КОНСПЕКТ УРОКУ З
ЛІТЕРАТУРНОГО
ЧИТАННЯНА ТЕМУ:
В.О. Сухомлинський «Соромно перед
соловейком», проведеному в 3-А класі
Світловодськ
Загальноосвітня
школа I-III ступенів № 10
Кузнєцова І.О.
4.
Мета. Продовжити знайомитиучнів з творчістю В.О. Сухомлинського,
удосконалювати навички зв’язного мовлення; вчити порівнювати та
аналізувати факти; збагачувати словниковий запас; сприяти розвитку
розумових здібностей, розширенню кругозору учнів; розвивати
спостережливість, уміння бачити те, що раніше залишалося поза увагою;
виховувати в учнів любов до природи, бережнеставлення, повагу як до
неї, так і до рідного краю; сприятивихованню естетичних почуттів;
вироблятинавички роботив колективі.
Обладнання:малюнки до творів В.О. Сухомлинського, завдання для
роботив групах, наліпки для словниковоїроботи, портрет
В.О.Сухомлинського, малюнки з зображенням солов’я, аудиозапис
«Спів солов’я»прислів’я,олівці, папір.
Хід уроку
I. Оргмомент
Налаштування на роботу. Представлення гостей.
II. Повторення вивченого
1. Вправа « Мікрофон»
− Що таке природа?
− На які групи ділиться природа?
− Що відноситься до неживої природи?
− Що відноситься до живої природи?
2. Гра. «Впіймай оплеском перелітного птаха»
(Ворона, грак, горобець, соловейко).
III. Повідомлення теми і мети уроку.
Інформація учителя про В.О. Сухомлинського.
Декада пам’яті видатного письменника, земляка, вчителя, директора
школи.
IV. Роботанад засвоєнням нового матеріалу.
1. Евристичнабесіда.
− Де народився письменник?
− Ким працював?
− Про кого писав свої оповідання та казки?
2.Загадка про солов’я.
3.Знайомство з текстом «Соромноперед соловейком».Читаає учитель.
4.Словниковаробота. Роботав парах. (Шанувати - любити, поважати).
5.Робота за текстом. Відповідь на питання вчителя.
5.
6. Повторнечитання текстуучнями
7.Гра «Оціни поведінку учнів»
1) « Оля зібрала недоїдкиі шматки газети і кинула під кущ»
- Як Оля ставилася до природи ?
2) « Ліда зібрала недоїдкив газету, загорнулай поклала в сумку»
- Як Ліда ставилася до природи?
-Хто з дівчаток поступив правильно?
- Хто поступив неправильно ?
- Чому Ліді стало соромно перед соловейком ?
-Чим є ліс для тварин?
3)Висновок.Люди, тварини і рослини-частинкиживої природи.
4) Роботав групах (Слухання співу солов *я )
1)Які звуки ми чуємо на лісовій галявині ?
2) Які кольорими бачимо на лісовій галявині ?
3) Назви тварин, які живуть у лісі .
4) За допомогоюжестів ,рухів і міміки покажи тваринку , яка
живе в лісі
5)Намалювати малюнок до оповідання
(Кожна група показує свою роботу
5) Робота над прислів’ям (учні тлумачать прислів’я )
Природа–наша мати, треба її шанувати
Підсумок уроку