    Успіх не прийдедо вас. Ви самі повинні йти до нього. М.Колінз 5 кл 6 кл 7 кл 6 кл 7 кл 8кл 8 кл 9 кл 10кл
  • 15.
    Навчальний рік Назва заходу Прізвище,ім´я учня Клас Результат 2011-2012 Конкурс МАН Клименко Альона 7 ІІ м. 2012-2013 ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики Банга Альона Клименко Альона 6 8 ІІІ м. ІІ м. 2013-2014 ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики Банга Альона Сіренко Мирослав 7 6 ІІІ м. ІІ м. 2014-2015 ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики Банга Альона Змага Аліна 8 7 ІІІ м. ІІ м. Конкурс ім. Остроградського Банга Альона Клименко Альона 8 10 ІІ м. ІІІ м. Конкурс МАН Клименко Альона 10 ІІІ м. Участь у олімпіадах, конкурсах.
  • 16.
  • 17.
  • 18.
    На кожен свійурок іду як на перший. Йду не просто на роботу, а до людей, яких люблю і шаную; йду до дітей, які чекають нових знань, необхідних для їх розвитку У дитячих лікарів є правило: перед зустрічами з малюками зігрівати руки. Вчителю завжди треба пам'ятати не тільки про тепло своїх рук, а й про тепло своєї душі. Недарма формулою багатьох педагогів є мудрі слова: «Бажаєш володіти душами дітей - віддай їм свою душу». Цією формулою користуюся і я.